Şimdi Ara

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu] (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.807
Cevap
49
Favori
418.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _eRay

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

etiketi kırmızı daire içine yapıştırsam olur değil mi?

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu]

Olmaz, okumaz orada. Aynanın arkasında kalacak şekilde cama yapıştırabilirsin.

o siyah noktali alan bu isler icin ayrilmis yer degil mi? atermik cam sonucta. neden olmaz dediniz acaba? :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: onurcan33

benim 2 aracım var. 1tane hgs kart aldım. cama yapıştırılanlardan degil kgs gibi. aracımın birinin plakasını yazdırdım. şimdi diger aracımda onu kullanamazmıyım?

Ogs deki gibi olacak büyük ihtimalle...Normalde geçmek yasak ama farklı bir araçla geçildiğini ya kartı okumazsa anlayabilir ya kartta bakiye yetersizliğinde ya farklı sınıftan bir araçla geçildiğinde...Çünkü bu durumlarda aracın plakasının fotoğrafları çekiliyor yanılmıyorsam...Normal şartlarda fotoğraf çekilmiyorsa sorun çıkmaması lazım...Yine de bu konuyu ogs kullanıp deneyen arkadaşlar cevaplayabilir...

Karayollarındaki ogs ile ilgili bölümde bana yukarıdaki düşüncelerimin doğru olabileceği yönünde....

''OGS ELEKTRONİK ETİKETİ BİRDEN FAZLA ARAÇTA KULLANILABİLİR Mİ?

Elektronik etiket, sadece bankaya beyan edilen tek bir araçta kullanılmalıdır. Yani her aracın kendisine ait OGS cihazı olmalıdır. Aksi takdirde cihazın okunamadığı/algılanamadığı geçişlerde normal geçiş ücreti ve normal geçiş ücretinin 10 katı cezalı geçiş ücreti tahsil edilir. Araç değişikliğinde, cihazın yeni araç üzerine devir işlemleri Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Denizbank ya da Vakıfbank şubelerinden ya da hizmet veren bankaların İnternet bankacılığı, Çağrı Merkezleri aracılığı ile (abonelik işlemi yapılan banka) mutlaka yaptırılmalıdır. ''

''OGS’DE ELEKTRONİK ETİKET OKUNAMIYOR İSE NE MESAJ VERİLİR?

-OGS Çıkış gişesinden geçerken aracınızdaki Elektronik Etiket sorgulanarak kayıtlı bilgiler okunmaya çalışılır. Bu bilgiler, sağlıklı bir şekilde okunamıyor ise, Elektronik Etiketten “ BİP ” sesi duyulmaz.
    - Sönük durumda bulunan trafik ışığı, kısa bir süre için sarı renge döner.
    - Aynı yerdeki Ücret ve Sınıf Göstergesinde, aracınızın sınıfı ve o geçişinize ait Cezalı Ücret belirtilir. Normal bir geçiş yapamamanız durumunda size yazı ile “ CEZALI GEÇİŞ, KAÇIŞ ” mesajı verilecektir.
    -Gişeden siren sesi ile sürücü uyarılır.
    -Geçiş yapılan aracın sistem tarafından fotoğrafı çekilir. ''

• quote:

quote:

quote:

o siyah noktali alan bu isler icin ayrilmis yer degil mi? atermik cam sonucta. neden olmaz dediniz acaba? :-)

O siyah noktalar anten değilimi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

benim 2 aracım var. 1tane hgs kart aldım. cama yapıştırılanlardan degil kgs gibi. aracımın birinin plakasını yazdırdım. şimdi diger aracımda onu kullanamazmıyım?

PTT'ye diğer aracın ruhsatıyla gidin oluyor. Kart tipi olanın avantajı bu zaten, 5 araca kadar aynı hgs'yi kullanabiliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fantastic Light

quote:

quote:

quote:

anten tavanda var. o siyah noktalar sinyal geciren yer diye biliyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

O siyah noktalı yer camda sinyali geçirgen olan tek yer cam eğer atermik yada ışını geçirmeyen tipteyse zaten dikkat ederseniz eğer araçda varsa far ve yağmur sensörü o kısımda olur aynanın tam arkasında..

• quote:

Ben OGS kullanıyorum.Cihazı farklı araçta kullanmak istediğimde bankanın internet şubesine girip kayıtlı plakayı geçeceğim aracın plakası olacak şekilde değiştirip geçiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

O siyah noktalı yer camda sinyali geçirgen olan tek yer cam eğer atermik yada ışını geçirmeyen tipteyse zaten dikkat ederseniz eğer araçda varsa far ve yağmur sensörü o kısımda olur aynanın tam arkasında..

dünki eklediğim resim bugüne gözükmüyor. linki yeniledim. resim bu

• benim araçta da siyah noktalı bölge var ama yağmur sensörü falan orda değil. honda jazz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

benim araçta da siyah noktalı bölge var ama yağmur sensörü falan orda değil. honda jazz .

