Şimdi Ara

asus 7970 direct 2 u sorun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ekran kartım bazı oyunları crysis1,battlefield 3 gibi birçok oyunu açmıyor.ama bazılarınıda gayet iyi çalıştırıyor crysis 2 max payne 3 gibi.çalışmmayan oyunlar ya oyun loading de donuyor yada oyunu açmaya çalıştıgımda.bilgisayar tamamen kitleniyor sebebi ne olabilir yardımcı olan arkdaaşlara şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: regujohn

ekran kartım bazı oyunları crysis1,battlefield 3 gibi birçok oyunu açmıyor.ama bazılarınıda gayet iyi çalıştırıyor crysis 2 max payne 3 gibi.çalışmmayan oyunlar ya oyun loading de donuyor yada oyunu açmaya çalıştıgımda.bilgisayar tamamen kitleniyor sebebi ne olabilir yardımcı olan arkdaaşlara şimdiden teşekkürler

Sistem özelliklerini tam olarak yazarak PSU kaç Watt belirtirmisiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saiph -- 23 Eylül 2012; 17:29:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yunus MF

quote:

ekran kartım bazı oyunları crysis1,battlefield 3 gibi birçok oyunu açmıyor.ama bazılarınıda gayet iyi çalıştırıyor crysis 2 max payne 3 gibi.çalışmmayan oyunlar ya oyun loading de donuyor yada oyunu açmaya çalıştıgımda.bilgisayar tamamen kitleniyor sebebi ne olabilir yardımcı olan arkdaaşlara şimdiden teşekkürler

i7 3770 8 gb ram 800+50 corsair psu gigabyte anakart
  • quote:

quote:

quote:

i7 3770 8 gb ram 800+50 corsair psu gigabyte anakart

Sorun heralde yazılımsal. daha iyi bilgi verir arkadaşlar gigabyte hangi model anakart?

7970 için W olarak sitesinde şöle diyor :
    Bir adet 150 W 8-pin PCI Express güç konektörlü ve bir 75 W 6-pin PCI Express güç konektörlü 500 Watt (veya üzeri) güç kaynağı önerilmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PünesGatlaması -- 23 Eylül 2012; 18:00:49 >

• teşekkürler bilgi için bende 2 adet 8 pin girişi var 850 watt gayet yeterli sorun yazılımsalda ne ile çözeceğimi bilmiyorum işte:/
  • quote:

teşekkürler bilgi için bende 2 adet 8 pin girişi var 850 watt gayet yeterli sorun yazılımsalda ne ile çözeceğimi bilmiyorum işte:/

Ekran kartının güncel sürümünü kurun.
  • quote:

quote:

teşekkürler bilgi için bende 2 adet 8 pin girişi var 850 watt gayet yeterli sorun yazılımsalda ne ile çözeceğimi bilmiyorum işte:/

Ekran kartının güncel sürümünü kurun.

12.8 kurulu

• Bir önceki sürümleri kurarak denediniz mi sonuçta eski oyunlardan bir kaçını açmıyor
  • denedim 12.4 ve 12.7.yani yabancı forumlarda da bulmadım ilginç bir sorun.ama kafamı bozuyor işte bf3 oynayamıyorum şu an
  • quote:

denedim 12.4 ve 12.7.yani yabancı forumlarda da bulmadım ilginç bir sorun.ama kafamı bozuyor işte bf3 oynayamıyorum şu an

• yokmu yardım edecekk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi regujohn -- 23 Eylül 2012; 18:59:00 >
  • arkadaşlar tek bir gelişme var o da gpu clock hızını 1000 den 925 e ve memory clock hızını 1400 den 1375 e aldıgımda(yani 7970 referans ayarlarına döndüğümde) soru çözülüypor.sizce sebebi ne olabilir.
  • Kart çok ısınıyor diyecemde bu da DCII boru değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Livermorium

Kart çok ısınıyor diyecemde bu da DCII boru değil.

yok canım kart yuk altında max 50 yi görüyor zaten
  • Hız aşırtma yaparken yeterli voltaj vermediysen sorun yapabilir. Yeterli voltaj verdiğin halde sorun yapıyorsa kartın GPU'su OC olmuyor demektir.
  • 3dmark11 yap eğer ilk 4testi geçemez ise garantiye gönder.Muhtemelen gpu bozuk

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Hız aşırtma yaparken yeterli voltaj vermediysen sorun yapabilir. Yeterli voltaj verdiğin halde sorun yapıyorsa kartın GPU'su OC olmuyor demektir.

herhangi bir o.c işleminde bulunmadım kartın default hali 1000 e 1400 mhz
  • Karta hız aşırtmaya yapmaya çalış. Eğer yine sorun yaparsa garantiye gönder. Ancak, voltajı da bir miktar artırarak yap bunu. Belki kartın default voltajı tam yük altındayken yetersiz geliyordur.
  • quote:

Karta hız aşırtmaya yapmaya çalış. Eğer yine sorun yaparsa garantiye gönder. Ancak, voltajı da bir miktar artırarak yap bunu. Belki kartın default voltajı tam yük altındayken yetersiz geliyordur.

Mantıklı

• quote:

Orijinalden alıntı: suleymangonca

quote:

Karta hız aşırtmaya yapmaya çalış. Eğer yine sorun yaparsa garantiye gönder. Ancak, voltajı da bir miktar artırarak yap bunu. Belki kartın default voltajı tam yük altındayken yetersiz geliyordur.

Mantıklı

çok mantıklı ama herhangi bir burner programı,asusun bu modeli voltaj arttırmaya izin vermiyor!!.arttırmış gibi gözüküyor programda ama voltaj aynı .anlayacağınız kartta voltaj arttırma kilitli :/
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.