Şimdi Ara

STILO FOREVER :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33.437
Cevap
77
Favori
1.787.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • <<<<< STILO FOREVER TOPİĞİNE HOŞGELDİNİZ >>>>>

STILO 2001 yılında Dünya'ya gözlerini açmış C segmentinin en öfkeli çocuğudur,
    2001 yılından 2012 yılına kadar üretilmiştir.
    STILO, pazara 3 adet versiyonu ile giriş yaptı.
    Bunlar, baz modelden en zengin donanımlısına göre; Actuel & Active & Dynamic modelleridir.

Kasa olarak, 3 kapı, 5 kapı ve MW olarak sunulmuştur. Bunun yanında her kasanın dizeli mevcuttur.
    Modeller arasındaki özellikleri net olarak saymak doğru bir yaklaşım değildir STILO için.
    Çünkü her modelde yıllar bazında donanımları farklılık göstermiştir.Belli başlı ayrımlardan bahsedecek olursak;
    Her modelinde ABS ve EBD standarttır! Çoğu C segment araçta opsiyonel sunulur.
    Actuel modellerde, alaşım jant,dijital klima, konfor paketi, stil paket, Cruise Control, ön sis farı kesinlikle olmaz !
    Active modellerde, donanımlar bir hayli farklılık gösterir, alaşım jant,dijital klima, konfor paketi, stil paket, Cruise Control, ön sis farı olabilir de olmayabilirde. Dynamiclerden kati farkı ön ve arka kolçakların kesinlikle bulunmamasıdır !
    Dynamic modellerde, özellikle 2003 üretimlerinde Cruise Control, dijital klima ve konfor paketi opsiyonel sunulmuştur.Bu model dynamiclerde bu özellikler bulunmayabilir ama kolçaklar olacağı için ayırım yapmanız zor olmayacaktır.
    Dynamic modellerde yolcu makyaj aynası kesinlikle ışıklıdır !
    2001-2002-2003 üretiminin sonuna kadar çıkan STILO'ların stop lambaları geceleri çok hoş yanar (ledli gibi), yapı olarak en güzelidir.Bu yıl üretimlerinde arka sisler plaka yanlarında harici olarak bulunur ve bagaj kapağında FIAT logosu bulunmaz.
    2004-2005-2006-2007 üretimlerinde ise arka stoplar değiştirilmiş (bana göre hiç hoş yapılmamış) hemen hemen gece görüntüsü
    bir gece lambası gibidir. Önceki model yıllarında arkalarda harici bulunan arka sisler bu modellerde arka stoplar içlerine alınmış ve ek olarak bagaj kapağına FIAT logosu eklenmiştir. Arka tampon dizaynı değiştirilmiştir. ( eskisi daha güzel )
    2008-2009-2010 üretimlerinde ise genek makyaj daha göz çarpıcıdır.
    Yan sinyaller dış dikiz aynalarına taşınmış, yan koruma çıtaları üzerlerine ince stil krom çizgiler eklenmiş, ön & arka tampon tamamen değişmiş, blackmotion modeline kararan iç dikiz aynası ilave edilmiş, jant desenleri değiştirilmiş ve krom bagaj alt çıtası eklenmiştir orjinal olarak.

STILO 2001 yılının teknolojisine göre çok fazla bir araçtır,
    Easy-go (anahtarsız çalıştırma), elektrikli ısıtmalı hafızalı deri koltuk, orjinal xenon ve alarm, far yıkama,SkywindowNavigasyon, Otonom ek ısıtıcı, Radar cruise kontrol gibi seçenekleri bulunur.

STILO, FIAT'ın prestij otomobilidir ve ALFA ROMEO bantında üretilmiştir.Tamamen italyan bir araçtır. Yerli üretimi yoktur.
    Araç çoğu yönüyle emsallerine fark atıyor, bunlardan başlıcaları;
    Fren sisteminin, demir malzemesinden elektronik malzemesine kadar BOSCH firmasına ait olması.
    ( ABS,ASR,ESP sistemi BOSCH firmasının patenti altındadır. Güvenlik paketine sahip bir STILO'da ABS-EBD ye ek olarak ASR,MSR,ESP ile 6-8-10 hava yastığı bulunmaktadır.)
    Klima sistemi yine BOSCH firmasına aittir. ( Kirlilik önleme sistemi mevcuttur )
    Çok nadir bulunan 15 yıl paslanmamazlık garantisi mevcuttur.
    Her benzinli aracın 10.000, dizel araçların bile 15.000 km bakımları varken STILO'nun bakımları;
    her 20.000 km de birdir.
    Diğer aksamlarında; İtalyanın en kaliteli yedek parça markası TRW ve kendi kuruluşları olan magnetti marelli malzemeleri kullanılmaktadır. ( Ayrıca VW, kullandığı parçaları Magnetti marelliden temin eder.)
    Bazı elektronik üniteler ise SIEMENS markasını taşımaktadır.

Bu kadar donanımlı ve güvenlikli bir araç Türkiye 'de neden hak ettiği yerlerde değil,
    sorusuna sanırım kendiniz güzel bir cevap bulabilirsiniz...

