Şimdi Ara

Apple, Samsung'dan ek tazminat alabilmek için talepte bulundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
1.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple, Samsung'dan ek tazminat alabilmek için talepte bulundu

Apple ile Samsung arasında gerçekleşen hukuk mücadelelerin ABD'de gerçekleşenin de Apple galip çıkmış ve Samsung 1milyar dolarlık bir tazminat ödemeye mahkum edilmişti. Ancak, söz konusu tazminat Apple tarafından yeterli bulunmamış olacak ki, şirket davanın hakimi Lucy Koh'a ek tazminat talebini belirten bir dilekçe sundu.

Apple tarafından mahkemeye sunulan dilekçe 43 sayfadan oluşurken içeriğinde, 707 milyon dolarlık ek tazminat ve Samsung'un 26 akıllı cihazına satış yasağı getirilmesi talepleri bulunuyor. Bu taleplere sessiz kalmayan Samsung ise, yeni bir duruşma talebiyle Apple'a cevap vermiş durumda. San Jose'deki jüri heyetinin aldığı kararı mantıklı bulmayan Samsung, bu yeni duruşmada tarafların iddialarını kanıtlamaları için daha önce verilen 25 saatlik süreden daha fazla bir zaman verilmesi gerektiğini ifade ediyor. ABD'deki davada 1 milyar dolarlık bir tazminat ödemeye mahkum edilen Samsung, bu rakamın hesaplanmasında da bir takım yanlışlıklar yapıldığını iddia ediyor. Samsung'un iddiasına göre, 1milyar dolarlık tazminatta 35 milyon dolarlık bir indirime gidilmesi gerektiği belirtiliyor.

6 Aralık tarihinde taraflar tekrar hakim Lucy Koh'un karşısına çıkacakken, hakim Koh'un önceki davada jürinin almış olduğu karara dayanarak Samsung'un ödeyeceği tazminat bedelini 3 katına çıkarması da ihtimaller arasında yer alacak. Samsung ile Apple'ın sunmuş olduğu taleplerin ne gibi sonuçlar doğuracağını ilerleyen dönemlerde hep birlikte göreceğiz.

• iphone 5 zararını cıkaracak galıba..
  • Yapma apple yapma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tez zamanda iflas edersin inşallah apple bu kadar antipatik 2. firma yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottmn -- 24 Eylül 2012; 17:45:54 >
  • Lucy Koh bu gidişle apple ın hissedarlarından biri olacak.

• apple ın parası mı yok anlamadım ki ne bu aç gözlülük

• mahkeme kararı açıklanmadan önce, jüri üyeleri gibi apple hisselerinden almayı unutmayın !

• Apple Allah'ından bulsun. Alacağım varsa da almam bu dakikadan sonra... Tazminat bir yere kadar ama cihaz yasaklama talebi sadece çirkeflik, çekememezliktir. Apple kadar pislik bir firma daha görmedim diyeceğim ama bizim yerli firmalar da aşağı kalmaz...

• Evet buyurun görün... Ben mi yanlış hatırlıyorum yoksa bir kaç hafta önce çıkıp Apple'ın öncülüğü "para" ! değil, yenilik ve teknolojidir diyen firmaya buyurun bakın ! Yenilik isteyen bir firmanın kendi yolundan gitmek yerine büyük rakiplerine çelme takmaya çalışması gerçeken hiç adil değil.. Belki bu zamana kadar Apple için hep içten ve vardır bir sebeb gerekçesiyle kapalı ve olumlu yorumlar yaptım ama, Apple bu yaptığı şerefsizlikten başka bir şey değil !..

• iPhone 5 tutmadı diyen arkadaşlar satış rakamlarından haberiniz yok galiba

Apple'ın da aç gözlülüğünü anlamıyorum. Dünyanın en değerli şirketi zaten

Apple iPhone 5 e yapılan reklamların intikamını alıyor gibi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gülerek okudum haberi. Apple sömürebildiğin kadar sömür yok et şu Samsung'u S.Jobs'ın dediğini yapın hadi bakalım aslanlar.
  • Yok artık bu sefer fazla olmuş.

• Samsung kaşınıyor. Kimse laf sokmaya çalışmasın. Gerek tasarımdaki benzer öğelerle (şu saçma "dikdörtgen olacak tabii başka seçenek mi var" gibi basit bir cümle değil) gerek kullandığı aksesuarlarla (şarj girişi, kutu tasarımı ve içerik sırası) gerek Apple'ı ezik göstermeye çalışan reklamları ve Facebook paylaşımlarıyla... Çok masum sanki Samsung... Bizim Türk Halkı işte, dünyanın en büyük şirketleri arasındaki mahkeme kararını ve mali olayları bile dramatize ediyorsunuz... "iPhone'dan kopyalayın" sunumunu unuttunuz sanırım...
  • Ohaa.. 26 akilli telefonuna yasaklama istemi..! Bu kadar serefsiz bir firma olamaz.. Resmen amerikada tekel olmak istiyor.. Eger mahkeme bunu kabul ederse ne kadar da ozgur memleket diyecem..! Kristof kolombun izindenden gidiyolar yagmaci ve acgozlu.. Kapidan iceri sokmucan bu firmanin malini..!

• Rakibi samsungu devirme peşindeler...Eeee apple için işler kötü görünüyordu anca böyle devirmeye çalıaşcak samsungu .

• Samsung , S3'ü seçmek için dahi olmaya gerek yok diyerek iphone alanları mal yerine koymuştu.

Az bile olmuş

• taşın üzerine apple yazsalar alacak fanları var adamlar teknoloji ve yenilik üretme çizgisinden saptı para kazanmaktan başka bişey düşünmüyorlar.

• Dava peşinde koşana kadar biraz teknolojiye kafa yorsaydı daha iyi elma 5 görebilirdik. Ama adamlar haklı böyle para kazanmak daha kolay.
  • Kendi helal parammış gibi haram olsun diyesim geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: This Time

Samsung , S3'ü seçmek için dahi olmaya gerek yok diyerek iphone alanları mal yerine koymuştu.

Az bile olmuş

haksızda değil samsung sanki
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.