- x
HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu]
2028 Cevap230405 Görüntüleme37 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     16 [18] 20 21 22 23 24 25      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

10929 Mesaj
5 Mart 2013; 17:38:17 

Arkadaşlar. Geçen hafta cuma günü Saat 20:30 civarlarında FSM köprüsünden geçtim. OGS'de inanılmaz bir yoğunluk ve kuyruk var iken HGS vızır vızır işliyordu. Bomboştu. Bende de HGS olunca gayet rahat geçtim. Fazla yaygınlaşmadı sanırım. Zaten her gün Radyo trafikte duyuyorum.

HGS'de hızlı geçiş yapılabiliyorken OGS'de çok yoğunluk var diyor spiker.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.

178 Mesaj
5 Mart 2013; 22:27:40 

başımdan geçen istisnai bir durumu anlatayim başınıza gelirse yardımcı olur;
06 plaka aracım ile hgs siz adanaya gittim orada aracı sattım başka bir 34 plaka araba alıp yine hg siz olarak döndüm.geldiğimde de 34 plaka yı 44 yaptım.ptt ye gidip ceza gelmeden ödemek istedim.06 plakanın ruhsatı bende olmadığı ve 34 plakanın da ruhsatı değiştiği için ordakiler işin içinden çıkamadılar.ankara ile görüşüldü.neticede 44 plaka için hgs aldım.daha sonra 06 plaka için form doldurup plaka güncelleme yaptılar.biraz bekledikten sonra 06 plaka için para otomatik düştü.bakiye düştükten sonra aynı işlemi 34 plaka için yaptık.en sonda 44 plakaya güncelledik.ve anlaşılan şuydu ki hgs kart yanınızda olmasada sistem geçerken gördüğü plakayı hgs kart ile eşleştirip bakiyeden düşüyor.

DH Motorola Moto G Kullanicilari

69 Mesaj
5 Mart 2013; 23:13:55 

yeni araç aldım plakadan sorgulatınca hgs den eski 2 kaçak geçiş gözüküyor adam etiketi bırakmamış. şimdi bunu ben iptal ettirip kart almak istiyorum nasıl olacak bilgisi olan teşekkürler . iptal olmadan olurmu

114 Mesaj
7 Mart 2013; 17:08:08 

OGS ile HGS giselerinden geçdim HGS almak istemiyorum cezamı nasıl ödeyebilirim?PTT şubesi HGS alırsanız ceza ödemezsiniz dedi.Cezayı ödemekde HGS almakda 45 TL.OGS ile neden HGS gişelerinden geçilemiyor?Bu HGS ye geçmeye zorlamak için bir taktikmi aceba?

42 Mesaj
8 Mart 2013; 0:43:52 

ben böyle yaptım.

0

Ekteki dosya (1)

2012 hyundai i20 1.4 cvvt jump otomatik vites. gümüş gri.

42 Mesaj
8 Mart 2013; 0:45:57 

ben bu sekilde yaptım.

0

Ekteki dosya (1)

42 Mesaj
8 Mart 2013; 1:02:59 

0

Ekteki dosya (1)

3311 Mesaj
8 Mart 2013; 1:03:01 

quote:

Orijinalden alıntı: forumalp

OGS ile HGS giselerinden geçdim HGS almak istemiyorum cezamı nasıl ödeyebilirim?PTT şubesi HGS alırsanız ceza ödemezsiniz dedi.Cezayı ödemekde HGS almakda 45 TL.OGS ile neden HGS gişelerinden geçilemiyor?Bu HGS ye geçmeye zorlamak için bir taktikmi aceba?

İçine düştüğünüz durumu ele alarak konuşacak olursak;

HGS alırsanız içinde 30 TL. civarı bakiye olur ve bu gibi durumlar için elinizin altında hazır bekleyen bir emniyet subapınız olur.

Ama HGS almayıp cezayı öderseniz başınıza gelen bu durumun tekrarlanması halinde tekrardan ceza ödemek zorunda kalırsınız.

