Şimdi Ara

hızlıal.com hakkında..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bugün hızlıal.com sitesinden, hızlı olduğunu düşünerek ve özellikle dikkat ederek "aynı gün kargo" ibareli ürünü öğlen saatlerinde satın aldım. özellikle ürünün ellerinde olup olmadığını telefon açarak onayladım. yeni taşındığım ilçede yeterli beyaz eşya bulunmadığı için acele bir şekilde bazı ev ürünlerine ihtiyacım vardı. ancak 3 mail atıp, 2 kez telefon etmeme rağmen ürünü aynı gün kargoya yetiştiremediler. araya haftasonunun da girmesiyle ürünün elime ulaşması 2-3 günü bulacak.

sitenin güvenliğinden şüphem yok.. ancak özellikle "aynı gün kargo" yazdığı için alışveriş yaptığım firmanın bu şekilde yapması beni çok zora soktu. siteyi daha sonra kullanacak arkadaşlar için uyarı olması anlamında bu başlığı açmayı uygun buldum.. selamlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: montblanc

bugün hızlıal.com sitesinden, hızlı olduğunu düşünerek ve özellikle dikkat ederek "aynı gün kargo" ibareli ürünü öğlen saatlerinde satın aldım. özellikle ürünün ellerinde olup olmadığını telefon açarak onayladım. yeni taşındığım ilçede yeterli beyaz eşya bulunmadığı için acele bir şekilde bazı ev ürünlerine ihtiyacım vardı. ancak 3 mail atıp, 2 kez telefon etmeme rağmen ürünü aynı gün kargoya yetiştiremediler. araya haftasonunun da girmesiyle ürünün elime ulaşması 2-3 günü bulacak.

sitenin güvenliğinden şüphem yok.. ancak özellikle "aynı gün kargo" yazdığı için alışveriş yaptığım firmanın bu şekilde yapması beni çok zora soktu. siteyi daha sonra kullanacak arkadaşlar için uyarı olması anlamında bu başlığı açmayı uygun buldum.. selamlar..

Bu hususta genellikle aynı gün kargo yazan ürünlerde belli bir saate kadar olan siparişler geçerli oluyor.

Örneğin saat 17:00'te sipariş geçtiniz. Bu siparişin yetişmesi zor.

Ancak en azından ben öğleye kadar olan siparişleri yetişmelerini beklerim.

Diğer sitelerde de aynı durum oluyor.

• Haklısınız, hatta saat 15:00'dan sonraki siparişler bile kargoya yetişemeyebilir.

Ancak ben kendileriyle görüşerek saat tam 13:10'da alımı gerçekleştirdim. Aynı gün kargo diyerek insanları zor durumda bırakmak gerçekten çok rahatsızlık verici. Düpedüz insanlara doğruyu söylememektir.
  • quote:

Haklısınız, hatta saat 15:00'dan sonraki siparişler bile kargoya yetişemeyebilir.

Ancak ben kendileriyle görüşerek saat tam 13:10'da alımı gerçekleştirdim. Aynı gün kargo diyerek insanları zor durumda bırakmak gerçekten çok rahatsızlık verici. Düpedüz insanlara doğruyu söylememektir.

Kargo

Siparişlerin gönderim süreci kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale / eft ödenmenizin onaylanması ile başlar.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişebilmektedir.

Aynı gün kargo ürünler gün içerisinde, genel olarak diğer ürünler ortalama ürün inceleme sayfasında yer alan kargo teslimat süresinde kargoya verilmekte olup nadiren tedarik sürecine bağlı olarak gecikmeler yaşanabilir.

Ayrıca bazı ürünler sipariş üzerine üretildiğinden teslim süresi daha uzun olabilir.

Siparişlerde, erken gönderilebilecek ürünler için kısmi teslimat talep edebilirsiniz.

Cumartesi günleri saat 15.00'dan sonra ve Pazar günleri bütün gün kargo firmaları hizmet vermemektedir.

Saat 16:00'dan sonra verilen siparişlerde süreç bir sonraki iş günü başlamaktadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

quote:

Haklısınız, hatta saat 15:00'dan sonraki siparişler bile kargoya yetişemeyebilir.

Kargo

Siparişlerin gönderim süreci kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale / eft ödenmenizin onaylanması ile başlar.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişebilmektedir.

Aynı gün kargo ürünler gün içerisinde, genel olarak diğer ürünler ortalama ürün inceleme sayfasında yer alan kargo teslimat süresinde kargoya verilmekte olup nadiren tedarik sürecine bağlı olarak gecikmeler yaşanabilir.

Ayrıca bazı ürünler sipariş üzerine üretildiğinden teslim süresi daha uzun olabilir.

Siparişlerde, erken gönderilebilecek ürünler için kısmi teslimat talep edebilirsiniz.

Cumartesi günleri saat 15.00'dan sonra ve Pazar günleri bütün gün kargo firmaları hizmet vermemektedir.

Saat 16:00'dan sonra verilen siparişlerde süreç bir sonraki iş günü başlamaktadır.

Alıntıları Göster
    ...

Sipariş üzerine üretiliyorsa neden aynı gün kargo densin? O da bir yanlış bakış açısı..

Diğer tarafan ben cuma günü öğlen saat 13.10'da sipariş geçtim..

Tabii ki bu tarz işlerde gecikmeler olabilir. Ama sırf reklam ve satış uğruna oraya allı pullu "Aynı Gün Kargo" yazıp bir sonraki gün kargoya vermek olmaz.. Araya hafta sonu girdi elime gelmesi 3 gün sürecek. dün verselerdi kargoya bugün alacaktım. Ben boşuna mı yazıyorum burda..

Tayinim çıktı, ev tuttum, bulunduğum ilçede yeterince mağaza yok.. elektrikli ocak aldım güya ayın gün kargo diye, 3 gün daha yemek yapamayacağım.. olay budur, kimse tutamayacağı sözü verip de insanları mağdur etmesin..

• ennn geç yarın elinizde dedikleri cumartesi akşam telefon açtığımda "kargoya yetişmedi, pazartesi çıkışını yapacağız" cevabını aldım..

ürünü hemen iptal ettirdim, mail yoluyla iptalini teyit etmek istedim, "kargoya verilmiş iptal yapamayız, ancak ürünü almaz iade ederseniz paranızı geri alabilirsiniz" cevabını aldım.

artık, etmediğim küfür, okumadığım bela kalmadı. 3 gündür alamadığım ürünü iptal de etmiyorlar, kargoya verdiler mi vermediler mi belli değil, hala telefonlarda maillerde uğraştığım cabası...

allah uzak etsin, sakınnn bulaşmayın..
  • muhtemelen depolarında problem yaşıyorlar... geçmiş olsun hocam daha önce alışverişlerimde problem yaşamadım yakın zamanda da parfüm siparişi gececeğim umarım sorun çıkmaz :)
  • daha sonra baktığımda, şikayet sitelerinde de benzer şikayetler okudum. 15 güne kadar kargolayamama süreleri yaşandığını gördüm. zamanın bolsa ver siparişi bekle :)
  • Kargolari cok gec gonderiyor adamlar. Mesaj atinca hemen cevap geliyor hakkini yemeyelim. Ancak hbdan aldigimda ertesi gun elimde olurdu. Ancak ayin 9unda siparis verdim 17si olacak hala gelmedi bir kismi. Ustelik aldigim urunu elimizde olmadan iptal ettik deyip parasini geri verdiler. Birdaha baktım satiliyor hala. Mecbur kalmadikca almam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pi -- 16 Aralık 2014; 21:59:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.