Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note II önümüzdeki hafta satışa çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
10.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung Galaxy Note II önümüzdeki hafta satışa çıkıyor

Samsung, ikinci nesil Galaxy Note telefonunu önümüzdeki hafta tüketiciyle buluşturuyor. Ağustos sonunda düzenlenen Unpacked 2012 etkinliğinde resmiyet kazanan telefon-tablet melezi, firmanın Android'li amiral gemisinden daha güçlü teknik detayları yapısında barındırıyor ve benzer tasarım anlayışını geniş ekranıyla birlikte sürdürmeyi başarıyor. 

5.5 inçlik HD ekran, 1.6GHz dört çekirdekli çipset, 2GB RAM ve 3100mAh pille donatılan Galaxy Note II, Android işletim sisteminin en yeni versiyonu olan Jelly Bean yüklü olarak satışa sunulacak ve Galaxy S3'te de mevcut olan TouchWiz Nature kullanıcı arayüzüyle zenginleştirilecek. Söylentilere konu olan yeni nesil Exynos 5 Dual çip ve 13MP'lik bir kamerayla donatılmayan GT-N7100'ün buna rağmen 5 inç üstü segmentinin en güçlü aygıtı olduğunu düşünülüyor. Fakat Güney Koreli üreticinin liderliği pek uzun sürecek gibi görünmüyor. İlk telefon-tablet melezinin çalışmalarını aylardır sürdüren HTC'nin çok daha güçlü bir ürün geliştirdiği iddia ediliyor.

SamMobile sitesinin paylaştığı verilere göre; Almanya'daki tüketiciler Note 2'yi 27 Eylül itibariyle büyük perakendecilerden edinebilecekler. Bu ülkeyi 28 Eylül'de İtalya, 1-2 Ekim'de ise İngiltere, Hollanda ve Fransa takip edecek. Gelen son raporlar, halihazırda Suudi Arabistan'da satışın başladığına işaret ediyor. Daha önce de Samsung ürünlerinin Arap ülkelerinde erkenden piyasaya sürüldüğüne şahit olmuştuk. Birleşik Krallık'ta ön siparişler vergisiz 550 avrodan alınmaya devam ederken tavsiye edilen satış fiyatının 699€ olduğu belirtiliyor. Galaxy Note II'nin Avrupa ve Asya'da 500-700€ arasında değişen fiyat etiketleriyle pazara sunulması bekleniyor.

Beyaz ve gri renk seçeneklerine sahip aygıtın diğer ülkelere ne zaman geleceği bilinmiyor. Ancak satış planlarında yer alan 126 ülke ve 260 operatörün büyük çoğunluğu için 2012 yılı sona ermeden dağıtımın başlayacağı tahmin ediliyor. Ülkemize en geç Ekim ayı sonunda giriş yapacağını söyleyebiliriz.

• Kim nederse desin nokia.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunc-rıdvan -- 21 Eylül 2012; 23:21:02 >
  • Sanırım ülkemizde 3000 TL. yi bulucak pahalı bir ürün ama pahalı olmasıda bir yönden iyi çoluk çocuğun eline geçmez değeri olur.

• iPhone 5 in 16 Gb lık versiyonu gibi 3299 TL den asla TR pazarına giriş yapmayacağına eminim bknz
    http://www.hepsiburada.com/liste/apple-iphone-5-16-gb-siyah-/productDetails.aspx?productId=telcepiph516gbsi&categoryId=371946

Note II için beklentim 2299 lira ...

• Bilal Bey; S2 den sonraki telefonunuz bu mu olacak, yoksa...?

• quote:

Orijinalden alıntı: tunc-rıdvan

Kim nederse desin nokia.

http://img607.imageshack.us/img607/6518/yavhehe.gif

• İş 500 - 700 Euro para verdikten sonra başlıyor. Aman çizilmesin, düşerse incinmesin. Hem para verip hem dert edinemem arkadaş böyle iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunc-rıdvan

Kim nederse desin nokia.

• quote:

Orijinalden alıntı: depeche35

Bilal Bey; S2 den sonraki telefonunuz bu mu olacak, yoksa...?

