Şimdi Ara

TOEFL IBT

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
6
Favori
9.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 15 Eylül de yapılan TOEFL IBT sınavına girdim ve bugun sonuçlar açıklandı. 5 haftalık bir çalışmayla ihtiyacım olandan fazlasını aldım. Merak edilenleri cevaplayabilirim burda sınavla ilgili.

• hocam bende toelf sınavına girmek istiyorum öncelikle ne yapmalıyım ?
  • güzel konu.
    1-öncelikle, kursa gittin mi ?
    2-writing bölümünde ilk kısım zor mu ? ikinci kısım free topic deniyor dogru mu ?
    3-kaç puan aldın ?
  • 5 hafta boyunca, haftanın 2 günü 3 er saat kursa gittim. Tabi sadece kursla olmaz bu iş. Evde de çalışmayı hiç bırakmadım.

Writing iki bölümden oluşuyor.
    1- Integrated Task
    2- Independent Task

Integrated Task da bir metin veriliyor, bu metinde bir olay 3 farklı biçimde ispatlanıyor. Bu ispatlara X,Y,Z diyelim.
    Daha sonra bir listening parçası geliyor. Bu parçada X,Y ve Z teker teker çürütülüyor.
    Senden ise listening deki adamın hangi maddeleri nasıl çürüttüğünü anlatman ve okuma parçasıyla bağdaştırman bekleniyor.

Independent Task da ise bir soru soruluyor. Katılıyor musun katılmıyor musun diyor ve cevabını örnek ve detaylarla açıklaman isteniyor.

Bir giriş paragrafı, 3 adet örneklerle süslenmiş, cevabını farklı yönlerden destekleyen gelişme paragrafı, olayı özetleyen bir sonuç paragrafı yeterli oluyor.

R: 25
    L: 27
    S: 20
    W: 22

TOTAL : 94 puan aldım.

• bilgiler için teşekkürler güzel puan almşın tebrikler :) bu arada hangi kursa gittigini söyleyebilir misin ?
  • PM attım.
  • hocam hangı kursa gıttıgını soyleyebılırmısın, vede calısma seklınden bıraz bahsedersen sevınırım bende ıngılızceye bu aralar sardım ve calısmak ıcın egıtım setlerıne bakıyorum olmadı bıde kursa bakarım
  • TOEFL a girecek olanların çalışması gereken 3 başvuru kaynağı vardır. Kolaydan zora doğru Longman, Barron's, Cambridge. Cambridge TOEFL a en yakın olanıdır. Bu 3 kaynağın programlarını internette bulabilirsin.

Eğer ingilizcen Upper-Intermediate ve üstüyse TOEFL hazırlık kurslarına gitmelisin. Eğer değilse öncesinde bu seviyeye gelmek için İngilizce kursuna gitmelisin.
  • ben kursa fılan gıtmedım evde kendım calıstım 59 aldım ,14,15,15,15 sırasıyla ,daha once gırmıs arkadas var mı bu sonuclar kac hafta sonra elımıze ulasıyor,ben 4 eylulde gırdım 1 hafta sonra acıklandı ama hala eve toefl sonucu gelmedı nedense,toefl sıtesınde 7 sınde gıren kısı ıcın 17 sınde gönderım yapılmaya baslanır dıyor ama maalasef takıp etme olasılıgımız yok ptt nın ınsafına kaldık
  • Önümüzdeki 1 ay içinde bende girmeyi planlıyorum ancak 80 kpds puanı ve amerikan kültür dil kursundan c2 belgem olmasına rağmen kendime güvenemiyorum.. 185 dolar, az bir para değil Writing ve speaking üzerinde biraz daha durduktan sonra sınava girerim sanırım..
    94 çok iyi bir puan tebrik ederim, umarım bana da nasip olur =)
  • aynen hocam toelf sınavında kasıyorum kpds puanı geçerli olsa ne kadar güzel olurdu ama adamlar bizi saymıyorlar bile işallah bizde 90 üstü bir puan alırız :)
  • Elektroniker

Biraz daha detaylandırsan; hangi kurs, özel çalışma vs. filan ?
  • Sınava girecek olan herkese başarılar diliyorum. Dediğiniz gibi el mahkum olmasa ben de 185 dolar verip bu soyguncuları zengin etmek istemezdim ama mecburuz.

