- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
SIZCE KIA RIO HB NASIL BI ARAÇ YARDIM!!
Bu konudaki kullanicilar:

47
Cevap
2
Favori
76940
Tıklama
Sayfa: [1]
Giris

2064 Mesaj
12 Nisan 2006; 1:41:02 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

ARKADASLAR DAHA ÖNCEDE CLIO III VE GRANDE PUNTO ARASINDA KARASIZ AKLMISTIM AMA SON KARARIM GRANDE PUNTO OLMUSTU.ANCAK GEÇEN GÜN ARKADASLARDA OTURURKEN BI ARKADAS KIA RIO YU ÖVE ÖVE BITIREMEDI.BIRAZ ÖNCEDE INTERNETTEN KIA RIO YU BIRAZ INCELEME FIRSATIM OLDU (SADECE RESIM OLARAK) ÇOKTA KÖTÜ BI ARABA GIBI GELMEDI BANA.BENIM ALMAYI PLANLADIGIM ARABA DIZEL.GRANDE PUNTO HAKKINDA ZATEN BELLI BILGILERIM VAR AMA KIA RIO HAKKINDA BILGIM YOK MALESEF.BU ARABA HAKKINDA BILGISI OLAN ARKADASLAR BENIMLE PAYLASIRLARSA SEVINIRIM.SIMDIDEN TESEKKÜRLER.

Atatürk Yolunda Yürüyen Bir Egitimci

16686 Mesaj
12 Nisan 2006; 1:52:33 

valla bne rio ya para vermem sahsen

bence arabada motordan baska bisey yok

onun yerine full fgetzi tercih ederim

sunroof vs + larini düsünürsek hemde ayni motor

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARICI // IOMEGA 1TB 2.5" HARICI
SEAGATE 1TB 3.5" HARICI // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

358 Mesaj
12 Nisan 2006; 3:32:18 

ben test etmistim arabayi foruma yazmistim yardimci olur sana umarim
http://forum.donanimhab...52Ctest//tm.htm#5042985

15 Aralik 2005; 23:51:04

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaslar dün kia bayisinin yanindan geçiyorduk arkadasla dur dedim bi su ceratoya bakalim o siada rio muhabbeti açildi tam rio ya bakiyoruz adam bi test sürüsü yapalim isterseniz deyince benimde cania millet yapalim dedim araç 110 beygir 245 torku var max torkunu 2000 devirde max gücünü 4000 devirde veriyor ilk isim zaen ölümüne basmak oldu 2 3 derken anlamiyorsun araba birden hizlaniyor ve yüksek torku hissedebiliyorsun ve 3 viteste klima açikken dik yokus çikabiliyorsun ve araç kesinlikle kesilmiyor

tüm forum ahalisi dizel alirsaniz 110 beygir alin

iç donanim çok satafatli degil ama tok bir görüntüsü var özellikle tam otomatik olan klimasinin dizayni çok hosuma gitti mp3 lü blaupunkt teyp de sik en önemli özelligi arabanin içi çok genis camlar yuksek ve sizi bogmuyor ben 1.90 boyundayim ve koltuk geride kullanirim buna ragmen arkadasin 1.78 civari arkama rahatça oturabildi yol tutusu muhtesem degil ama tatmin edici çok yüksek hizlara çikamadim malum trafik abs ebd var ama esp yok ki olmali bence malzeme kalitesi ortanin üstünde siritmiyor yani bagaj hacmi gerek hb grek sedanda yeterli degil bence ama koltuklarin 60:40 katlanabilmesi bu sorunu bi nebze hafifletiyor belki en zayif yönü dis görünüs araç tam olarak kendini ifade edememis yani agresif motorunu suratina yansitamamis ve en büyük handikapi da kia markasi sanirim

fiyat olarak bu saydigim donanima 27 milyar istediler ki bence motor saglamda olsa piyasa sartlarinda ve marka güvenilirligi açisindan bu araç 25-26 milyara marka meraki olmayan ve performans isteyen insanlar tarafindan tercih edilebilinir en nihayetinde daha popüler olan kardesi getz in 110 beygirlik full modeli 27.5 milyar civarinda

rio düsünen arkadaslara bu yüzden pazarligi siki tutmalarini yada bir süre daha beklemelerini öneririm çünkü fiyat mutlaka düsecektir

