Şimdi Ara

Tizen işletim sistemli Galaxy S3, WiFi sertifikasında ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tizen işletim sistemli Galaxy S3, WiFi sertifikasında ortaya çıktı

Samsung'un Tizen OS yüklü ilk cihazlarını 2013 yılının başlarına ertelediği gündeme gelmişti. Ancak firmanın WiFi sertifikası başvurusunda Tizen yüklü bir Galaxy S3 varyantı hazırladığı ortaya çıktı.

Başvuruda GT-I9300_TIZEN şeklinde bir tanımlama yapılmış. Bu da modelin Tizen işletim sistemi yüklü olduğunu gösteriyor.

Cihazın satışa sunulup sunulmayacağı belirsiz. Ancak WiFi Birliği'nin önemli standartlarını sunacağı görülüyor. Daha yüksek kalitede bağlantı imkanı sunan çift bant WiFi, multimedya içeriğini kablosuz olarak aktarmayı sağlayan Miracast standardı, uyumlu hotspot noktalarına otomatik olarak bağlanmayı sağlayan Passpoint teknolojisi, WiFi Direct bunlardan bazıları.

Belge Samsung'un üst seviye donanımlarda Tizen işletim sistemini denediğini gösteriyor. Bunun anlamı ilk cihazların orta-üst segmente hitap edecek akıllı telefonlar olması olabilir. Tizen işletim sisteminin yüksek donanımlı cihazlarla desteklenmesi takipçilerini oldukça heyecanlandıracaktır.

• 2013 hakkaten renkli olacak, inşallah Tizenin de heyecanı Bada gibi olmazda kesintisiz olur.

• MeeGo çok daha iyi bence

• Android ve iOS varken niye Tizen seçelim ?

• Tizen iyi de bada faciasindan sonra samsung ne diye sansini zorluyor ki? Beta tester olarak bada da kullandigi yetmedi galiba

• Tizen'in arkasında Intel'de var. Nokia'nın Meego ile beceremediğini belki de Samsung başaracaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro

Tizenin arkasında Intelde var. Nokianın Meego ile beceremediğini belki de Samsung başaracaktır.

MeeGo'da da intel vardı... Arkasında işlemci devi olan bir işletim sistemi en stabil işletim sistemi olacaktır diye düşünüyorum...

• Meego doğru bir örnek değil, Microsoft&Nokia işbirliğine kurban edildi.

• Bada 2.0 dan milletin ağzı sağlam yandı. Ben dahil eski badacılar tizen tercihi yaparken 2 kere düşünürler sanırım. Sistem çok kararlıdır belki bada 1.2 gibi fakat destek kısmı çok kafa kurcalar işte.
  • ÇÜNKÜ samsung, Tizen geliştirici cihazı olarak S3 dağıtmaya karar verdi. Önce geliştiriciler tizeni s3 de deneyecek ve programlarını yazıcak bug ları tespit edicek daha sonra tizen başlı başına gelişicek
  • quote:

Orijinalden alıntı: homeedition88

Tizen iyi de bada faciasindan sonra samsung ne diye sansini zorluyor ki? Beta tester olarak bada da kullandigi yetmedi galiba

Destek vermedikten sonra ios da android de bada ile aynı konumda kalabilirdi ona bakarsanız.
  • androidden stabil olması muhtemel. java sanal makine yerine linux çekirdeğinde çalışıyor tizen. bu da daha kararlı ve performanslı bi sistem beraberinde getiriyor.

• Sırf symbian 3 deki uyguluma kıtlığından dolayı , bir sonraki telefonumu note 3 diye hayal ediyordum. Birde tizen le çıkarsa yandığımın resmidir. Umarım winp 8 gibi düşük çözünürlüklü arka plan ve kutucuklar, yukarıdan aşağı kaydırılan ekran ve uyguluma kıtlığı gibi sorunlarla çıkmaz .

• badacıların halini gördükten sonra bu ve benzeri işletim sistemi yeniliklerinde,tadına bakmaktansa belirli bir süre bekleyip geri dönüşleri takip etmek bence en iyisi.win phone,blackberry ve tizen bekleyelim ve görelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.