Şimdi Ara

Apple, yeni bir pil sisteminin patentini aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
5.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple, yeni bir pil sisteminin patentini aldı

Ürettiği cihazlarda çıkarılamayan pillere yer vermesi nedeniyle bu konuda eleştirilere maruz kalan Apple, evrensel bir çıkarılabilir pil sisteminin patentini alarak bu konuda kendinden beklenmeyen bir adım attı.

Apple'ın almış olduğu patentte lityum-polimerden kesilmiş eşit boyutlardaki çıkarılabilir ve yeniden şarj edilebilir piller yer alıyor. Bu piller farklı cihazlarda da kullanıma olanak sağlıyor. Söz konusu teknoloji sayesinde piller şimdikinden daha uzun bir ömre sahip olabilecekken, daha kullanılabilir bir çekirdeğe sahip olacak. Ayrıca, bu piller şarj olmak için cihaza ihtiyaç duymayacak bağımsız olarak bilgisayar üzerinden şarj edilebilecek.

Bu yeni pil sistemi konusundaki patentin Apple tarafından uzunca bir süredir üzerinde durulduğu da ortaya çıkmış oldu. Öyle ki, söz konusu patent başvurusunu 2010 yılında gerçekleştiren Apple'ın 2007 yılında geçekleştirmiş olduğu bir başvuruda bu teknolojinin de yer aldığı ortaya çıktı.

Cihazlarındaki değiştirilemeyen pilleri ile tanınan Apple'ın patentini aldığı bu teknolojiyi kullanıp kullanmayacağı ise, halen belirsizliğini koruyor. 

• ordaki cep telefonu neden tuşlu :)

• Yaparlarsa bunu gayet iyi olur.
  • pil sisteminin patentini alacagına, dogru düzgün pil yap 3000 ahm üstü.millete iteliyorsun sonra
  • çıkarılabilir evrensel şarjlı pil!! çok büyük bir yenilik!

bir an bana şarjlı AA pilleri hatırlattı ama onları şarj etmek için MAC bilgisayara ihtiyaç yok sanırsam. :D

• iphone5S te ballandıra ballandıra anlatırlar artık. çinliler bile bataryalı kılıf yapmışlar bunlarda dünyayı kurtardıklarını zannediyorlar.

• quote:

Cihazlarındaki değiştirilemeyen pilleri ile tanınan Apple'ın patentini aldığı bu teknolojiyi kullanıp kullanmayacağı ise, halen belirsizliğini koruyor.

Kullanmaz ama kullanandan lisans bedeli alır!
  • 2020 sonlarında "belki" kullanır
  • iPhone un tek sorunu batarya.. 3000 mAh uzeri olsa super olurdu artik bilerek mi yapmiyor yoksa yapamiyor mu tartisilir..
  • Çok doğru bir hamle. Tüketicinin yararına

• bunu apple'ın ürettiği süper yeni ve devrimci bir özellik gibi anlatır gene o tanıtım videosundaki kel adam :D şu ana kadar yaptığımız en iyi iphone :D

• Apple patent aldıysa yandık. :D

• apple pili icat etti sandım. gerçi ürünün mucidi apple kadar ekmek yiyemez icat ettiği şeyden. çıkarılıp takılabilir pili ben buldum, herkes bana patent ödeyecek. mantık bu! afferin sana iyi yoldasın(!)

• 1980'lere göre iyi bir fikir sayılabilir, şu anki teknoloji için geçmişe dönüş...
    Pili nasıl kablosuz şarj ederiz diye araştırmayın, pil sürelerini nasıl uzatırız diye kasmayın, ileride bir gün garibanın biri bunu kullanırsa patent bedeli söğüşleriz diye şark kurnazlığı peşinde koşun. Yakışır...

• quote:

Orijinalden alıntı: FERFEROS

Apple patent aldıysa yandık. :D

pili apple icad etti zaten. bilmiyormusun :D

• bakalim samsung buna benzeyen hangi patenti alacak. Patent alma gibi bir aliskanliklari yok ama...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • apple'ın yaptığı her şeyi sanki piyasada yokmuşta icat edilmiş gibi algılayan arkadaşlar var. Bir teknoloji sitesinde bu kadar teknoloji fakiri adam nasıl olur hayret yani. Etraf şarj edilebilir pil dolu. bunun dikdörtgen yapsan ne olur yapmasan ne olur. Patentini alsan ne olur almasan ne olur. Evrensel bir çıkarılabilir pil sistemi patenti imiş peh. Laf söyledi bal kabağa koy tabağa ye sabaha. Bu ne. Bırakın allah aşkına ya.

• çıkarılabilir pillerin patentini almış...
    samsung un pillerini zaten çıkarıp takabiliyorduk..

• İşte Apple farkı, diğerlerine kapak olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell

bakalim samsung buna benzeyen hangi patenti alacak. Patent alma gibi bir aliskanliklari yok ama...

Belkide kendisine has birseyi olmadigi icindir

The bomb has been planted

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.