Şimdi Ara

STILO FOREVER :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
33.437
Cevap
77
Favori
1.787.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • <<<<< STILO FOREVER TOPİĞİNE HOŞGELDİNİZ >>>>>

STILO 2001 yılında Dünya'ya gözlerini açmış C segmentinin en öfkeli çocuğudur,
    2001 yılından 2012 yılına kadar üretilmiştir.
    STILO, pazara 3 adet versiyonu ile giriş yaptı.
    Bunlar, baz modelden en zengin donanımlısına göre; Actuel & Active & Dynamic modelleridir.

Kasa olarak, 3 kapı, 5 kapı ve MW olarak sunulmuştur. Bunun yanında her kasanın dizeli mevcuttur.
    Modeller arasındaki özellikleri net olarak saymak doğru bir yaklaşım değildir STILO için.
    Çünkü her modelde yıllar bazında donanımları farklılık göstermiştir.Belli başlı ayrımlardan bahsedecek olursak;
    Her modelinde ABS ve EBD standarttır! Çoğu C segment araçta opsiyonel sunulur.
    Actuel modellerde, alaşım jant,dijital klima, konfor paketi, stil paket, Cruise Control, ön sis farı kesinlikle olmaz !
    Active modellerde, donanımlar bir hayli farklılık gösterir, alaşım jant,dijital klima, konfor paketi, stil paket, Cruise Control, ön sis farı olabilir de olmayabilirde. Dynamiclerden kati farkı ön ve arka kolçakların kesinlikle bulunmamasıdır !
    Dynamic modellerde, özellikle 2003 üretimlerinde Cruise Control, dijital klima ve konfor paketi opsiyonel sunulmuştur.Bu model dynamiclerde bu özellikler bulunmayabilir ama kolçaklar olacağı için ayırım yapmanız zor olmayacaktır.
    Dynamic modellerde yolcu makyaj aynası kesinlikle ışıklıdır !
    2001-2002-2003 üretiminin sonuna kadar çıkan STILO'ların stop lambaları geceleri çok hoş yanar (ledli gibi), yapı olarak en güzelidir.Bu yıl üretimlerinde arka sisler plaka yanlarında harici olarak bulunur ve bagaj kapağında FIAT logosu bulunmaz.
    2004-2005-2006-2007 üretimlerinde ise arka stoplar değiştirilmiş (bana göre hiç hoş yapılmamış) hemen hemen gece görüntüsü
    bir gece lambası gibidir. Önceki model yıllarında arkalarda harici bulunan arka sisler bu modellerde arka stoplar içlerine alınmış ve ek olarak bagaj kapağına FIAT logosu eklenmiştir. Arka tampon dizaynı değiştirilmiştir. ( eskisi daha güzel )
    2008-2009-2010 üretimlerinde ise genek makyaj daha göz çarpıcıdır.
    Yan sinyaller dış dikiz aynalarına taşınmış, yan koruma çıtaları üzerlerine ince stil krom çizgiler eklenmiş, ön & arka tampon tamamen değişmiş, blackmotion modeline kararan iç dikiz aynası ilave edilmiş, jant desenleri değiştirilmiş ve krom bagaj alt çıtası eklenmiştir orjinal olarak.

STILO 2001 yılının teknolojisine göre çok fazla bir araçtır,
    Easy-go (anahtarsız çalıştırma), elektrikli ısıtmalı hafızalı deri koltuk, orjinal xenon ve alarm, far yıkama,SkywindowNavigasyon, Otonom ek ısıtıcı, Radar cruise kontrol gibi seçenekleri bulunur.

STILO, FIAT'ın prestij otomobilidir ve ALFA ROMEO bantında üretilmiştir.Tamamen italyan bir araçtır. Yerli üretimi yoktur.
    Araç çoğu yönüyle emsallerine fark atıyor, bunlardan başlıcaları;
    Fren sisteminin, demir malzemesinden elektronik malzemesine kadar BOSCH firmasına ait olması.
    ( ABS,ASR,ESP sistemi BOSCH firmasının patenti altındadır. Güvenlik paketine sahip bir STILO'da ABS-EBD ye ek olarak ASR,MSR,ESP ile 6-8-10 hava yastığı bulunmaktadır.)
    Klima sistemi yine BOSCH firmasına aittir. ( Kirlilik önleme sistemi mevcuttur )
    Çok nadir bulunan 15 yıl paslanmamazlık garantisi mevcuttur.
    Her benzinli aracın 10.000, dizel araçların bile 15.000 km bakımları varken STILO'nun bakımları;
    her 20.000 km de birdir.
    Diğer aksamlarında; İtalyanın en kaliteli yedek parça markası TRW ve kendi kuruluşları olan magnetti marelli malzemeleri kullanılmaktadır. ( Ayrıca VW, kullandığı parçaları Magnetti marelliden temin eder.)
    Bazı elektronik üniteler ise SIEMENS markasını taşımaktadır.

Bu kadar donanımlı ve güvenlikli bir araç Türkiye 'de neden hak ettiği yerlerde değil,
    sorusuna sanırım kendiniz güzel bir cevap bulabilirsiniz...

