- x
2013 Ygs-Lys // Eşit Ağırlık // ANA KONU
64 Cevap6886 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

4 Mesaj
15 Eylül 2012; 20:23:04 

Değerli bölümdaşlarm gerek sayısal dan geçen gerek doğuştan tmci :) olan arkadaşlarımız hep beraber birbirimizle paylaşacak şeylerimiz vardır diye düşündüm hep bir başlık altında olmakta ayrı bir avantaj ve güzellik olur gibi geldi bana.
Genel olarak sık sorulan
+Kaynaklar
+Hangi ders nasıl çalışılmalı
+Hangi ders ne zaman çalışılmalı
+Genel stratejiler
+Çalışma periyodu / programı
+Tmci ve fen

Hem yeni tartışma konuları hem de konular hakkında bilgilerimizi paylaşmamız hepimiz için yararlı olur
>>> EŞIT AĞIRLIK <<

606 Mesaj
15 Eylül 2012; 20:43:04 

hedef boun isletme.temmuzdan beri calisiyorum.ygs'nin tm kisminin yuzde 95'i bitti.fenden de kimya+biyo bitecek.sizin nasil gidiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

440 Mesaj
15 Eylül 2012; 20:51:31 

bende tm ciyim bugün bi türkçeye bakayım dedim bakmaz olaydım normalde paragrafım iyidir ama 21 soruda 11 yanlışım çıktı moralim eksilere indi şuan ne çalışma isteği ne de başka bişey

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4 Mesaj
15 Eylül 2012; 20:56:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Rotarian

hedef boun isletme.temmuzdan beri calisiyorum.ygs'nin tm kisminin yuzde 95'i bitti.fenden de kimya+biyo bitecek.sizin nasil gidiyor?

Aynı hedefi paylaşıyoruz mezun musun

170 Mesaj
15 Eylül 2012; 21:09:17 

hedef pdr veya psikoloji kardeşm aralığa kdr ygs sonra ygs soru çözümü+lys asıl sınav lys ztn mezun değilm o yönden 1 eksim var ama okula sadece mat geo dersleri için gitcem gerisine gitmeyi düşünmüyorm açıkçası staj ile mat geo dersleri zor bi sene olcak herkese başarılar

606 Mesaj
15 Eylül 2012; 21:14:13 

quote:

Orijinalden alıntı: MyBuZz

Aynı hedefi paylaşıyoruz mezun musun

evet dostum.

5 Mesaj
15 Eylül 2012; 21:33:06 

Hedef ilk 1000 ayni hedefi gercekten paylasan ve hacettepe hukuga gitcek olan var mi arkadaslar

4 Mesaj
15 Eylül 2012; 21:45:02 

quote:

evet dostum.

Ben de mezunum ygs sarmıyo fazla sayısal dan geçtiğim için benim önceliğim edebiyat coğrafya şu aralar

606 Mesaj
15 Eylül 2012; 22:11:33 

quote:

Ben de mezunum ygs sarmıyo fazla sayısal dan geçtiğim için benim önceliğim edebiyat coğrafya şu aralar

aynen.konulari bitirdikten sonra daha da ygs acmam.bi 15 ekim civari fizik haric biter.sonra lys+ygs deneme.

4 Mesaj
15 Eylül 2012; 22:34:08 

quote:

Orijinalden alıntı: yosiand

hedef pdr veya psikoloji kardeşm aralığa kdr ygs sonra ygs soru çözümü+lys asıl sınav lys ztn mezun değilm o yönden 1 eksim var ama okula sadece mat geo dersleri için gitcem gerisine gitmeyi düşünmüyorm açıkçası staj ile mat geo dersleri zor bi sene olcak herkese başarılar

hakkımızda hayırlısı tabi inşallah olur inanıp emek verdikten sonra :)

170 Mesaj
15 Eylül 2012; 22:37:21 

quote:

hakkımızda hayırlısı tabi inşallah olur inanıp emek verdikten sonra :)

aynen kardesm

4 Mesaj
16 Eylül 2012; 9:33:37 

Tmci felsefe nasıl çalışmalı ?

