Şimdi Ara

Telefon Özellikli Tabletler !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
2
Favori
64.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar telefon özellikli tablet almayı düsünüyorum.Yani hem tablet olarak kullanacagım hemde cep telefonu gibi görüsme yapabilecegim bir model lazım.Önereceğiniz tabletleri bekliyorum.Samsung Galaxy Tab 2 7.0 bu cihaz gibi birsey istiyorum fakat bu cihaz dogrudan telefon görüsmelerini desteklememektedir gibi birsey okudum bu ne anlama geliyor ?
    Not: Vereceğiniz tavsiyeler Max 800 TL civarı olsun ...

Cevap veren herkese simdiden Tesekkürler ...

• benim bildiğim öyle yok ama galaxy iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El-Diablo

Galaxy note II alacak keyfine bakacaksin

800 lirayamı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncel ...
  • samsung galaxy p1000 cihazını öneririm, ilgilenirseniz satmakta olduğum bir adet var elimde.
  • dell streak7
    reeder reedpad3

• arkadaşlar yeni konu açmamak için burayı hortlatacağım. bende telefon özellikli bir tablet bakınıyorum. kullanan veya daha önce araştıran arkadaşlardan yardım rica edeceğim. boyut önemli değil, BT kulaklıkla kullanacağım zaten. 7" ve üzeri olabilir. taşımadan yana sıkıntı etmiyorum yani. hele bir de şarj süreleri ile ilgili bilgilendirebilirseniz tadından yenmez

bir de yularıda mesajda arkadaş dell marka demiş ama hepsiburada da bakınca aşağıda özelliklerde "cep telefonu özelliği bulunmamaktadır" diyor. ne iş anlamadım. arkadaşı suçlamıyorum kesinlikle yanlış anlaşılmasın ama bunu tam bilen kullanan var mı? çünkü başka konularda da paralel ürünler/markalar yazılmıştı. onlara da baktım onlarda da bulunmadığı yazıyor. anlamadım getti, cehaletime verin...

şimdiden teşekkürler, saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denmus -- 24 Aralık 2012; 18:36:21 >

• samsung galxy tab 2 7" p3100 versiyonu var isteklerinizi karşılayabilecek olan. ancak ülkemizde maalesef bulunmuyor. yurt dışından getirtme imkanınız varsa kaydıyla beraber 700-800 tl gibi meblağlara mal edebilirsiniz. incelemek isterseniz bunun ülkemiz versiyonu p3105. ama p3105 tel görüşmesini desteklemiyor 3g var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkishstar

samsung galxy tab 2 7" p3100 versiyonu var isteklerinizi karşılayabilecek olan. ancak ülkemizde maalesef bulunmuyor. yurt dışından getirtme imkanınız varsa kaydıyla beraber 700-800 tl gibi meblağlara mal edebilirsiniz. incelemek isterseniz bunun ülkemiz versiyonu p3105. ama p3105 tel görüşmesini desteklemiyor 3g var.

Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Dediğiniz gibi bizim ülkede satılan versiyonda telefon özelliği yok. Gerçi nasıl yok onuda anlamadım! özelliklere bakınca p3100 de de, p3105 de de

800/900/1800/1900 GSM band yazıyor. sanırım içinde bir zamazingo dan kaynaklıdır. samsung.com.tr de kendi özelliklerinde "bu model doğrudan telefon görüşmelerini desteklememektedir" diye yazıyor. Bunun dolaylısı nasıl oluyor onu da anlamadım ayrı mesele ??? 3100 ü arayınca da yurtdışına yönlendiriyor.

http://www.samsung.com/global/business/mobile/product/galaxy-tab/GT-P3100TSEXSP-spec

yaw şu ürünü bahsettiğiniz fiyatlardan bizim ülkede satsalar kim küser sanki? yada samsunga getittirin desek halleder mi? o fiyata düşünülür her türlü. birde sormak istediğim ebay da dediğiniz p3100 e baktım. satılan çoğu üründe "unlocked" ibaresi var (gsm için). bu illegal bir durum mu?bilginiz varsa aydınlatırsanız çok sevinirim.

tekrar çok sağolun

• Unlocked demek her ulkede (GSM frekansi uymak sarti ile) kullanilabilir demektir.
    Konusulup konusulmayacagi icindeki modemin destekledigi frekanslardan anlasilir.

Tr icin frekanslar:
    2G capabilities GSM 900, GSM 1800
    3G capabilities UMTS 2100

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sas_sas -- 26 Aralık 2012; 11:23:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sas_sas

Unlocked demek her ulkede (GSM frekansi uymak sarti ile) kullanilabilir demektir.
    Konusulup konusulmayacagi icindeki modemin destekledigi frekanslardan anlasilir.

Tr icin frekanslar:
    2G capabilities GSM 900, GSM 1800
    3G capabilities UMTS 2100

teşekkürler... öğrenmiş oldum sayende göz çıkarmaz, lazım olur. tekrar sağolun...
  • çoğu insan tabletleri sadece internette gezmek için kullandığından sanırım samsung tel özelliğini kapatmış olarak sundu ülkemiz piyasasına diye düşünüyorum. ama benim gibi hem tablet hem tel olarak kullanmayı düşünenler de var. ben elimdeki p-3105 modelininin tel özelliğini açmak için uğraşıyorum ancak şu ana kadar bir sonuç elde edemedim. sanırım bu evrensel bir sorun olmamasından kaynaklanıyor. bu arada samsungun bu şekilde bir talebe olumlu yanıt vereceğini düşünmüyorum. sebebi de ülkemizdeki vergi oranları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkishstar

çoğu insan tabletleri sadece internette gezmek için kullandığından sanırım samsung tel özelliğini kapatmış olarak sundu ülkemiz piyasasına diye düşünüyorum. ama benim gibi hem tablet hem tel olarak kullanmayı düşünenler de var. ben elimdeki p-3105 modelininin tel özelliğini açmak için uğraşıyorum ancak şu ana kadar bir sonuç elde edemedim. sanırım bu evrensel bir sorun olmamasından kaynaklanıyor. bu arada samsungun bu şekilde bir talebe olumlu yanıt vereceğini düşünmüyorum. sebebi de ülkemizdeki vergi oranları.