Seviyesi Upper Intermediate ve üstü olan arkadaşlar için konuşuyorum, 90 üstü puan almak için İngilizcenizden korkmanıza hiç gerek yok. Tek yapmanız gereken TOEFL ın sınav sistemini ve taktiklerini öğrenmek.

Ankara'da olanlar kurs ismini özelden talep ederlerse göndereceğim.

Sadece kursla olmaz tabi ki, evde de çalışmayı bırakmamak lazım.

Longman, Barron's, Cambridge setleri çözülmeli. TOEFL için önemli kelimeleri bulunduran vocabulary kitapları var, bunlardan en az biri okunmalı.
    İnternette bol bol örnek listening parçaları var. Bunlar dinlenip not almayı öğrenmeli.
    Bol bol essay yazılmalı.
    Kendi kendine speaking pratiği yapmalı.

Bunların hiçbirisi İngilizcenizi geliştirmek için değil arkadaşlar. Sadece sınav yöntemine alışmak için.

Örneğin TOEFL a aşina olanlar bilirler. Profesörün ofisinde öğrenciyle konuşması listening parçalarında 2 ya da 3 tane gelir. Bu parçalardan yeterince dinleyenler artık sorulacak olan soruları da az çok kestirebilirler. Format neredeyse hep aynıdır. Sorular genellikle şöyle gelir :
    -Öğrenci neden profesörü görmeye gitti ?
    -Profesör ne tavsiye etti ?
    -Öğrenci bundan sonra ne yapacak ?
    -Bir iki tanede konuya özel soru.

Bunları ezberleyen birisi, artık parçayı dinlerken sorulacak soruları bildiği için önemli yerleri daha bir dikkatle dinler. Yüksek puan almaya daha yatkındır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elektroniker

Sınava girecek olan herkese başarılar diliyorum. Dediğiniz gibi el mahkum olmasa ben de 185 dolar verip bu soyguncuları zengin etmek istemezdim ama mecburuz.

Seviyesi Upper Intermediate ve üstü olan arkadaşlar için konuşuyorum, 90 üstü puan almak için İngilizcenizden korkmanıza hiç gerek yok. Tek yapmanız gereken TOEFL ın sınav sistemini ve taktiklerini öğrenmek.

Ankara'da olanlar kurs ismini özelden talep ederlerse göndereceğim.

Sadece kursla olmaz tabi ki, evde de çalışmayı bırakmamak lazım.

Longman, Barron's, Cambridge setleri çözülmeli. TOEFL için önemli kelimeleri bulunduran vocabulary kitapları var, bunlardan en az biri okunmalı.
    İnternette bol bol örnek listening parçaları var. Bunlar dinlenip not almayı öğrenmeli.
    Bol bol essay yazılmalı.
    Kendi kendine speaking pratiği yapmalı.

Bunların hiçbirisi İngilizcenizi geliştirmek için değil arkadaşlar. Sadece sınav yöntemine alışmak için.

Örneğin TOEFL a aşina olanlar bilirler. Profesörün ofisinde öğrenciyle konuşması listening parçalarında 2 ya da 3 tane gelir. Bu parçalardan yeterince dinleyenler artık sorulacak olan soruları da az çok kestirebilirler. Format neredeyse hep aynıdır. Sorular genellikle şöyle gelir :
    -Öğrenci neden profesörü görmeye gitti ?
    -Profesör ne tavsiye etti ?
    -Öğrenci bundan sonra ne yapacak ?
    -Bir iki tanede konuya özel soru.

Bunları ezberleyen birisi, artık parçayı dinlerken sorulacak soruları bildiği için önemli yerleri daha bir dikkatle dinler. Yüksek puan almaya daha yatkındır.

teşekkürler hocam

• Pm ile gittiğin kursun ismini ve fiyatını yazabilir misin? merak ettim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Catacomb

Pm ile gittiğin kursun ismini ve fiyatını yazabilir misin? merak ettim..

PM yollandı
  • bana da pm
  • Bende kursun ismini ve fiyatını öğrenebilir miyim?
  • Dostum banada pm atabilirmisin..
  • Bana da pm atar misiniz hocam. Tesekkurler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.