Şimdi Ara

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu] (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.807
Cevap
49
Favori
418.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ecrasniann

quote:

Orijinalden alıntı: Tracy-Mcgrady

İyi günler , aracıma ilk kez hgs alıcam . Ücretsiz olarak nereden alabilirim?

halkbankasinda bant ucretsiz, ama bant onermiyorum, bende var pisman etti, 4 gecisten sadece 1ini okumus, digerleri kacak diyor, iadesi icin ugrasiyorum. hgs nin kartli olaninda okuma konusunda sikinti olmadigi soyleniyor. 15tl verip ptt den onu almayi dusunuyorum.

ruhsat 20 gün olduğu halde gelmediği için geçici ruhsatla alamıyorum.
  • arkadaslar bugün bp den hgs etiketimi aldım ama ruhsata yapıştırılan seyi vermediler sadece cama yapıştıran kısım var bi sorun olur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ewalove

arkadaslar bugün bp den hgs etiketimi aldım ama ruhsata yapıştırılan seyi vermediler sadece cama yapıştıran kısım var bi sorun olur mu ?

artık tek bant veriliyor ve çift taraflı. ilk çikan batların tek tarafi beyazdi, cama kuş pislemiş gibi görünüyordu. şimdi sarili falan biraz daha şık olmuş. ama zaten bu bantlar sorjnlu ve hgs giselerinde okumadigi icin aksesuar olarak duruyor benim camda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ecrasniann kullanıcısına yanıt
    eyvallah kardesim :) henüz denemedim daha korktum şimdi öyle bişey olduğunda yani okumadığında ne yapmak gerekiyor peki?
  • quote:

eyvallah kardesim :) henüz denemedim daha korktum şimdi öyle bişey olduğunda yani okumadığında ne yapmak gerekiyor peki?

en büyük problem giriş gişsesinde okumayıp, çıkış gişesinde okuması ve senden sanki tüm otobanı kullanmışsın gibi ücret düşülmesi, ya da hem girişte hem çıkışta okumayıp 156tl kaçak geçmiş gibi talep etmesi. düzeltmek için hgs müşteri hizmetlerine faks çekiyorsun, ve hgs ve kgs müşteri hizmetlerini arayıp görüşüyorsun. dolu iş yani.
    en güzeli OGS.
  • Gecenlerde iki gün üst üste 79 tl kacak yazdi simdi ne olacak benim bakiyedenmi dusecek bu 79 lar yoksa normal bakiyemi dusuyor daha sonra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_MuKa

Gecenlerde iki gün üst üste 79 tl kacak yazdi simdi ne olacak benim bakiyedenmi dusecek bu 79 lar yoksa normal bakiyemi dusuyor daha sonra

bakiyenizde para bulundurun. muhtemelen normal fiyat duser.

• quote:

quote:

en büyük problem giriş gişsesinde okumayıp, çıkış gişesinde okuması ve senden sanki tüm otobanı kullanmışsın gibi ücret düşülmesi, ya da hem girişte hem çıkışta okumayıp 156tl kaçak geçmiş gibi talep etmesi. düzeltmek için hgs müşteri hizmetlerine faks çekiyorsun, ve hgs ve kgs müşteri hizmetlerini arayıp görüşüyorsun. dolu iş yani.
    en güzeli OGS.

sürekli bu şekilde devam ederse olay insan kafayı yer paranoyak olur ya neyseki çok fazla otobana çıkmayacağım arabayı daha çok şehir içi kullanıyorum zaten.böyle problemler olduğunu bilseydim ogs alırdım hgs daha ucuz diye aldık ama ucuz etin yahnisi yavan olur tabi
  • quote:

quote:

quote:

en güzeli OGS.

sürekli bu şekilde devam ederse olay insan kafayı yer paranoyak olur ya neyseki çok fazla otobana çıkmayacağım arabayı daha çok şehir içi kullanıyorum zaten.böyle problemler olduğunu bilseydim ogs alırdım hgs daha ucuz diye aldık ama ucuz etin yahnisi yavan olur tabi

• quote:

Orijinalden alıntı: by_MuKa

Gecenlerde iki gün üst üste 79 tl kacak yazdi simdi ne olacak benim bakiyedenmi dusecek bu 79 lar yoksa normal bakiyemi dusuyor daha sonra

Hgs müşteri hizmetlerine gönderdiğim Düzeltme Formuna gelen cevap. fazladan kesilen ücretler itirazın 6. gününde hesabıma geri aktarılmış.

