Şimdi Ara

2 Laptop arasında kaldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Samsung NP550 ile Asus N56VZ arasında kaldım. Malum özellik ve fiyat olarak eşit sayılır modeller.
    Forumda ve başka yerlerde pek çok konuyu okudum, video izledim incelemelere baktım.

Genele bakacak olursak;
    Asus FullHD çözünürlük sunarken Samsung 1600x900 çözünürlük sunuyor Asus +1

Samsung JBL tarafından yapılmış dahili hoparlöre sahipken Asusun B&O destekli hoparlörlerinin subwooferı harici, ki bu taşınabilir cihazda (çantada taşıma zorluğu ve kullanımı kısıtlayacağını göz önüne alırsak) bence dezavantaj. Samsung +1

Asus hoparlörlerinde bazı arkadaşlar ses yapmasıyla ilgili problemden bahsetmişler, kulaklık takarken çıkan cızırtılı patlama gibi. Samsung +1

Samsung adaptörü yüksek özellik isteyen oyunlarda yetersiz gelip FPS de düşme yaşanabiliyormuş. Extra adaptör almak gerekebilir. Asus +1

Asus tuşları ışıklandırılmış, Samsungta bu özellik yok. Asus +1

Bunun haricindekiler genelde yazılımsal veya driver ile ilgili problem. Kişisel olarak ben samsung tuşlarını daha çok beğendim ama diğeri de ışıklı.

İşlemci, Ram, HDD, Ekran kartı, Giriş-çıkış özellikleri neredeyse birebir aynı. Her ikisine de SSD takviyesi lazım gibi.

Bilgisayarda genel olarak çok oyun oynayan biri değilim (PS3 sağolsun) Arada bir BFBC2 ve FSX harici genelde küçük oyunlar oynarım. Genelde internet için kullanımı için gerekli bana. Samsung'un bir çok ürününü kullandım hepsi de memnun etti beni. Asus EeePC kullanıcısıyım ondan da memnunum. Ama + ve - leri tartıp son kararımı veremedim. Acelem yok indirimle 2200 civarına almayı umut ediyorum. Seçimimi hangisinden yana kullanmalıyım?

• başka bi tavsıye ıstersen eğet MSİ GE60 alabılırsın asustan tek eksıgı asusun ramlerının 1600 mhz msi'in 1333 olması ve senın dıkkat ettıgın bı ozellık oldugu ıcın klavye ısıklandırması yok + olarak asusun hdd rpm ı 5400 iken msi ın 7200.Ama Samsung ve Asus arasındayım kesınlıkle dıyorsan Asus u almak daha mantıklı olabılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailcbk

http://www.netsiparis.com/detay/11201275114/SAMSUNG-NP900X4D-A01TR-NOTEBOK-I5-3317-4GB-128GB-SSD-15-6-W7HP Samsung'un bu modeli muhteşem

Eski nesil işlemci...
  • Bu modeller dikkat ederseniz gündelik kullanıma uygun, taşınabilirliği ve pil ömrü çok önde olmayan, her işinizi de görebileceğiniz orta-üst sınıf bilgisayarlar. Bu tarzda tavsiyeniz olursa bakarım.

Önce Asus G serisi laptoplara yöneldim, soğutma sistemi ve klavyesi güzel. Ancak bu seri oyuncular düşünülerek yapıldığından özellikleri ve büyüklüğü de ona göre. Önümüzdeki sene içinde 5000 civarı bütçe ayırarak üst düzey bir desktop toplamayı düşünüyorum zaten. PS3 ve 35 civarı orjinal oyun var. Ayda bir anca açabiliyorum. Şimdilik bilgisayarda çok oyun oynamadığımdan boşuna 3-4binTL para vermek istemediğimden vermiş olduğum modellere yöneldim. 2000-3000 arasında bütçe ayırdım. Olabildiğince güncel ve tasarım açısından beni tatmin edebilecek modeller.

Arada bir de olsa oyun oynayacağımdan onboard kartlı ve düşük performanslı ekran kartlı modelleri es geçmem gerekli. Aldıktan sonra muhtemelen kısa bir süre içinde 240Gb bir SSD takviyesi olacak. Bu yüzden HDD benim için önemli bir özellik değil modellerde. Taşınabilirlik önceliğim değil ama çok hantal olmasını da istemiyorum. Zaten bir Netbook sahibiyim ve bu taşınabilir olarak işimi çoğunlukla görüyor.

MSI güzel makineler yapmış birçok modelini inceledim. Tasarımını beğendiğimi söyleyemem. Marka güveni konusunda Asus ve Samsung iyi seçimler benim açımdan.

Toshiba Qosmio serisinde de benzer bir model var ama Toshiba ile geçmişte yaşadığım olumsuz tecrübelerden dolayı Toshiba marka USB bellek bile almam. Zaten fiyat farkı da 1000 TL'ye yakın. HP ısınma problemi çevremde çok insanın başına gelen bir durum. Bu yüzden bu markaya da güvenim yok.

• ASUS ALIN DIYORUZ ADAPTOR PROBLEMI VAR BU SAMSUNGLARDA HERYERE YAZIYORUZ DAHA NAPALIM MSI YADA ASUS
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sans Noblesse

Arkadaşlar Samsung NP550 ile Asus N56VZ arasında kaldım. Malum özellik ve fiyat olarak eşit sayılır modeller.
    Forumda ve başka yerlerde pek çok konuyu okudum, video izledim incelemelere baktım.

Genele bakacak olursak;
    Asus FullHD çözünürlük sunarken Samsung 1600x900 çözünürlük sunuyor Asus +1

Samsung JBL tarafından yapılmış dahili hoparlöre sahipken Asusun B&O destekli hoparlörlerinin subwooferı harici, ki bu taşınabilir cihazda (çantada taşıma zorluğu ve kullanımı kısıtlayacağını göz önüne alırsak) bence dezavantaj. Samsung +1

Asus hoparlörlerinde bazı arkadaşlar ses yapmasıyla ilgili problemden bahsetmişler, kulaklık takarken çıkan cızırtılı patlama gibi. Samsung +1

Samsung adaptörü yüksek özellik isteyen oyunlarda yetersiz gelip FPS de düşme yaşanabiliyormuş. Extra adaptör almak gerekebilir. Asus +1

Asus tuşları ışıklandırılmış, Samsungta bu özellik yok. Asus +1

Bunun haricindekiler genelde yazılımsal veya driver ile ilgili problem. Kişisel olarak ben samsung tuşlarını daha çok beğendim ama diğeri de ışıklı.

İşlemci, Ram, HDD, Ekran kartı, Giriş-çıkış özellikleri neredeyse birebir aynı. Her ikisine de SSD takviyesi lazım gibi.

Bilgisayarda genel olarak çok oyun oynayan biri değilim (PS3 sağolsun) Arada bir BFBC2 ve FSX harici genelde küçük oyunlar oynarım. Genelde internet için kullanımı için gerekli bana. Samsung'un bir çok ürününü kullandım hepsi de memnun etti beni. Asus EeePC kullanıcısıyım ondan da memnunum. Ama + ve - leri tartıp son kararımı veremedim. Acelem yok indirimle 2200 civarına almayı umut ediyorum. Seçimimi hangisinden yana kullanmalıyım?

bende iki seçenek arasında gidip geliyorum ama samsung dış görünüş hoşuma gitti dizayn süper ve ses asusta full hd kalite var 1 ay içinde karar vereceğim iki cihaza

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.