Şimdi Ara

HTC 8X ve HTC 8S modellerinin Avrupa fiyatı ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
6.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HTC 8X ve HTC 8S modellerinin Avrupa fiyatı ortaya çıktı

HTC'nin Windows Phone 8 ekosistemine gireceği iki yeni modeli HTC 8X ve HTC 8S, bugün yapılan bir etkinlikle basına tanıtıldı.

Modellerin özelliklerini kısaca hatırlamak gerekirse; HTC 8X modelinde 4.3 inç büyüklüğünde 720p Super LCD 2 Gorilla Glass 2 ekran, 1.5GHz hızında çift çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 Plus MSM8960 ve Adreno 225 grafik birimi, 1GB RAM, 16GB dahili hafıza, 8MP kamera, LED flaş, WiFi, Bluetooth, NFC, 1800mAh batarya, Beats Audio gibi özellikleri saymak mümkün.

HTC 8S modelinde 4 inçlik WVGA Super LCD2 ekran, 1GHz hızında Qualcomm Snapdragon S4 Plus işlemci, Adreno 225 grafik birimi, 512MB RAM, 4GB dahili hafıza, 5MP kamera, microSD desteği gibi özellikler bulunuyor. 

WPArea sitesinin Avrupa bölgesi resmi fiyatlandırma olduğunu belirttiği rakamlar HTC 8X için 550 Avro iken, HTC 8S için 299 Avro. İki modelin arasında neredeyse iki kat fiyat farkı olduğu görülüyor.

Professeurthibault sitesi ise biraz farklı bir fiyatlandırma öne sürüyor. HTC 8X için belirlenen fiyat 499 Avro, HTC 8S için belirlenen fiyat 339 Avro. Burada fark biraz daha az.

Piyasaya çıkış tarihi belli olmadığı için HTC tarafından resmi bir fiyatlandırma açıklanmadı. Ancak HTC 8X için 500-550 Avro, HTC 8S için 299-339 Avro seviyelerinde bir konumlandırma olacağını söylemek yanlış olmaz. 

HTC 8X ve HTC 8S modellerinin Avrupa fiyatı ortaya çıktı

• Vallaha telefonu nokia sandım ilk baktığımda :D

• 8s güzel cihazmış.Windows phone büyüyormu ne :D

• 512mb ramli telefonlar kesinlikle alınmamalı arkadaş sonra bir güncelleme gelince perti çıkıyor yada iki uygulamada yerlerde sürünüyor ...

1Gb'ram in standart olması lazım artık

• HTC satis rakamlarinda ciddi dusus var.ve htc yuksek donanimli
    uygun fiyatli telefonlara odaklanacagi konusuluyordu. ama hayir
    HTC yine yuksek fiyat.dusuk batarya. ozellikleriyle.tekrar piyasada
    tutunmak istiyor ama cok zor.sadece htc icin degil tum telefon firm
    alari fiyatlar konusunda daha rekabetci fiyatlar sunmali cunku. cin
    firmalari gumbur gumbur geliyorlar......

ozellikle htc kullanicilarinin nerdeyse tamaminin en buyuk sikayeti
    sarz problemi.yani htc nin dusuk bataryalar kullanmasi.htc musterile
    rinin bu sikayetini cok iyi bildigi halde hala urunlerinde 1800ma 2000ma
    bataryalar kullaniyor.inanilir gibi degil...

nokia.lg.htc. gibi firmalar pazar paylarini arttirmak icin .yuksek
    donanimli uygun fiyatli urunlerle yeniden konumlandiracaklari soyleniyordu
    ama goruyoruzki bu firmalar .hala cok yuksek fiyatlarla urun satmaya calis
    yorlar.

xiaomi m2 .............310$
    oppo finder 5...........350-400$
    5-inch 1080p- Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064
    12-megapixel rear camera, a 2-megapixel front facing camera,
    2,500mAh battery . 2GB of RAM and either 16GB or 32GB of memory
    LG Optimus G modeli, 895$

• quote:

Orijinalden alıntı: JrMaster

512mb ramli telefonlar kesinlikle alınmamalı arkadaş sonra bir güncelleme gelince perti çıkıyor yada iki uygulamada yerlerde sürünüyor ...