Samsung'un ARM Cortex-A15 işlemcili ilk cihazı biz piyasaya süreceğiz ve Exynos 5 Dual çipsetli ilk ürünümüz 2012'de piyasaya sürülecek açıklamalarını göz önünde bulundurarak bu aygıtı almayı düşünmüyorum. Önümüzdeki yıl dört Cortex-A15 işlemcili modellerin çıkıp çıkmayacağından emin olsam Optimus G, PadFone 2, HTC'nin yine benzer özelliklerdeki hibrit modeli ya da yeni Nexus cihazlarından birini tercih ederdim. Fakat 2013'ü konuşmak için bir hayli erken, Galaxy S4 yazısındaki yorumlardan da bunu anlayabilirsiniz.

Yine de daha yavaş eskiyecek bir akıllı telefon almak istiyorsanız bu yıl Exynos 5 dual ya da buna benzer şekilde yeni nesil işlem/grafik birimleriyle donatılmış bir çipsetin gelmesini bekleyin derim. Eğer böyle bir ürün gün yüzüne çıkmazsa Snapdragon S4 Pro'lu cihaz sahipleri iyi bir tercih yapmış olacak.

Samsung, Exynos 5 Dual yongasını çift çekirdekli olduğu için üst düzey modellerinde kullanmadı. Çünkü tüketicilerin önemli bir kısmı performans konusunda ölçütün çekirdek sayısı olduğunu düşünüyor. Bu sebeple dördüncü Galaxy S modelinde bu yıl yer vermekten kaçındığı bir donanımı tercih etme ihtimali oldukça zayıf. Çekirdek sayısını düşürmesi çok mantıksız olacağı için dört A15'li bir çipseti piyasaya sürecek. Tabi diğer çip üreticilerinin de yeni nesil donanımları böyle bezenecektir.

Demem o ki, bu yıl çift A15'li ya da dört Krait işlemcili bir telefon alarak önümüzdeki yıl dört çekirdekli modellerle karşılaşıp hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Tabiki sürekli yeni ürünleri bekleyemeyiz. Ancak ARM'ın şuanda daha gelişmiş bir mimarisi bulunmuyor. Bu yüzden Cortex-A15'li ikinci nesil ürünleri beklemek aldığınız ürünün daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilir. Bunlar benim tahminlerim, farklı yollar da izlenebilir bu konuda kesin konuşamam.

• s3'ün büyüğü işte, bu arada sabırsızlıkla bekliyorum bakalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

iPhone 5 in 16 Gb lık versiyonu gibi 3299 TL den asla TR pazarına giriş yapmayacağına eminim bknzhttp://www.hepsiburada.com/liste/apple-iphone-5-16-gb-siyah-/productDetails.aspx?productId=telcepiph516gbsi&categoryId=371946Note II için beklentim 2299 lira ...

bu parayı veripte apple alanlara acırım walla, elma diye ayva yiyorlar haberleri yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Sanırım ülkemizde 3000 TL. yi bulucak pahalı bir ürün ama pahalı olmasıda bir yönden iyi çoluk çocuğun eline geçmez değeri olur.

3000 TL olmaz max 2500 TL olur bu fiyatada alıcısı az olur 2200 -2300 den girmesini bekliyorum

söğlediğinizde çok mantıksız pahalı olsa siz fazla ödüyeceksiniz çoluk cocuğun eline bakmaktansa cebinizden çıkacak parayı düşünün derim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SonForum

quote:

iPhone 5 in 16 Gb lık versiyonu gibi 3299 TL den asla TR pazarına giriş yapmayacağına eminim bknzhttp://www.hepsiburada.com/liste/apple-iphone-5-16-gb-siyah-/productDetails.aspx?productId=telcepiph516gbsi&categoryId=371946Note II için beklentim 2299 lira ...

bu parayı veripte apple alanlara acırım walla, elma diye ayva yiyorlar haberleri yok...

of ne güldüm ya haklısınız
  • 3100 Mah batarya ile şu an en çok dikkatimi çeken telefonlardan biri

• Bilal bey ellerinize saglik. Sizinle tanismak isterdim dogrusu. Uslubunuz yazilariniz sabriniz fevkalade. Kullanici yorumlarina bu kadar hizli cevap veren bir siz varsiniz sanirim ulkede. Basarilarinizin devamini dilerim

• quote:

Orijinalden alıntı: Bilal Akgündüz

Samsung, Exynos 5 Dual yongasını çift çekirdekli olduğu için üst düzey modellerinde kullanmadı. Çünkü tüketicilerin önemli bir kısmı performans konusunda ölçütün çekirdek sayısı olduğunu düşünüyor.

