Şimdi Ara

Matias Duarte'ye göre, Android henüz istenilen noktaya ulaşmış değil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Google'ın popüler mobil işletim sistemi Android, 4 yıllık bir süreç içerisinde sektörde kendine oldukça sağlam bir yer edinmiş olsa da henüz Google'ın istediği hale gelmiş değil.

Google+ üzerinden yaptığı açıklamayla Android'in geldiği noktayı değerlendiren kullanıcı arayüzü direktörü Matias Duarte'ye göre, Android şu an için yolun sadece üçte birlik kısmını geride bırakmış durumda. Duarte, Android'in yolun geri kalanını da tamamlaması için ise, daha sıkı çalışılması gerektiğini de dile getirdi.

500 milyonun üzerindeki akıllı cihazın kullandığı işletim sistemi olan Android'in istenilen noktaya gelmesi için Google'ın ne gibi adımlar atacağını ilerleyen dönemlerde hep birlikte göreceğiz. 

• Kullandigi altyapiyi yeni ana guncellemelerle kokten degistirirse cok daha stabil ve basarili olacagina eminim :)

• Öz eleştri görmek ne güzel.Bazıları ise iki de bir övünsün.
  • Android'in en büyük problemleri "updtate" ve "uyumluluk".
    Ancak bu noktada Android üreticilerinin devreye girmesi gerekiyor.

• Onlarca farklı markaya uyumlu yazılım yapmak çok zor,gelinen bu nokta bile çok büyük basarı..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence de android öyle mükemmel bir işletim sistemi değil. Biraz fazla bellek kullanıyor. Güvenlik açıkları var. Fakat ios gibi değil. Özgür bir ortam sonuçta. Daha geliştirilmesi gerek androidin. Haberdeki arkadaşın da dediği gibi

• Bence en iyi kullanıcı arayüzü ve kullanımı meegoda var. Nokia ya patent ödeyip swype arayüzü satın alabilirler.
    İos ve android de ikona bas , aşağıdaki geri tuşuyla uygulamadan çık mantığı var.Yıllardan beri aynı mantık ve swype arayüzünün karşısında çağ dışı kalıyor...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.