170 Mesaj
16 Eylül 2012; 10:54:06 

quote:

Tmci felsefe nasıl çalışmalı ?

koskoca bi yılda 20 saat çalışsan yeterli bence 7-8 konu var konu basşı 1 saat desek test çözümüyle birlikte tekrarı flnda derken 20 saat çalış

125 Mesaj
16 Eylül 2012; 11:01:28 

mezuna kaldım hedef iü işletme herkes ıcın hayırlısı olsun

17 Mesaj
16 Eylül 2012; 11:05:20 

Beyler öncelikle düzenli bir çalışma programı hazırlayın.Hangi dersiniz kötüyse öncelik ona ağırlık verin.Tarih,coğrafya ve Türkçe dil bilgisi konularında muhakkak notlar alın.Ben not alıyorum ve her haftanın ilk dersinde o notları tekrar ediyorum.Misal Coğrafya Pazartesi mi var,Pazartesi günkü ilk ders tekrar ediyorum.

CESARE PRANDELLİ
Tutte Le Vittorie Nel Cielo!

170 Mesaj
16 Eylül 2012; 11:16:57 

quote:

Orijinalden alıntı: colemerg1

Beyler öncelikle düzenli bir çalışma programı hazırlayın.Hangi dersiniz kötüyse öncelik ona ağırlık verin.Tarih,coğrafya ve Türkçe dil bilgisi konularında muhakkak notlar alın.Ben not alıyorum ve her haftanın ilk dersinde o notları tekrar ediyorum.Misal Coğrafya Pazartesi mi var,Pazartesi günkü ilk ders tekrar ediyorum.

benm programım sadece hafta sonunu kapsıyo kardeşm hafta içi okul ve stajım var çünkü

282 Mesaj
16 Eylül 2012; 11:22:52 

Ben de tm ciyim hedefim hukuk bakalım hakkımızda hayırlısı

0 Mesaj
16 Eylül 2012; 11:30:37 

İstanbul'da PDR'ye yerleşebilmek tek amacım. En üst sınır Boğaziçi Pdr benim için. 3. kez belkide son kez geleceğimi şekillendirecek bu sınava gireceğim.
İstanbul, İzmir,Ankara hariç 2. senemde tüm işletme ve iktisat gibi bölümleri tutturduğum halde gitmedim. Umarım isteğim gerçekleşir ve rahat rahat okurum. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun.

Planım şu şekilde işleyecek: Mezunum doğal olarak. 25'inde başlıyor dershane, Dershane+Akşam 7'ye kadar dershanede test+konu tekrarı, eve geldikten sonrada 1 saat dinlenme 23.00'a kadar çalışma. Sonrada yatarım
Sadece pazar günleri deşarj düşünüyorum. Diğer günlerimi derslerime adayacağım.

4 Mesaj
16 Eylül 2012; 13:22:21 

quote:

Orijinalden alıntı: yosiand

koskoca bi yılda 20 saat çalışsan yeterli bence 7-8 konu var konu basşı 1 saat desek test çözümüyle birlikte tekrarı flnda derken 20 saat çalış

Çok isim terim var bi başına oturamadım tırsıyorm biraz

4 Mesaj
16 Eylül 2012; 13:25:25 

quote:

Orijinalden alıntı: ayemshocked

İstanbul'da PDR'ye yerleşebilmek tek amacım. En üst sınır Boğaziçi Pdr benim için. 3. kez belkide son kez geleceğimi şekillendirecek bu sınava gireceğim.
İstanbul, İzmir,Ankara hariç 2. senemde tüm işletme ve iktisat gibi bölümleri tutturduğum halde gitmedim. Umarım isteğim gerçekleşir ve rahat rahat okurum. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun.

Planım şu şekilde işleyecek: Mezunum doğal olarak. 25'inde başlıyor dershane, Dershane+Akşam 7'ye kadar dershanede test+konu tekrarı, eve geldikten sonrada 1 saat dinlenme 23.00'a kadar çalışma. Sonrada yatarım
Sadece pazar günleri deşarj düşünüyorum. Diğer günlerimi derslerime adayacağım.

inşallah bu sene herkes için en iyisi olur ben de dersanede konu dinliyorum eve gelmeden dersanede aksamlıyorm evde akşam tekrar konu çalışıyorum deşarj günümü beşiktaş belirliyor :)

170 Mesaj
16 Eylül 2012; 13:28:32 

3 gün stajım var o 3gün harici pek okula uğramam heyet raporu fln derken geçiştiririm bu yılı o 3 günde sadece test çözerm geri kalan 4 gününde 1ini tekrar 3ünü konu çalışırım

