Şimdi Ara

Pantech'ten 5.3-inç HD ekranlı ve APQ8064 S4 Pro işlemcili iddialı model: Vega R3

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pantech'ten 5.3-inç HD ekranlı ve APQ8064 S4 Pro işlemcili iddialı model: Vega R3

Güney Kore'nin en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi konumundaki Pantech, ekran boyutu itibarıyla akıllı telefonlar ile tabletler arasındaki boşluğu dolduran yeni modeli Vega R3'ün basın duyurusunu gerçekleştirdi. Böylece LG'nin ardından Pantech de Samsung'un beğeni toplayan Galaxy Note serisiyle rekabete girmiş oldu.

Siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneğine sahip olan Vega R3'te, 5.3-inç boyutunda ve HD çözünürlüğünde dokunmatik kapasitif IPS Pro ekrana yer verildiğini görüyoruz. Gerçeğe yakın renkler ve geniş görüş açıları vaat eden IPS Pro ekranda Sharp firmasının imzası söz konusu.

Google'ın mobil işletim sistemi Android'in 4.0.4 ''Ice Cream Sandwich'' versiyonunu kullanan ve yakında Android 4.1 ''Jelly Bean'' güncellemesine kavuşması beklenen Vega R3'e, Qualcomm'un 28 nm üretim süreci teknolojisiyle geliştirilen, dört çekirdekli (Krait) APQ8064 Snapdragon S4 Pro platformu güç veriyor. Ufak bir hatırlatma yapmamız gerekirse LG Optimus G ile Xiaomi Mi-Two'ya da hayat veren bu platformun Adreno 320 GPU'su, konsol kalitesine yakın 3D grafik iddiası taşıyor.

2 GB RAM ve 16 GB dahili flash bellek ile donatılan Vega R3'ün ön yüzünde 2 megapiksel çözünürlüğünde, arka yüzünde ise 13 megapiksel çözünürlüğünde kamera yerleştirilmiş. Ana kameraya loş ortamlarda çekim için LED flaş eşlik ediyor. Bu bilgilere ilaveten hızlı internet bağlantısına olanak tanıyan LTE (Long Term Evolution) alt yapısı desteği sunan modelde, yakın alan iletişim teknolojisi NFC ve Bluetooth 4.0 bağlantısı es geçilmemiş.

Son olarak 2600 mAh'lik bataryayı bünyesinde barındıran Vega R3, bu aydan itibaren Güney Kore'nin üç büyük operatörü tarafından satışa sunulacak. Vega R3'ün, Güney Kore sınırlarının dışına çıkıp çıkmayacağı ise ne yazık ki bilinmiyor.

• Koreliler coştu :d

• Allahım ya bu telefonların biri de Türkiye ye gelmez ki :(((

• Ah keske turkiyeye gelaen bu yeni cikan teller...

• Rusyada çok sevilen ve tutulan bir markadır,ben yıllarca pantech kullandım donanım olarak mükemmel telefonları vardır.

• Bu modelleri gördükten sonra insan neden gidip Samsung Galaxy S3 veya IPhone 5 alayım diyor. Teknik özellikler müthiş...

• S4'ün çift çekirdeği bile piyasadaki 4 çekirdekli diğer telefonları geçerken(bkz xperia v) 4 çekirdeklisinin gücü tartışılmaz herhalde.

• Türkler yatışta anca kpss ye hazırlanıp devlette kendimizi garantiye almanın derdindeyiz. kimse kimseye suç atmasın önce kendisine baksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Raider

Türkler yatışta anca kpss ye hazırlanıp devlette kendimizi garantiye almanın derdindeyiz. kimse kimseye suç atmasın önce kendisine baksın.

memur olursan ancak kendini idare edecek para kazanırsın. hatta evli bir memursan ve eşin de çalışmıyorsa ömür boyu bir ev hatta bir araba bile alamazsın.

buna rağmen millet olarak memurluğa akın ediliyorsa burada başka bir sorun aramak lazım. milletçe yatırım yapmayı ve risk almayı sevmiyoruz. hemen olsun, az da olsa garanti olsun mantığı güdüyoruz. bizde kendini geliştiren gençler bile kendini intel'e nvidia'ya vs.vs yamama peşinde. oraları basamak olarak kullanıp kendi işini kuran görmedik henüz. daha büyük vizyona sahip değiliz malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem3113
    Koreliler coştu :d

Hep gülmüşümdür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 25 Eylül 2012; 11:38:58 >

• quote:

Türkler yatışta anca kpss ye hazırlanıp devlette kendimizi garantiye almanın derdindeyiz. kimse kimseye suç atmasın önce kendisine baksın.

Şu mesajına niye eksi yediğini söyleyeyim mi:

Esasında dediğin çok doğru ama bunu kabul etmek bize zor geliyor. Zaten kabul etsek çözüm arar ve buluruz.
    Ama millet olarak genelde en kısa yolda voleyi vurup, hayatımızın sonuna kadar çalışmayarak, gezip eğlenerek yaşamayı
    istediğimiz her şeye sahip olup, para sıkıntısına düşmemeyi arzulayan bir millet olduğumuz için kabul etmek te çok zor olsa gerek.