Kısacası HGS alıp kurtulmanız en mantıklısı.

436 Mesaj
8 Mart 2013; 7:49:50 

Shell de HGS satmaya başlamış az önce mesaj geldi.

Shell den aldığımız KGS kartının bakiyesini Shell HGS ye aktarabiliyor muyuz ?

Elimizde bulunan Shell KGS kartını verip ücretsiz olarak Shell HGS alabiliyor muyuz ?

Shell HGS içinde min. 30 TL bakiye mi olması gerekiyor.

56 Mesaj
8 Mart 2013; 8:03:58 

Bende de yağmur-far sensörlü megane 2 hb var. Nereye yapıştıracaz bu etiketi?

Aynanın yanlarındaki noktalı alan çok estetik olur aslında okuyorsa.

Sensörlü camlarda aynanın altında okumadığını duydum.

1696 Mesaj
8 Mart 2013; 9:17:17 

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimyuksel

Bende de yağmur-far sensörlü megane 2 hb var. Nereye yapıştıracaz bu etiketi?

Aynanın yanlarındaki noktalı alan çok estetik olur aslında okuyorsa.

Sensörlü camlarda aynanın altında okumadığını duydum.

Aynen dediğin gibi noktalı alanlara yapıştırmalısın.. Başka yerden okumuyor..

R 1 3 5 
╚╬╬╣ 
   2 4 6

1686 Mesaj
8 Mart 2013; 16:30:50 

arkadaşlar aracimizi sattık..hgs yi soktuk ön camdan..ortadaki çip sokuldu ama kenarları kaldı..iptal ettirip kalan paramızı nasıl alabiliriz acaba

Halı sahada herzaman 37 numara giyerim
...Lütfen organ bağışı yapalım...

Başka diye soranlara inat Sadece Kastamonuspor

56 Mesaj
9 Mart 2013; 9:16:34 

quote:

Orijinalden alıntı: SinanATASOY

Aynen dediğin gibi noktalı alanlara yapıştırmalısın.. Başka yerden okumuyor..

Aynen aynanın sağındaki noktalı alana, noktalı alanın alt sınırına yakın yapıştırdım. Bu sabah 5 kere HGS den geçtim sorunsuz okudu. Teşekkürler...

31 Mesaj
9 Mart 2013; 11:31:41 

quote:

Orijinalden alıntı: 3çakal

yeni araç aldım plakadan sorgulatınca hgs den eski 2 kaçak geçiş gözüküyor adam etiketi bırakmamış. şimdi bunu ben iptal ettirip kart almak istiyorum nasıl olacak bilgisi olan teşekkürler . iptal olmadan olurmu

takip

176 Mesaj
9 Mart 2013; 11:50:33 

Degerli arkadaslar,Bu kart Tipi HGS nasıl kullanılacak?Bilgisi olan var mi?
Tskler...

1015 Mesaj
9 Mart 2013; 12:12:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Skocaci

Hocam bunu cama tutmayıp aracın ön göğüs kısmına koysanızda okur mu? Eğer öyle okursa kart almayı düşünüyorum.
Ayrıca oturduğum siteye hgs tarzı bir geçiş sistemi yapıldı. Ben bu etiketi aracın ön göğüs kısmına koyduğumda sistem algılayıp kapıyı açıyor.

