Şimdi Ara

Ses sitemi konusunda Yardımcı olabilirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
611
Cevap
6
Favori
54.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ses sistemleri konusundaki uzman arkadaşlarımız uzun bir süredir girememiş sanırım bir çoğunuzun sorusu yarım kalmış bende yardımcı oluyım istedim bildiğim kadarıyla.
    Tamir ve kurulumdan çok iyi anlamam pek bilgim yok ama mid takımı-subwoofer-teyp-kolon-kabin ve amfi gibi ses sistemlerinin ana malzemeleri hakkında önerilerde bulunabilirim ve yardımcı olabilirim istediğiniz konuda.

Sorunu veya sorusu olan arkadaş buraya yazarsa daha iyi yardımcı olabilirim.

İyi forumlar dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BrAsSs -- 17 Eylül 2012; 20:33:12 >

• Konuyu açıp bu şekilde bi yardımda bulunduğunuz için öncelikle teşekkürler .. Hocam araç için bir teyp , 2 çift te 16 cm hoparlör önerirsen çok sevinirim sesi çok kaliteli versin (baslar zonklamasın tok bi şekide ses de çok ayrıntılı olsun araç içini doyursun yeter ) ampli gerekmesin max bütçe 500 tl saygılar

hocam eklemeyi unutmuşum şuan araçta jameson js6700 r teyp ve jameson js 16 2 çift hoparlör var ses tatmin etmediği için değiştirmek istiyorum amfi falan taksam daha iyi bi verim alırmıyım ?? amp sesi yükseltir belki ancak sesin kalitesi ayrıntısı ampliyle artarmı bu mümkünmü ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skaystar35 -- 18 Eylül 2012; 1:56:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skaystar35

Konuyu açıp bu şekilde bi yardımda bulunduğunuz için öncelikle teşekkürler .. Hocam araç için bir teyp , 2 çift te 16 cm hoparlör önerirsen çok sevinirim sesi çok kaliteli versin (baslar zonklamasın tok bi şekide ses de çok ayrıntılı olsun araç içini doyursun yeter ) ampli gerekmesin max bütçe 500 tl saygılar

hocam eklemeyi unutmuşum şuan araçta jameson js6700 r teyp ve jameson js 16 2 çift hoparlör var ses tatmin etmediği için değiştirmek istiyorum amfi falan taksam daha iyi bi verim alırmıyım ?? amp sesi yükseltir belki ancak sesin kalitesi ayrıntısı ampliyle artarmı bu mümkünmü ??
    Merhaba

Anfimi değiştirmek istiyorum.

Sound Magus H500 5 kanal

RMS Power at 14.4V (into 2 ohm Thd+N < 1%) 130W X 4 + 500W

RMS Power at 14.4V (into 4 ohm THD+N < 1%) 90W X 4 + 300W

4 Ohm Bridged RMS Power at 14.4V (into 4 ohm THD+N < 1%) 260 X 2 + 500W

JBL GTO 1004
    Number of ChannEls/Type
    4 Full-range channels
    4-Ohm Power Output
    100W RMS x 4, less than 1% THD + N

2-Ohm Power Output
    150W x 4, less than 1% THD + N
    Bridged Power Output
    300W x 2 @ 4 ohms
    Total Peak Power Output
    600 Watt

bu 2 model arasında kararsız kaldım. Sizce hangisi bütce max 300tl
    Sistem :

Pıoneer Duble ana ünite
    Pıoneer 80rms 550 watt oval 1 cift
    jvc 350 rms 100w 20cm 4+4 ohm subwoofer

• quote:

Orijinalden alıntı: NosWagen

Merhaba

Sound Magus H500 5 kanal

JBL GTO 1004
    Number of ChannEls/Type
    4 Full-range channels
    4-Ohm Power Output

2-Ohm Power Output
    Bridged Power Output
    300W x 2 @ 4 ohms
    Total Peak Power Output
    600 Watt

Sistem :

Pıoneer Duble ana ünite

Alıntıları Göster
    Selam. Hocam 200-300 TL arası güzel ve şık bir teyp arıyorum. Pioneer, alphine veya sony olarak düşünüyorum ama hangisinin hangi modeli iyidir hiç bi fikrim yok. İlerde arabama tesisatta koyucam o yüzden iyi özellikli ve dediğim gibi şık görüntülü bi öneride bulunabilirsiniz sevinirim, teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ManJaQ_Blade -- 19 Eylül 2012; 2:36:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: skaystar35