Hani bir laf var ya:
    Bir Japon: Hiç kimse yapamadıysa, ilk ben yapabilmeliyim.
    Bir Türk: Hiç kimse yapamadıysa, ben nasıl yapayım anasını satıyım.

İşte bu cümle bizi çok güzel özetliyor. Yan gel yat, salla başını al maaşını. Bizim mottomuz bu...

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

Şu mesajına niye eksi yediğini söyleyeyim mi:

Esasında dediğin çok doğru ama bunu kabul etmek bize zor geliyor. Zaten kabul etsek çözüm arar ve buluruz.
    Ama millet olarak genelde en kısa yolda voleyi vurup, hayatımızın sonuna kadar çalışmayarak, gezip eğlenerek yaşamayı
    istediğimiz her şeye sahip olup, para sıkıntısına düşmemeyi arzulayan bir millet olduğumuz için kabul etmek te çok zor olsa gerek.

Hani bir laf var ya:
    Bir Japon: Hiç kimse yapamadıysa, ilk ben yapabilmeliyim.
    Bir Türk: Hiç kimse yapamadıysa, ben nasıl yapayım anasını satıyım.

İşte bu cümle bizi çok güzel özetliyor. Yan gel yat, salla başını al maaşını. Bizim mottomuz bu...

Zor geliyor tabi. kimse böyle olduğunu kabullenemiyor düşünmek istemiyor. sonra da iphone 5 niye 3300 TL ye geldi böyle bir saçmalık mı olur diyorlar. niye saçmalık olsun 300 TL maliyeti olan cihaza 3300 TL verecek angutlar olduğu sürece 4400 e de gelir. ne yaptıkları sır mı sanki bizde niye kimse yapmıyor sizin dediğiniz gibi japon ben yapabilmeliyim diyor türk ben nasıl yapayım diyor. halbuki yapsa hem iş imkanı sağlıycak hem ekonomi gelişecek hem de vatandaş telefonlara bilgisayarlara bu kadar para dökmeyecek en önemlisi ülke dışa bağımlı olmayacak. 80 milyonluk bir ülkeyiz daha bir teknoloji kurulumuz bile yok varsa da duymadım çünkü bir faaliyeti yok. ülkemizdeki araba silah telefon bilgisayardan tut giyimimizden diş macunumuza kadar hepsini yabancılar üretiyor ya bu millette bu ülkede bi sorun var ya da benim farkedemediğim şeyler var. Ne diyeyim Allah sonumuzu hayretsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: A.F. ASLAN

quote:

Orijinalden alıntı: The RaiderTürkler yatışta anca kpss ye hazırlanıp devlette kendimizi garantiye almanın derdindeyiz. kimse kimseye suç atmasın önce kendisine baksın.
    memur olursan ancak kendini idare edecek para kazanırsın. hatta evli bir memursan ve eşin de çalışmıyorsa ömür boyu bir ev hatta bir araba bile alamazsın.buna rağmen millet olarak memurluğa akın ediliyorsa burada başka bir sorun aramak lazım. milletçe yatırım yapmayı ve risk almayı sevmiyoruz. hemen olsun, az da olsa garanti olsun mantığı güdüyoruz. bizde kendini geliştiren gençler bile kendini intele nvidiaya vs.vs yamama peşinde. oraları basamak olarak kullanıp kendi işini kuran görmedik henüz. daha büyük vizyona sahip değiliz malesef.

Valla ben ilk önce bi microsoft gibi bir firmaya girmeyi ardından da bulabilirsem bi ekip kurup müslümanalra ait ilk işletim sistemini yapmayı hedefliyorum.

Ayrıca şu bi gerçekki ben insanlara karşınzıda geleceğin en büyük yazılımcısı duruyor dediğimde gülüp tabi tabi diyorlar.

Sebep ise şu... Erdal Demirkıranında dediği gibi insanlarımıza hep imkansızlıklar öğretiliyor. Eğitim sisteminin yanlış olmasında dolayı insanlar ancak küçük hayallerle yaşıyor... Memur olsam yeter bir işe girsem yeter mantığı kadar saçma tek birşey varsa akpye oy vermeyin dediğimde "başka kim var" , "kötünün iyisi işte" gibi lafları duymaktır :))

Siyasete girmeyeyim. Yine Erdal demirkırandan bir sözle bitirmek istiyorum

Eğer kendinin tek sorumlu olduğuna inanırsanEğer kendini çaresiz hissedersenEğer kendini tek çare görürsenİNAN BANA ATOMU BİLE PARÇALARSIN...

Ve kendime ait bir sözü yazmak istiyorum.

"Hiç kimsenin peşinden gitmem. Beni bilgiye götürmüyorsa..." Benim hedefim ve ideallerim var. İnsanlara etrafımdakilere kendinize gelin ve birşeyleri başarmayı inanın diyorum. Ama dinletemiyorum. Kendine inanmayan adam hibirşey yapamaz. O yüzden hakediyoruz bunları...

