Şimdi Ara

Körfez YGS Matematik 1 soru bankası DVD sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
2
Favori
22.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Körfez YGS matematik 1 soru bankasının çözüm DVD'sini bilgisayarıma taktığım zaman körfezin yazdığı bir program çalışıyor ve çözüm videolarını oradan izliyoruz. Bu programda Cevaplı Testler kısmına girince orada örneğin Temel Kavramlar konusundan 10 testin çözümü olması gerekirken sadece Test 01 görünüyor. Bu tüm konularda böyle. Her konunun sadece ilk testi programda gözüküyor ve Test 02 Test 03 Test 04 diye gitmesi gerekirken ben sadece Test 01'in videolarını izleyebiliyorum. Elimdeki kitabın basım yılı Şubat 2012 ve içerisinde gelen DVD'nin hatalı olduğunu düşünüyorum. Öte yandan DVD'nin içindeki çözüm videolarında eksiklik yok. DVD 6 GB civarında bir double layer ve içindeki dizinlerde her klasör kitaptaki testlerin sayısı kadar ve videolar eksik değil. Fakat DVD'nin içindeki o program videoları eksik gösteriyor ve tamamını izlememe izin vermiyor. Ayrıca Videoları VLC media player dahil hiçbir programda açamadım. Sadece DVD'nin içindeki program bu MP4 dosyalarını açıyor. Bu kitabı zaten çok zor buldum her kitapçıda satılmıyordu ve yaşadığım şehrin ta öbür ucuna gitmek zorunda kaldım ama böyle bir süprizle karşılaştım. Sorunun DVD içindeki programdan kaynaklandıgını ve bunun elimdeki baskıda hatalı oldugunu düşünüyorum. Sizlerden ricam bu DVD'den elinde olan varsa DVD'nin kök dizinindeki 7 MB'lık Matematik.exe dosyasını ve 300 kb'lık kv1.dvd dosyasını bir zip yada rar paketi yapıp herhangi bir yere upload etmenizdir. İki dosyanın toplam boyutu 7 mb civarında ve upload etmeniz 5 DK'nızı bile almaz. Sizdeki sorunsuz DVD'nin içindeki bu exe ve dvd dosyasının sorunumu çözeceğini düşünüyorum. Teşekkürler...

http://s17.postimage.org/f7perxz4d/Ekran_Resmi_2012_09_17_23_12_35.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 17 Eylül 2012; 23:28:38 >

• Bu kitap sorunlu herkes de var ama körfez yayınları bilgi işlemi arayınca hata yok pcn bozuk diyorlar :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sisteminizdeki medya oynatıcı ve codeclerle alakalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xtreme4495

Körfez YGS matematik 1 soru bankasının çözüm DVD'sini bilgisayarıma taktığım zaman körfezin yazdığı bir program çalışıyor ve çözüm videolarını oradan izliyoruz. Bu programda Cevaplı Testler kısmına girince orada örneğin Temel Kavramlar konusundan 10 testin çözümü olması gerekirken sadece Test 01 görünüyor. Bu tüm konularda böyle. Her konunun sadece ilk testi programda gözüküyor ve Test 02 Test 03 Test 04 diye gitmesi gerekirken ben sadece Test 01'in videolarını izleyebiliyorum. Elimdeki kitabın basım yılı Şubat 2012 ve içerisinde gelen DVD'nin hatalı olduğunu düşünüyorum. Öte yandan DVD'nin içindeki çözüm videolarında eksiklik yok. DVD 6 GB civarında bir double layer ve içindeki dizinlerde her klasör kitaptaki testlerin sayısı kadar ve videolar eksik değil. Fakat DVD'nin içindeki o program videoları eksik gösteriyor ve tamamını izlememe izin vermiyor. Ayrıca Videoları VLC media player dahil hiçbir programda açamadım. Sadece DVD'nin içindeki program bu MP4 dosyalarını açıyor. Bu kitabı zaten çok zor buldum her kitapçıda satılmıyordu ve yaşadığım şehrin ta öbür ucuna gitmek zorunda kaldım ama böyle bir süprizle karşılaştım. Sorunun DVD içindeki programdan kaynaklandıgını ve bunun elimdeki baskıda hatalı oldugunu düşünüyorum. Sizlerden ricam bu DVD'den elinde olan varsa DVD'nin kök dizinindeki 7 MB'lık Matematik.exe dosyasını ve 300 kb'lık kv1.dvd dosyasını bir zip yada rar paketi yapıp herhangi bir yere upload etmenizdir. İki dosyanın toplam boyutu 7 mb civarında ve upload etmeniz 5 DK'nızı bile almaz. Sizdeki sorunsuz DVD'nin içindeki bu exe ve dvd dosyasının sorunumu çözeceğini düşünüyorum. Teşekkürler...