Konuyu açıp bu şekilde bi yardımda bulunduğunuz için öncelikle teşekkürler .. Hocam araç için bir teyp , 2 çift te 16 cm hoparlör önerirsen çok sevinirim sesi çok kaliteli versin (baslar zonklamasın tok bi şekide ses de çok ayrıntılı olsun araç içini doyursun yeter ) ampli gerekmesin max bütçe 500 tl saygılar

rica ederim. Öncelikle mid takımı için amfi çok gerekli değildir taksanızda performansı değişmez o yüzden size
    http://www.hepsiburada.com/liste/pioneer-deh-1450ub-usb-cd-mp3-calar/productDetails.aspx?productId=otaytdeh1450ub&categoryId=26080&SKU=OTAYTDEH1450UB
    bu teybi önerebilirim 4x50watt ses çıkışı vardır bu da genelde tüm teyplerdeki üst seviye bir çıkıştır ayrıca CD/AUX/USB girişleri vardır işinizi tamamen görür.
    mid takımı olarakta bütçenize göre değişir bin liraya da var 15 lirayada mid takımı için bir bütçe belirlerseniz ona göre yardımcı olabilirim.

• quote:

Merhaba

Sound Magus H500 5 kanal

JBL GTO 1004
    Number of ChannEls/Type
    4 Full-range channels
    4-Ohm Power Output

2-Ohm Power Output
    Bridged Power Output
    300W x 2 @ 4 ohms
    Total Peak Power Output
    600 Watt

Sistem :

Pıoneer Duble ana ünite

amfi konusunda dediğim gibi çok iyi bir bilgim yok ama şunu söyleyebilirim JBL en iyi amfilerdendir ama sub.nuz 350rms jbl in bu modeli yetersiz gelebilir o nedenle Sound Magus u önerebilrm yanlız sub.la beraber kolonlarıda aynı anfiye bağlıyacaksınız sanırım bu bass vuruşlarında kolandan gelen sesin kesilmesine sebep olabilir çünkü woofer her vuruşunda güç çeker ve güç yetersiz kalır kolanlardan gelen ses bass vuruşlarında kesilir bu nedenle amfinin ya 2 tane yada tek rmsi güçlü olması gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ManJaQ_Blade

Selam. Hocam 200-300 TL arası güzel ve şık bir teyp arıyorum. Pioneer, alphine veya sony olarak düşünüyorum ama hangisinin hangi modeli iyidir hiç bi fikrim yok. İlerde arabama tesisatta koyucam o yüzden iyi özellikli ve dediğim gibi şık görüntülü bi öneride bulunabilirsiniz sevinirim, teşekkürler.

eğer 0 istiyorsanız pıoneerın bluetootlu bu modelini öneririmhttp://urun.gittigidiyor.com/garaj/pioneer-deh-4450bt-usb-cd-mp3-oto-teyp-oto-cd-63168640
    yalnız bu modelini internetten bulabilirseniz kesinle tavsiye ederim sıfır olanlarıda var hem görünüş hemde özellik bakımından pıoneer ın en iyi teyplerindendir.

• quote:

Orijinalden alıntı: BrAsSs

quote:

Orijinalden alıntı: ManJaQ_Blade

eğer 0 istiyorsanız pıoneerın bluetootlu bu modelini öneririmhttp://urun.gittigidiyor.com/garaj/pioneer-deh-4450bt-usb-cd-mp3-oto-teyp-oto-cd-63168640
    yalnız bu modelini internetten bulabilirseniz kesinle tavsiye ederim sıfır olanlarıda var hem görünüş hemde özellik bakımından pıoneer ın en iyi teyplerindendir.

Alıntıları Göster
    BrAsSs emek harcayıp cvp verdigin için teşekkürler.

Brasss Düşüncelerine katılmıyorum 2 ohm da 500 rms veren bir anfinin 4+4 ohm köprüde 2 ohm 350 rms subwooferı sorunsuz çalıştıracagını düşünüyorum. Ayrıca anfilerde kanal terminalleri ayrıdır ( belirteyim h500 hybirt bir anfidir ki bunun teknolojisi biraz daha farklı ) bir kanalın diğerinden güç cekmesi gibi bir durum söz konusu değildir sadece anfinin ısınması ve kesmesi gibi durumlar olabilir bas vurunca diğer kanalların kaybı oldugunu ilk defa duydum...