o şekilde deneme fırsatım olmadı ama denerim

Mehmet / İZMİR
--------------------------
SKODA Yeti 2013 1,4 TSİ DSG Elegance

NİSSAN Micra 2004 1,2 Tekna

31 Mesaj
10 Mart 2013; 12:07:39 

[font="Verdana"]ARKADAŞLAR KARAYOLLARI SİTESİNDEKİ OGS-KGS BORÇ SORGULAMA LİNKİNDEN SATIN ALMAK İSTEDİĞİMİZ ARACI SORGULATTIK SONUÇ RESİMDEKİ GİBİ BORCU ÇIKIYOR,ŞİMDİ BU ARACIN SAHİBİYLE NOTERE GİTTİK BORCU YOK KAGIDI ALDIK ARACI SATIN ALDIK,FAKAT SONUÇ DEĞİŞMEDİ NOTERDE BU BORÇLAR ÇIKMIYOR.BİDE CAMDAKİ HGSYİ ARACIN ESKİ SAHİBİ SÖKMÜŞ,ŞİMDİ BEN YENİDEN ALMAK İSTERSEM AYNI PLAKAYA MÜKERRER İKİ TANE HGSMİ ÇIKACAK... BİDE HGS'DE EKSİYE DÜŞTÜK 7 GÜN İÇİNDEDE HESABA PARA YATIRMADIK 11 KAT CEZALI OLDUMU,PEKİ BİZ BU BORCU NEREYE NASIL ÖDÜYORUZ PTT,YE GİTTİK BORC ÖDEMEYE TARAFINIZA CEZA KAGIDI GELMESİMİ NE LAZIMMIŞ ARKADAŞLAR NASIL OLUYOR BÖYLE ŞEYLER BAŞINA GELEN VARMI.

0

Ekteki dosya (1)

69 Mesaj
10 Mart 2013; 13:53:43 

quote:

Orijinalden alıntı: trinidinas

[font="Verdana"]ARKADAŞLAR KARAYOLLARI SİTESİNDEKİ OGS-KGS BORÇ SORGULAMA LİNKİNDEN SATIN ALMAK İSTEDİĞİMİZ ARACI SORGULATTIK SONUÇ RESİMDEKİ GİBİ BORCU ÇIKIYOR,ŞİMDİ BU ARACIN SAHİBİYLE NOTERE GİTTİK BORCU YOK KAGIDI ALDIK ARACI SATIN ALDIK,FAKAT SONUÇ DEĞİŞMEDİ NOTERDE BU BORÇLAR ÇIKMIYOR.BİDE CAMDAKİ HGSYİ ARACIN ESKİ SAHİBİ SÖKMÜŞ,ŞİMDİ BEN YENİDEN ALMAK İSTERSEM AYNI PLAKAYA MÜKERRER İKİ TANE HGSMİ ÇIKACAK... BİDE HGS'DE EKSİYE DÜŞTÜK 7 GÜN İÇİNDEDE HESABA PARA YATIRMADIK 11 KAT CEZALI OLDUMU,PEKİ BİZ BU BORCU NEREYE NASIL ÖDÜYORUZ PTT,YE GİTTİK BORC ÖDEMEYE TARAFINIZA CEZA KAGIDI GELMESİMİ NE LAZIMMIŞ ARKADAŞLAR NASIL OLUYOR BÖYLE ŞEYLER BAŞINA GELEN VARMI.

0

iki mesaj once bende sormuştum . olay şu borçlar kanuna göre borç tescil tarihnden öncekiler onceki sahibine ait. dolayısı ile yeni hgs alabilyorsun . sıkıntı şu plakanın üzerinde borç gözüküyor . ogs ve kgs için şu yapılacak karayollarının köprü çıkışındaki bürolara başvuralacakmış dilekçe noter satışı ve borç dökümü bunlara başvruldugunda siliniyormuş . hgs için mail attım cevap şu

Sayın ilgili,

Cezai işlemlere ilgili tebligatlar sistem de kayıtlı adreslere iletilmektedir. Belirtilen tarihte plaka kullanıcısının adresine iletilecektir. Yanlışlık durumun da itiraz etme hakkınız bulunmaktadır

HGS sisteminin yeni olması ve yoğun talep yüzünden hgs ürünleri tükenmektedir,

geçişinizden sonra 7 günlük süre içerisinde etiket alamazsanız HGS ürünü aldıktan sonra bir dilekçe düzenleyerek PTT Genel Müdürlüğü HGS birimine iletilmek üzere PTT merkez ve işyerlerine iletebilirsiniz ya da durumu anlatır bir mail de atabilirsiniz.