http://s17.postimage.org/f7perxz4d/Ekran_Resmi_2012_09_17_23_12_35.png

şöyle yapabilirsin, dvd içerisindeki herşeyi masaüstüne at yaklaşık 40-60 dk sürüyor,bir de öyle çalıştırmayı dene: mesela dvd içerisinde 1 klasörünün içinde 1-... klasörleri var ordan bak test-2-3 var mı varsa masaüstüne atıp dene kesin olacaktır.

ve bende fizik ve kimyasını aldım güzel fakat mat1 almadım mat1 kitabı nasıl ? güzel sorular var mı yani kolay orta zor dersek hangisi?

edit: zaten videolar tammış, yazını tam okuyunca algıladım, direk masaüstüne at.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ftkonline -- 18 Eylül 2012; 4:51:00 >

• İlgi alaka için teşekkürler arkadaşlar. Fktonline söylediğin şeyi yapıp tekrar deneyeceğim. Eğer olmazsa program zaten hep 1 klasörlerini görüyor. 1 klasörlerinin içindeki 20 videoyu silip izlemek istediğim 2 yada 3 klasöründeki videoları her seferinde 1'in içine kopyalayacağım. Bu şekilde izleyebileceğimi tahmin ediyorum. Bu mp4'ler ne tarz bir codecle kodlanmış onu bulamadım. Ne Vlc ne başka birşey nede codec packler kesinlikle matematik.exe dışında oynatmıyor bunları. Kitap Fem konu özetli kadar çok soru kalabalığı barındırmıyor o yüzden sanki kolay gibi gelebilir fakat bence olayı kavratan tarzda güzel seçilmiş sorular var. Yani Güvender gibi basit değil Fem konu özetli kadar abartı da değil. Bence kaliteli ve kavratıcı sorular var. Tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 18 Eylül 2012; 8:40:34 >
  • quote:

İlgi alaka için teşekkürler arkadaşlar. Fktonline söylediğin şeyi yapıp tekrar deneyeceğim. Eğer olmazsa program zaten hep 1 klasörlerini görüyor. 1 klasörlerinin içindeki 20 videoyu silip izlemek istediğim 2 yada 3 klasöründeki videoları her seferinde 1'in içine kopyalayacağım. Bu şekilde izleyebileceğimi tahmin ediyorum. Bu mp4'ler ne tarz bir codecle kodlanmış onu bulamadım. Ne Vlc ne başka birşey nede codec packler kesinlikle matematik.exe dışında oynatmıyor bunları. Kitap Fem konu özetli kadar çok soru kalabalığı barındırmıyor o yüzden sanki kolay gibi gelebilir fakat bence olayı kavratan tarzda güzel seçilmiş sorular var. Yani Güvender gibi basit değil Fem konu özetli kadar abartı da değil. Bence kaliteli ve kavratıcı sorular var. Tavsiye ederim.

Dediğim yöntemi yapman lazım, kendi dediğini yapacaksanda eğer öyle ordaki video yu diğerine kopyalamakla olabileceğini hiç sanmıyorum, yada en olmadı bir kopyasını al.

Kitap hakkında kararsız kaldım, bir bakayım olmadı bende almayı düşünüyorum, aldığımda dvd yi int den yollayabilirim...

• quote:

Orijinalden alıntı: ftkonline

quote:

İlgi alaka için teşekkürler arkadaşlar. Fktonline söylediğin şeyi yapıp tekrar deneyeceğim. Eğer olmazsa program zaten hep 1 klasörlerini görüyor. 1 klasörlerinin içindeki 20 videoyu silip izlemek istediğim 2 yada 3 klasöründeki videoları her seferinde 1'in içine kopyalayacağım. Bu şekilde izleyebileceğimi tahmin ediyorum. Bu mp4'ler ne tarz bir codecle kodlanmış onu bulamadım. Ne Vlc ne başka birşey nede codec packler kesinlikle matematik.exe dışında oynatmıyor bunları. Kitap Fem konu özetli kadar çok soru kalabalığı barındırmıyor o yüzden sanki kolay gibi gelebilir fakat bence olayı kavratan tarzda güzel seçilmiş sorular var. Yani Güvender gibi basit değil Fem konu özetli kadar abartı da değil. Bence kaliteli ve kavratıcı sorular var. Tavsiye ederim.

