Şimdi Ara

Araç İçin Hangi Navigasyon Cihazı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
2
Favori
12.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Henüz satın almış olduğum Suzuki Swift GL MT aracım ile Navigasyon Sistemi kullanmak istiyorum. Cihazda Handsfree Bluetoot özelliğinin de olması faydalı olur. Hangi ürünü tavsiye edersiniz?

Aşağıdaki linkte Tomtom var;

http://www.hepsiburada.com/liste/tomtom-via-125-43-navigasyon-cihazi/productDetails.aspx?productId=otkvkvia125&categoryId=257643

Ya da altta Garmin;

http://www.hepsiburada.com/liste/garmin-nuvi-50-1410-navigasyon-cihazi/productDetails.aspx?productId=otgar01000810-09&categoryId=257643

Garmin veya tomtom'dan başka iyi marka olduğunu zannetmiyorum. Diğerleri genelde FM Transmitter gibi mantar misali çoğalmış Çin malı ürünler. Yorumlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyorum. Teşekkürler.

• Bende en ıyısı dıye arastırmadan Tomtom aldım.Elektronık konusunda sımdıye kadar kazık yedıgım tek urundur.
    2 sene kullandım,sımdı harıtasını guncelleyım dıyorum 1 sene ıcın 180 tl para ıstıyorlar.Ustelık teleatlas harıtası hıc ıyı degıl.
    330 bın ılgı cekıcı nokta varken basarsoft harıtalarında bu rakam 950 bın cıvarında.

Ikısının arasında secım yapacaksanız Garmın almanızı onerırım.Basarsoft harıtasını kullanıyor ,3D desteklı ve omur boyu ucretsız harıta destegı sunuyor.
    Alternatıf olarak Navıtech veya Piranhalara da bakabılırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TAVCI

Bende en ıyısı dıye arastırmadan Tomtom aldım.Elektronık konusunda sımdıye kadar kazık yedıgım tek urundur.
    2 sene kullandım,sımdı harıtasını guncelleyım dıyorum 1 sene ıcın 180 tl para ıstıyorlar.Ustelık teleatlas harıtası hıc ıyı degıl.
    330 bın ılgı cekıcı nokta varken basarsoft harıtalarında bu rakam 950 bın cıvarında.

Ikısının arasında secım yapacaksanız Garmın almanızı onerırım.Basarsoft harıtasını kullanıyor ,3D desteklı ve omur boyu ucretsız harıta destegı sunuyor.
    Alternatıf olarak Navıtech veya Piranhalara da bakabılırsınız.

Teşekkürler öneriniz için. Navitech ve Piranha markalarının kalitesinden şüpheliyim. Zaten ilk GPS cihazlarını seri üreten ve yayan da Garmin sanırım. Ziraat mühendislerinin elinde de hep Garmin'in farklıamaçlar için üretilmiş navigasyon cihazlarını görüyorum. Bu yüzden Garmin alacağım sanırım.

• arkadaşım garmin ve tomtom, normal kullanıcı için hatadır. tomtom zaten türkiye'den çekilecek, garmin de navcity kullanıyor artık. önerim next'tir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihan9999

arkadaşım garmin ve tomtom, normal kullanıcı için hatadır. tomtom zaten türkiye'den çekilecek, garmin de navcity kullanıyor artık. önerim next'tir.

Teşekkür ederim. Önerinizi değerlendireceğim. Ama Garmin yine de daha kaliteli bir ürünmüş gibi geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oricin

quote:

arkadaşım garmin ve tomtom, normal kullanıcı için hatadır. tomtom zaten türkiye'den çekilecek, garmin de navcity kullanıyor artık. önerim next'tir.

Teşekkür ederim. Önerinizi değerlendireceğim. Ama Garmin yine de daha kaliteli bir ürünmüş gibi geliyor.