(araç 2 farkli donanimla gelmis ben yol testini giris modeli ile yaptim ama saydigim donanimlar bir üst modelde var onuda galeride uzun uzun inceledim ve alinasi olan üst modelini sizlere tanitmaya çalistim )

< Bu mesaj bu kisi tarafindan degistirildi ceryanci -- 12 Nisan 2006; 3:33:15 >

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜZERLERINDEKI KANDIR
TOPRAK UGRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

160 Mesaj
12 Nisan 2006; 9:31:48 

http://forum.donanimhaber.com/m_6150772/tm.htm

buraya bakabilir, burda devam edebilirsin...
bayagi mesaj var burda

selçuk

75 Mesaj
12 Nisan 2006; 10:48:47 

BEN KIA RIIO ALDIM BÖLÜMÜNE BAKABILIRSIN

1501 Mesaj
12 Nisan 2006; 11:00:55 

quote:

Orjinalden alinti: red_power

ARKADASLAR DAHA ÖNCEDE CLIO III VE GRANDE PUNTO ARASINDA KARASIZ AKLMISTIM AMA SON KARARIM GRANDE PUNTO OLMUSTU.ANCAK GEÇEN GÜN ARKADASLARDA OTURURKEN BI ARKADAS KIA RIO YU ÖVE ÖVE BITIREMEDI.BIRAZ ÖNCEDE INTERNETTEN KIA RIO YU BIRAZ INCELEME FIRSATIM OLDU (SADECE RESIM OLARAK) ÇOKTA KÖTÜ BI ARABA GIBI GELMEDI BANA.BENIM ALMAYI PLANLADIGIM ARABA DIZEL.GRANDE PUNTO HAKKINDA ZATEN BELLI BILGILERIM VAR AMA KIA RIO HAKKINDA BILGIM YOK MALESEF.BU ARABA HAKKINDA BILGISI OLAN ARKADASLAR BENIMLE PAYLASIRLARSA SEVINIRIM.SIMDIDEN TESEKKÜRLER.

Yeni KiA RiO Nasil ?
KIA RIO CRDI ALAYIM MI?
KIA RIO 1.5 CRDI ALDIMMM
KIA RIO

Mitsubishi COLT Elegance-AMT 2011 (BRC)

596 Mesaj
12 Nisan 2006; 11:06:21 

tesadüfenmi bilmem ama güzel olmus!!!
quote:

Orjinalden alinti: bariscevik

Rio Nasil?
Alayimmi?
Aldim...
vee iste rio

Yeni KiA RiO Nasil ?
KIA RIO CRDI ALAYIM MI?
KIA RIO 1.5 CRDI ALDIMMM
KIA RIO

734 Mesaj
12 Nisan 2006; 13:56:53 

Performans olarak Punto ilem ukayese edilmeyecek kadar iyidir.
Ses sistemi bugüne kadar gördügüm en iyi standart ses sistemi.
HB ve siyah seçersen çok sik bir araba.
Alacaksan mutlaka ABS'li üst donanimi alman lazim.

Eger Punto Rio arasinda kaldiysan kesinlikle RIO almani öneririm.
Biraz dikkarle bakarsan KIA'nin geçen sene ele geçirdigi 4 çeker pazarindan sonra simdi de Cerato ve Rio ile dizel pazarini hedefledigini ve baya basarili olmaya basladigini görürsün.

ROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEX

1501 Mesaj
12 Nisan 2006; 14:00:33 

Yakaladigin düzeni bilerek seçtim

quote:

Orjinalden alinti: shuma II

tesadüfenmi bilmem ama güzel olmus!!!

Mitsubishi COLT Elegance-AMT 2011 (BRC)

2496 Mesaj
12 Nisan 2006; 15:30:42 

kia miii ?????? ikinci elini nasil satacaksin her parçasi dandik dökülünce nasil topluyacaksin

MIRAZ

596 Mesaj
12 Nisan 2006; 15:40:44 

hangi model KIA kullandin ve nasil döküldü aydinlatirimisin biraz bizi???????????

quote:

Orjinalden alinti: miraz.miraz

kia miii ?????? ikinci elini nasil satacaksin her parçasi dandik dökülünce nasil topluyacaksin

