Şimdi Ara

***İPHONE 4/4S/5 YURTDIŞI STOK BİLGİSİ ANA KONU (TÜM SORULAR/SORUNLAR BURAYA!)***

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
666
Cevap
11
Favori
37.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba,

Arkadaşlar forum altında çeşitli ülkelerin stok bilgisine dair her gün onlarca konu açılmakta ve bu durum ciddi derecede forum kirliliğine neden olmaktadır. Takdir edersiniz ki forum kirliliği dediğimiz olay hepimizin forumdan yararlanma kalitemizi düşürmektedir.

Bu yaşanılan aksaklığın önüne geçmek için daha önce signore hocamızın açmış olduğu bu konunun ilk mesajını ve başlığını revize ederek konuya ana konu kimliği kazandırmayı ve tüm yurtdışı stok sorularını bu başlığa toplamayı uygun gördüm.

Bu konu haricinde açılacak tüm yurtdışı stok konuları kilitlenebilir/silinebilir, bilginize.

Durumla ilgili anlayış göstermenizi ve bize yardımcı olmanızı rica edeceğim.

İyi forumlar.

GeCCCe
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• store larda stok varmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: bydemirci
    store larda stok varmış

Hangi ülke / şehir ?

Tabi stok olan kadar olmayan store'lar da söylenirse iyi olur.

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 24 Eylül 2012; 12:22:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: signore

quote:

Orijinalden alıntı: bydemirci
    store larda stok varmış

Hangi ülke / şehir ?

Tabi stok olan kadar olmayan store'lar da söylenirse iyi olur.

Teşekkürler

almanya store larda var

edit: los angeles century city de falan da varmış ark lardan haberini aldım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bydemirci -- 24 Eylül 2012; 14:09:31 >
  • öğrendiğim bir bilgiye göre de durum şöyle amerikadan gelirken bir tane telefonu vergisiz olarak getirebiliyorsun. Bir tanesini de ikinci telefonum diyerek alabiliyorsun ama o zaman vergiye tabii oluyormuş. Hediye getiremiyormussun dediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: polater

öğrendiğim bir bilgiye göre de durum şöyle amerikadan gelirken bir tane telefonu vergisiz olarak getirebiliyorsun. Bir tanesini de ikinci telefonum diyerek alabiliyorsun ama o zaman vergiye tabii oluyormuş. Hediye getiremiyormussun dediler.

Arkadaşlar her zaman diyorum, kağıt üzerinde söylenenlere çok kafayı takmayın.
    Yurtdışına gidip gelenler bilir, Atatürk Havalimanı'nda her gelen yolcunun kontrol edilmesi diye bir olay yok.

Çoğu zaman valizi aldıktan sonra kapıdan çıkarken gümrüklü eşya beyan masasında memur bile olmuyor,
    ki memur olsa bile ben daha hiç birisinin çevrilip de "valizinde ne var" dendiğini görmedim. Orada daha çok
    güvenlik sorumlusu gibi oturuyorlar veya özellikle beyan edilmesi gereken eşyalar için duruyorlar.

Hani elinizde tuhaf bir çanta, normalden büyük bir ambalaj olursa belki o zaman dikkat çeker.

Ama risktir tabi, memur sizi çevirirse ilave maliyet olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 25 Eylül 2012; 12:07:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: signore

Ama risktir tabi, memur sizi çevirirse ilave maliyet olabilir.

