Şimdi Ara

China Post Kullanmayın Arkadaşlar - Çok Yavaş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
246
Cevap
4
Favori
34.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Uzakdoğu alışverişlerinde sizlere tecrübe aktarmak adına Chinapost u kullanmamanızı tavsiye ediyorum

Niye mi?

Şu ana kadar 20-25 arası alışveriş yaptım belki Çinden hepsini Hong Kong post ile RA.......HK tracked air mail ile getirttim. Yalnız son 3 alışverişim China post ile gelme yolundaydı birisi geldi 17 günde felan diğerlerine 20-23 gn oldu ses yok.

Bunu dünya çapında forumlarda da aratırsanız durum aynı..

Örnek Focalprice.com forumundan alıntı veriym size...

quote:

I want all order send Hongkong post or Singapore post.
    Chinapost Very very very very Bad. / China post çok çok çok çok kötü diyor burda kullanıcı.

Example:

Hongkong Post with my shopping (7-14 days)
    2011-10-05 Receive item at office of exchange
    2011-10-09 Send item abroad
    2011-10-13 Product came to my country
    2011-10-16 My customer received it.

Burda mealen HongKong post ile müşterisinin 7-14 gün arasında ürünü teslim aldığını söylüyor ki aynen katılıyorum 14 günü hiç geçmedi bende de..

Singapore Post with my shopping (7-12 days)
    2011-10-17 Receive item at office of exchange
    2011-10-18 Send item abroad
    2011-10-20 Product came to my country
    2011-10-24 My customer received it.

Burda mealen Singapur post ile müşterisinin 7-12 gün arasında ürünü teslim aldığını belirtiyor.

Chinapost Post with my shopping (20-45 days) (if you don't receive them in 25 days ,you won't receive anytime..)
    2011-10-01 Receive item at office of exchange
    2011-10-15 Send item abroad
    2011-10-19 Product came to my country
    2011-11-01 My customer received it.
    caca91 edited on 2012-02-13 06:44:50

Yukarda ise China post ile yollanan ürünlerin karşıdaki alıcının eline 20-45 gün içinde ulaştığını belirtiyor kullanıcı.

Kararı vermek size kalmış. Benden duyurması.

Hepinize iyi günler.

Kaynak: İlgili kaynak için buraya tıklayın

• China Post ile getirtmektense Hong Kong Post'u tercih ederim.Dediğinize katılıyorum.Fakat China Post kötü demek değil bu.Yavaş.Çünkü çok yoğun adamlar.

Singapore Post ise en iyisi.Her ürünü Singapore Post ile getiremiyorsunuz.Ama öyle bir seçeneğiniz varsa mutlaka seçmenizde fayda var.Benim her zaman kullandığım Singapore Post idir.Fakat ben hiç elektronik bir eşyayı Singapore Post ile getirtmedim.Daha çok evrak-fatura teslimatı için kullanıyorum.Özel müşterilerimede FedEx ile gönderim yapıyorum.

HongKong Post bence China Post dan daha hızlıdır.En azından 2-3 gün daha erken gelir düşüncesindeyim.HongKong menşeiili firmalardan alışveriş yaparsanız onlar genellikle HongKong Post kullanırlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: China Merchant

China Post ile getirtmektense Hong Kong Post'u tercih ederim.Dediğinize katılıyorum.Fakat China Post kötü demek değil bu.Yavaş.Çünkü çok yoğun adamlar.

Singapore Post ise en iyisi.Her ürünü Singapore Post ile getiremiyorsunuz.Ama öyle bir seçeneğiniz varsa mutlaka seçmenizde fayda var.Benim her zaman kullandığım Singapore Post idir.Fakat ben hiç elektronik bir eşyayı Singapore Post ile getirtmedim.Daha çok evrak-fatura teslimatı için kullanıyorum.Özel müşterilerimede FedEx ile gönderim yapıyorum.