2496 Mesaj
12 Nisan 2006; 17:46:24 

benim bi ark da wardi eski kasa bi kia rio hep sikayetciydi satamadi da ses çok aliyo derdi hep bide araba biraz kilo lu yani resmen kasislerge gümm ediyo du......zar zor satti

MIRAZ

596 Mesaj
13 Nisan 2006; 9:30:39 

hiiimmmm!....
anladim kötü bir durum evet , bu KIA almamak için iyi bir sebep ;

arkadaslar, KIA'nin dandik oldugu kanitlandi, test edildi onaylandi.
O zamaaannn kia miii ?????? ikinci elini nasil satacaksin her parçasi dandik dökülünce nasil topluyacaksin

quote:

Orjinalden alinti: miraz.miraz

benim bi ark da wardi eski kasa bi kia rio hep sikayetciydi satamadi da ses çok aliyo derdi hep bide araba biraz kilo lu yani resmen kasislerge gümm ediyo du......zar zor satti

160 Mesaj
13 Nisan 2006; 12:00:19 

arkadas kendini yenileyememis

kia rio ve kia cerato dizellerin en büyük özelliklerinden biri SESSIZLIK...
artik benzinlisinden bahsetmeye gerek yok....

eskiden Dogan Sahin arabalarda hidrolik direksiyon yoktu FIAT alinmaz....
eskiden Broadwaylerde ABS yoktu sakin ola YENI CLIO , YENI MEGAN filanda almayin
vs
vs
vs

dünya dönüyor, hersey degisiyor, KIA önyariginizi degistirme zamani gelmedi mi hala ?

hürmetler,
Selçuk

2065 Mesaj
14 Nisan 2006; 10:43:55 

Arkadaslar bende Kia Sephia modellerine takildim bu araçlarin hangisi daha iyi yani model uzantilarindan bahsediyorum GL,GTX gibi araç hakkinda hiç bilgim yok ikinci el olarak 98 modelleri alinir makul fiyatda ve araçlarda klima hava yastigi hidrolik direksiyon özellikleri var bu aracin iyi oldugunu alinir oldugunu nasil anlariz ? biliyoruzki hiç birinin kilometresi gerçek degildir :) motoru test etmek için falan neler yapmak lazim acaba fikirlerinizi paylasirmisiniz Kia cilar

5301 Mesaj
15 Nisan 2006; 14:35:54 

Abi bu bazen reklamlarda çikiyor 199 ytl taksitle.Bunun ayrintisi nedir internette bulamadim bilen varsa bir link filan verirse sevinirim.Hatta sorento 179 ytl yaziyor :)

Imzaniz kural disidir! || Uymaniz gereken imza kurallarini okumak için tiklayiniz.

484 Mesaj
17 Nisan 2006; 16:21:14 

quote:

Orjinalden alinti: skardes

arkadas kendini yenileyememis

kia rio ve kia cerato dizellerin en büyük özelliklerinden biri SESSIZLIK...
artik benzinlisinden bahsetmeye gerek yok....

eskiden Dogan Sahin arabalarda hidrolik direksiyon yoktu FIAT alinmaz....
eskiden Broadwaylerde ABS yoktu sakin ola YENI CLIO , YENI MEGAN filanda almayin
vs
vs
vs

dünya dönüyor, hersey degisiyor, KIA önyariginizi degistirme zamani gelmedi mi hala ?

hürmetler,
Selçuk

kismen dogru ama gerçektende kia güvenlikte 3 yildiz almis modern otomobiller için bu vasat bi puan ayrica yalitimi zayif bi kere bindiydim arkaya teker sesi çok geliyodu

2065 Mesaj
18 Nisan 2006; 9:24:24 

Iyi ya Kia severler tavsiye verin bakalim biz 8,9 a adam gibi Fiat reno alamayiz Kialarin ikinci elleri çok uygun araçlarda bakiyoruz bir sürü donanim var 96 modellerinde olan simdiki reno fiatlarda yeni var bu durumda 2. el Sephialar nasildir bu arabalarin 98 ve 99 modellerini 9,10 arasi bulmak mümkün oto ilan sitelerinde reklamlari var satmasi zor araçlar olsa gerek ama ben söyle düsünüyorum benim param ancak bunlara yetiyor ve 99 bir palio alip hurdalasmis bir arabaya binmektense 97 model Sephia onun yaninda çok baba duruyor ne dersiniz..böyle bir araç alsam ne yapmam lazim nesine bakmak lazim nasil test edilir vs. özellikle Kia sahibi arkadaslar yorum yapsin