1Gb'ram in standart olması lazım artık

herkesin ihtiyaçları farklı.Herkes güncellemede beklemez herkes telefona üst segment parasıda veremez.Dolayısı ile 512mb ram li telefonlara da ihtiyaç var.
  • Bildiğin lumia çakması olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

herkesin ihtiyaçları farklı.Herkes güncellemede beklemez herkes telefona üst segment parasıda veremez.Dolayısı ile 512mb ram li telefonlara da ihtiyaç var.

üst segment parasımı senin ülkende pahalı satılıyorsa o ram'i az yada çok koyanın problemi değil bence !

1Gbram ile 512mb arasında çok uçuk bir değer yoktur %99.9

• quote:

Orijinalden alıntı: JrMaster

quote:

üst segment parasımı senin ülkende pahalı satılıyorsa o ram'i az yada çok koyanın problemi değil bence !

1Gbram ile 512mb arasında çok uçuk bir değer yoktur %99.9

telefon maliyetlerini baz alırsak 1gb ile 2gb arasında da öyle uçuk bir dğer yok.Hadi o zman 2gbdan aşşağısını almayalım...

cihaz üretilirken segmentine göre üretiliyor.Aradaki fark zaten sadece ramde olmuyor.Dolayısı ile üretilen tüm cihazlar 1gb ramli olacak diye bir şey yok.1gb tercih ediyorsan 1gb alırsın ama 512mb ramli telefona göre çok daha fazla para verirsin.Herkez o farkı veremeyeceğine göre?

• quote:

8s güzel cihazmış.Windows phone büyüyormu ne :D

Sana öyle geliyor. Hâlâ görmüyorsun değil mi? Pembe gözlükleri takmışsın, 2012 yılında 512 Ramli telefonların 350 Euro fiyatlarını beğenip,

550 Euro ya yurtdışında satılmaya başlanan LG Optimus G nin tırnağı olamayacak ve aynı fiyata satılacak 8X modelini görüp iyi diyorsun ya. Hakikaten şu pembe gözlükleri at artık.

Anladık. Nokia'yı çok seviyorsun. Ama bana inan Microsoft tan bir cacık olmayacak.

Sana esas sebebini söyleyeyim. İşletim sistemi satarak para kazanmaya çalışan bir firma. Bu bir.

İkincisi ve en önemlisi ise Phone 8 işletim sisteminin gelişmesi ve Arm işlemcilerin bu platformda batırması Intel için resmen bir tehtid. Çünkü Microsoft artık Intel'ciliği bıraktı ve Windows'un ARM versiyonunu çıkarttı. Bunun yayılması demek, Intel'in x86 pazarını domine edememesi demek ve hatta batmasına kadar gidebilecek bir sonuca imza atabilir.

Bu yüzden de anasayfadaki incelemeleri görecek olursan Intel, Google ile iyi ve sıkı ilişkiler içerisinde olup Android'i desteklemeye çalışıyor.

Eğer Android'i desteklemez ve millet Windows Phone 8 , Windows RT işletim sistemini ARM işlemcilerle kullanmaya alışır ve ARM da Windows RT için çok daha güçlü masaüstü işlemcileri üretmeye başlarsa o zaman kimse Intel işlemci almaz ve gider ARM işlemci alıp RT işletim sistemi kullanmaya başlar. İleride bu olabilir. Bu da Intel için çok büyük bir tehtid olduğundan dolayı Intel, Windows işletim sistemini x86 işlemcilerden koparmamak ve ARM ile Windows'un arasının yakınlaşmasını önlemek için Android'i desteklemek zorunda.

