Şimdi Ara

Valvematic Aurislerde LPG ile problem yaşayanlar veya yaşamayanlar buraya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
2.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2009'dan beri valvematic motorlar piyasada. Bu araçlarına bugüne kadar lpg uygulatıp problem yaşayanlar, yaşamayanlar hangi markalarla, kaç km.dir kullandığınızı, yaşadıklarınızı, hatta hangi şehirde nereye montaj yaptırdığınızı paylaşırsanız, bizlerde bu durumları referans alırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sayaras -- 21 Eylül 2012; 16:18:06 >

• Mayıs 2012'de Ankara'da montaj yaptırdım.

Yaklaşık 5000 km dir kullanıyorum. İlk zamanlarda biraz sorun yaşadım otomatik ayarda motor fakir karışım hatası veriyordu.
    Ardından manuel ayar yaptırdım yaklaşık 1500km dir sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurcanci

Mayıs 2012'de Ankara'da montaj yaptırdım.

Yaklaşık 5000 km dir kullanıyorum. İlk zamanlarda biraz sorun yaşadım otomatik ayarda motor fakir karışım hatası veriyordu.
    Ardından manuel ayar yaptırdım yaklaşık 1500km dir sorun yok.

İlk cevap için teşekkür ederim. Yalnız markayıda söyleseydiniz kafamızda bir fikir oluşması açısından.
  • bende yaklaşık 5000 km dir kullanıyorum brc marka hiç sorun yok şükür şimdilik... eskişehir de taktırdım.
  • Şuan 2000km sınırını geçti ve sorun yok.
    Bu arada marka BRC önceki mesajda söylemeyi unutmuşum :)
  • Montajdan sonra ideal ayarı bulana kadar sorun olabilir ama uzun yıllar dayanacağı kanaatindeyim.
  • Ben de Samsun'da BRC bayii ile konuştum, kendi auris aracına (valve) takmış ve hiç problem yok dedi.
  • 2010 Valvematic Aurisime Lovato LPG baglattım, sorunsuz kullanıyorum,
    132 hp güc + ekonomi,
  • 2011 verso 1.6 valvematic aracım 45 000 km dir. ( kırkbeş bin). Lpg li.
    Marka Omvl. Çok memnunum. Hiçbir sorunum yok.
  • 2012 1.33 motor
    İki hafta evvel PRINS marka taktırdım.1000 km oldu hiç bir problem yok
  • valvematic avensis ile 30bindir kullanıyorum.

kit teleflex ve bugüne kadar sıfır sorun
  • Tüm forumlarda bayadır araştırıyorum. Hep iyi olumlu kullanıcı yorumları var.
    Ne zamandır cesaret edemiyordum ama bu gidişle ben de lpg taktırcam sanırım .
  • Yeni teknolojiler çıktıkça lpg kit üreticileri çıkan teknolojileri destekleyen yazılımlar,güncellemeler yayınlıyorlar.
    Sorun yaşamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhunturk

Tüm forumlarda bayadır araştırıyorum. Hep iyi olumlu kullanıcı yorumları var.

Dostum japon motorları LPG konusunda Honda da Toyota da düzgün kit+ayar yapıladıktan sonra sorun çıkarmamaktalar. Ama önemli bir hususu bilmekte yarar var. Sübap yapısından dolayı 50-60 bin km lik LPG kullanımından sonra japon araçlarda avans vurma oluşuyor bunun nedenide sübapların uzama yapması. Yeni sübaplar takılarak bu sorun ortadan kaldırılıyor. Maliyetini de bunu hesaba katarak hesaplamak lazım. A
  • 2011 model aurisime 150 km de iken brc takılmış araç şuan 52000 de sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: MucosS

quote:

Orijinalden alıntı: Akhunturk

Tüm forumlarda bayadır araştırıyorum. Hep iyi olumlu kullanıcı yorumları var.

Dostum japon motorları LPG konusunda Honda da Toyota da düzgün kit+ayar yapıladıktan sonra sorun çıkarmamaktalar. Ama önemli bir hususu bilmekte yarar var. Sübap yapısından dolayı 50-60 bin km lik LPG kullanımından sonra japon araçlarda avans vurma oluşuyor bunun nedenide sübapların uzama yapması. Yeni sübaplar takılarak bu sorun ortadan kaldırılıyor. Maliyetini de bunu hesaba katarak hesaplamak lazım. A

teşekkür ederim değerli bilgiler bilgiler için

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.