Camınız sinyali geçirgen bir camdır.. sensörü siyah bögeye sinyali geçirgen olmayan camlarda koyuyorlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

benim araçta da siyah noktalı bölge var ama yağmur sensörü falan orda değil. honda jazz .

Camınız sinyali geçirgen bir camdır.. sensörü siyah bögeye sinyali geçirgen olmayan camlarda koyuyorlar..

teşekkürler.. demekki o siyah bölgenin altına yapıştırıcam.
  • Arkadaşlar benim araç yeni c4. Siyah noktalı bölge oldukça küçük. Neyse Ptt görevlisinin de yardımıyla o bölgeye düzgünce yapıştırdık.
    Fotoğfafta ki üst plastik aksamın altına doğru kısma yapıştırıldı. Sakarya gişelerde yeşil ışık yandı. Neyse gerede ye geldim bir türlü okumadı ve cezalı geçiş yaptım.
    Giderken de kgs ile gerede den giriş yaptım. Sakarya çıkışta bakiye yetersiz deyince çıkışı hgs den yapmıştım. 7 gün içinde aldığım için ceza yazılmıyor galiba. Mail de attım hgs müşteri hizmetlerine.
    Neyse arkadaşlar şu fotoğrafa göre hgs yi nereye yapıştırabiliriz? Benim cam büyük ihtimal atermik denenlerden.

• camin iceriden fotosunu cektim. ayna ile tavan arasinda gozuken siyah alan noktali. simdi bu cam atermik mi oluyor. arac 2004 model klimali doblo.

• Bu tamamiye yanlış bilgidir. Durum yukarıda OGS için açıklanan şekli ile aynıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: petus20007@hotmail.com

Bu tamamiye yanlış bilgidir. Durum yukarıda OGS için açıklanan şekli ile aynıdır.

Hangi bilgi yanlış hocam?
  • Ben bu forumda cevapla yapmayı bir öğrenemedim. Yanlış bilgi Kart tipi etiketin 5 araçta kullanılabilmesi.Bu yanlıştır. 5 tane etiketi Bankalar ücretsiz vermekte. Doğrusu bu. Ancak Kartta alsanız etikette alsanız tanımlı plakalı araçta kullanabilirsiniz sadece.
  • quote:

Ben bu forumda cevapla yapmayı bir öğrenemedim. Yanlış bilgi Kart tipi etiketin 5 araçta kullanılabilmesi.Bu yanlıştır. 5 tane etiketi Bankalar ücretsiz vermekte. Doğrusu bu. Ancak Kartta alsanız etikette alsanız tanımlı plakalı araçta kullanabilirsiniz sadece.

cevaplamak istediğiniz mesajın sağ üstünde bulunan menülerden ALINTI ya tıklarsanız o metne yönelik cevap verirsiniz.
  • quote:

Ben bu forumda cevapla yapmayı bir öğrenemedim. Yanlış bilgi Kart tipi etiketin 5 araçta kullanılabilmesi.Bu yanlıştır. 5 tane etiketi Bankalar ücretsiz vermekte. Doğrusu bu. Ancak Kartta alsanız etikette alsanız tanımlı plakalı araçta kullanabilirsiniz sadece.

Cyclops Bilgi Teknolojileri bana bu şekilde bilgi vermişti, ben onların yalancısıyım. Ve 2 defa da sordum ısrarla. Bizzat birden fazla araç kaydettirmeyi denemedim.
  • Geçenlerde gördüm 2 araç sahibi dikiz aynasının arkasındaki plastik kısmına yapıştırmış.
  • Aracın ön camı atermikse sinyal geçirmez veya az geçirir bu gibi durumlarda üreticiler aynanın çeşitli yerlerine siyah noktalı yerler bırakır HGS Etiketi buraya yapıştırılmalıdır.
    Bir HGS ürününe kart da olsa etiketde olsa bir araç tanımlanabilir.
    Kartın tek artısı araç satılınca PTT ye gidip aynı kartı (aynı tc kimlik numarası ile ) başka bir plakaya (örneğin yeni alacağınız aracın)tanımlatabilinmesi ve araca birşey yapıştırmak zorunda kalınmamasıdır. Etiketten bir farkı yoktur. Tabi bide motosiklet olayı var o ayrı
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.