Eduroam'a Modemle Bağlanma (Bedava İnternet)
46 Cevap2895 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

333 Mesaj
23 Eylül 2012; 5:02:40 

Merhaba, bulunduğum ev okula 200 metre yakında ve okulun Eduroam internetini evimde kullanmak istiyorum. Bunun için TP - Link 5210G aldım yanlız bir türlü Eduroam bağlantısını kuramadım (Eduroam sinyali alınıyor ama bağlantı kuramadım)(Eduroam için gerekli olan SecureW2 yüklü bilgisayarda).

Eminim ki çoğu modem ve access point bendeki cihazla aynı özelliği taşıyordur. Acaba bilgisi olan nasıl bağlanılabildiğini açıklayabilir mi.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

1095 Mesaj
23 Eylül 2012; 8:50:52 

bende denedim olmadi..tek care pc nin kablosuz u ile eduroamdan alip pc nin lan baglantina yonlendirip diger cihazlar ile kullanmak..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

333 Mesaj
23 Eylül 2012; 17:49:51 

Elbet modem içinde bir yolu vardır gibi yani hiç olmadı 5210G access point cihazı belki onun için vardır? Konu hakkında bilgisi olan var mı?

1095 Mesaj
23 Eylül 2012; 18:16:30 

valla bende çok baktım...belki senden çok ihtiyacım var...yabancı forumlarada baktım çözüm bulamadım pc ile alıp aktarmak tan başka

333 Mesaj
23 Eylül 2012; 18:45:28 

Bu kadar zor olmaması gerek bilgisayardan telefondan girmek kolay ancak modemle bağlanmak bu kadar zor olabilir mi?

1095 Mesaj
23 Eylül 2012; 20:16:06 

hocam eduroam sistemi farklı..normal ap değil...kimlik doğrulama vs değişik sistemi var...ben yapamadım o kadar uğraştım olmadı...

3420 Mesaj
23 Eylül 2012; 20:41:06 

eduroam da kimlik dogrulama 802.1x ile yapılır....Yanisi uzun hikaye.....daha da yanisi herhangibir ap ile bu yayını dagitamassin..

Dfi Lanparty Dk P45-T2RS Plus
Q6600 2.4@3.8
ASUS EX. HD4850 @700-2200
Corsair XMS2 2x2gb 800mhz kit
POV 500 watt Black Diamond

PsKo Network with CCNP

333 Mesaj
23 Eylül 2012; 20:51:13 

quote:

Orijinalden alıntı: ENIGMA

eduroam da kimlik dogrulama 802.1x ile yapılır....Yanisi uzun hikaye.....daha da yanisi herhangibir ap ile bu yayını dagitamassin..

Kısa öz hangi ürünü almam gerek :D

5766 Mesaj
24 Eylül 2012; 1:06:46 

pek olacağını sanmıyorum ama yinede bir dene. Nasıl olsa 5210g elinde mevcut denemekte fayda var.
Cihazı operation mode den wisp client router a al.
Network wan bölümünde ppoe seç.
Kullanıcı adını ve şifreni gir.
Daha sonra wireless te client bölümünden ağı arat ve seç.
Bak bakalım ne olacak.

333 Mesaj
24 Eylül 2012; 2:45:06 

Yarın deneyeceğim olmadı salı günü iade edicem internetten aldığım için 7 gün iade şansım var. Denedikten sonra sonucu buraya yazacağım. Bu arada yaptığım olay tam nedir wisp clint router ve wan ppoe.

5766 Mesaj
24 Eylül 2012; 12:31:34 

wisp client router modu. Cihaz wifi ile başka bir yayına bağlanır. Wifi wan bacağı olur.
Ethernet portuda lan bacağı olur.
Kaba deyimle wifiden bağlandığı wan ı landa routing yaparak dağıtır.
Bir nevi routerin wan portu
dinamic ip seçersen cihaz wan ip sini otomatik alır, static ip seçersen manuel girersin bilgileri.
Ha bu durumda ppoe nedir dersen benimde hiçbir fikrim yok. Sadece kullanıcı adı ve şifre olduğu için bir dene dedim.