Android kullanıcıların ve üstelik de Donanım Haber'i takip edecek kadar teknoloji düşkünü olanların bile bu gerçeği bir türlü görememeleri şaşırtıcı. Çekirdek sayısı bir gösterge olmadığı gibi, tüm çekirdekleri kullanan sentetik testlerin sonuçlarına aldanan çok kullanıcı var. Galaxy Note II, Galaxy S3'teki SOC çözümünün hızı biraz artırılmış bir sürümünü kullanacak. O yüzden aralarında fazla bir performans farkı beklemek hayal kırıklığına neden olur. Kaldı ki bu işlemcinin hızı 2 GHZ olsa ve Geekbench testinde iPhone 5'i geçse bile gerçek yaşamda iPhone 5 çok daha hızlı çalışacaktır. Sonuçta Geekbench 4 çekirdeği de kullanabilirken iş Android uygulamalarına ve oyunlarına gelince 2 çekirdeğin bile hakkını tam olarak verecek bir yazılım yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilal Akgündüz

quote:

Orijinalden alıntı: depeche35

Bilal Bey; S2 den sonraki telefonunuz bu mu olacak, yoksa...?

Samsung'un ARM Cortex-A15 işlemcili ilk cihazı biz piyasaya süreceğiz ve Exynos 5 Dual çipsetli ilk ürünümüz 2012'de piyasaya sürülecek açıklamalarını göz önünde bulundurarak bu aygıtı almayı düşünmüyorum. Önümüzdeki yıl dört Cortex-A15 işlemcili modellerin çıkıp çıkmayacağından emin olsam Optimus G, PadFone 2, HTC'nin yine benzer özelliklerdeki hibrit modeli ya da yeni Nexus cihazlarından birini tercih ederdim. Fakat 2013'ü konuşmak için bir hayli erken, Galaxy S4 yazısındaki yorumlardan da bunu anlayabilirsiniz.

Yine de daha yavaş eskiyecek bir akıllı telefon almak istiyorsanız bu yıl Exynos 5 dual ya da buna benzer şekilde yeni nesil işlem/grafik birimleriyle donatılmış bir çipsetin gelmesini bekleyin derim. Eğer böyle bir ürün gün yüzüne çıkmazsa Snapdragon S4 Pro'lu cihaz sahipleri iyi bir tercih yapmış olacak.

Samsung, Exynos 5 Dual yongasını çift çekirdekli olduğu için üst düzey modellerinde kullanmadı. Çünkü tüketicilerin önemli bir kısmı performans konusunda ölçütün çekirdek sayısı olduğunu düşünüyor. Bu sebeple dördüncü Galaxy S modelinde bu yıl yer vermekten kaçındığı bir donanımı tercih etme ihtimali oldukça zayıf. Çekirdek sayısını düşürmesi çok mantıksız olacağı için dört A15'li bir çipseti piyasaya sürecek. Tabi diğer çip üreticilerinin de yeni nesil donanımları böyle bezenecektir.

Demem o ki, bu yıl çift A15'li ya da dört Krait işlemcili bir telefon alarak önümüzdeki yıl dört çekirdekli modellerle karşılaşıp hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Tabiki sürekli yeni ürünleri bekleyemeyiz. Ancak ARM'ın şuanda daha gelişmiş bir mimarisi bulunmuyor. Bu yüzden Cortex-A15'li ikinci nesil ürünleri beklemek aldığınız ürünün daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilir. Bunlar benim tahminlerim, farklı yollar da izlenebilir bu konuda kesin konuşamam.

Cevabınız ve alakanız için çok ama çok teşekkür ederim,sizin bilgilerinize eskiden beri çok değer veriyorum, çok ileri görüşleriniz genelde tutuyor şu an için gözüme kestirdiğim cihaz LG Optimus G ,ayrıca Htc nin 5' süprizini beklemekteyim..
  • quote:

iPhone 5 in 16 Gb lık versiyonu gibi 3299 TL den asla TR pazarına giriş yapmayacağına eminim bknz
    http://www.hepsiburada.com/liste/apple-iphone-5-16-gb-siyah-/productDetails.aspx?productId=telcepiph516gbsi&categoryId=371946

Note II için beklentim 2299 lira ...

Anlamadım gitti arkadaş adamda ne varsa artık hep en beğenilen yorumlarda AceleciBurak var.Ne mübarek adamsın:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Takip.
  • 2500'den giriş yapar bu telefon
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.