Dediğim yöntemi yapman lazım, kendi dediğini yapacaksanda eğer öyle ordaki video yu diğerine kopyalamakla olabileceğini hiç sanmıyorum, yada en olmadı bir kopyasını al.

Kitap hakkında kararsız kaldım, bir bakayım olmadı bende almayı düşünüyorum, aldığımda dvd yi int den yollayabilirim...

Tüm DVD'yi diskime kopyaladım, aynen dediğin yöntemi yaptım ama değişen hiçbir şey olmadı. Bunun üzerine bende klasörün 2 tane kopyasını aldım masaüstüne. Korfez ve Korfez2 şeklinde. Korfez 2'den 25 içindeki 3 klasöründeki moduler aritmetik videolarını Korfez klasorundeki Temel kavramlar videolarının olduğu 1 klasorune attım. Tabii bunu yapmadan önce temel kavramlar videolarının hepsini sildim. Sonuç aşağıdaki resimdeki gibi oldu. Şu anda Temel kavramlar Test 01'den moduler aritmetik 3. testi izliyorum.

http://s18.postimage.org/e8mg0tupj/Ekran_Resmi_2012_09_18_11_01_44.png

(Sağdaki soruya dikkat)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 18 Eylül 2012; 11:10:40 >

• Aynı sıkıntı bendede mevcut su anda bende pcye kopyalıyorum .. Bende set şeklinde dersanenin kullandığı yayın yani Eylül 2012 Basım diğer dvdlerinde bazılarında açılmama gibi sorunlar oluşmuştu :(
  • Konunun üstünden baya bir vakit geçmiş ama ben kitabı daha dün aldım ve aynı sıkıntı var sorunu çözen arkadaş var ise yardımını rica ediyorum.
  • korfez.com da ygs bolumune gir en alta bakin orada aciklama yapilmis kulaktan dolma bilgilere inanmayin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevaplı testleri seçeceksin o seçenek yoksa başka bir cd ile değiştirebilirsin kitapçına git söyle.
  • Hocam sitesinde birşey buldum kbakma baya geç oldu ama şöyle bir düzeltme yapmışlar bilmiyorum senin sorunla mı ilgili yoksa başka birşeyle mi?
    Bir dene istersen.

http://www.korfez.com.tr/ygslys/icerik.php?dok=139

Yukarıdaki linkte.
  • hepinizin ilgi ve alakasına teşkkür ediyorum arkdaşlar kitabı bugün aldım ve şok oldum neyseki çözümü bulmuşsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: semblance

Hocam sitesinde birşey buldum kbakma baya geç oldu ama şöyle bir düzeltme yapmışlar bilmiyorum senin sorunla mı ilgili yoksa başka birşeyle mi?
    Bir dene istersen.

Yukarıdaki linkte.

İşte bu. Sorunu düzeltmişler. Ama bu sefer de DVD nin mutlaka takılı olması gerekiyor bende DVD nin imajını alıp sanal makineden iso yu mount ettim. Zaten Windows u sanal makinede kullanıyorum. Yani sorunu çözmüşler. Bilgi için çok teşşekkürler.

• Gerçekten işe yaradı ancak elimde körfez yayınlar geometri soru bankası var ondada aynı sorun var sitede bulamadım, çözümü belin arkadaşlar var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: semblance

Hocam sitesinde birşey buldum kbakma baya geç oldu ama şöyle bir düzeltme yapmışlar bilmiyorum senin sorunla mı ilgili yoksa başka birşeyle mi?
    Bir dene istersen.

Yukarıdaki linkte.

teşekkürler ben de aynı sorun vardı hallettim

• semblance kullanıcısına yanıt
    Ya beyler benim bilgisayarda neden çalışmadı ? indirdim ekran görüntüsü geliyor ama çözümler yazan yere tıklamıyor?
  • Bir yakınım için bu dvd'nin içindeki videoları tablette izlenebilir yapmalıyım. içindeki mp4 videoları pc aktarınca exe içinde olmayınca bir türlü açamadım. bilgisi olan varmı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.