4 Mesaj
16 Eylül 2012; 13:36:19 

quote:

Orijinalden alıntı: sophiesworld

Hedef ilk 1000 ayni hedefi gercekten paylasan ve hacettepe hukuga gitcek olan var mi arkadaslar

boğaziçi olmazsa hukuk ta ilk tercihim hacettepe olacak

5 Mesaj
16 Eylül 2012; 14:06:43 

quote:

boğaziçi olmazsa hukuk ta ilk tercihim hacettepe olacak

Eger istabulu sevseydim gozum hacettepeyi gormezdi ilk 100 bile olsa hacettepe bu yuzden

4 Mesaj
16 Eylül 2012; 14:10:06 

quote:

Orijinalden alıntı: sophiesworld

Eger istabulu sevseydim gozum hacettepeyi gormezdi ilk 100 bile olsa hacettepe bu yuzden

anladım peki ıstanbulu istemeyişinin sebebi özel değil se nedir

5 Mesaj
16 Eylül 2012; 15:02:40 

quote:

anladım peki ıstanbulu istemeyişinin sebebi özel değil se nedir

Ogrenci sehri olduguna inanmiyorum gerek guvenlik gerek gecim derdi acisindan . Bence egitim olarak Ankara daha yuksek olanaklara sahip yani biraz daha memur sehri bana oyle geliyor en azindan ama Istanbul cok kalabalik turlu turlu insan var ve her turden insan var oyle bir sehirde ogrencinin konumu da malum anadoludan gelmis hadi yolalim... bu yuzden benim icin Istanbul kariyer merkezi bir is kurcaksam Ankara da kurarim buro gibi ama sirketlere Istanbul da basvururum kisacasi paran yoksa Istanbul kalabaligiyla yutar ogrenciyi ora icin once buyumek lazim

40 Mesaj
16 Eylül 2012; 15:19:45 

hedef ilk bin mezunum.mezun olarak hazırlanan arkadaşlar aynı psikolojiye sahibiz inşallah dileğimiz gerçekleşir.hadi rastgele

REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

181 Mesaj
16 Eylül 2012; 16:00:11 

Arkadaşlar merhaba ben bu hafta içerisinde kaynaklarımı alacağım sizlere de danışmak tavsiyelerinizi almak istedim.

YGS Kimya Soru Bankası
YGS Fizik Soru Bankası
YGS Biyoloji Soru Bankası
YGS Tarih Soru Bankası
YGS-LYS Coğrafya Soru Bankası
LYS Edebiyat Soru Bankası
YGS Felsefe Soru Bankası

alacağım. Sözellerin tamamında durumum gayet iyi kendimi tamamlayıp %95-100e ulaşmaya çalışacağım. Tavsiye ettiğiniz kitaplar neler yardımcı olursanız sevinirim

4 Mesaj
16 Eylül 2012; 16:52:25 

quote:

Orijinalden alıntı: kesenturk

Arkadaşlar merhaba ben bu hafta içerisinde kaynaklarımı alacağım sizlere de danışmak tavsiyelerinizi almak istedim.

YGS Kimya Soru Bankası
YGS Fizik Soru Bankası
YGS Biyoloji Soru Bankası
YGS Tarih Soru Bankası
YGS-LYS Coğrafya Soru Bankası
LYS Edebiyat Soru Bankası
YGS Felsefe Soru Bankası

alacağım. Sözellerin tamamında durumum gayet iyi kendimi tamamlayıp %95-100e ulaşmaya çalışacağım. Tavsiye ettiğiniz kitaplar neler yardımcı olursanız sevinirim

hocam fen dersleri için fem gibisi yok sayısal fem çok çalıştım aslında her derste fem öncü edebiyat için özel tavsiye altın anahtar yayını var onlar güzel detay

181 Mesaj
16 Eylül 2012; 16:58:48 

quote:

hocam fen dersleri için fem gibisi yok sayısal fem çok çalıştım aslında her derste fem öncü edebiyat için özel tavsiye altın anahtar yayını var onlar güzel detay

femin soru bankaları da hep ygs-lys ama

4 Mesaj
16 Eylül 2012; 17:07:34 

quote:

Orijinalden alıntı: kesenturk

femin soru bankaları da hep ygs-lys ama

o zaman güvender birey final e filan bak sonuçta bir tane değil süreçte hepsini çözersin

