Şimdi Ara

AVEA fatura ve tarifesinden memnun olmayan okusun...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
4.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Avea kamu 300 tarifesindeydim. 27 tl sabit ücret + 1.5 tl civarı telsiz kullanma bedeli + arada 3-5 sms derken 30 tl den aşağı fatura gelmiyordu. eşim de aynı tarifede ve onu faturası da 40 gelince bu işe bir dur demerk gerektiğini düşündüm.

şikayetvar.com a yazmadan kendim iletişime geçeyim belki işe yarar dedim ve Avea.com da iletişim bölümünde formu doldurdum. tarifemden memnun olmadığımı, faturanın yüksek geldiğini belirttim ve talep olarak istediklerimi sıraladım. faturamın 20 tlden aşağıda olmasını, verilen 300dk nın yanında biraz sms ve internet olmasını istediğimi talebimin fatura kesim tarihine kadar sonuçlandırılmasını, aksi takdirde vodafone'a geçiş yaparak 15 tl lik vodafone tarifesine geçeceğimi yazdım.

eşimin ve benim tel numaramı da ekleyerek cevap bekledim.
    1 hafta sonra bana genel merkezden ulaştılar. 12 ay taahhüt alarak bana ve eşime 32 tllik kamu avantaj tarifesine %50 indirimle geçiş sağladılar.

şu an 500dk her yöne, 5000dk avea içi konuşma, kendi tarifemizle ücretsiz, ayrıca 100sms ve 1gb internetimiz var ve faturamız 17tl civarında.

bilginiz olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albayman -- 13 Şubat 2013; 9:41:21 >

• süper olmuş albayman ..

peki şimdiki yeni tarifenizin adı nedir ?
  • şu anki tarifemin adı "avantajlı kurum tarifesi"
    ben uzun süredir aynı numara ile avea kullanmaktayım ve sanırım 3 senedir kamu 300 deydim ödemelerimi hiç aksatmadım. vodafone'a geçmeyi ciddi olarak düşünüyordum çünkü 15tl ye güzel bir tarifesi vardı. operatörümden memnundum ve değiştirmeden halletme yoluna gittim.
  • on numara olmuş keşke bendede öyle bir tarife olsa hemen geçerim
  • Konuyla alakasiz ama yeni konu acmak istemedim.

Benim fatura 22sinde kesildi ne zaman ogrenebilirim?

Not onlineislenlerde son donemfatura gozukmuyo

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eşimin tarifeside içinde internet olmayan bir tarife ve ayda 45 TL civarı geliyor, bende eşime arattırdım ve bu ücretin yüksek olduğunu, içinde internette olan daha uygun bir tarife istedik. Hatta hangi tarifeyi çevremizde kimin kaça kullandığınıda saydık. Fakat hep o indirimler dönemsel olan indirimler, yok siz o tarifeye geçemezsiniz gibi bahaneler ileri sürüp bize bir tarife öneremediler. Avea faturasını tıkır tıkır ödeyen faturaları kullanıcılarını enayi olarak görüyor heralde. Şikayetvar a yazmaktan başka çarem kalmadı. Oradan da bir sonuç çıkmazsa bize vodafone yolları göründü demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: küçükjunior

Konuyla alakasiz ama yeni konu acmak istemedim.

Benim fatura 22sinde kesildi ne zaman ogrenebilirim?

Not onlineislenlerde son donemfatura gozukmuyo

bugun görebilmen lazım çıkması lazım online işlemlerda akşama doğru olmadı yarın :)
  • bu 1gb lar herkese dağıtılıyor ama alt yapı bunu kaldırmayacak yakında patlar bu iş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @mistral
    444 1 500 nolu müşteri hizmetlerinin yetkileri kısıtlı. yetkisi olsa da istediğinizi vermemek için ellerinden geleni yapıyorlar. bu yüzden avea internet sitesinde bize ulaşın bölümünden detaylı olarak şikayetinizi ve talebinizi bildirin ve mutlaka başka bir operatörde bulunan bilmem ne tarifesine geçmekle tehdit edin. ozaman genel merkezden dönüş yapıyorlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: inexo

bu 1gb lar herkese dağıtılıyor ama alt yapı bunu kaldırmayacak yakında patlar bu iş