Bu konuda çok bilgi sahibi degilim bildiklerim bunlar JBL anfideki tereddütüm köprüde 4 ohm ...RMS güç vermesi 2 ohm düşememesi bunun sorun olacagını düsünmüştüm. Sanırım Saund Magus H500 modelini alıcam jbl kalitesinden yoksun kalsamda tam anlamıyla sistemi beslicek bir anfi almış olurum.

2 anfi önermişsin 2 anfi düşündügünden daha zahmetli benim için. her anfiye tesisat cek her anfi için yer ayarla kapasitör koy derken birsürü masraf ve kalabalık olcak. Profosyonel degil amatör bir sistem olacagı için bu anfi işimi görcek umarım.

• quote:

BrAsSs emek harcayıp cvp verdigin için teşekkürler.

Brasss Düşüncelerine katılmıyorum 2 ohm da 500 rms veren bir anfinin 4+4 ohm köprüde 2 ohm 350 rms subwooferı sorunsuz çalıştıracagını düşünüyorum. Ayrıca anfilerde kanal terminalleri ayrıdır ( belirteyim h500 hybirt bir anfidir ki bunun teknolojisi biraz daha farklı ) bir kanalın diğerinden güç cekmesi gibi bir durum söz konusu değildir sadece anfinin ısınması ve kesmesi gibi durumlar olabilir bas vurunca diğer kanalların kaybı oldugunu ilk defa duydum...

Bu konuda çok bilgi sahibi degilim bildiklerim bunlar JBL anfideki tereddütüm köprüde 4 ohm ...RMS güç vermesi 2 ohm düşememesi bunun sorun olacagını düsünmüştüm. Sanırım Saund Magus H500 modelini alıcam jbl kalitesinden yoksun kalsamda tam anlamıyla sistemi beslicek bir anfi almış olurum.

2 anfi önermişsin 2 anfi düşündügünden daha zahmetli benim için. her anfiye tesisat cek her anfi için yer ayarla kapasitör koy derken birsürü masraf ve kalabalık olcak. Profosyonel degil amatör bir sistem olacagı için bu anfi işimi görcek umarım.

Alıntıları Göster
    söyledıgınız iki amfının ıcınde sound magus h500 daha güçlü elbette sound magus al 5 kanaldır 4 comp. 1 sub baglarsın yanlız 2farad capasıtor baglamayı unutma akün bozulmasın kablosuda 4ga dan az olmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: yespeed

söyledıgınız iki amfının ıcınde sound magus h500 daha güçlü elbette sound magus al 5 kanaldır 4 comp. 1 sub baglarsın yanlız 2farad capasıtor baglamayı unutma akün bozulmasın kablosuda 4ga dan az olmasın

Alıntıları Göster
    Yespeed Yardım için teşekkürler yarın H500 alcaktım fakat son anda arkadasım elindeki

JBL GTO5355
    55W RMS x 4 + 225W RMS ChannEls at 4 Ohms; 75W RMS x 4 + 360W RMS Channels at 2 Ohms; 140W RMS x 2 + 225W RMS Channels at 4 Ohms

anfiyi aynı rakamdan 300 den vereyim dedi şimdi yine tereddütteyim bu anfi hakkında ne diyorsun H500 bundan iyimidir.

• quote:

JBL GTO5355
    55W RMS x 4 + 225W RMS ChannEls at 4 Ohms; 75W RMS x 4 + 360W RMS Channels at 2 Ohms; 140W RMS x 2 + 225W RMS Channels at 4 Ohms

bu anfiye ne dersin?
  • Konuyu acan ve cevaplaritla yarfimci olan arkadaslara tesekkurler.

Ben hyundai i20 aracima bir tane bass cikaran kabinli kolonlardan almak istiyorum. Amacim zangir zangir etrafi titretmek degil.. muzik dinlememi guzellestirecek ve bagajimi kucultmeyecek minik bisey istiyorum. Aracin on ve adka kapilarinda kolon var. Sanirim bana bi tane anfi ve bi tane kolon gerekli. Fazla masrafli olmasin. Bana bu konuda oneriniz varmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tods

Konuyu acan ve cevaplaritla yarfimci olan arkadaslara tesekkurler.