Etiketler için sürekli dağıtım gerçekleştirilmektedir.

İlginiz için teşekkür ederiz.
boyle bir mail aldım ptt dekilerinde haberi yok . deneyip görecegiz . ama yeni hgs aldım o konuda sıkıntı yok bir araca birden fazla hgs alinabiliyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3çakal -- 10 Mart 2013; 13:54:11 >

42 Mesaj
11 Mart 2013; 12:41:44 

benım de kart tipi hgs var. henuz geçiş yapmadım fakat resimdeki gibi yaptım.

0

Ekteki dosya (1)

42 Mesaj
11 Mart 2013; 12:46:25 

ben de böyle yaptım. henuz kullanmadım.
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nayha87 -- 11 Mart 2013; 12:49:36 >

947 Mesaj
11 Mart 2013; 12:46:55 

ogs de kalkıyor hay yavrum, sen ne diyon

42 Mesaj
11 Mart 2013; 12:47:50 

42 Mesaj
11 Mart 2013; 18:51:58 

bu da farklı bir açıdan
0

436 Mesaj
12 Mart 2013; 16:07:12 

şirket üzerine kayıtlı binek araç için HGS alacağım,

Araç şirket üzerine kayıtlı olduğu için istenen evraklar var mı yoksa sadece araç ruhstaı yeterli mi

171 Mesaj
12 Mart 2013; 17:49:12 

Ptt'ye burdan kucak dolusu sevgilerimi yolluyorum 2 haftadır İstanbulda Gaziosmanpaşa,Alibeyköy,Küçükköy,Aksaray,Başakşehir,Topkapı,Merter,Sarıyer gitmediğim ptt uğramayıp telefonla aramadığım shell kalmadı bırakın kartını etiketini bile bulamadım bu nasıl bir hizmettir para vericez ürün alıcaz yok adamlar yok satıyor böyle bir rezillik olamaz alanlarında dünya kadar derdi sıkıntısı var nasıl bir çiledir bu anlamış değilim.Bir ürün çıkartıyorsunuz bir şeyler yapıyorsun ne ihtiyaçları karşılayabiliyorlar ne de gerekli testleri yapıp sorunsuz bir hizmet sağlayamıyorlar nedir bu gerçekten tam bir fiyasko.

473 Mesaj
12 Mart 2013; 21:18:02 

quote:

Orijinalden alıntı: burak_sefa61

Ptt'ye burdan kucak dolusu sevgilerimi yolluyorum 2 haftadır İstanbulda Gaziosmanpaşa,Alibeyköy,Küçükköy,Aksaray,Başakşehir,Topkapı,Merter,Sarıyer gitmediğim ptt uğramayıp telefonla aramadığım shell kalmadı bırakın kartını etiketini bile bulamadım bu nasıl bir hizmettir para vericez ürün alıcaz yok adamlar yok satıyor böyle bir rezillik olamaz alanlarında dünya kadar derdi sıkıntısı var nasıl bir çiledir bu anlamış değilim.Bir ürün çıkartıyorsunuz bir şeyler yapıyorsun ne ihtiyaçları karşılayabiliyorlar ne de gerekli testleri yapıp sorunsuz bir hizmet sağlayamıyorlar nedir bu gerçekten tam bir fiyasko.

Bugün (kredi kartı annemin üzerine) annemin bağcılar ve bayrampaşada gitmediği garanti bankası kalmadı. Hiç birinde yokmuş hakikatten yuh oha dedim. Sonra burası türkiye dedim.

Sen bu dünyanın sırrına eremezsin, Erenlerin dilini de sökemezsin, Öyleyse iç şarabı,cennet et dünyayı, Öteki cennete ya girer, ya giremezsin. ÖMER HAYYAM

1333 Mesaj
12 Mart 2013; 21:24:04 

tarabya yeniköydeki pttde hgs var.İsteyen alabilir.