3420 Mesaj
25 Eylül 2012; 11:04:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Nephertiti

Kısa öz hangi ürünü almam gerek :D

802.1x yayını hic bir ap ile yetkisiz olarak dagıtamassin...Dagıtman için Acces pointinin 802.1x destekli olmasi lazim..ayrıca agdaki radius sunucusundan senin access pointine yetki verilmesi gerekir..Dahada ayrıcası Access Pointinin O network de olmasi gerekir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ENIGMA -- 25 Eylül 2012; 11:06:35 >

Dfi Lanparty Dk P45-T2RS Plus
Q6600 2.4@3.8
ASUS EX. HD4850 @700-2200
Corsair XMS2 2x2gb 800mhz kit
POV 500 watt Black Diamond

PsKo Network with CCNP

333 Mesaj
26 Eylül 2012; 2:13:28 

quote:

Orijinalden alıntı: ENIGMA

802.1x yayını hic bir ap ile yetkisiz olarak dagıtamassin...Dagıtman için Acces pointinin 802.1x destekli olmasi lazim..ayrıca agdaki radius sunucusundan senin access pointine yetki verilmesi gerekir..Dahada ayrıcası Access Pointinin O network de olmasi gerekir..

Anladım çok teşekkürler cevap için o zaman 5210g yi iade edip en iyisi 200-300 metreden çekecek bir usb adaptör alıp laptopa bağlamak olacak gibi .

Bunu yapmak için şu ürünü düşünüyorum ne dersiniz :

http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=61844

Balkona duvara asıp içeri usb çekmeyi düşünüyorum.

5766 Mesaj
26 Eylül 2012; 13:58:41 

incaya felan bulaşma.
Bütçene göre alfa nha yada nhr
yada tplink 7200nd al.

333 Mesaj
26 Eylül 2012; 14:58:23 

quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

incaya felan bulaşma.
Bütçene göre alfa nha yada nhr
yada tplink 7200nd al.

tp link 7200 nd ile 300 metre mesafeye bağlanabilir miyim bir de bu ürünler tak çıkar adaptör değil mi yani takınca hiç bir program gerekmeden windows un kendi wireless programından bağlanma olanağı sağlıyor

333 Mesaj
26 Eylül 2012; 15:19:49 

Bi de Inca bu kadar kötü mü çift anten 5dbi x 2 demişler ve ekstra adaptörlden güç alıyor cihaz

5766 Mesaj
26 Eylül 2012; 15:37:17 

önerdiğim 3 üründe usb tak çıkar adaptördür.
Evet windows un kendi arayüzü ile bağlanabilir.
7200nd 500mw çıkış gücünde ralink chipli güzel bir alıcıdır.
300 metre hiç sorun olmaz heleki önün açıksa.
Dediğim gibi bütçe meselesi alfa nha yada nhr yok pahalı dersen 7200nd.
Hepside o incadan iyidir.

333 Mesaj
28 Eylül 2012; 23:30:22 

quote:

önerdiğim 3 üründe usb tak çıkar adaptördür.
Evet windows un kendi arayüzü ile bağlanabilir.
7200nd 500mw çıkış gücünde ralink chipli güzel bir alıcıdır.
300 metre hiç sorun olmaz heleki önün açıksa.
Dediğim gibi bütçe meselesi alfa nha yada nhr yok pahalı dersen 7200nd.
Hepside o incadan iyidir.

Merhaba TP link 7200nd yi aldım yanlız çekimi çok düşük 1 diş anca çekiyor o da kutu kola yöntemiyle güçünü artırınca. Ve arada limitli bağlantıya dönüşme ve hızda yavaşlama oluyor.

Ben bu ürüne ekstra olarak Parabolik anten almak istiyorum ne dersiniz.

http://www.hepsiburada....d190040&categoryId=2699

5766 Mesaj
28 Eylül 2012; 23:47:14 

7200nd nin ralink in sitesinden son sürücüsünü indir muhakkak.

anteni dışarı koyacaksan çok çok faydası olur.

1095 Mesaj
19 Aralık 2012; 13:56:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Nephertiti

Merhaba, bulunduğum ev okula 200 metre yakında ve okulun Eduroam internetini evimde kullanmak istiyorum. Bunun için TP - Link 5210G aldım yanlız bir türlü Eduroam bağlantısını kuramadım (Eduroam sinyali alınıyor ama bağlantı kuramadım)(Eduroam için gerekli olan SecureW2 yüklü bilgisayarda).