93 Mesaj
20 Eylül 2012; 21:40:47 

Konu düsmesin yararli snucta...ben de pdr istiyorum

4 Mesaj
23 Eylül 2012; 11:59:15 

up

101 Mesaj
23 Eylül 2012; 13:15:30 

Bende tm iyim ve mezunum matematik ve türkçe bittikten sonra testlerde fen mi yapsam yada sosyal mi yapsam diye teredütteyim sosyal ek puan olarak 1 puan veriyomus fen ne kadar veriyor bilgisi olan yazarmı

4 Mesaj
7 Ekim 2012; 16:57:14 

konuyu itekleyin ben online olamıyorum

282 Mesaj
7 Ekim 2012; 18:16:45 

Biz Eşit ağırlıkçılar için önemli bir konu yukarı

440 Mesaj
7 Ekim 2012; 18:31:09 

lys matematiği 0 olan biri için hangi kaynakları önerirsiniz hedef +36 net konu anlatım için fem simetri nasıl işimi görrmü benm?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

451 Mesaj
7 Ekim 2012; 19:32:49 

quote:

Orijinalden alıntı: pc.eLves

lys matematiği 0 olan biri için hangi kaynakları önerirsiniz hedef +36 net konu anlatım için fem simetri nasıl işimi görrmü benm?

Dostum ben Fem Mat2 Ilk Adım Soru B.kullanıyorum.sömestr tatiline kadar onu bitiricem temel amaçlı.daha sonra normal bir soru bankası bitiricem gircem sınava.tabi benim mat2 bilgim sıfır değil,her konu hakkında bilgim var.

Lacivert geceye yatıp Sarı sabahlara uyanırız o yüzden bize her gün FENERBAHÇE!

14 Mesaj
12 Ekim 2012; 13:25:56 

Bende ikinci üniversiteyi okumayı düşünüyorum.Hukuk için nelere çalışmak lazım kaynak önerisi yapın bakalım...

Kaç yaşına geldik hala sınav...

86 Mesaj
12 Ekim 2012; 15:52:56 

Bende varım gençler 3. girişim olacak bu sene diger senelerde çok sallamıyordum sınavı ama bu sene asılacagım artık yalnız benim sayısal derslerim mat geo zayıf temelim yok denebilir bunlar için hangi kitapları önerirsiniz bana soru bankası olarak konu anlatım istemıyorum.

Not:Karekök mat 1 soru bankası çözüyorum şuan için bu kitap hakkındaki görüşleriniz neler

₪ HTC One™ ₪

101 Mesaj
13 Ekim 2012; 19:51:07 

aklım olsaydı lise 1 de sayısal seçerdim türkçeden nefret ettiğimi geçen sene 12. sınıfken anladım ondan önce derslerle alakam olmayınca mantıksal olarak tm ye geçtim.

5 Mesaj
13 Ekim 2012; 21:00:17 

ygs türkçe 30 35 net arası yapıyorum sosya yine 30 35 matematik 13 14 15 net felan geometri hariç. bu sene geometri ağırlıklı çalışıyorum. Sizce lys ağırlıklı ygs gidersem sene sonuna kadar ilk 30 bin e girebilirmiyim. ( mat 2 geometri temelim yok) ama çalışıyorum

6 Mesaj
14 Ekim 2012; 18:36:22 

Arkadaşlar ben 11deyim daha ama matematik 1'e şimdiden başladım çalışmaya matematiğim fazla iyi değil derste sınavlarda yapıyorum ama deneme sınavı veya test gelince tıkanıyo ygs veya ygs lys ilk aşama için kolay soruları olan bir soru bankası önerirmisiniz

4 Mesaj
23 Ekim 2012; 10:27:04 

Fdd ygs deneme-0
T 38d 2y
M 37d 3y
S 29d 8y 3b
F 27d 8y 5b

YGS-5 434.765

343 Mesaj
23 Ekim 2012; 16:48:56 

beyler ben ygs fen bolumunden 15 net yapabilcek duzeye gelmek istiyorum hangi kaynak onerirsiniz ?

veya kimya biyo fizik hangisine asilayim ?

606 Mesaj
23 Ekim 2012; 17:42:17 

quote:

Fdd ygs deneme-0
T 38d 2y
M 37d 3y
S 29d 8y 3b
F 27d 8y 5b

YGS-5 434.765

Lysde nereye geldin hafiz?