3 kapı modellerinde herhangi bir makyaj yapılmamıştır, çünkü ihtiyaç duyulmamıştır :)

2001-2003 arası modeller;

2004-2007 arası modeller;

2008-2012 arası modeller;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ROBINHOOD -- 1 Mayıs 2013; 16:53:24 >

• Bende Stilo Active 5 kapı var.Ayrıca Sky Window mevcut.6 adet airbag, park sensörü, yağmur sensörü, far sensörü, hız sabitleyici mevcut.Bunlara ilaveten çift bölgeli dijital klima var.Arabaya tartarini sıralı lpg taktırdım.Artık benzin filanda düşünmüyorum. Bu arabadaki konfor ancak üst sınıf arabalarda mevcut.Daha ne söyleyeyim ki.
  • Aserel kardes benzinde ne kadar yakiodu ki de LPG taktirdin? LPG de ne kadar yakio?
    Benim 3kapili stilo sehirici en fazla 100km de 10lt falan yakio. bu da km de yaklasik 280 bin yapar. sehir disi ise 100km en fazla 6lt yakio. bu da km de yaklasik 170 bin yapar.
  • bende almayı düşünmüştüm bir zamanlar yakıntında dolayı vazgeçtim zira lpg taktırmak istemiyorum dizel taraftarıyımm.anlamadığım fiat ödüllü dizel üretiyor ama bu arcında kullanmıyor ben anlamadım bu işi
  • Dizel motorlu olan stilo var. Ama Türkiye'ye pek fazla gelmedi. 1.9 JTD motorlu stilolar da var.
  • dizel stilo var ama sadece 5kapili versiyonlarinda...
    walla bende benzinlisi var bence o kadar da cok yakmioo...
    sinifina gore gayet ekonomikde sayilir...
  • Beyler bayanlar yokmu Stilosu olanlar yada stilo almak isteyenler vaya ilgi duyanlar.. hadi bilgilerinizi paylasin bizimle!!!

bise daha sormak istiyorum. stilonuzla maxumum kac bastiniz? ben 220 ibreyi kokledim
  • Benim cok ilgim var stiloya test surusunde altini kaldrıma vurmustum

Saka bir yana ilk ciktiginda test etmistim. Kullanımı falan cok rahattı. Acilir tavan mukemmeldi.
    Ama icerdeki malzemenin durusu sahin dogan gibi olmasa da diger rakiplerine göre kalitesizdi.

Ayrica vites topuzunu da begenmemistim ben. Benim kullandıgim modelde city modu vardi. Gercekten istanbulda ise yarayabilecek bir ozellik

Ve son olarak 3 kapılının tasarimi cook guzel
  • bende de full var 5k. hiç öyle abartılacak kadar çok yakmıyo. siena vardı eskiden bende çok daha az yakıyo... araç mükemmel bence rahat ekonomik ve performans çok iyi. ben 220 değilde 210 yaptım belki daha çıkardı ama korku engeli vardı.. yeter dedim adam olana çok bile..alacak varsa temizini bulsun hiç bir sorun çıkmaz.
  • üç kapıların dizaynı çok daha hoş geldi bana arkadaşda var yalnız yakıtından şikayetçi
  • walla arkadaslar dedim gibi bende 3kapili modeli var.. benzin olarak o kadar sikayetci deilim.. ki onceki arabamin dizel olmasina ragmen birden bu arabaya binmek bana o kadar ucurum gelmedi.. illaki dizel gore cok yakio ama abartilacak kadar da deil!!

3kapi versiyonu gercekten cok sekil.. giderken herkes size bakio!!! bide arka koltuklara cok rahat oturuosun!!! cok genis gercektende!!!

arti araba gercekden cok teknolojik :)
    mesela bugun arabada bi uyari geldi... ariza uyarisi!! dis lambalardan biri yanmio die uyari geldi!!
    dortlulere bakiom sorun yok! arka fren lambasinda sorun yok... uzunlarda kisalar da sorun yok!! halla halla dedim peki sorun nerede!!!
    megersem plakayi aydinlatan kucuk lambalardan biri arizlanmis gittim servise 3 ytl verdim lambayi degistiler yol bilgisayarindaki ''dis lambalarda sorun var yazisida gitti'' kafamda rahat oldu
    demek istedigim arac cok guzel ve en ufak sorunu bile surucusune bildirio!!!!

• Ahhh aahhh. Tek kapı stilo. Ama bizimkileri ikna edemiyorum. İlla ki arkada oturanlar içinde kapı olacakmış.
  • arkadaşlar siteye baktım ancak orada dizel versiyonunu göremedim türkiyede yokmu aceba?
  • Fiat şu an sadece bir modelini satıyor. Fiat'ın resmi sitesinde yok. Bende ikinci el ilanlarda bulmuştum araba Bursa'daydı sanırım.
  • Valla lpg taktırmamın sebebi şehirlerarası kullanım için ama doğrusu bayağı farketti.Yarıya yakın bir tasarrufum oldu.Depoyu simit epo şeklinde taktırdım.Arabada herhangi bir performans kaybı yok.Doyasıya kullanıyorum arabamı ve çok memnunum.
  • dizel modeli var canim olmazmi!! 1.9 dizeli var ama sadece 5 kapili versiyonlarinda!!! orcun kardesim ailenin arkada kapi olmasini istemeleri normal... bende tek kapi stilo almadan once annem istemiodu!! asla kapiya tek kapili araba koymam diodu!!! simdi arabadan inmek istemio
    bence bi yerden bul bi tek kapi stilo ve ailenle icine bin!! inanli fikirleri degisecek!! cunku ici gayet genis ve feraH!! ayrica arkaya giris cikis da gayet iyi!!!
  • ya walla iyi yapmissin lpg icin!!! aslinda benim araba 3 kapi olmasa walla bende taktirirdim!!! ama kardesim 3 kapinin ayri bi karizmasi var kalkipda lpg taktirip bu karizmayi yerle bir edemem!!!

kiz arkadasimla alisveris merkezine giderken otopark girisinden ''buraya lpg li araclar giremez'' die geri cevrilmek cok koyar bana
  • cilikka kardeş alışveriş merkezlerinde açık otoparklarda var
  • cevahirde yok!!!
    carousel de yok!!!
  • senin için üzüldüm kardeş
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.