Sayın İLGİLİ,
    Talebiniz üzerine geçiş hareketleriniz incelenmiş olup gerekli düzeltme işlemleri yapılmıştır. .iyi günler dileriz(Ana Kontrol Merkezi Başmühendisliği).
  • benim de bir sorum var araçta hgs varken yanlışlıkla ogs den geçtik. bu durumda cezayı iptal edebilir miyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: felhack

benim de bir sorum var araçta hgs varken yanlışlıkla ogs den geçtik. bu durumda cezayı iptal edebilir miyiz.

hayır

• quote:

benim de bir sorum var araçta hgs varken yanlışlıkla ogs den geçtik. bu durumda cezayı iptal edebilir miyiz.

her ikisinden de geçilemiyor mu? haberlerde artık geçilebileceğini söylemişti
  • HGS yi nereye yapıştırıyoruz? ptt sitesine göre Fiat için aynanın arkasında renkli olmayan, U şeklindeki alanda temiz bir noktaya konumlandırınız diyor aynanın arkasında siyah alanın bittiği yerin altına koyunca içeriden bayağı çirkin gözüküyor camın ortasında kabak gibi.. Şöför kısmına yukarıdan koysak sıkıntı olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: tolga68

quote:

her ikisinden de geçilemiyor mu? haberlerde artık geçilebileceğini söylemişti

suan sadece fsm koprusunde o uygulamaya gecildi.

http://ekonomi.milliyet.com.tr/fsm-de-hgs-ogs-ortak-gecis-basladi/ekonomi/detay/1832348/default.htm

• Merhaba,

Geçen yıl rent a car'dan bir araç kiralayıp, kiralık araç ruhsatı ile kendi adıma HGS almıştım. 2 günlük kiralama bittikten sonra aracı teslim ettim, HGS bende kaldı. Ancak iki gün önce kiralık araca kayıtlı HGS'de bakiyenin yetersiz olduğuna dair tarafıma bir SMS geldi. Bunun üzerine ise HGS'yi kapattım. Ancak internetten kontrol ettiğimde yaklaşık 35 TL civarında borç olduğu görülüyor. Bu durumda ceza kiralık araç plakasına mı kalır yoksa HGS sahibi olan bana mı? İyi akşamlar.
  • Arkadaşlar merhaba,

Yeni bir araç aldım ve OGS mi alsam HGS mi alsam diye düşünüyorum. Eski aracmda HGS vardı ve hiç memnun değildim açıkcası. Bantı belirtilen yere yapıştırmış olmama rağmen geçişlerin %80'ini okumuyordu. Şu ana kadar ceza kesilmediama madem okumayacak neden yapıştırıyoruz ki bu zımbırtıyı.

Bunun dışında HGS pasif bir sistem olduğu için gişelerde bulunan okuyucuların aşırı güçlü vericiler olması gerektiği vebunun sağlığa zararlı oludğu söyleniyor. Zaten birilerini zengin etmek için getirildiği şüphesi de işe karışınca iyice soğuyorum HGS'den. OGS'ye yakınım ama bununda kaldırılacağı söyleniyor. Siz ne tavsiye ederisiniz?

Saygılar
  • Yeni alacak arkadaşlara kesinlikle kartlı hgs öneririm .
    Aldığımdan beri geçişte hiç sorun yaşamadım
  • Biz aracımizi sıfır aldık. Ama hgs sorgulamada 3.sinif bir araç olarak eski bir tarihte kaçak geçiş var. Biz oradan hiç geçmedik. Ne yapmamız lazım?

• 11 şubatta aracımı sattım. Plaka değişikliği olacaktı. Hgs mi iptal ettim hemen banka üzerinden. Aracı alan kişi kacak geçiş yapmış 3 yerde. Sonra ben yeni arac aldım ve sattığım araçta ki plakamı 3 mart günü yeni aracıma aldım. Plakadan kaçak geçiş sorguladım bu 3 geçiş gözüküyor ama o tarihte araç satılmıştı. Bu cezalar gecis anında ki ruhsat sahibi kimse ona gider herhalde di mi. Uğraşmak istemiyorum bi de bunla. Ayrıca ben aracı aldım bankadan hgs talebim oldu henüz hgs gelmedi ben de dün giseden geçtim 7 gün içinde hgs alırsam bildirim yapmamıza gerek var mı yoksa kendileri bu kaçak geçişi normal gecise ceviriyorlar mı?

• 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.