"toplumumuz sisteme uymayan her hangi düşünce ya da davranış şeklini "hastalık" olarak addetmeye meyillidir ve bu makul bir tutumdur, çünkü birey sisteme uyum sağlamazsa bu onun acı çekmesine sebep olduğu gibi sistem için de sorunlar çıkarır. nitekim bireyin manipüle edilerek sisteme uydurulması "hastalığa deva" gibi görülür."

unabomber manifesto

27 Mesaj
12 Mart 2013; 21:29:04 

OGS kalkıyor HGS eve teslim

Ulaştırma Bakanlığı, otoyol ve köprülerdeki gişeleri HGS'ye dönüştürmek için çalışma başlattı.

Bakan Binali Yıldırım, OGS'si olan vatandaşın HGS'sini evine teslim edeceklerini söyledi Köprü ve otoyollardaki trafiği azaltmak için düğmeye basan Ulaştırma Bakanlığı, Otomatik Geçiş Sistemi'ni (OGS), Hızlı Geçiş Sistemi'ne (HGS) dönüştürmek için kolları sıvadı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "OGS'si olana bedelsiz HGS vereceğiz, bunları da eve teslim edeceğiz" dedi. İstanbul'a yapılacak 3'üncü havalimanı ile ilgili de önemli açıklamalarda bulunan Bakan Yıldırım, şöyle konuştu:

"İhale tarihi 3 Mayıs ama firmaların ilave süre talebi var. Şu ana kadar yerli-yabancı 16 firma dosya aldı. Bizim için 3 sağlam teklif yeterli. Yap-İşlet-Devret projesi olduğu için, herkes kendi hesabını yapacak." İşletme süresinin 25 yıl olacağını belirten Yıldırım, "Bu sabit olacak. Kirayı yarıştıracağız. Gözcü garantisi vereceğiz. 4-6 yıl arasında değişen yapım süresini işletmeye dahil etmedik" dedi.

Kaynak : http://ekonomi.milliyet...013/1677759/default.htm
Kaynak : http://www.sabah.com.tr...kalkiyor-hgs-eve-teslim

1333 Mesaj
12 Mart 2013; 21:40:33 

lan kurtlu karılar gibi her gün bir şey çıkarıyolar,bırak kalsın ogs ,hey allahım ya.

"toplumumuz sisteme uymayan her hangi düşünce ya da davranış şeklini "hastalık" olarak addetmeye meyillidir ve bu makul bir tutumdur, çünkü birey sisteme uyum sağlamazsa bu onun acı çekmesine sebep olduğu gibi sistem için de sorunlar çıkarır. nitekim bireyin manipüle edilerek sisteme uydurulması "hastalığa deva" gibi görülür."

unabomber manifesto

1478 Mesaj
12 Mart 2013; 22:26:09 

Benim OGS hesabımdaki bakiye ne olacak peki.
Bana HGS vrdiklerinde oraya aktarcaklar mı?

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
1 gün 7 sa. 46 dk. kadarı kaldı.
13 Mart 2013; 0:08:06 

bizim kgs paralarını çok iade ettiler ya şimdi ogs evlere teslim edilecekmiş hiç inanmadım

ogs gibi tıkır tıkır işleyen sistemi sürekli hata veren hgs ile değiştirmek bana biraz başka amaçlar olduğu düşüncesini getirdi ,inşallah ben yalancı çıkarım,gerçekten anlattıkları gibi yapsınlar da ben yalancı olmaya razıyım :)

436 Mesaj
14 Mart 2013; 7:37:00 

Sorulduysa özür dilerim,

HGS etiketini yapıştırdığımız camı değiştirirsek, yeni etiketi ücretsiz mi veriyorlar yoksa yeniden hgs mi alıyoruz, ayrıca mevcut HGS içindeki bakiye yeni etikete aktarılıyor mu ?