Elinizdeki 3105 i 3100 e cevirmek cok zor olmasa gerek.
    Yazilimini degistirmek yeterli...

Asagidaki Rom u yuklemeniz isi cozer.

[ROM][GT-P31XX][JB][4.2.1] CyanogenMod 10.1 official nightlies

Google da aratinsaniz xda forumunda bulursunuz.
    Baska forumdan link veremiyorum yasakmis..

Eger hala orijinal yazilimin disina cikmadi ve root edip CWM yuklemedi iseniz once biraz dersinizi calismaniz gerekecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sas_sas -- 28 Aralık 2012; 12:33:23 >

• Selamlar,

HTC Flyer cihaz aldım telefon özelliği var ama kapatmışlardı. Ben bu cihazın telefon özelliğini uzun araştırmalar ve uğraşlar sonunda açmıştım.

Bluetooth kulaklık, normal kulaklık ve kulaklık olmadan görüşme yapabiliyorsunuz. kulaklık olmadan yapılan görüşmede karşı tarafın sesini herkes dinleyebiliyor

HTC almanızı tavsiye ederim şahsen. Bunun dışında telefon özelliği açık cihazlar var ama HTC uygun fiyata işinizi görür gibi geliyor bana.
  • cevaplar için tekrar sağolun. bakınmaya devam ediyorum. ama kızdığım durumlar yok değil. mesela şu p3105-3100 meselesi. yaw samsung da ne enterasan iş yapıyor. cihaz üzerinde sim kart yuvası var ama tel görüşmeye kapalı. bence ilginç zihniyet valla. bide yazılım değişmenin ülkemizdeki yasal boyutu nedir? garanti anlamında soruyorum.

ayrıca başka bir arkadaş htc flyer tavsiye etmiş. teşekkür ederim. o da açık değil ayrıca yanlış hatırlamıyorsam onu Türkiye ye ilk vodafone getirmişti. onlarda satmıyor artık. istanbulbilişim de buldum oraya da güvenmiyorum. kimseyi zan altında bırakmak istemem (ama elektronik cihaz sonuçta) ha istanbul bilişim, ha ikinci el.

kaldım arada vesselam. hele aramaya devam. tekrar çok sağolun...
  • Hocam 1060 Tl civarında asusun ürünü var. Maksiumum 800 TL civarı yazmşsınız ama bu ürün de gayet sağlamdır ve telefon özelliği aktiftir. Biraz daha yukarılara çıkabilirseniz alınabilir bir ürün bence.

HTC flyer da telefon özelliği kapalı bir kaç işlem yapıp açmak gerekiyor. Ben bir kaç gün uğraştım açabilmek için. Biraz bilgi istiyor o nedenle normal kullanıcılara bu işlemi pek tavsiye etmiyorum.

http://www.hepsiburada.com/liste/asus-me171-1b024a-16gb-7-3g-tablet/productDetails.aspx?productId=bd300806&categoryId=3008012&navq=fh_eds%3d%25c3%259f%26categoryid%3d3008012%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-max_createddate_pl%26fh_secondid%3dbd300806%26fh_lister_pos%3d5%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fbrand%253d%257basus%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3000500%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3000500_3008012%257d%26fh_refview%3dlister

• quote:

Orijinalden alıntı: witchangel

Hocam 1060 Tl civarında asusun ürünü var. Maksiumum 800 TL civarı yazmşsınız ama bu ürün de gayet sağlamdır ve telefon özelliği aktiftir. Biraz daha yukarılara çıkabilirseniz alınabilir bir ürün bence.

HTC flyer da telefon özelliği kapalı bir kaç işlem yapıp açmak gerekiyor. Ben bir kaç gün uğraştım açabilmek için. Biraz bilgi istiyor o nedenle normal kullanıcılara bu işlemi pek tavsiye etmiyorum.

Öncelikle teşekkür ederim. bu ürünü görmüştüm ama bunun telefon özelliği yok ki!!!

verdiğiniz linkte, ürün özellikleri kısmında yazıyor. acep hepsiburada mı yanlış yazıyor? anlamadım valla...
  • var hocam :) netten bir araştırın. Yorumlara da bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: witchangel

var hocam :) netten bir araştırın. Yorumlara da bakın.

Ha ha var mış ya. hepsiburada da düzeltmiş. dediğim yazının olduğu satır silinmiş. Çakallar ya, güya nette ki en iyi alış veriş sitelerinin başında geliyor... eyv tekrar..

Ayrıca şu samsung p3105 ile ilgili üstteki mesaj sonrası dersime çalışıyorum biraz. yapabileceğime inanırsam direk listede zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denmus -- 2 Ocak 2013; 22:57:16 >
  • Telefon ithalatindaki izinler vs ve 100 Tl lik ek vergi nedeni ile tablet ithalatcilari tabletdeki mevcut konusma yani telf ozelligini yazilimlarda yaptiklari basit bir degisiklik ve phone applikasyonunu cikarmak sureti ile ve tablet model nr sini x005 diyerek Tr ye ozel uyanikca bir cozum uretmisler.

O yuzden yazilim degisikligi hatta bazen sadece modem yazilimi degistirme ve phone. apk yuklenmesi telf ozelligini geri getirmeye yetiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sas_sas -- 7 Ocak 2013; 11:45:22 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.