Önce şuna karar vermek lazım,çok kaliteli bir malzememi size yol gösterir yoksa arkasında kalitesi ile ve yazılım desteği ile duranlarmı. Yoksa Sony'de navigasyon üretiyor Pioneer'da ama sonucunu kullananlara sormak lazım.Bu tip ürünleri 5-10 sene kullanmıyor insanlar genelde. Mesela bazı markalar cihazda oluşan sorunlarda 10 kerede olsa değşiyorlar ama bazı çok kaliteli olanlar denilenler 30 gün bekleyin,yok yurt dışına yollayacağız şeklinde yaklaşıma giriyorlar. Alacağınız ürünleri Google 'da Türkiye'de araştırın dünyada değil tabi eğer Türkiye'de iseniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

quote:

quote:

Önce şuna karar vermek lazım,çok kaliteli bir malzememi size yol gösterir yoksa arkasında kalitesi ile ve yazılım desteği ile duranlarmı. Yoksa Sony'de navigasyon üretiyor Pioneer'da ama sonucunu kullananlara sormak lazım.Bu tip ürünleri 5-10 sene kullanmıyor insanlar genelde. Mesela bazı markalar cihazda oluşan sorunlarda 10 kerede olsa değşiyorlar ama bazı çok kaliteli olanlar denilenler 30 gün bekleyin,yok yurt dışına yollayacağız şeklinde yaklaşıma giriyorlar. Alacağınız ürünleri Google 'da Türkiye'de araştırın dünyada değil tabi eğer Türkiye'de iseniz.

Biraz araştırdım da Next YE-G 545 modeli navigasyon cihazı öneriliyor ve kullananlar memnun kalmışlar.
    Bu modeli araştırıyorum şimdi almak için.

http://www.hizlial.com/u22.012.4399.0008/next-ye-g-545-5-bluetooth-fm-verici-multimedya-igo-primo-v12-navigasyon-omur-boyu-harita-guncelleme#

• Daha önce navıtech'ın double ekranlı urununu kullanmıstım ,sorun yasamadım.Gecen hafta Pıranha aldım.
    Vatan bılg.da 169 tl ye trooper modelını aldım.Almamdakı etken ,fiyatının uygunlugu ,basarsoft harıtası ve 7 ısgununde tamır edemedıgı cıhazın yenısını verme garantısı.
  • Piranha başarsoft ile çalışmıyor o cihazı bir gün güncelleyemezseniz üzülmeyin, 7 günde cihaz verme ile alakalı çok yazıldı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayın @oricin

Next'in yeni seri cihazlarına bakın; 515, 535, 555 veya 565. Bunların farkları Bluetooth özelliği olması ve olmamasıdır.

Garmin ve Tomtom konusunda çok etki altında kalmayın; zira artık Türkiye'de iyi cihazlar var. İkilem içinde kalırsanız TomTom'un cihaz kalitesi Garmin'den yüksektir, ama harita yetersiz.
    Diğer taraftan Garmin Başarsoft (Navcity) haritası kullanır, yüksek seri 2xxx, 3xxx cihazlarını almazsanız sorunlar yaşayabilirsiniz.

En önemli nokta aldığınız cihaz için Teknik Destek hizmetini en kısa sürede alabilmenizdir. Bu konuda Next'i tek geçerim. Ben de 525 modelini kullanıyorum ve memnunum.

Tüm bunlardan sonra yine de içinizde Garmin veya Tomtom konusunda şüphe kalabilir; ben her ikisini de kullandım, şu an Next Teknik Destek + iGO Primo + Başasoft üçlüsünü barındıran Next YE-G525 kullanıyorum.

Hayırlı olsun diyelim şimdiden

• arkadaslar dd252admin arkadaşımızın dediği ürünleri mutlaka görün.

next konusunda oldukca iyi izlenimlerim var başımdaki piranha belasını def eder etmez next cihaz alıcam .
    piranhayı almak için kaçkere düşündünüz bilmem ama 10 kere daha düşünün derim

desteği arayın notrafik aldım trafiği göstermiyor deyin bir kaçkez arayın nasıl destek verdiklerini görün

ben yandım siz yanmayın.

ayrıca dd252admin arkadaşımız bir cok cihazı test etmiş biridir uyarılarını dikkate alın derim ben
  • Güveniniz için teşekkür ederim Sezgin bey.
  • DD252Admin arkadasımızın yazılarını okudum sonunda ye-565 almaya karar verdim.
    Benim için trafik onemli ve android veya ios tabanlı bir cep telefonu kullanmıyorum.
    Sanırım iyi bir secim olacak. 3 yıldır Navitech px-115 kullanıyordum cok memnunduum ihtiyacımı karsılıyordu bir tanıdıgıma hediye ettim onun daha cok ihtiyacı vardı ve benim için son dönemde cok onemli olan trafik. her zaman trafikteyim ve artık şart oldu umarım bu ihtiyacımı karsılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: LorD_KeNNy