84 Mesaj
14 Mart 2013; 13:30:01 

quote:

Orijinalden alıntı: efe_yakub

Sorulduysa özür dilerim,

HGS etiketini yapıştırdığımız camı değiştirirsek, yeni etiketi ücretsiz mi veriyorlar yoksa yeniden hgs mi alıyoruz, ayrıca mevcut HGS içindeki bakiye yeni etikete aktarılıyor mu ?

sanırım ücretsiz yeni etiket vermezler zaten 5 tl bişey ama diğer etiketteki bakiyeleri yeni etiketinize aktarım yaparlar

1063 Mesaj
14 Mart 2013; 17:05:20 

FSM den tek geçiş için ne yapmam lazım. aracı alıp ankaraya gidecem.

11460 Mesaj
14 Mart 2013; 18:25:26 

arkadaşlar Garanti bankasından kart tipi hgs alan oldu mu?Bulunduğum yerde şubeye sordum biz de kart tipi yok diye biliyoruz dediler,ben burada gördüm gibi hatırlıyorum ama.Kesin bir bilgi verebilecek olan var sevinirim.

312 Mesaj
14 Mart 2013; 21:14:02 

quote:

Orijinalden alıntı: muratdoktor

Atermik camlarda Noktalı kısıma yapışacak . HONDA Jazz 2012 Siyah noktalı kısma yapıştırdım hiçbir sorun yaşamadım.

selam:hocam bendede 2012 jazz var.ogs yıde aynı noktalı yeremı yapıstıracagız.noktalı kısım dedıgınız aynanın sag ve solundaki mi.ben ogs muraacatında bulundum garantiden.ertesi gün tv de ogs nın kalkacagını duydum.bankayı aradım iptal etmek için ama tanımlandı artık iptal edemeyız dedıler.60 tl de girdi hayırlısı ile:)..bende sadakam olsun dedım kullanacıma ogs ler kalkana kadar. hoş motosikletimdeki hgs nın okudugunu gormedım bugune kadar ya.belkı ogs kalkıp hgs dekı sorunlar kalkana kadar ogs kullanmam hayırlı olur.bekleyıp gorecegız bakalım.

6800 Mesaj
14 Mart 2013; 21:24:58 

Bankasya da hgs ucretsiz ve kredi kartina baglanip oradan dusuyor.

http://mobile.donanimha...m=72795057&p=1#72797555

http://www.bankasya.com.tr/bireysel/hgs.jsp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ey Türk! Dostunu da Düşmanını da bil artık..!

500 Mesaj
14 Mart 2013; 21:33:02 

Boğaziçi köprüsünden son geçişimde kaçak geçiş gibi birşey yazdı. Normalde 3.40 düşüyordu sorun yoktu bende. PTT sitesinden bakıyorum bu geçiş ile ilgili kayıt da yok. Bakiye hala 20 tl. Ne iş anlamadım..

2895 Mesaj
14 Mart 2013; 21:39:45 

Olan bizim OGS makinelerine oldu. Çöpe gidecek aletler

Yoruldum Deme
Ölünce Dinlenirsin

702 Mesaj
15 Mart 2013; 6:54:57 

ogs etiket parası çöpe gitti.

depozitoyu ve içindeki bakiyeyi iademi eder acaba ziraat bankası.

Her şeyi bilmen gerekmez.Haddini bil yeter. Büyük adam olman gerekmez.Adam ol yeter.

1955 Mesaj
15 Mart 2013; 8:54:35 

Depozito denilen şey sonradan iade edilmek üzere alınan bir para olduğu için. Ogs kapanmasa bile bir nedenden dolayı cihaz sağlam şekilde iade edildiğinde o para geri alınmalı. 100 tl veren 100 tl alır 20 tl veren 20 tlk alır. Parasız alan da para almaz :) Yani bu noktada bir haksızlık yok. Ama banka depozito adı altındaki bu parayı vermiyorsa o zaman iş değişir işte. Depozito iade edilir diye düşünüyorum ama bakiyeler zor gibi .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 15 Mart 2013; 8:56:30 >