Bu yüzden daha önce Microsoft'tan bir cacık olmamıştı. Bu yüzden bundan sonra da olmaz.

Olursa Intel batar. Sence Intel buna müsaade eder mi? Pazarı domine eden şirket, tek gücü x86 mimarisinin Windows ile çalışan tek sistem olmamasını ve ARM ın da Windows RT ile Intel'e rakip olmasını ister mi?

Sen olaya duygusal yaklaşıyorsun. Nokia'yı seviyorsun, başarılı olsun istiyorsun. Ben de isterim Nokia başarılı olsun. Ama salak salak şeyler yapmadan. Milleti kazıklamadan. Ama işte işler öyle yürümüyor.

Her şey siyası ve ticari. İnan bana...
    Bak Samsung ile Apple kedi köpek gibiler ama ticari şeyler ikisini birbirinden ayıramıyor...

• Lumia sandım htc çıktı, HTC gibi bi firmaya yakışan bi tasarım olmamış resmen kopyalamış.

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

8s güzel cihazmış.Windows phone büyüyormu ne :D

Sana öyle geliyor. Hâlâ görmüyorsun değil mi? Pembe gözlükleri takmışsın, 2012 yılında 512 Ramli telefonların 350 Euro fiyatlarını beğenip,

550 Euro ya yurtdışında satılmaya başlanan LG Optimus G nin tırnağı olamayacak ve aynı fiyata satılacak 8X modelini görüp iyi diyorsun ya. Hakikaten şu pembe gözlükleri at artık.

Anladık. Nokia'yı çok seviyorsun. Ama bana inan Microsoft tan bir cacık olmayacak.

Sana esas sebebini söyleyeyim. İşletim sistemi satarak para kazanmaya çalışan bir firma. Bu bir.

İkincisi ve en önemlisi ise Phone 8 işletim sisteminin gelişmesi ve Arm işlemcilerin bu platformda batırması Intel için resmen bir tehtid. Çünkü Microsoft artık Intel'ciliği bıraktı ve Windows'un ARM versiyonunu çıkarttı. Bunun yayılması demek, Intel'in x86 pazarını domine edememesi demek ve hatta batmasına kadar gidebilecek bir sonuca imza atabilir.

Bu yüzden de anasayfadaki incelemeleri görecek olursan Intel, Google ile iyi ve sıkı ilişkiler içerisinde olup Android'i desteklemeye çalışıyor.

Eğer Android'i desteklemez ve millet Windows Phone 8 , Windows RT işletim sistemini ARM işlemcilerle kullanmaya alışır ve ARM da Windows RT için çok daha güçlü masaüstü işlemcileri üretmeye başlarsa o zaman kimse Intel işlemci almaz ve gider ARM işlemci alıp RT işletim sistemi kullanmaya başlar. İleride bu olabilir. Bu da Intel için çok büyük bir tehtid olduğundan dolayı Intel, Windows işletim sistemini x86 işlemcilerden koparmamak ve ARM ile Windows'un arasının yakınlaşmasını önlemek için Android'i desteklemek zorunda.

Bu yüzden daha önce Microsoft'tan bir cacık olmamıştı. Bu yüzden bundan sonra da olmaz.

Olursa Intel batar. Sence Intel buna müsaade eder mi? Pazarı domine eden şirket, tek gücü x86 mimarisinin Windows ile çalışan tek sistem olmamasını ve ARM ın da Windows RT ile Intel'e rakip olmasını ister mi?

Sen olaya duygusal yaklaşıyorsun. Nokia'yı seviyorsun, başarılı olsun istiyorsun. Ben de isterim Nokia başarılı olsun. Ama salak salak şeyler yapmadan. Milleti kazıklamadan. Ama işte işler öyle yürümüyor.