Ben hyundai i20 aracima bir tane bass cikaran kabinli kolonlardan almak istiyorum. Amacim zangir zangir etrafi titretmek degil.. muzik dinlememi guzellestirecek ve bagajimi kucultmeyecek minik bisey istiyorum. Aracin on ve adka kapilarinda kolon var. Sanirim bana bi tane anfi ve bi tane kolon gerekli. Fazla masrafli olmasin. Bana bu konuda oneriniz varmi?
    tods benim sana önerim profosyonel birsey istemiyorsan
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-oto-arac-kendinden-anfili-jbl-basspro-99621876/detay/

bu ilandaki gibi aktif kendinden anfili bir bas alabilirsin.

• quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-oto-arac-kendinden-anfili-jbl-basspro-99621876/detay/

bu bas icin yine akuden guc almak gerek degilmi? Aracin orjinal teybinde kullanmak icinde uygundur sanirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tods -- 20 Eylül 2012; 15:34:12 >
  • quote:

quote:

JBL GTO5355

bu anfiye ne dersin?

bu konuda "yespeed" arkadaşımız daha uzman sanırım ona sorabilirsiniz ama bana sorarsanız
    JBL= kalite
    SM H500= güç

edit: sitede bir sorun var sanırım cevap yazmıştım ama gözükmyr.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BrAsSs -- 20 Eylül 2012; 19:21:27 >
  • quote:

Konuyu acan ve cevaplaritla yarfimci olan arkadaslara tesekkurler.

Küçük ok yer kaplamayan kendinden amfili bu tür aktif bass denilen basslar var ama pahalıdır ve çok fazla ses vermezler. Benim tavsiyem bir oto aksesuarcıya gidin pıoneer 550-600 watt kolonların sesini dinleyin eğer beğenirseniz terciğinize göre ister 2 ister 4 lü taktırırsınız birde amfi tabi bagajınız tamamen boş kalır ayrıca.
  • quote:

quote:

bu bas icin yine akuden guc almak gerek degilmi? Aracin orjinal teybinde kullanmak icinde uygundur sanirim...

evet aküye bağlanıyor.
    orjinal teybinizde amfi girişi varsa bir sorun çıkmaz ama yoksa ayrıca bir aparat gerekir.

• Bana anfi ve bas icin marka model verirmisiniz? Saturn, media markt gibi yerlerde gorursem almak istiyorum. Arac garantili oldugundan servis vakimini yaptirirken serviste taktirmak istiyorum. Aracin teybinde anfi cikisi yoksa baglanacak aparat cok pahalimidir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tods -- 21 Eylül 2012; 16:04:08 >
  • quote:

Bana anfi ve bas icin marka model verirmisiniz? Saturn, media markt gibi yerlerde gorursem almak istiyorum. Arac garantili oldugundan servis vakimini yaptirirken serviste taktirmak istiyorum. Aracin teybinde anfi cikisi yoksa baglanacak aparat cok pahalimidir?
    arkadas soyle bı mid takımı alcam bu fiyata daha iyisi varmı yoksa bu iyimidr cevaplarınızı beklıyorum
    http://www.vatanbilgisayar.com/Oto%20Ses%20Sistemleri/pioneer-ts-g1722i-ts-g1722i--17cm-2-yollu-hoparlor-(mid,tiz)-,-170-w/productdetails.aspx?I_ID=61638

• quote:

Bana anfi ve bas icin marka model verirmisiniz? Saturn, media markt gibi yerlerde gorursem almak istiyorum. Arac garantili oldugundan servis vakimini yaptirirken serviste taktirmak istiyorum. Aracin teybinde anfi cikisi yoksa baglanacak aparat cok pahalimidir?
    Bağlanıcak aparat tesisatcılarda 20-50 tl arasında değişiyor. İlandaki parcayı arıyorsunuz.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-anfi-cikisi-olmayan-typlere-anfi-kiti-kapinda-ode-sok-fiyat-61385047/detay

Anfi bass için marka verelim fakat okadar geniş bir ürün cesitliligi varki siz araç model ve bütcenizi söyleyin bizde burdan ona göre size tavsiyede bulunalım. Örneğin ben JBL 1000w bas kulandım eski kulandıgım pıoneer 306c basın yanından bile gecemez ama gecen hafta yeni cıkan pıoneer 309d4 taktım arabaya hiç hoşuma gitmedi çünkü bu basların orjinalini bulmak okadar zorki bende eski seri JVC arsenal 1000w çift bobin bas aldım bu basın tonlamasından cok cok menmunum.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.