127 Mesaj
15 Mart 2013; 9:08:53 

quote:

Orijinalden alıntı: e.altundag

selam:hocam bendede 2012 jazz var.ogs yıde aynı noktalı yeremı yapıstıracagız.noktalı kısım dedıgınız aynanın sag ve solundaki mi.ben ogs muraacatında bulundum garantiden.ertesi gün tv de ogs nın kalkacagını duydum.bankayı aradım iptal etmek için ama tanımlandı artık iptal edemeyız dedıler.60 tl de girdi hayırlısı ile:)..bende sadakam olsun dedım kullanacıma ogs ler kalkana kadar. hoş motosikletimdeki hgs nın okudugunu gormedım bugune kadar ya.belkı ogs kalkıp hgs dekı sorunlar kalkana kadar ogs kullanmam hayırlı olur.bekleyıp gorecegız bakalım.

Atermik camlı araçlarda Jazz 2012 de aynanın sağında ve solunda olan noktalı kısımlar bu iş için ayrılmıştır HGS gibi OGS de buraya yapışacak .Bir arkadaşın Honda JAZZ OGS fotosunu paylaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratdoktor -- 15 Mart 2013; 9:09:13 >

127 Mesaj
15 Mart 2013; 9:10:47 

Honda JAZZ 2012 OGS ve HGS nin yapıştırlıcak olan bölge: http://forum.donanimhab...5377225/mpage_11/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratdoktor -- 15 Mart 2013; 9:11:48 >

617 Mesaj
15 Mart 2013; 9:45:26 

motorsiklet için hgs yi alıp cüzdanda taşımayı düşünüyorum . geçişlerde okuyamayacak dolayısıyla . geçenlerde yetkilinin anlattığına göre birşey olmazmış , sistem kartın hesabından düşermiş . bu şekilde kullanan var mı acaba ?

2895 Mesaj
15 Mart 2013; 12:55:53 

quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

Depozito denilen şey sonradan iade edilmek üzere alınan bir para olduğu için. Ogs kapanmasa bile bir nedenden dolayı cihaz sağlam şekilde iade edildiğinde o para geri alınmalı. 100 tl veren 100 tl alır 20 tl veren 20 tlk alır. Parasız alan da para almaz :) Yani bu noktada bir haksızlık yok. Ama banka depozito adı altındaki bu parayı vermiyorsa o zaman iş değişir işte. Depozito iade edilir diye düşünüyorum ama bakiyeler zor gibi .

Bankalardan alınan OGS'nin içinde bakiye oluyor mu? Geçişte hesaptan otomatik kesiliyor diye biliyorum. Sadece OGS için depozito alıyorlar. Adının depozito olduğunu düşünürsek iade edilmesi lazım kelime anlamıyla yola çıkarsak. Ancak bankaların parayı iade edeceğini düşünmüyorum. Sonrasında bankalar nereden alacaklar verdikleri parayı?

Yoruldum Deme
Ölünce Dinlenirsin

962 Mesaj
15 Mart 2013; 13:23:27 

garanti bankasından hgs siparişi vermiştim. ofisime gelmiş. fakat beyaz reknli ruhsata yapışacak olan etiket zarftan çıkmadı. garanti bankasının önceki zarfında beyaz etiketle ilgili açıklamalar vardı. yeni zarfta sadece cama yapışacak etiketten bahsediliyor. ayrıca etiket te biraz büyümüş, bilgisi olan varmı.

www.tekdenetim.com

3831 Mesaj
15 Mart 2013; 13:25:32 

http://ekonomi.milliyet...013/1680737/default.htm

Ellerine yüzlerine bulaştı. Testleri yapılmadı mı hiç bu sistemin... Birde OGS'yi kaldırmayı istiyorlar hemen. (O Ayrı bir konu)