4 Mesaj
27 Ekim 2012; 14:11:25 

quote:

Lysde nereye geldin hafiz?

edebiyat çalışıorm çok detaylı sayısal oldugum için mesela mat 1 mat 2 ayrımım yok cog 1 cog2 yok geo 1 geo 2 yok
edebiyat cumhuriyet ve sonrası hariç ygs sonrasına konu bırakma niyetinde değilim kafamda tasarladıgım bu

4 Mesaj
27 Ekim 2012; 14:13:31 

Kpss ortaöğretim genel yetenek 59d 1y ösym mantığını kavrama adına girdim güzel bir sonuç aldım

37 Mesaj
27 Ekim 2012; 15:12:36 

arkadaşlar bende eşit agırlıktan giricem sınava ancak t. m. ve sosyal dışında çözecegim sorular işime yarayacak mı bizim dershane eşit agırlıklara tm mat sosyal ögretiyorlar ve öbürlerinin işimize yaramayacagını söylüyorlarda

4 Mesaj
28 Ekim 2012; 12:40:50 

quote:

Orijinalden alıntı: legola54

arkadaşlar bende eşit agırlıktan giricem sınava ancak t. m. ve sosyal dışında çözecegim sorular işime yarayacak mı bizim dershane eşit agırlıklara tm mat sosyal ögretiyorlar ve öbürlerinin işimize yaramayacagını söylüyorlarda

hedefine bağlı çok iyi yerler puanlar istiyorsan hepsini yapmak gerek ama ortalama bi hukuk için bile o dediklerini yapman yeterli olur

273 Mesaj
29 Ekim 2012; 15:18:44 

lisede sayısalcıldık okuduk kazandık ama mühendislik bana göre değilmiş bunu anladım simdi eşit ağırlıktan hazırlanıcağım aklımda istanbulüni işletme var yada iyi şeyler yaparsan hukukta olabilir hedeflerim sizce iyimi aslında sayısal ve eşit ağrlık konusunda karasız kalmıştım

Kitaptan Kaleler

4 Mesaj
2 Kasım 2012; 12:14:27 

quote:

Orijinalden alıntı: cayırağası

lisede sayısalcıldık okuduk kazandık ama mühendislik bana göre değilmiş bunu anladım simdi eşit ağırlıktan hazırlanıcağım aklımda istanbulüni işletme var yada iyi şeyler yaparsan hukukta olabilir hedeflerim sizce iyimi aslında sayısal ve eşit ağrlık konusunda karasız kalmıştım

BENDE sayısal çıkışlıym ama ea hazırlanıorm sıkıntı olmuyo hatta girdiğin her sınavda kendinden söz ettiriosn :)

4 Mesaj
15 Ocak 2013; 13:39:12 

up

65 Mesaj
15 Ocak 2013; 14:44:11 

Hedef ODTÜ İşletme :)

606 Mesaj
12 Nisan 2013; 22:43:34 

Ygsden sonra kimse yazmamis.Hedef boun isletme demisim ygsde sacma hatalar yapmama ragmen 10k oldu..Insallah lysnkn gozune vurucam.Sizde durumlar nasil?

85 Mesaj
12 Nisan 2013; 23:07:01 

quote:

Ygsden sonra kimse yazmamis.Hedef boun isletme demisim ygsde sacma hatalar yapmama ragmen 10k oldu..Insallah lysnkn gozune vurucam.Sizde durumlar nasil?

hocam 10k'dan 1000'lere çekilir mi ?

hedef/boun-uluslararası ilişkiler

606 Mesaj
12 Nisan 2013; 23:33:03 

quote:

Orijinalden alıntı: Üzgün Kaslı

hocam 10k'dan 1000'lere çekilir mi ?

Gecen yil forumda ceken vardi.ss falan da vardi. Ygs5 10.500 olmus.lys 48 2 27 3 49 7 19 5 yapmis 500 e cekmis.Herhalde daha iyi bir edebiyatla 300e de cekilkr.

4 Mesaj
13 Nisan 2013; 0:27:53 

Ben de 5500 ama lys gelince bence aramızda gram fark yok

Bu mesajda bahsedilenler: @Rotarian Bu mesaja 1 cevap geldi.

606 Mesaj
13 Nisan 2013; 8:27:31