Eminim ki çoğu modem ve access point bendeki cihazla aynı özelliği taşıyordur. Acaba bilgisi olan nasıl bağlanılabildiğini açıklayabilir mi.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

utkan izmit hocam sayesinde ddwrt ile oluyor eduroam aktarma..ddwrt yukleyin cihaziniza islem tamam

333 Mesaj
19 Aralık 2012; 16:00:28 

quote:

Orijinalden alıntı: teknologs

utkan izmit hocam sayesinde ddwrt ile oluyor eduroam aktarma..ddwrt yukleyin cihaziniza islem tamam

Merhaba ddwrt nedir nasıl bir işlem yapmam gerek biraz ayrıntılı açıklayabilir misiniz?

1095 Mesaj
19 Aralık 2012; 16:46:36 

ddwrt yazilim uyumlu tp-link ap lerinden bir model alip ddwrt yazilimi yuklemeniz gerekiyor..benim kullandigim tplink 741nd modelidir..ddwrt yuklediniz zaman security ayarlarinda 802.1x destegi sayesinde eduroam kullanici adi sifrenizi cihaza girip nete cikabilirsiniz

5766 Mesaj
19 Aralık 2012; 16:53:32 

dd-wrt cihazın kendi yazılımı yerine daha gelişmiş bir yazılım yüklemek diye biliriz kabaca.

olay şu şahsen 38 liralık tplink 740n routere dd-wrt kurup hemen hemen herşeyini denedim.
bu denemelerin sırasında 740n routere dd-wrt sayesinde 802.1x desteğinin geldiğini arayüzde gördüm.
tabi deneme şansım yoktu malesef.

derken başka bir forumda eduroam a bağlanmak isteyen bi arkadaşa istersen bir dene yüksek ihtimal olur dedim.
o arkadaşta cihazı aldı. dd-wrt yi kurdu eduroam a gayet güzel bağlandı. lakin cihaz sadece 4 port kablo çıkışından
neti verdi. normal kablosuz ağlarda yapabildiği kablosuz alıp hem kablo ile hemde kablosuz verme yani repeating çalışmadı.

teknologs a da aynı şeyi önerdim. oda eduroama bağlanacak cihazın ethernet çıkışını başka bir ap ye bağlayıp tekrar
kablosuz yayın yapacak.

dd-wrt nasıl kurarım dersen ki eduroam sıkıntın varsa diyceksin
şu link i incele http://www.wifi-turk.co...ablosuz-yeniden-vermek/

kolay gelsin.

2 Mesaj
19 Aralık 2012; 19:51:24 

quote:

dd-wrt cihazın kendi yazılımı yerine daha gelişmiş bir yazılım yüklemek diye biliriz kabaca.

olay şu şahsen 38 liralık tplink 740n routere dd-wrt kurup hemen hemen herşeyini denedim.
bu denemelerin sırasında 740n routere dd-wrt sayesinde 802.1x desteğinin geldiğini arayüzde gördüm.
tabi deneme şansım yoktu malesef.

derken başka bir forumda eduroam a bağlanmak isteyen bi arkadaşa istersen bir dene yüksek ihtimal olur dedim.
o arkadaşta cihazı aldı. dd-wrt yi kurdu eduroam a gayet güzel bağlandı. lakin cihaz sadece 4 port kablo çıkışından
neti verdi. normal kablosuz ağlarda yapabildiği kablosuz alıp hem kablo ile hemde kablosuz verme yani repeating çalışmadı.

teknologs a da aynı şeyi önerdim. oda eduroama bağlanacak cihazın ethernet çıkışını başka bir ap ye bağlayıp tekrar
kablosuz yayın yapacak.

dd-wrt nasıl kurarım dersen ki eduroam sıkıntın varsa diyceksin
şu link i incele http://www.wifi-turk.co...ablosuz-yeniden-vermek/

kolay gelsin.

Çok teşekkürler denemek istiyorum ancak 7200ND yi desteklemiyor herhalde, bulamadım desteklediğine dair bir yazı acaba siz biliyor musunuz bu modeli destekleyip desteklemediklerini?

