Şimdi Ara

Microsoft'tan Sculpt Comfort klavye modeli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft'tan Sculpt Comfort klavye modeli

Windows 8 ve Windows Phone 8 işletim sisteminin son hazırlıklarını tamamlama aşamasında olan Microsoft, yıllardır devam ettirdiği çevre bileşeni ürünlerine de yeni modeller eklemeyi ihmal etmiyor.

Firma son olarak Windows 8 için tasarladığı Sculpt Comfort Keyboard klavye modelini resmi olarak tanıttı.

Ergonomik ve kolay bir kullanım sunan ürün, üzerinde barındırdığı Windows 8 kısayolları ile masaüstü bilgisayarlar için kullanışlı bir eklenti haline geliyor. 

Ürünün boşluk tuşu ise özel olarak tasarlanmış. İki bölünen boşluk tuşunun sol kısmı istenirse backspace olarak kullanılabiliyor. 

Microsoft, yaptığı araştırmada kullanıcıların yüzde 90'ının sağ baş parmağı ile boşluk tuşuna bastığını ve tuşun sol kısmının atıl kaldığını tespit etmiş. Bu nedenle verimliliği artırmak için backspace ve boşluk tuşları birlikte kullanılmış.

Ürün Microsoft'un klasik eğimli tasarımını da yansıtıyor. Klavye ilerleyen haftalarda 60$ karşılığında satışa sunulacak.

• soldaki shift tuşuda muhteşemmiş aynı space/back space gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: ekrem71

Windows 8 ve Windows Phone 8 işletim sisteminin son hazırlıklarını tamamlama aşamasında olan Microsoft, yıllardır devam ettirdiği çevre bileşeni ürünlerine de yeni modeller eklemeyi ihmal etmiyor.

Firma son olarak Windows 8 için tasarladığı Sculpt Comfort Keyboard klavye modelini resmi olarak tanıttı.

Ergonomik ve kolay bir kullanım sunan ürün, üzerinde barındırdığı Windows 8 kısayolları ile masaüstü bilgisayarlar için kullanışlı bir eklenti haline geliyor. 

Ürünün boşluk tuşu ise özel olarak tasarlanmış. İki bölünen boşluk tuşunun sol kısmı istenirse backspace olarak kullanılabiliyor. 

Microsoft, yaptığı araştırmada kullanıcıların yüzde 90'ının sağ baş parmağı ile boşluk tuşuna bastığını ve tuşun sol kısmının atıl kaldığını tespit etmiş. Bu nedenle verimliliği artırmak için backspace ve boşluk tuşları birlikte kullanılmış.

Ürün Microsoft'un klasik eğimli tasarımını da yansıtıyor. Klavye ilerleyen haftalarda 60$ karşılığında satışa sunulacak.

10 parmak için biçilmiş kaftan.

Çünkü belirli parmakları temel tuşlarda tutup baş parmak space tuşunda iken hata yapınca düzeltmek için parmakla backspace e basmak cok zaman kaybettiriyor idi. Şimdi bu sorun aşılmış bence..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F8946C419 -- 24 Eylül 2012; 0:53:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Spacebar ın yarısının backspace e çevrilebilmesi güzel bir şey ama bana sol başparmağımla spacebar a basmak daha doğal geliyor, bilmiyorum, benim için tersi daha iyi olurdu. Kullanıcıların 90%'ı sağ başparmağını kullanıyor demişler ama pek inandırıcı gelmedi bana, sağ elimi klavyeye nasıl yerleştirince baş parmağım spacebar a geliyor ki? Ben sol elimi Shift-A-W-D-Spacebar olarak kullanırım genelde, 10 parmak kullananlar nasıl kullanıyor bilmiyorum artık, belki onlar için daha mantıklıdır...

• yok kardeş hızlı yazarken bile sol baş parmağımı kullanıyorum boşluk için bu klavye tutma almak zorunda değiliz zaten :D

• wave serisi muthişti kayboldu gitti

• Sol elle fare kullanmaya başlarsam microsoftun tezi gerçekleşicektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: JiggySaw

Spacebar ın yarısının backspace e çevrilebilmesi güzel bir şey ama bana sol başparmağımla spacebar a basmak daha doğal geliyor, bilmiyorum, benim için tersi daha iyi olurdu. Kullanıcıların 90%'ı sağ başparmağını kullanıyor demişler ama pek inandırıcı gelmedi bana, sağ elimi klavyeye nasıl yerleştirince baş parmağım spacebar a geliyor ki? Ben sol elimi Shift-A-W-D-Spacebar olarak kullanırım genelde, 10 parmak kullananlar nasıl kullanıyor bilmiyorum artık, belki onlar için daha mantıklıdır...

Zaten haberde "istenirse" demiş. Yani fonksiyonel muhtemelen. Eğer isterseniz space olarak ayarlayıp kullanabileceksiniz anlamını çıkarttım ben.
  • enter tuşu küçük klavyeleri sevmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: asaral1903

enter tuşu küçük klavyeleri sevmiyorum

Türkiye için Tr klavye ve büyük enterli klavye gelir büyük ihtimal,bu arada ben de küçük enterli klavye sevmiyorum...
  • İyiymiş
  • Atladığınız bir ayrıntı var arkadaşlar. Klavye ofis klavyesi. Ben duruşma katibiyim. Ve Q klavye kullanıyorum. Dolayısıyla bu klavye ile sadece yazı yazılır. OYUN oynanmaz. Yani Shift AWD ve sol baş parmak space de olacak şekilde denk geldiğinden sıkıntı olabilr. Ama space de fonksiyonel. İstenirse space olarak kalabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.