596 Mesaj
18 Nisan 2006; 9:32:52 

98 model bir Sephiam vardi 5 sene kullandim.
araci tanidik bildik anlayan birine göster. YAda eger yakinsan Güneslide Ileri otomotiv var Ihlas zamaninda KIA merkez servisti orada Rüstü beyi bul araca baktir. Temizse kaçirma al ve KIA 'ya terfi et. Sonra göreceksinki bir daha vazgeçemeyeceksin. Eger araç temizse, periyodik bakimlarini zamaninda yaptirirsan, Allah kaza bela vermedigi sürece problemsiz ve masrafsiz binersin, kronik problemleri olan bir araç degildir. Konforu, performansi ve yol tutusu da seni tatmin edecektir.

Baska sorun olursa cevaplayabilirim

quote:

Orjinalden alinti: VirtualFrog

Iyi ya Kia severler tavsiye verin bakalim biz 8,9 a adam gibi Fiat reno alamayiz Kialarin ikinci elleri çok uygun araçlarda bakiyoruz bir sürü donanim var 96 modellerinde olan simdiki reno fiatlarda yeni var bu durumda 2. el Sephialar nasildir bu arabalarin 98 ve 99 modellerini 9,10 arasi bulmak mümkün oto ilan sitelerinde reklamlari var satmasi zor araçlar olsa gerek ama ben söyle düsünüyorum benim param ancak bunlara yetiyor ve 99 bir palio alip hurdalasmis bir arabaya binmektense 97 model Sephia onun yaninda çok baba duruyor ne dersiniz..böyle bir araç alsam ne yapmam lazim nesine bakmak lazim nasil test edilir vs. özellikle Kia sahibi arkadaslar yorum yapsin

< Bu mesaj bu kisi tarafindan degistirildi shuma II -- 18 Nisan 2006; 9:35:32 >

331 Mesaj
18 Nisan 2006; 10:34:38 

quote:

Orjinalden alinti: derkin

Abi bu bazen reklamlarda çikiyor 199 ytl taksitle.Bunun ayrintisi nedir internette bulamadim bilen varsa bir link filan verirse sevinirim.Hatta sorento 179 ytl yaziyor :)

O kampanya herkeste var. Mesela araç 25 bin ytl verirsin 20 bini pesin kalan 5 bini 200 ytl taksitler halinde ödeyebilirsin. Malesef Kia'nin bu konudaki reklamlari birazcik kandirmaca içeriyor.. Sitesine gittiginde dogru dürüst bilgi alamiyorsun. Buradan anlasilan da Reklamin amaci potansiyel müsteriyi bayiye kadar getirebilmek.

cm 690 kasa-e8400 cpu-p35c-DS3R anakart- 2*1 gb Corsair Dominator Ram- ATI X1150 ekran karti-Philips 190 cw monitör

2065 Mesaj
18 Nisan 2006; 10:48:50 

quote:

98 model bir Sephiam vardi 5 sene kullandim.
araci tanidik bildik anlayan birine göster. YAda eger yakinsan Güneslide Ileri otomotiv var Ihlas zamaninda KIA merkez servisti orada Rüstü beyi bul araca baktir. Temizse kaçirma al ve KIA 'ya terfi et. Sonra göreceksinki bir daha vazgeçemeyeceksin. Eger araç temizse, periyodik bakimlarini zamaninda yaptirirsan, Allah kaza bela vermedigi sürece problemsiz ve masrafsiz binersin, kronik problemleri olan bir araç degildir. Konforu, performansi ve yol tutusu da seni tatmin edecektir.

Baska sorun olursa cevaplayabilirim

Malesef istanbulda yasamiyorum Antalyadayim gerçi merkezde servisi var Kia nin ama yinede burda parça vs. sorunlari olacagina eminim Bu araca uyan baska markalarin parçalari varmi ? mesela Daewoo lara Opel in bazi parçalari uyuyormus..Özellikle GTX olanlari sanirim sekil olarak o kadar hos duruyor toyota lara benziyor araç :) Shuma larda çok güzel birdfe Pride olanlar var sanirim bunlar hiç tutmamis nedenini bilmem ama araç 1,3 ve sw üstelik hidrolik direksiyon vs. donanim onlarda da var benim özellikle Sephia tipi araçlari hosuma gitti 98 model olanlari araba.com gibi sitelerde 8 ila 10 arasi var tabiki bu satanin istedigi rakam..benim kiacilardan ricam bu araçlar 97 98 motor durumudur elbetde dogru Km de degillerdir 98 model bir aracin 96.000 binde olmasi beklenemez garajda yatmamissa tabiki :) motor ömürleri ne kadardir acaba 300 Bin e kadar sorunsuz olduklarini duydum dogrumudur ?