1095 Mesaj
19 Aralık 2012; 22:14:47 

bende bu şekilde ayarlayınca eduroamdan girdim..tabiki utkan abim sayesinde:))

Basic-Settings:
Mode: Client
Network Mode: Mixed
Channel Width: 20MHz (Full)
SSID: eduroam

Wireless-Security
Security-Mode: 802.1x
XSuplicant-Type: TTLS
User: your account@youruniversity.de
Password: sizin şifreniz
Phase2: auth=PAP

5766 Mesaj
20 Aralık 2012; 0:24:41 

quote:

Orijinalden alıntı: rhazmia

Çok teşekkürler denemek istiyorum ancak 7200ND yi desteklemiyor herhalde, bulamadım desteklediğine dair bir yazı acaba siz biliyor musunuz bu modeli destekleyip desteklemediklerini?

dd-wrt sadece uyumlu router , modem yada access pointlerde çalışır.
Usb adaptörler için herhangi bir sürümü yok zaten yapı gereği olmaz.
Bu arada yazmış ama yinede ekliyeyim teknologs dd-wrt kurulmuş 741nd ile eduroam a bağlandı hem kablo çıkışlarından aynı zamanda tekrar kablosuz olarak dağıttı.
25 mbit down 25 mbit de upload gördü hızda.

5766 Mesaj
20 Aralık 2012; 0:26:47 

quote:

bende bu şekilde ayarlayınca eduroamdan girdim..tabiki utkan abim sayesinde:))

Basic-Settings:
Mode: Client
Network Mode: Mixed
Channel Width: 20MHz (Full)
SSID: eduroam

Wireless-Security
Security-Mode: 802.1x
XSuplicant-Type: TTLS
User: your account@youruniversity.de
Password: sizin şifreniz
Phase2: auth=PAP

guzel oldu guzel.
Hızlarda iştah kabartıcı.
Ah o uploadları bir göremedik buralarda.

1095 Mesaj
20 Aralık 2012; 8:12:14 

quote:

guzel oldu guzel.
Hızlarda iştah kabartıcı.
Ah o uploadları bir göremedik buralarda.

gerçekten özellikle upload çok güzel...oyunlarda felan da süper olur:))

3737 Mesaj
20 Aralık 2012; 12:35:35 

bende şimdi gidip okul yönetimine hemen şikayet ediyorum sizi ohh ne alaa memleket beleş internet

şaka be şaka

valla bizim burda da olsa düşünmeden bağlanırdım ama nerde !!!

Özgün Kimya A.Ş de Teknik Servis Uzmanı

Elektronik Hobi & Bilgisayar Software Hardware

1095 Mesaj
20 Aralık 2012; 17:52:34 

quote:

Orijinalden alıntı: tda 1562q

bende şimdi gidip okul yönetimine hemen şikayet ediyorum sizi ohh ne alaa memleket beleş internet

şaka be şaka

valla bizim burda da olsa düşünmeden bağlanırdım ama nerde !!!

imzayı kaldırmam gerekli hahhaha

1095 Mesaj
21 Aralık 2012; 16:47:43 

şimdilik idarelik bağladığım ap den eduroam bağlantısı hızı... -73 dbm le çekıyo..
-1

1095 Mesaj
23 Aralık 2012; 17:57:30 

EVET yeni hızım arkadaşlar.. -62 ile çekiyor..

-1

5766 Mesaj
24 Aralık 2012; 3:12:08 

cihazın resmen limitleri :)
ah bide grid olsaydı -50 lere indirseydin 25 / 25 dayardı resmen :)
şaka maka 45 liralık cihaz harbiden iş yapıyor kaç gündürde stabil çalışıyor.
sen bi an evel al 842nd yi 2 paneli bağla 40 mhz mimo ile dayan.
150 / 150 alsan wifide artık karşıda çıkış kaçsa sonuna kadar sömürürsün.

bu arada eduroam a nasıl kablosuz bağlanılır hem kablolu hem kablosuz yeniden dağıtılır diye bir
konu açalım wifi-turk e. koyalım ayarların caps lerini.
bu konuyu arayanlar bulsun ve faydalansın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkanizmit -- 24 Aralık 2012; 3:15:03 >

1095 Mesaj
24 Aralık 2012; 7:18:49 

quote:

cihazın resmen limitleri :)
ah bide grid olsaydı -50 lere indirseydin 25 / 25 dayardı resmen :)
şaka maka 45 liralık cihaz harbiden iş yapıyor kaç gündürde stabil çalışıyor.
sen bi an evel al 842nd yi 2 paneli bağla 40 mhz mimo ile dayan.
150 / 150 alsan wifide artık karşıda çıkış kaçsa sonuna kadar sömürürsün.

bu arada eduroam a nasıl kablosuz bağlanılır hem kablolu hem kablosuz yeniden dağıtılır diye bir
konu açalım wifi-turk e. koyalım ayarların caps lerini.
bu konuyu arayanlar bulsun ve faydalansın.