HongKong Post bence China Post dan daha hızlıdır.En azından 2-3 gün daha erken gelir düşüncesindeyim.HongKong menşeiili firmalardan alışveriş yaparsanız onlar genellikle HongKong Post kullanırlar.
    Hong Kong post evet daha hızlı ama Chine Post da dediğiniz kadar yavaş değil. Benim 8 alışverişimde China Post'un Hong Kong Post'tan geç kaldığı gün sadece 5'ti. En fazla 5 gün gecikiyorlar yani. Hadi 1 hafta olsun. Çok da abartılacak bi rakam değil bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: PHI

Hong Kong post evet daha hızlı ama Chine Post da dediğiniz kadar yavaş değil. Benim 8 alışverişimde China Post'un Hong Kong Post'tan geç kaldığı gün sadece 5'ti. En fazla 5 gün gecikiyorlar yani. Hadi 1 hafta olsun. Çok da abartılacak bi rakam değil bence.

Alıntıları Göster
    sakın çin potasını seçmeyin yoksa bekler durursunuz yüzlerce takip no ile uğraşiyoruz biz müşterilerimize singapure postu öneriyoruz
    hong kong postası bataryaları kabul etmeyince çinde herkez çin postasına yüklendi
    depolar dolunca arkada kalan çuvallar devamlı arkada kalıyor araca veya ucaga son anda gelen çuvallar erken geliyor
    örneknersek RA431802569CN

• quote:

Orijinalden alıntı: duckrockcom

sakın çin potasını seçmeyin yoksa bekler durursunuz yüzlerce takip no ile uğraşiyoruz biz müşterilerimize singapure postu öneriyoruz
    hong kong postası bataryaları kabul etmeyince çinde herkez çin postasına yüklendi
    depolar dolunca arkada kalan çuvallar devamlı arkada kalıyor araca veya ucaga son anda gelen çuvallar erken geliyor
    örneknersek RA431802569CN

Alıntıları Göster
    Benimde dealextreme sitesinden verdiğim siparişim 8 eylül günü kargoya verildi. Ürünümden bugün itibariyle hala ses seda yok. Tam 1 ay oldu. Gelip gelmeyeceği de meçhul...

RA288096678CN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İstanbul Beyefendisi -- 6 Ekim 2012; 5:36:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: İstanbul Beyefendisi

Benimde dealextreme sitesinden verdiğim siparişim 8 eylül günü kargoya verildi. Ürünümden bugün itibariyle hala ses seda yok. Tam 1 ay oldu. Gelip gelmeyeceği de meçhul...

RA288096678CN

Alıntıları Göster
    Benim CN li ürünlerden biri geldi öbürü hala kayıp. Bu arada Çinde bayram var Pazartesi başlıcaklar mesaiye. Dispute açtım diğerine 1 ay oldu ben fazla bekleyemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dyebto

Benim CN li ürünlerden biri geldi öbürü hala kayıp. Bu arada Çinde bayram var Pazartesi başlıcaklar mesaiye. Dispute açtım diğerine 1 ay oldu ben fazla bekleyemem.

Alıntıları Göster
    Şöyle bir ayrım var ama. China Post neredeyse yok pahasına getiriyor ve sipariş verirken ortalama süreyi belirtiyor. Bana iki kez 18 günde geldi ama zaten aldığım ürünlerin tedarik süresi 2 ila 5 gün arasındaydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: unfortunately

Şöyle bir ayrım var ama. China Post neredeyse yok pahasına getiriyor ve sipariş verirken ortalama süreyi belirtiyor. Bana iki kez 18 günde geldi ama zaten aldığım ürünlerin tedarik süresi 2 ila 5 gün arasındaydı.

merhaba arkadaşlar bu china post veya hong kong post olmadı singapure port ile elektronik eşya telefon veya tablet getirtebilr miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bychass

quote:

merhaba arkadaşlar bu china post veya hong kong post olmadı singapure port ile elektronik eşya telefon veya tablet getirtebilr miyiz?