596 Mesaj
18 Nisan 2006; 11:12:26 

ben merkez serviste 94 model sephia gördüm araç 476bin km de idi ve gram yag yakmiyordu.

99-00 yilina kadar olan (Hyundai ile birlesmeden önce) Sephia lar mazda 323 ler ile ayni platformu paylasiyor, mutlaka bazi parçalar uyuyordur. Fakat Mazda'nin parçalari çok pahali. Ama genede parça problemi yasayacaginizi sanmam.

quote:

Malesef istanbulda yasamiyorum Antalyadayim gerçi merkezde servisi var Kia nin ama yinede burda parça vs. sorunlari olacagina eminim Bu araca uyan baska markalarin parçalari varmi ? mesela Daewoo lara Opel in bazi parçalari uyuyormus..Özellikle GTX olanlari sanirim sekil olarak o kadar hos duruyor toyota lara benziyor araç :) Shuma larda çok güzel birdfe Pride olanlar var sanirim bunlar hiç tutmamis nedenini bilmem ama araç 1,3 ve sw üstelik hidrolik direksiyon vs. donanim onlarda da var benim özellikle Sephia tipi araçlari hosuma gitti 98 model olanlari araba.com gibi sitelerde 8 ila 10 arasi var tabiki bu satanin istedigi rakam..benim kiacilardan ricam bu araçlar 97 98 motor durumudur elbetde dogru Km de degillerdir 98 model bir aracin 96.000 binde olmasi beklenemez garajda yatmamissa tabiki :) motor ömürleri ne kadardir acaba 300 Bin e kadar sorunsuz olduklarini duydum dogrumudur ?

2065 Mesaj
18 Nisan 2006; 15:10:02 

Shuma II aydinlattigin için çok sagol :) peki 98 model bir sephia sence ne eder istenen rakamlar 8 ila 10 arasi ve model uzantilari hakkinda bilgin varmi sanirim GTX olan benim tip olarak hosuma giden bu..senin yorumun nedir ?

596 Mesaj
18 Nisan 2006; 15:25:31 

Hepsi gtx zaten tek bir model uzantisi var, eger bulursan full olanini al AbS+Klima+2airbag biraz pazarlikla eger temizse 8,5- 9 bin gibi rahat alirsin , standart donanim da ise 4cam otomatik, merkezi kilit, elektrikli ayna, içeriden bagaj ve depo kapak kumandasi,elektrikli anten var. Bende Bej rengi vardi. Bana göre de bu modele en çok giden renk bu.

birde Clarus lar var üst orta sinif, 2.0 lt motor 148 hp bu tam bir güç makinasi ve fiyatlari sephia civarinda yakiti fazla 12-13 lt gibi ama tam bir güç makinasi, özellikle otobanda benim diyen markalara toz yutturmak zevkli oluyor ( sürat tehlikelidir, sosyal mesaj da tamam)

quote:

Shuma II aydinlattigin için çok sagol :) peki 98 model bir sephia sence ne eder istenen rakamlar 8 ila 10 arasi ve model uzantilari hakkinda bilgin varmi sanirim GTX olan benim tip olarak hosuma giden bu..senin yorumun nedir ?