Öncelikle Utkan Abim Sayende Oldu Bu kadar şey....ÇOk teşekkürler...Sağol Varol:)

842 ve 2 de paneli koydummu değme keyfime..bu hafta halletmeye çalışacağım bakalım...Sonuçları Yine burda paylaşacağım...
Yeni Konu Açma fikride mantıklı abi..yapalım bencede..

5766 Mesaj
24 Aralık 2012; 14:16:47 

estafurullah.

ben bişey yapmadım. telefonda anlatılanları dinleme ile bu işler olsa herkez yapardır.
çatıya çıkan sensin, kurulumu yapan sensin, laptobu bile düşüren sensin çatıdan

ben bir iki püf noktası söyledim gerisi senin eserin.
bekliyoruz bakalım 842nd sonuçlarını.

1095 Mesaj
24 Aralık 2012; 23:43:09 

biraz ara verelim 2 cihazıda brick ettik....))

19 Mesaj
4 Ocak 2013; 11:15:06 

iyi günler. dediklerinizi okudum ama tam kavrayamadım diyelm benmde evm okulun hemen yanında. bnde şuanda airties 5452 cihazı var. ben bu cihaza dd-wrt yükleyeblrmyim. yani bu cihazla okulun internetini evimin içinde dağıtablrmiyim. şimdiden teşkkürler

1095 Mesaj
5 Ocak 2013; 0:16:23 

quote:

Orijinalden alıntı: etym656

iyi günler. dediklerinizi okudum ama tam kavrayamadım diyelm benmde evm okulun hemen yanında. bnde şuanda airties 5452 cihazı var. ben bu cihaza dd-wrt yükleyeblrmyim. yani bu cihazla okulun internetini evimin içinde dağıtablrmiyim. şimdiden teşkkürler

hayır airties desteklemiyor en uygun fiyatlı olarak tplink 740n alabilirsiniz 38 tldir...buna kurarak eve dağıtabilirsiniz

19 Mesaj
5 Ocak 2013; 9:04:15 

quote:

hayır airties desteklemiyor en uygun fiyatlı olarak tplink 740n alabilirsiniz 38 tldir...buna kurarak eve dağıtabilirsiniz

bu söylediğiniz cihaz hem okulun internetini çekip, hemde evin içinde kablosuz olarak dağıtım mı yapıyor?

1095 Mesaj
5 Ocak 2013; 12:34:11 

evet hem okulun yani eduroamin netini cekip alip kablolu yada kablosuz olarak evin icine aktariyor...

19 Mesaj
6 Ocak 2013; 3:30:30 

quote:

evet hem okulun yani eduroamin netini cekip alip kablolu yada kablosuz olarak evin icine aktariyor...

teşkkür ederm çok sağolun. şu internt taahhütümn btmesini bklyorm 1 ay kaldı :) peki bişy dicem bu eduroamda sanırım girilen sayfalar girdiğin saatler gibi şeyler kayıt altına alınıyormuş. acaba diyorumki bu önerdiğiniz tplink 740n cihazla interneti çeksem bende bulunan airties 5452 ye kabloyla bağlayıp airties cihazıyla evin içinde dağıtım yapsam yinede bnm adıma kayıt altına alınablrmi? eduroamın kurallarında okumuştum, torrent vs gibi programların kullanılmasında uyarı flan veriliyormuş. ne derecede takip ediliyor blginz varmı ? şimdiden teşkkür edrm yardımlarınz için.

5766 Mesaj
6 Ocak 2013; 4:32:16 

eduroam a bağlanırken kendi kullanıcı adı ve şifrenizi 740n e gireceğiniz için
740n den sonra ne bağlarsanız bağlayın fark etmez. kayıtlarda siz olacaksınız.
zaten 740n client router modunda çalışacağı için eduroam tarafı 740n den sonrasını
göremez.