Alıntıları Göster
    Singapuore Post sıkıntı olmaz HK dan bile iyidir. Araştırırsan anlarsın kalitesini.

• quote:

Orijinalden alıntı: dyebto

Singapuore Post sıkıntı olmaz HK dan bile iyidir. Araştırırsan anlarsın kalitesini.

Alıntıları Göster
    Bende bu güne kadar hep hong kong post seçenegini kullanıyordum ve hızlıca geliyordu hiç sıkıntım olmadı ama son 3 siparişimi kargo ücretsiz diye china post u seçtim seçmez olaydım, biri 40 günü geçti ortada yok digeri 30 lu günlerde digeride 15. gününde ama hiç biri ortada yok sorgulamamda da çıkmıyor, mecbur bekliyecegiz ama bir daha ücretsizde olsa hayatta seçmen china post u.

• quote:

Orijinalden alıntı: bariskartal

Bende bu güne kadar hep hong kong post seçenegini kullanıyordum ve hızlıca geliyordu hiç sıkıntım olmadı ama son 3 siparişimi kargo ücretsiz diye china post u seçtim seçmez olaydım, biri 40 günü geçti ortada yok digeri 30 lu günlerde digeride 15. gününde ama hiç biri ortada yok sorgulamamda da çıkmıyor, mecbur bekliyecegiz ama bir daha ücretsizde olsa hayatta seçmen china post u.

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar çin postası ile ilgili bir gelişme var mı 1 ay oldu tık yok sadece gönderi müşteriden alınmıştır diyor. 15 eylülden beri durum bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: melihgurcay

Merhaba arkadaşlar çin postası ile ilgili bir gelişme var mı 1 ay oldu tık yok sadece gönderi müşteriden alınmıştır diyor. 15 eylülden beri durum bu.

Alıntıları Göster
    artık eskisi gibi yurtdısından mal gelmicek arkadaşlar bilginiz olsun gümrükler çok sıkı
  • quote:

Orijinalden alıntı: salihsat

artık eskisi gibi yurtdısından mal gelmicek arkadaşlar bilginiz olsun gümrükler çok sıkı

nerden biliyosun?
  • quote:

Usta benim wi-fi anten siparişi verdik gümrükte takılır mı?Ve ayrıca 8 gün oldu hala ses seda yok track yapamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: In God We Trust

quote:

Usta benim wi-fi anten siparişi verdik gümrükte takılır mı?Ve ayrıca 8 gün oldu hala ses seda yok track yapamıyorum.

Alıntıları Göster
    23 Eylül de FP'den sipariş ettiğim Flame , 10 Ekim de bana teslim edildi. China Post ile geldi. Yine aynı gün BİC'den aldığım bazı ürünler Hong Kong Post ile 10 Ekim de elime ulaştı. Kargolarda ben bi sıkıntı yaşamadım. 9 Ağustos da aldığım Aurora II de Hong Kong Post ile 11 Ekim de geldi.
    Aliexpressden aldığım kılıf henüz takip de görünmüyor. 19 gün oldu.

Ben kargolarda sıkıntı olduğunu sanmıyom. Sadece yoğunluk fazla...

• quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

23 Eylül de FP'den sipariş ettiğim Flame , 10 Ekim de bana teslim edildi. China Post ile geldi. Yine aynı gün BİC'den aldığım bazı ürünler Hong Kong Post ile 10 Ekim de elime ulaştı. Kargolarda ben bi sıkıntı yaşamadım. 9 Ağustos da aldığım Aurora II de Hong Kong Post ile 11 Ekim de geldi.
    Aliexpressden aldığım kılıf henüz takip de görünmüyor. 19 gün oldu.

Ben kargolarda sıkıntı olduğunu sanmıyom. Sadece yoğunluk fazla...