İşte bende bundan tırsıyorum. diyelim ki memur durdurdu aç bakalım çantayı dedi ve gördü iphone 5 i. Bu sefer uygulanacak vergi ne olur %20 olsa 1,20*649 = 778,8 Dolar olur bu da 1400 Tl ye falan gelir kaydıyla beraber 1500 tl olur. Diğer yandan 649 dolara 1170 tl falan olur kaydıyla birlikte 1270 tl olur. Toplamda 230 tl zarar olur . Tabi vergi %20 olursa .. 230 tl de olsun ne yapalım... Tabi daha detaylı bilgisi olan varsa yani anlatabilir saygılar.
  • Almanya Hamburg store da yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almanya'daki Apple Store'lar telefonla arandığında stok bilgisi veriyorlar mı acaba ?
  • Almanya Münih'te ki Apple Store'da ki stok durumu nedir ?
  • Arkadaşlar ben de her zaman diyorum, Türkiye gümrük yasasına ve mevzuatına göre yanınızda sadece 1 telefon getirebilirsiniz. Fazlası gümrükte kalır. Vergi ödeyip almak gibi bir şey söz konusu değil. Açıp okuyun gümrük mevzuatını.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almanya benim icinde önemli Frankfurt veya diğer sehirlerde bulursanız bilgi verin lütfen :) , Amerika'da telefonu inceleme fırsatım oldu ama inanın icime sinmedi hiç oyuncak gibi olmuş bütün havası gitmiş ama yinde insan almak istiyor :(

• quote:

Orijinalden alıntı: cholonya

Arkadaşlar ben de her zaman diyorum, Türkiye gümrük yasasına ve mevzuatına göre yanınızda sadece 1 telefon getirebilirsiniz. Fazlası gümrükte kalır. Vergi ödeyip almak gibi bir şey söz konusu değil. Açıp okuyun gümrük mevzuatını.

Dostum acaba kutusunu falan gelirken bıraksa sadece telefonu getirse nasıl bir plan olur saygılar.
  • arkadaslar gumruk konularini bilmiyorumda , berlin ve hamburgtaki stok durumlarini nasil ogrenebiliriz oralarda bulunan arkadaslar bizimle paylasirsa cok sevinirim .
  • Almanya benim icinde önemli Frankfurt veya diğer sehirlerde bulursanız bilgi verin lütfen :) , Amerika'da telefonu inceleme fırsatım oldu ama inanın icime sinmedi hiç oyuncak gibi olmuş bütün havası gitmiş ama yinde insan almak istiyor :(

• Bende gelecek ay sonuna doğru Paris ya'da Milanoya gideceğim stokta olursa alırım diye düşünüyorum .(Çok kronik sorunları olmadığı takdirde).Bu başlığı güncel tutalımki yurt dışında yaşayanlar/gelip&gidenler vb herkes yararlansın.
  • Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa çok makbule geçer ama belli yere gidecek arkadaşlar oradaki applestore.com dan sorgularsa teslimat tarihinden olup olmadığı da ortaya çıkar en azından fikir verir.....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim bildiğim, Apple Store'lar haricinde de Iphone 5 satılıyor. Ben Hong Kong'da Apple Store'da Ipad 3 yokken şehir merkezinde Apple Premium Reseller'da adet sınırı olmadan satıldığını bizzat gördüm.

Bu Cuma itibariyle birçok Avrupa ülkesinde satışa çıkıyor ama şu an Avrupa'da en kolay yer Almanya. Koskaca DH'de canlı Almanya stok bilgisi verecek kimse yok galiba :) Ama bence Münih gibi çok merkezi yerlerde değil de, biraz daha uzaktaki yerlerde stok olma ihtimali var.

Ben meraktan (Almanca bilmiyorum) Münih ve Frankfurt Apple Store'ları aradım ama sadece ses kaydı duyuyorum, web sitesine yönlendiriyor ama operatöre bağlamıyor. Acaba telefonla anlık stok durumu sorma imkanı yok mu ? Enteresan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 25 Eylül 2012; 21:38:41 >
  • Almanyada stok ne zaman olacak , yani 15 ekime kadar herhalde stok yenilenir degilmi ve yine stok bitmez umarim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lion-ua

Almanyada stok ne zaman olacak , yani 15 ekime kadar herhalde stok yenilenir degilmi ve yine stok bitmez umarim ?

Almanya'da şu an bile Frankfurt gibi yerlerde stok varmış.
    Dolayısıyla genel olarak stok sorunu olmayacaktır, ama gittiğiniz tarihte gittiğiniz şehirdeki stok durumu önemli.
    Bence Apple Store kadar, Premium Reseller ve mobil operatör mağazaları gibi alternatif satıcılara da odaklanılması lazım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.