• Eh işte...
  • ülkemizde gelmiyor böyle teller keske belli markaların haricinde böyle telefonlarıda secme sansımız olsun.

• quote:

300 TL maliyeti olan cihaza 3300 TL verecek angutlar olduğu sürece 4400 e de gelir.

80 milyonluk bir ülkeyiz daha bir teknoloji kurulumuz bile yok varsa da duymadım çünkü bir faaliyeti yok. ülkemizdeki araba silah telefon bilgisayardan tut giyimimizden diş macunumuza kadar hepsini yabancılar üretiyor

İşte ben de ona acıyorum ya zaten.
    Düşün bir.

iPhone5 in üretim maliyeti ile Galaxy S3 ün üretim maliyeti arasında kaç para fiyat farkı olabilir?
    Baktım. iPhone5 207 Dolara üretiliyormuş. Ama S3 ünkini bulamadım. Neyse diyelim ki o da aynı fiyata mal ediliyor.

Bakıyorum. S3 ün satış fiyatı her yerde 1450 lira civarında. Ve bu fiyata 2 yıl garantili satılıyor artı olarak 100 lira da bonus hediye ediliyor.

Hadi hepsini boş verelim ve S3 diyelim 1500 liraya satılıyor.
    iPhone5 e bakıyorum. Fiyatı 2950 lira. Hadi diyelim yeni çıktığı için böyle ve fiyatı 2500 liraya düşecek diye düşüneşlim.

İki tane aynı fiyata üretilen cihazın birisi 1500, diğeri 2500 liradan satılıyor. Ve çok zeki iPhone 5 alacak olanlara sorduğum zaman ise bana
    "Ama iOS var" diyorlar.

Yahu. iOS için 1000 lira fark mı veriyorsunuz? Yani firma sizi resmen söğüşlüyor. Ama nasıl bir büyüye kapılmışsanız artık o parayı veriyorsunuz.

Bu nasıl bir tufaya düşmedir, nasıl bir gaflettir anlamıyorum arkadaş. Angutluktan başka bir şey değil hakikaten.

Size S3 alın demiyorum. Gidin fiyatını hak eden bir şey alın. Benim burada vurguladığım şey atılan kazık. Aynı maliyetle üretilen cihaz nasıl olur da 1000 lira fark eder.

Şimdi bana iPhone 5 ile S3 aynı maliyetle üretilmiyor kiiiiiiiiiiii diyen çıkmasın. Hadi S3 107 Dolara üretilsin. Arada yine 100 Dolar fark oynar.

1000 lira değil...
    ---

Teknoloji konusunda da şunu söyleyeyim. Bir yere gelelim istemiyorlar. Ben GOLD da çalışırken benim yanımdaki arkadaşımın bir müşterisi vardı. Adam Bilimadamı ünvanına sahip.
    Bana ne dedi biliyor musun?

Bir şey yapmış. Bir proje. Bu proje uygulamaya konunca hiç kimse silah taşıyamayacak, hiç bir asker mayına basıp ölmeyecek, terör tamamen bitecek vs. vs. imiş.

Adam bunu söyleyince adamı tehtid etmişler. Ağzını kapat demişler.

İşte böyle bir ülkedeyiz.

Haaaa inanmayanlar olur. O zaman size öz ve öz Amcamın (rahmetli) yaşadığı şeyi anlatayım.

Çok eski yıllarda babam ve amcam genç iken amcam savaş uçağı çiziyor. Amcam inanılmaz zeki idi ama alkolikti bu arada. Uçağı Silahlı kuvvetlere yolluyor ve kimse ilgilenmiyor.

Aynı Japon olayında olduğu ginbi "YAPAMAYIZ" diyorlar. Amcam da çizimlerin taslaklarını Amerika'ya yolluyor. Derhal Amcama pasaport vs. geliyor ve Amcamı Çanakkale'de Amerikan uçak gemisine bindirecek iken babam falan zor alıyor binmesine engel oluyorlar. Vatan haini ilan edilecekmiş neredeyse adam.

Sen adamınla ilgilenmezsen, 3 tane bilim adamını bir uçağa bindirip uçağı düşürürsen, bu ülkede bilim de olmaaaaaz, hiç bir b.k ta olmaz...

• bir ara geldi ama alt modelleriydi ve tasarım konusunda sıkıntılıydılar. bunları görmek isteriz tabi

• Temin edebilme durumu olsa düşünüyorum aslında, güney kore versiyonundaki televizyon alıcısı avrupada çalışır mı ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben bu markanın Racer modeli olan a830s modeli var hd ekran çift çekirdekli işlemci desteği 1.5ghz ve 1gb ram var telefon acayip heykeller stabil çalışıyor ne kasma var nede kilitlenme pantech firmasi birde cok guzel rom yapmis imei kaydi yaptirmakicin telefonculara gittim hepsi telefona bayildi ama imei kopyalama yapamadilar ::'( mecbur pasaport kaydi yapacam tabi pasaport olan bulabilirsem son bir ayda giris yapmis olan :-D ama telefon cok kaliteli samsung alt etmis yaninda
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.