Alıntıları Göster
    RA430010603CN barkod lu eylülün 13 unde yollanan kargo hala bana ulaşmadı...hala beklemedeyım..tam 30 gundur....bu siteden çin içindeki kargo hareketlerini baktım kargo bi ileri bi geri gitmiş...satıcı hallettım felan 10 gun daha bekle gelıcek dedı beklemedeyım..aynı satıcıdan hep honk kong post ile alıyordum bu sefer china postta takıldık şans işte...china post detaylı kargo sorgulama..http://intmail.183.com.cn/item/trace/itemTrace.jsp

• quote:

Orijinalden alıntı: teknologs

RA430010603CN barkod lu eylülün 13 unde yollanan kargo hala bana ulaşmadı...hala beklemedeyım..tam 30 gundur....bu siteden çin içindeki kargo hareketlerini baktım kargo bi ileri bi geri gitmiş...satıcı hallettım felan 10 gun daha bekle gelıcek dedı beklemedeyım..aynı satıcıdan hep honk kong post ile alıyordum bu sefer china postta takıldık şans işte...china post detaylı kargo sorgulama..http://intmail.183.com.cn/item/trace/itemTrace.jsp

Alıntıları Göster
    çin postası haftada 1 gün türkiye ye ucak kaldırıyor
    pzt salı carsamba çikmazsa diğer ğünler hiç çikmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: lazoglu007

çin postası haftada 1 gün türkiye ye ucak kaldırıyor
    pzt salı carsamba çikmazsa diğer ğünler hiç çikmaz

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar önemli, şöyle bir bilgi aktarmak istiyorum sizlere. Ben de sıkça yurtdışından (özellikle Çin'den) alışveriş yapmaktayım. Çin'den ticaret yaptığım uzman bir kişiyle konuştum. 30 Eylül-8 Ekim arasında Çin'de bir haftalık tatil dönemi olduğundan (muhtemelen dini bayram gibi) birşeyden bahsetti. Bu dönemde hiçbir şekilde işlem olmadığını, kargoların olduğu yerde kaldığını ve ilerleme katetmediğini söyledi. Bu durum hep satıcılar hem de kargo şirketleriyle alakalı. Muhtemelen 15 Ekim'den sonra rayına otururmuş. İnşallah aldığım istihbarat doğrudur da herkesin içi rahat eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unfortunately -- 13 Ekim 2012; 23:46:29 >

• quote:

Arkadaşlar önemli, şöyle bir bilgi aktarmak istiyorum sizlere. Ben de sıkça yurtdışından (özellikle Çin'den) alışveriş yapmaktayım. Çin'den ticaret yaptığım uzman bir kişiyle konuştum. 30 Eylül-8 Ekim arasında Çin'de bir haftalık tatil dönemi olduğundan (muhtemelen dini bayram gibi) birşeyden bahsetti. Bu dönemde hiçbir şekilde işlem olmadığını, kargoların olduğu yerde kaldığını ve ilerleme katetmediğini söyledi. Bu durum hep satıcılar hem de kargo şirketleriyle alakalı. Muhtemelen 15 Ekim'den sonra rayına otururmuş. İnşallah aldığım istihbarat doğrudur da herkesin içi rahat eder.

Alıntıları Göster
    doğrudur o tarihlerde tatildelerdi. ben de geçen hafta bir sipariş vermiştim henüz hiçbir yerde sorgularda çıkmıyor. bu arada sorgulama sayfaları açılmıyor şu an.http://intmail.183.com.cn/item/trace/itemTrace.jsp

• quote:

Bence pek alakası yok.çünkü
    benim 7 eylülde "gönderi müşteriden alınmıştır" diye belirtilen siparişim senin dediğin tatilin başlangıç tarihi olan 30 eylüle kadar hiç yerinden kıpırdamadı..Normalde en geç 8 günde türkiye sınırlarına girmesi gerekiyodu.
    Ortada gerçekdende bi sorun var arkadaşlar.Siparişim çin sınırları içinde bi gitmiş bi gelmiş.Bu arada hala teslim alamadım.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.