2065 Mesaj
18 Nisan 2006; 18:57:54 

Zaten renk olarak herzaman siyahin üstünlügü tartisilmaz :) bu resimdeki benim bahsettigim tip birde bunlarin arkasi coupe lere benzeyenler var ama bunlar daha asil duruyor millet sen manyakmisin alinirmi bu araba falan diyor ama 10 bin verip uçan teneke almaktansa bu güzellikte bir araba almak daha dogru gibime geliyor zaten amacim alipta 1 sene kullanip satmak degil en az 3 yil kullanmak isterim..Antalyada bir tane buldum ama beyaz bende beyaz arabadan hiç hazzetmem istanbulda arkadaslarim var bakalim arastirma halindeyim..verdigin bilgiler için çok tesekkürler

596 Mesaj
19 Nisan 2006; 10:52:11 

www.ikinciyeni.com , KIA 'nin resmi ikinci el sitesi aradigini burada bulabilirsin belki?

quote:

Zaten renk olarak herzaman siyahin üstünlügü tartisilmaz :) bu resimdeki benim bahsettigim tip birde bunlarin arkasi coupe lere benzeyenler var ama bunlar daha asil duruyor millet sen manyakmisin alinirmi bu araba falan diyor ama 10 bin verip uçan teneke almaktansa bu güzellikte bir araba almak daha dogru gibime geliyor zaten amacim alipta 1 sene kullanip satmak degil en az 3 yil kullanmak isterim..Antalyada bir tane buldum ama beyaz bende beyaz arabadan hiç hazzetmem istanbulda arkadaslarim var bakalim arastirma halindeyim..verdigin bilgiler için çok tesekkürler

37 Mesaj
28 Nisan 2006; 0:19:57 

bugün kia bayiine gittim büyük beklentilerle....

sonuç : tam bir hayalkirikligi

1) isçilik gerçekten kötü
2) ses sistemi direksiyondan kumanali degil
3) suroof u yok
4) teybi sonradan monte blaupunkt.çalinabilir cinsten
5) koltuklar ve kumasi rezalet
6) kaporta zayif

vazgeçtim rio almaktan.....

2064 Mesaj
28 Nisan 2006; 19:48:43 

bu mesajdan sonra benimde vazgeçesim geldi yaaaaa
quote:

Orjinalden alinti: aber19

3) suroof u yok
6) kaporta zayif

Atatürk Yolunda Yürüyen Bir Egitimci

82 Mesaj
1 Mayis 2006; 17:38:34 

vallahi benimde
kalite ayrintilarda gizlidir (degilmi_?)

Insan Kiyafetiyle Karsilanir, Bilgisiyle Ugurlanir...

7696 Mesaj
26 Haziran 2006; 18:27:30 

quote:

3) suroof u yok
6) kaporta zayif

1- Isçilik fiyatina göre gayet iyi
2- ses sisteminin tek eksi yani bu zaten. Ama mp3 player cd çalar hangi markada standart söyler misiniz?
3- sunroof olmamasi zevk meselesi isteyen açtirir ekstradan
4- çalinamaz teyp yok ki
5- nesi rezalet hiç de degil
6- zayif oldugunu nerden anladiniz mesela parmaginizla bastiniz da göçtü mü?

Bence fiyat/performans açisindan 1 numara bir araba. Su an pahali bile olsa diger markalarla karsilastirildiginda ucuz sayilir.

7696 Mesaj
6 Temmuz 2006; 22:44:34 

yok mu bu yeni rio hakkinda yorumu olan?

256 Mesaj
25 Temmuz 2006; 14:30:33 

artik bu kia rio hakkinda ne düsünecegimi sasirmis durumdayim, babamda sportage var araba gayet iyi içi disina göre daha iyi kia eski kia degil, ama topiclerde bie kargasalik sözkonusu, arkadaslar rio diesel advance için 30 milyar verirlirmi verilmemzmi evet veya hayir

2113 Mesaj
25 Temmuz 2006; 14:44:04 

Hocam bu ihtiyaca göre degisir. Eger kolay park edilecek bir sehir araci istersen tabiki verilir. Ama bazisi da aile araci ister. Söyle genis genis bineyim, 5 kisi rahat rahat otursun, bagajimi da rahatça alsin dersen o 30 bini Cerato ya vermek daha mantikli olur.

< Bu mesaj bu kisi tarafindan degistirildi Tergener -- 25 Temmuz 2006; 14:47:49 >

1563 Mesaj
26 Temmuz 2006; 13:19:54 

hocam paran varsa rio al daha da varsa cerato al rionun motoru çok güzel ama tasarimi yetersiz bence motorunu yansitamiyo yani
ceratonun da motoru gayet iyi zaten rionun kini vgt olmayani ve ceratonun sekli semali çok iyi bence içi de gayet rahat ama bu ara fiyatlar biraz çikti kolay gelsin

we are just a moment in time
agiegas

347 Mesaj
19 Aralik 2006; 10:38:30 

arkadaslar bu arabayi alma konusunda ciddi ciddi düsünüyorum. yorumlarinizi alabilirmiyim. opel corsaya 5 milyar fazla para verecegime bunu alayim diyorum.