Her şey siyası ve ticari. İnan bana...
    Bak Samsung ile Apple kedi köpek gibiler ama ticari şeyler ikisini birbirinden ayıramıyor...

8S in tipini beğendim micro sd avantajını beğendim ve tabiki daha düşük fiyatını beğendim.512mb ram çoğu şey için yeter.8x sanırım mikro sd desteği olmamasına karşın 16gb gibi düşük bir hafızası var.Dolayısı ile bana göre değil.

lg optimus G güçlü bir cihaz.Ancak devrimsel bir şey yok.Samsung s3, lg optimus g nin yaptığı her haltı yapabilir.o işlemciyi her üretici alıp kendi cihazına koyabilir.bu bağlamda işlemci ve gpunun güçlü olması anlamsız.o donanıma belki bir gün ihtiyaç duyarsın ancak o zmana kadar galaksi s4 der yeni lumialar vs derken aynı optimus 2xin olayına döner.Şahsen çok heyecanlandırmıştı bir cep telefonunda 2 çekirdek neredeyse bir devrimdi.Anck 2 çekirdek şimdi kimseyi heyecanlandrımıyor.Hatta 4 çekirdekten sonra daha güçlü 2 çekirdekli işlemciler üretiliyor.

windows phone tarafında zaten mevcut standart hem rekabetci olmaya yetiyor hemde daha fazlasına gerek yok.windows 8 rt çalışıyor o donanımda daha ne olsun

intel oldu bitti mobil alana girmek istiyor zaten(daha önce nokia ile işbirliği içerisine girerek meego işletim sistemini oluşturmuştu ve asıl amacı meegolu laptop üretmek(intel işlimcili tabiki :D) daha sonra ise ceptelefonlarına kadar inmekti.Allahtan nokia bozdu anlaşmayı).Bunda bir anormallik yok.Sonuçta kendi x86 mimarisi hakim bir pazarı olası tehditlere karşı hem korumak hemde rekabetci kılmak zorunda.ancak windows 8in armye girmesi sandığın gibi intele tehdit olamaz.Lakin kin x86 mimarisinin program avantajı ciddi boyutlarda.İntel in burada yapmaya çalıştığı daha çok pazar payını genişletmek.pazarı armye bırakmamak.Yoksa arm intele zaten rakip olamaz.Her açıdan windows bundan zararlı çıkmaz.Çünkü 2 platforma da adapte olmuş durumda.

intelin batması için armnin x86 işlemcilerinin performasına yetişmiş ve x86 platformundaki kadar program avantajını yakalamış olması gerekir.Yine intelin mobil alana girememiş olmasıda gerekli.ne windows tarafında ne arm tarafında nede android tarafında inteli tehdit edecek bir unsur yok.

intelin (google)androide yanaşmış olması androidin x86 platformunu windowsdan daha fazla tehdit etmesine(x86 platformunun yayılmasına engel olması bakımından) bağlayabiliriz.Lakin kin x86 tabletlerde var günümüzde yani x86 platformunu yine windows soktu tablete. Zaten baktığımızda mikrosoft windows 8i her 2 platforma göre geliştirdi.Ancak google sadece armye bakıyor.arm işlemcilerinin gelişimini android hızlandırmıştır.Bu donanım yarışını android başlatmıştır.Bu bağlamda intel tabiki googlela yanaşacak

ancak gerçek şuki bu yakınlaşma androidin x86 platformuna bi ihtimal yanaşmasını sağlar.Ancak deskopta yılların windowsununun karşına sıradan bir linüx işletim sisteminin verebileceği etkiden daha fazlasını veremez.Mobil alanda x86 androidin karşına yine windows çıkacaktır.kısacası mevcut tablo şah mat.