• quote:

Orijinalden alıntı: inexo

bu 1gb lar herkese dağıtılıyor ama alt yapı bunu kaldırmayacak yakında patlar bu iş

arkadaşta 4gb iphone 4s kampanyası var 1 gb ancak bitiyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mistral34

Eşimin tarifeside içinde internet olmayan bir tarife ve ayda 45 TL civarı geliyor, bende eşime arattırdım ve bu ücretin yüksek olduğunu, içinde internette olan daha uygun bir tarife istedik. Hatta hangi tarifeyi çevremizde kimin kaça kullandığınıda saydık. Fakat hep o indirimler dönemsel olan indirimler, yok siz o tarifeye geçemezsiniz gibi bahaneler ileri sürüp bize bir tarife öneremediler. Avea faturasını tıkır tıkır ödeyen faturaları kullanıcılarını enayi olarak görüyor heralde. Şikayetvar a yazmaktan başka çarem kalmadı. Oradan da bir sonuç çıkmazsa bize vodafone yolları göründü demektir.

'madem öyle, hattımın kapatılmasını istiyorum' deseydiniz hemen ilgili birime aktarıyorum derdi ve ordan güzel bir indirim alırdınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuseyr

quote:

Orijinalden alıntı: mistral34

Eşimin tarifeside içinde internet olmayan bir tarife ve ayda 45 TL civarı geliyor, bende eşime arattırdım ve bu ücretin yüksek olduğunu, içinde internette olan daha uygun bir tarife istedik. Hatta hangi tarifeyi çevremizde kimin kaça kullandığınıda saydık. Fakat hep o indirimler dönemsel olan indirimler, yok siz o tarifeye geçemezsiniz gibi bahaneler ileri sürüp bize bir tarife öneremediler. Avea faturasını tıkır tıkır ödeyen faturaları kullanıcılarını enayi olarak görüyor heralde. Şikayetvar a yazmaktan başka çarem kalmadı. Oradan da bir sonuç çıkmazsa bize vodafone yolları göründü demektir.

'madem öyle, hattımın kapatılmasını istiyorum' deseydiniz hemen ilgili birime aktarıyorum derdi ve ordan güzel bir indirim alırdınız.

+1

Geçen aynı şeyi yaptım ancak taahhütüm bitmediği için herhangi bir kampanyadan yararlanamadım.

Ancak böyle yazınca dönüyorlarsa bende yazayım çünkü yeterli değil, aynı paraya daha fazlasını alabilirim değil mi

• bakınız.
    aradığınız çağrı merkezinde karşınıza yetkileri sınırlı ve çeşitli müşteri tiplerini geçiştirme teknikleri kurslarından başarı ile geçmiş telefon operatör görevlisi çıkar. basit olağan durumlarda istediğiniz işlemleri yaparlar.

ben salt şikayetim nedeniyle genel merkezden yetkili bir şahıs tarafından arandım ve zaten direkt isteklerimin de üzerinde rakamlarla dakika sms ve internet paketine istediğim fiyatlara ulaştım. aradaki fark budur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albayman

bakınız.
    aradığınız çağrı merkezinde karşınıza yetkileri sınırlı ve çeşitli müşteri tiplerini geçiştirme teknikleri kurslarından başarı ile geçmiş telefon operatör görevlisi çıkar. basit olağan durumlarda istediğiniz işlemleri yaparlar.

ben salt şikayetim nedeniyle genel merkezden yetkili bir şahıs tarafından arandım ve zaten direkt isteklerimin de üzerinde rakamlarla dakika sms ve internet paketine istediğim fiyatlara ulaştım. aradaki fark budur.

ben bu tarife çıktığından beri kullanıyorum ve 3 kere fatura inidirimi için yok şebeke çekmiyor hattımı taşıcam, başkalarına %50 indirim veriyorsunuz benim 2 hattım var bana niye verilmiyor hattımı taşıcam yoksa dememe rağmen yine de indirim alamadım. faturalar otomatik ödemede şimdi tekrar arıcam ve e-faturaya geçicam indirim yapın dicam ve yine yapmıcaklar. yapmadıkları için de sırf zarar olsun diye basılı fatura istiyorum, kendileri bilir.