2008 YARIS D4D TERRA YAKAMOZ GÜMÜSÜ

2124 Mesaj
19 Aralik 2006; 21:07:51 

quote:

hiiimmmm!....
anladim kötü bir durum evet , bu KIA almamak için iyi bir sebep ;

arkadaslar, KIA'nin dandik oldugu kanitlandi, test edildi onaylandi.
O zamaaannn kia miii ?????? ikinci elini nasil satacaksin her parçasi dandik dökülünce nasil topluyacaksin

tek bir seye göremi test edip onayliyosun sen.bence bu isten pek anlamiyosun.rioyu bilmem donanim yok ama cok hizli yalniz cerato,sportage ve sorento cok iyi.bilip bilmeden konusmuyacaz yani

32 Mesaj
23 Aralik 2006; 14:45:19 

rio hb dizelleri mükemmel.arac
ç dayanikli ama tavsiyem alinca lastikleri hemen degistir

1644 Mesaj
29 Aralik 2006; 14:08:42 

Fiyatina göre;tipi güzel,motor süper ...daha ne olsun anlayamadim...

2012 SCIROCCO 160 HP White Edition
2011 MEGANE EXP. DCI (105) + SUNROOF / BEYAZ

2124 Mesaj
30 Aralik 2006; 21:51:54 

türkiyenin en hizli dizellerinden 110 beygir daha ne

30 Mesaj
7 Ocak 2007; 14:27:37 

Motor çok sessiz...deneme sürüsü yapin.

Su habere de bir bakin...

http://www.araconline.com/h/haber.asp?id=4051

1644 Mesaj
10 Ocak 2007; 16:01:43 

25-30 MILYAR ARASI ELINACAK EN IYISI...

Ekteki dosya (3)

2012 SCIROCCO 160 HP White Edition
2011 MEGANE EXP. DCI (105) + SUNROOF / BEYAZ

388 Mesaj
18 Ocak 2007; 21:32:15 

Merhaba Arkadaslar,
Otomobil meraklisi ve otomobillerdeki gelismeleri yakindan takip eden biri olarak Rio'yu öteden beri begenirim. Benim sifir km bir araba almaya su anda olanagim yok ancak 2003 model Rio 1.5 16v HB ler 13-14 bin lira civarinda görünüyor. Bu kasa güncel kasadan biraz farkli ve HB-station arasi bir görünümü var, bagaji ve iç hacmi bir hayli genis, bu konuda benim beklentilerimi çok güzel karsiliyor. Autoshow dergisinin yaptigi testlere göre aracin motor-performans ve konforu fena degil gibi görünüyor.

http://www.autoshow.com.../oto_test.php/397/0/KIA

Bu model Rio'larla ilgili bilgisi olan, kullanmis olan arkadaslar varsa yorumlarini bekliyorum.

1999 Corolla Terra Special > 2010 Cee'd SW Concept

7696 Mesaj
18 Ocak 2007; 23:29:21 

yeni rio ile eski rio arasinda daglar kadar fark var. 13-14 dediginiz eski kasa rio yerine 2-3 daha verip ford focus bile alabilirsiniz. Daha yeni rio kendini ispatlamaya çalisiyo eski dandik imajini silmesi zaman alacak ancak o riolar bana göre 5 para etmez. yeni rio ise çok iyi. hatta cerato ile basabas denebilir.

1 Mesaj
25 Kasim 2009; 21:11:49 

arkadasim kia rio dizelim var.siyah 1.5 motor.Bazi insanlar vardir ona buna para vermem deyip bilmislik taslar.RIO hb dizel 110 beygirlik bi canavar.Turbolu benimki.Abs arti 4 cAm otomatigi arti otomatik merkezi kilit yolcu ve sürücü airbag,en çokta siyah dis görünüs
üsü jiip havasi veriyo stoplari adami yikar.kol dayamasi suyu buyu her sey gerekli olan herseyi var.O bilmis arkadas biliyormu acaba getz ile rio nun ayni fabrikadan çiktigini ve rionun ondan daha genis ve büyük oldugunu.SEN RIOYU ÇOK BILENE DEGIL... BINENE SOR.KAÇIRMA AL.PISMAN OLURSAN BENI BUL.EN AZ YAKAN ARABALARDANDIR RIO5.7 SEHIR IÇI. 4.1 SEHIRLER ARASI. ORTALAMA KARISIK OLARAK 4.7 LT.BUNDAN KARLISI VARMI.ÇOK BILENE SOR BUNUDA