Özetlemek gerekirse intelin tek derdi cep telefonlarında x86 platformunu yaygınlaştırarak işlemci satmak.armden şimdilik daha üstün olan işlemcilerini google ile işbirliği yaparak androidi x86 yapmak böylece cep telefonları üreticileri x86nın sahibi olan intelin kucağına oturacak.Nede olsa işlemci bazında intel daha üstün tek sıkıntı işletim sistemi ve tabiki bu windows değil android :).

yukarıda yazdıklarım benim şahsi görüşüm.Durumu değerlendirdiğimde bunlar çıkıyor.Ancak gerçekte nasıl bir gelişme olur o beni aşar.ama şahsen armnin hakim kalmasını istiyorum.(mobil alanda)işimiz intele kalırsa hem rekabet olmaz hemde fahiş fiyatları tüm üreticileri etkiler.Amd kullanıcısı olarak iyiki amd varmış diyorum.ama ne yazıkki amd de işler pek iyi gitmedi umarım rekabet ölmez.

Son olarak windows her 2 platforma sağladığı adaptasyon ve geliştiricilere sağladığı avantajlarla zamandan emekten tasarruf sağlıyor.Bu açıdan baktığımızda bir oyun yapımcısı daha az emek ile daha fazla platforma hitap edebilecek ve bekide daha ucuza oyun yapabilecek.port mort olayı ile uğraşacağına çeşitliliği artıracak ve hızlı bir gelişim gösterecek.android bedava olabilir ama iyi programlar oyunlar bedavamı?Değil.öyleyse total değerlendirmek daha doğru olur.

• bu htc den hiç bi halt olmaz 512 mb ramlı cihaza verdiği fiyata bak ya. almayacaksın bunları var ya 1 liraya muhtaç edeceksin ondan sonra da batıyoıruz bilmem zarardayız da şöyle olmuş da böyle olmuş beter ol

• HTC WP 8X tasarım donanım süper olmuş... tek eksikleri bataryası daha fazla olabilirmiş... bide hafızası...

• Sanki Intel istese ARM işlemci yapamayacakmış gibi konuşmaz mı adamlar. Ellerinde ARM lisansı var zaten, baktılar yürümüyor birkaç sene biraz daha az kar edip Apple gibi özelleştirdikleri bir ARM işlemci sürerler piyasaya 14nm üretim teknolojisiyle. Ondan sonra ARM pazarında Samsung dahil tek bir firma tutunamaz. Üç sene sonra Intel güç tüketimini yeterince düşürdüğünde bu sefer ARM dizaynları Intel'in performansına yaklaşamayacak.

Arm kıçlarını tutuşturmasaydı Intel güç tüketimine bu kadar hızlı böyle önem verir miydi bilmiyorum. Ama uyandılar bir kere. Intel'in başının belada olduğunu düşünenlere 2000'li yılları hatırlatırım. Intel Pentium 4 mimarisi ile uğraşırken Amd Athlon'u piyasaya sürmüştü. Bir süre performans açısından geriden geldi Intel. Sonra mimariyi bir değiştirdiler AMD'nin işi bitti, hala kendilerini toplayamadılar. İyi mi oldu? Olmadı tabi, rekabet her zaman gelişmeyi getirir. Ama Intel gibi bir teknoloji devinin öyle kolayca harcanacağını sanmak için de hayal dünyasında yaşıyor olmak lazım.

• 8s daha çok hoşuma gitti. Hem daha ucuz hem de şık:) Ama 512 ram ilerde sorunlar çıkartabilir..

• Tasarımlar, renkler yeni nokia'lara benzemiş, ben beğendim.

Windows Phone 8'li sistemler benzer özellikteki android'li sistemlerden pahalı olacak gibi duruyor. Bekliyoruz.

• abla telefonu

• 512 olmamış
  • Nokia ya bir özenme olmuş tabi adamlarda haklı zamanında piyasanın lideriydi ve şu an da HTC nin de ihtiyaç duyduğu atlamayı bu renkler ve resmen htc nin taklit ettiği ama hala nokia nın daha iyi olduğu tasarımla sağladılar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.