DD252Admin arkadasımızın yazılarını okudum sonunda ye-565 almaya karar verdim.
    Benim için trafik onemli ve android veya ios tabanlı bir cep telefonu kullanmıyorum.
    Sanırım iyi bir secim olacak. 3 yıldır Navitech px-115 kullanıyordum cok memnunduum ihtiyacımı karsılıyordu bir tanıdıgıma hediye ettim onun daha cok ihtiyacı vardı ve benim için son dönemde cok onemli olan trafik. her zaman trafikteyim ve artık şart oldu umarım bu ihtiyacımı karsılar

Yerinde bir tercih.
    Hayırlı olsun diyeyim şimdiden :)

• quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

quote:

Yerinde bir tercih.

peki dostum en uygun nerede bulabilirm?
    Bimekste şu anda 259tl olarak gorunuyor.

bu arada benim bluetooht kitine ihtiyacım yok. 555 - 565 arasındaki tek fark bu ise 555 almam daha mantıklı mı ? fiyat fark var tabii ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LorD_KeNNy -- 26 Eylül 2012; 13:59:01 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

quote:

Yerinde bir tercih.

peki dostum en uygun nerede bulabilirm?
    Bimekste şu anda 259tl olarak gorunuyor.

bu arada benim bluetooht kitine ihtiyacım yok. 555 - 565 arasındaki tek fark bu ise 555 almam daha mantıklı mı ? fiyat fark var tabii ki

O zaman 555 daha uygun olur sizin için.

Bimeks en uygun satan mağaza olarak kalmış aklımda; siz yine de bir araştırma yapın güncel kampanyalar arasında.

Saygılar

• Ne cihazlar denedim... Navitech, Garmin, Piranha ve son olarak geçen cumartesi günü SUNNY.
    (Bu kapsama sadece TomTom'lar dahil değil. Yazılımlarını ve TR şartlarında haritalarını beğenmediğim içni test etme ihtiyacı dahi hissetmedim)

Gerçekten de şu anda piyasada Next dışında alınacak ürün yok. Eğer yarın bir gün daha iyi bir marka çıkarsa onu da öneririz, ancak şu an için malesef alternatif olarak bir başka marka daha öneremiyorum... Marka fanatikliğini pek sevmem de.
  • evet arkadaslar bugun buyaka bimeks e ugradım ve next ye-g555 aldım 229 TL de fiyatıydı. aracım taktım trafik v.s. actım ve yola koyuldum avrupa yakasına geliyordum cogu ara sokaklardaki yogunlugu dahi gosterdi yol onermeleri yaptı cok hosuma gitti. sinyal bulma hızı gayet iyi menulerden korkuyordum cunku eski makinamda cok kolaydı bu da karısık degil. sitesine de kaydoldum hersey guncel makinada guncellemeye gerek gorunmuyor.

hayırlısı DD252ADMIN arkadasımızın sayesinde sanırım istedigim buydu diyebiliyorum. teşekkürler insanlara yardımlarınız için.

not: konunun yeri burası değil aslında konu sahibi arkadas özürümü kabul eder umarım.
  • quote:

evet arkadaslar bugun buyaka bimeks e ugradım ve next ye-g555 aldım 229 TL de fiyatıydı. aracım taktım trafik v.s. actım ve yola koyuldum avrupa yakasına geliyordum cogu ara sokaklardaki yogunlugu dahi gosterdi yol onermeleri yaptı cok hosuma gitti. sinyal bulma hızı gayet iyi menulerden korkuyordum cunku eski makinamda cok kolaydı bu da karısık degil. sitesine de kaydoldum hersey guncel makinada guncellemeye gerek gorunmuyor.

hayırlısı DD252ADMIN arkadasımızın sayesinde sanırım istedigim buydu diyebiliyorum. teşekkürler insanlara yardımlarınız için.

not: konunun yeri burası değil aslında konu sahibi arkadas özürümü kabul eder umarım.

Hayırlı olsun cihazınız

Gerçek deneyimler doğru referans olmakta cihaz almak isteyenler; paylaşımınız için teşekkürler.

• quote:

quote:

bende garmin var alma sakın.senin kalite dedigin donanım olarak kalitelide sonuçta bu cihazı elimizde taşımıycaz.yani suya düşürme,yere düşûrme olasılığın zaten düşük.next al.daha fazla araştırma

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.