Ekteki dosya (2)

1277 Mesaj
20 Aralik 2009; 22:00:52 

quote:

Orijinalden alinti: forumnik

yeni rio ile eski rio arasinda daglar kadar fark var. 13-14 dediginiz eski kasa rio yerine 2-3 daha verip ford focus bile alabilirsiniz. Daha yeni rio kendini ispatlamaya çalisiyo eski dandik imajini silmesi zaman alacak ancak o riolar bana göre 5 para etmez. yeni rio ise çok iyi. hatta cerato ile basabas denebilir.

eski Rio kullanisiyim..

imaj derken ben önce kendi arabanin (varsa) imajina bak.. sana böyle yorum yapilir..

rio kullaniyorum çokta memnunum.. motoromuz yeter.. kalite satiyoruz diye dünyanin parasini istemiyorlar.. açin gözünüsü artik.. bakin Hyundaiye.. döktürüyor..halk gözünü açmakta geç kaldi ama açti sonunda.. kia=hyundai+artilari..

yeni nesil Riolara gelince tiplerinden nefret ediyorum sahsen.. korumaliklarmi neyse asiri siritiyor ya.. gövde rengi bari yapsalarmisti.. fakat donanim ve güç olarak eskilere göre çok üstünler..

eskisiyle yenisiyle hakettiginin altinda satilan bir araç.. kullanmayan bilmez.. sadece öter..

Yorgun düstü düslerim, sus oldu çikti bunalimdan.. Bunalim ki ask ötesi bisey.. Gidersin varamazsin, ölsende kurtulamazsin..

1277 Mesaj
20 Aralik 2009; 22:02:57 

quote:

Orijinalden alinti: mekanikkk

Motor çok sessiz...deneme sürüsü yapin.

Su habere de bir bakin...

http://www.araconline.com/h/haber.asp?id=4051

Rio larin en büyük sorunlarindan birisiydi motorun sesi.. resmen içerde hissediyorsunuz.. heralde elestirilerin ilk sirasinda yer alan bu konuyu kökten çözmüsler.. dizele bindim ben en ufak ses duymadim.. benzinlide yine devam ediyormu diye düsünüyordum bunu bildigim iyi oldu..

Yorgun düstü düslerim, sus oldu çikti bunalimdan.. Bunalim ki ask ötesi bisey.. Gidersin varamazsin, ölsende kurtulamazsin..

13 Mesaj
5 Nisan 2012; 22:56:41 

Artik Japon degilmi kia hu

< Bu ileti mobil sürüm kullanilarak atildi >

1 Mesaj
21 Haziran 2012; 9:43:44 

arkadaslar ben geçen gün yeni bir kia rio aldim 2003 model ve aracimda titreme var rolantide tireme var kaç tane ustaya gösterdiysem anlamadilar bilgisayardan hava akis metresi arizali dediler, bir ustaya onu temizlettim, sorun kalmadi onda ama aracimda halen titreme devam ediyor, ama benim dikkatimi çeken bütün ustalar elektirik kesiliyor diyor ama elektirik aksaminda bujileri degistirdim + bobinlere bakildi + enjeksiyonlarda sikinti yok, birde ben arabayi alirken arka bagajda 70 amperlik bir akü vardi. sonra düsündüm bu akü neden burda diye aldigim adam aradi beni israrla aküyü istedi ama göndermedim daha sonra dikkatimi çekti benim aracimin üzerindeki 60 lik pejo aküsü var araç lpg li aca akü ile titreme arasinda bir iliski ola bilirmi ???? aksam gidip ustaya aküleri degistirecem bakalim bir sorun kalmaz ise sükür yarab der isimi bakarim ama sorun devam ederse aklima geldikçe o aldigim adama küfrederim :))))

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyasi] » Markalar » Diger Markalar » SIZCE KIA RIO HB NASIL BI ARAÇ YARDIM!!
Sayfa: [1]

Foruma Git
Bölümde Ara

Reklamlar