2011 Renault Megane III 1.5 Dci 85 HP Expression (KP)
Megane III detaylı incelemem

729 Mesaj
15 Mart 2013; 18:44:55 

Hgs kalksın. Sgs (süratli geçiş Sistemi ) gelsin 3 ay sonra o gitsin başkası gelsin :)

Lenovo Z580
Panasonic TX-P42GT20E neoPDP 3D TV
Phillips HTS3154 DVD Home Theater System
Egreat R6S Network Media Player + WD 500GB 2,5'' External HDD

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
3 gün 7 sa. 14 dk. kadarı kaldı.
15 Mart 2013; 18:48:10 

arkadaşlar yarın ptt ye gidip nereye başvuruyoruz nerden alıyoruz hgs yi? onlar yapıştırma konusunda yardım ediyorlar mı?

birde araç benim üzerime değil babamın üzerine. ben hgs alabilir miyim?

473 Mesaj
15 Mart 2013; 22:54:27 

quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

arkadaşlar yarın ptt ye gidip nereye başvuruyoruz nerden alıyoruz hgs yi? onlar yapıştırma konusunda yardım ediyorlar mı?

birde araç benim üzerime değil babamın üzerine. ben hgs alabilir miyim?

Ben dün aldım ptt'den sıra yoktu hiç :D Adam orada bir kağıt verdi adını soyadını vs bilgileri yazıyorsun ruhsat ve senin kimliğini isteyecek veriyorsun 35 tl o sana sadece 1 adet sticker verecek. Doldurmak istersen plakanı ve etiket no söyle yeter dedi.

Ayrıca bu sorduğun soruyu bende sordum ruhsat annemin adına kayıtlı hgs de benim adıma oldu yani bir sıkıntı olmayacak.

Sen bu dünyanın sırrına eremezsin, Erenlerin dilini de sökemezsin, Öyleyse iç şarabı,cennet et dünyayı, Öteki cennete ya girer, ya giremezsin. ÖMER HAYYAM

714 Mesaj
17 Mart 2013; 17:17:37 

arkadaşlar hgs müşteri hizmetlerini arıyorum 10 haneli etiket nosu istiyor ama no 9 hane sürekli yanlış girdiniz diyor.lütfen yardım

127 Mesaj
18 Mart 2013; 14:27:16 

Başına sıfır ekle

714 Mesaj
18 Mart 2013; 16:17:08 

quote:

Orijinalden alıntı: muratdoktor

Başına sıfır ekle

denemediğim yol kalmadı.hatalı diyor

962 Mesaj
19 Mart 2013; 0:08:32 

quote:

Orijinalden alıntı: qolpaa

Ben dün aldım ptt'den sıra yoktu hiç :D Adam orada bir kağıt verdi adını soyadını vs bilgileri yazıyorsun ruhsat ve senin kimliğini isteyecek veriyorsun 35 tl o sana sadece 1 adet sticker verecek. Doldurmak istersen plakanı ve etiket no söyle yeter dedi.

Ayrıca bu sorduğun soruyu bende sordum ruhsat annemin adına kayıtlı hgs de benim adıma oldu yani bir sıkıntı olmayacak.

sanırım artık bir etiket veriyorlar. ayrıca etiket biraz büyümüş....

www.tekdenetim.com

3398 Mesaj
19 Mart 2013; 0:35:01 

Sanırım bikaç çeşit HGS çıkarmışlar.Biri ince uzun arkası beyaz,diğeri ince uzun boyut olarak aynı fakat 2 yüzü de renkli öbürküsü ise arkası beyaz biraz daha büyük olan.

1134 Mesaj
19 Mart 2013; 0:48:11 

Bu HGSden cektgmz nedir, şimdiye kadar 4 kere okumadı 14.50lira*4=58lira bosa gitti!
Ptt arıyorum muhattap yok karsıda, bazı gecislerde okuyr bazısnda okumuyor.Yazık günahtır ya keske pilot bölgede falan denenip öyle ülkenin her yerinde kullanıma acılsaydı