19 Mesaj
28 Mart 2013; 21:05:21 

iyi akşamlar. konuyla biraz farklı biliyorum ama bunu bilsen sen bilirsin diye düşündüm utkanizmit:)) ben çevremden bir internete bağlanıyorum. bu internetide sadece cam kenarında oda tek diş görüyor ve çok yavaş oluyor. tp link 740n cihazıyla onu evin içinde dağıtabilir miyim? normal de benim bildiğim iki modeminde kablosuz ayarları aynı olduğunda ve iki cihazada birbirlerini ap olarak tanıttığımızda oluyor. ama benim bağlandığım modeme girebilme ihtimalim yok ama şifresini biliyorum. bunu nasıl yapabilirim yardımcı olursan sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etym656 -- 28 Mart 2013; 21:06:02 >

Bu mesajda bahsedilenler: @utkanizmit

1 Mesaj
5 Nisan 2013; 16:49:10 

quote:

Orijinalden alıntı: etym656

teşkkür ederm çok sağolun. şu internt taahhütümn btmesini bklyorm 1 ay kaldı :) peki bişy dicem bu eduroamda sanırım girilen sayfalar girdiğin saatler gibi şeyler kayıt altına alınıyormuş. acaba diyorumki bu önerdiğiniz tplink 740n cihazla interneti çeksem bende bulunan airties 5452 ye kabloyla bağlayıp airties cihazıyla evin içinde dağıtım yapsam yinede bnm adıma kayıt altına alınablrmi? eduroamın kurallarında okumuştum, torrent vs gibi programların kullanılmasında uyarı flan veriliyormuş. ne derecede takip ediliyor blginz varmı ? şimdiden teşkkür edrm yardımlarınz için.

eduroam ağında girdiğin kullanıcı adına göre gezdiğin bütün sayfalar 5651e göre o üniversitenin sahip olduğu loglama sistemine göre tutulmaktadır. En az 3 ay olmak kaydı ile 6 ay veya 7-8 ay tutan üniversiteler vardır. Aşırı şekilde trafik yaptığında kullanıcı tespiti üniversitenin sistem yöneticisi tarafından çok kolaydır. Ama kolay kolay (savcılık tarafından herhangi bir yazı gelmediği sürece veya network problemi oluşturulmadığı sürece) takip edilmez.

8 Mesaj
7 Nisan 2013; 0:14:25 

Ya yan binadaki ortakla ortak kullanıcaz da wifi acaba nasıl yapabilirim resimdeki 4 pencere modemin olduğu evi gösteriyor modem:
http://www.segment.com....-2ant-adsl-modem-aboix/

300mbpsdir nasıl o diğer üç penecerenin gösterdiği eve sağlıklı bir şekilde uzatabilirim?
[img=http://s21.postimg.org/f3p79sw1v/Pics_Art_1365109450058.jpg]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birkare -- 7 Nisan 2013; 0:17:36 >

1095 Mesaj
23 Mayıs 2013; 19:15:16 

quote:

Orijinalden alıntı: memox20

eduroam ağında girdiğin kullanıcı adına göre gezdiğin bütün sayfalar 5651e göre o üniversitenin sahip olduğu loglama sistemine göre tutulmaktadır. En az 3 ay olmak kaydı ile 6 ay veya 7-8 ay tutan üniversiteler vardır. Aşırı şekilde trafik yaptığında kullanıcı tespiti üniversitenin sistem yöneticisi tarafından çok kolaydır. Ama kolay kolay (savcılık tarafından herhangi bir yazı gelmediği sürece veya network problemi oluşturulmadığı sürece) takip edilmez.

Valla kullanici adi sifre cok..ancak limitleme yaparlarsa veya her kullanicya akk gibi limit atarlarsa sorun olabilir ama sanmiyorum..universitelerde kisitlama hic gormedim yapisina aykiri

834 Mesaj
8 Mayıs 2014; 22:57:25 

quote:

ddwrt yazilim uyumlu tp-link ap lerinden bir model alip ddwrt yazilimi yuklemeniz gerekiyor..benim kullandigim tplink 741nd modelidir..ddwrt yuklediniz zaman security ayarlarinda 802.1x destegi sayesinde eduroam kullanici adi sifrenizi cihaza girip nete cikabilirsiniz

merhaba hocam aradan bayağı uzun bir zaman geçmiş ama yazılanları görünce yazayım dedim sizi şu linke davet etsem fikir verebilirmisiniz acaba hangisi ile işimi görebilirim

http://mobile.donanimha...pic.asp?m=91603137&p=1#

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayzınhaym -- 8 Mayıs 2014; 23:06:16 >

Bu mesajda bahsedilenler: @teknologs

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Network ve Güvenlik » Network » Eduroam'a Modemle Bağlanma (Bedava İnternet)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.766