• Avea bayisine gidip,iptal başvurusunda bulunun,
    2-3 gün sonra,genel merkezden arayıp "hattınızı iptal etmeyin,size özel,şöyle bir kampanya yapalım" diyorlar,
    İptal için kararlı olduğunuzu belli eder ve akıllı bir şekilde pazarlık yapabilirseniz,en az 6 aylık çok güzel teklifler alabiliyorsunuz,
    Bu bahsettiğim olay faturalı hat içindir,
    Bu arada,
    Pazarlık ederken,fazla da naz yapmayın :))
    yoksa yetkili bayan,hattı gerçekten iptal edebiliyor,böyle durumda sorumluluk size aittir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Caferhan

Avea bayisine gidip,iptal başvurusunda bulunun,
    2-3 gün sonra,genel merkezden arayıp "hattınızı iptal etmeyin,size özel,şöyle bir kampanya yapalım" diyorlar,
    İptal için kararlı olduğunuzu belli eder ve akıllı bir şekilde pazarlık yapabilirseniz,en az 6 aylık çok güzel teklifler alabiliyorsunuz,
    Bu arada,
    yoksa yetkili bayan,hattı gerçekten iptal edebiliyor,böyle durumda sorumluluk size aittir.

Aynı işlemi Ttnet için diyorlar,ben gittim kapatın dedim direk kimliğinizi alıyım dedi :)
    Karşınızdaki kişinin o anki ruh haliyle alakalı,
    İnternetim kapandı superonline dan çok daha ucuza buldum fakat insanlar numaralarından olabilirler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: man utd

quote:

Bu arada,

Aynı işlemi Ttnet için diyorlar,ben gittim kapatın dedim direk kimliğinizi alıyım dedi :)
    İnternetim kapandı superonline dan çok daha ucuza buldum fakat insanlar numaralarından olabilirler :)

Hocam,
    Sorumluluk size aittir dedim zaten :)
    numarayı kaybetme riski de var ama işe yarıyor,
    1 kez denedim,6 ay rahat ettim,
    Başka da denemedim zaten :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: man utd

quote:

Bu arada,

Hocam,
    Sorumluluk size aittir dedim zaten :)
    numarayı kaybetme riski de var ama işe yarıyor,
    1 kez denedim,6 ay rahat ettim,
    Başka da denemedim zaten :)

Yanlışımı düzelteyim;
    Süreç şöyle işliyordu şimdi aklıma geldi; Kapatma talimatını veriyorsunuz, 1 hafta içinde bayiye gidip evrak imzalamanız isteniyor.İmzalamazsanız 15 gün sonra hat yine aktif oluyor.
    Yani numaranızı kaybetme gibi bir tehlikesi yok,en fazla bir saat sonra tekrar arayıp açın dersiniz (Gerivites örneği )

• quote:

Orijinalden alıntı: albayman

bakınız.

Emniyet Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Danıştay Başkanlığı, Yargıtay Başkanlığı ve Anayasa Mahkemesi tarifelerinin kullanıcısıysanız “KURUM” yazıp 2010’a ücretsiz kısa mesaj göndererek bu tarifeye geçiş yapabilirsiniz.

Sanırım sadece bu kurumlarda çalışanlar faydalanabiliyor. Bizde de kamu hattı var ama eşim öğretmen. Öğretmenler yararlanamıyor sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enorton -- 24 Şubat 2013; 20:06:50 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.