3 kapı modellerinde herhangi bir makyaj yapılmamıştır, çünkü ihtiyaç duyulmamıştır :)

2001-2003 arası modeller;

2004-2007 arası modeller;

2008-2012 arası modeller;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ROBINHOOD -- 1 Mayıs 2013; 16:53:24 >

haşimsili bu mesajı paylaştı

• Ha birde araç sorunlu değil aslında sanayideki ustalar sorunlu arabanın huyunu bilmiyorlar ama kurcalıyorlar ondan sonra araba daha çok sorun çıkarıyor bilen bir ustayı bulmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykayserili

Aracın 4. Sahibiydim. Sadece sağ arka çamurlukta boya vardı. Ekspere 150 lira para harcadı adam, motor %90 çıktı, değişeni yoktu. Sadece aracın üstünde güneş yanığı vardı bir miktar.
    Leş bir araç değildi. Isterseniz fotoğraflarını da yüklerim.
    Aracınızı yüksek fiyata satmak için burada gakguk yapmaya gerek yok. Ben fikrimi söyledim .illa bir şey diyecekseniz üslubu bozmayın.
    16.000den 1 kuruş fazla etmez. Siz satabiliyorsanız satın 21000e. Adamlar o paraya meriva satıyor :)

Hocam size şu kadarını söyleyeyim aracın boya yanigini donanımını falan boşverin. Dediğiniz paraya 2 parça boyalı motoru %90 olan 3k kapı stilo bulun 4 tane alıcam. Mubalağa yapmiyorum 4 tane alacak param var.
  • 3K stilo ile meriva!yı aynı cümlede kullanan da gördük ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykayserili

Hocam bana telefon numaranızı verin şimdi size eksper raporunu yollayayım. %90 çıktı, size yalan borcum mu var ?

meriva dediğin araç matah bir araç mı ? opel in en dandik en tutulmayan ve yol tutuşu 0 olan bir araçtır yan komşum satmak için 3 ay uğraştı 18500 e zor sattı gözünde büyütme bu kadar opel in araçlarını hadi astra desen bişey demem de meriva nedir ya.Benim stilo m yok grande punto sahibiyim ama ben kendi aracımla bile değişmem meriva ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharkemre -- 28 Aralık 2014; 0:52:56 >
  • seylem kullanıcısına yanıt
    Beyin arızası dediğimiz aslında lehim çatlağı. aracın beyni motor üzerine konumlandırıldığından çok fazla ısınmakta, birde sert bir iklime sahip yerde ikamet ediyorsanız geceleride çok fazla soğuyan beyin ısı farkından, özelliklede aşırı sıcaktan etkilenmekte.
    Lehim noktalarında kılcal çatlarlar oluşmakta.
    Bir diğer arızası ise gene beyinde bulunan gaz kelebeği ile bağlantılı çipin bu sebeplerden dolayı bozulması.

Bunlar dışında en büyük problem araçlarına bakmayan, bakımlarını yaptırmayan şoförler.
  • 2010 dan sonra yine Stilo ya dönüş
    Tüm Forum üyelerine selamlar

STILO FOREVER :) STILO FOREVER :) STILO FOREVER :) STILO FOREVER :) STILO FOREVER :) STILO FOREVER :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stilock -- 18 Aralık 2017; 22:30:36 >

• quote:

Orjinalden alıntı: merdomerdo

master_monster

Bagaj üzerindeki açma yeri dokunmatiktir,dokununca bagaj açar,ya doğru yere dokunmuyorsunuz ya da dokunduğunuz yerde bir arıza var,elektrikçi yolu gözüküyor gibi...

Evet dokunmatik bir havası var ama açılmıyor. Arızalı herhalde şimdilik büyük problem değil ama uygun bir zamanda göstermek lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: eenderrr

arkadaşlar tekrar merhaba ,
    Bursadaki stilo için mail atmıştım İZMİR den geleceğim araçla ilgili dtaylı bilgiverirmisin diye , Araç ta Komple Boya ,Sunroof arızalı , Klima Çalışmıyor , Hava Yastıkları boş diye bilgi verdi .
    Enderrrr

motor var mıymış?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zanaks

quote:

Orijinalden alıntı: Huutame

quote:

Orijinalden alıntı: zanaks

Arkadaşlar bana güzel bir stilo 4 kapı yada mw bulun ya :-) mümkünse ankaradan

buna bi bak derim :

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-stilo-stw-108258732/detay

Kardeş teşekkürler araba güzel de yirmi bin lira çok etmez o para daha doğrusu piyasası belli

ama dinamik model ve daha 73 binde ve dolu... aslını bilmiyoruz ama kağıt üzerinde çok iyi bence....

• stiloya 20 etmez diyene harbi şaşıyorum, dün 2001 model leon gördüm 18900 tl fiyat çekmiş. sahibinden.com da ilanı var. lafı uzatmiyim arkadaşımın arabası, donanım stilonun üçte biri etmez, inanın araba dökülüyor, kapıyı açayım dedim biraz zorlayınca kapıu döşemesinin elimde kalmasını son anda önledim. inanılır gibi değildi... gözümle görmeyip duysam yok yaa derdim.
  • sui_cast S kullanıcısına yanıt

• quote:

Orijinalden alıntı: sui_cast

O kadar dolusunu arıyorsan araçlar da temizse 20bin üzeri istemeleri normal..
    Ama çok da üstü normal değil..

büyük şehirlerde parça sıkıntısı yaşanmaz.

Stilo nazlı arabadır. ampül yuvası oksitlense bas bas bağırır :) çoğu sıkıntısını söyler sana.. böyle devam edeyim demez Derdinden anlayan az bulunur. 100 liralık derdini bulana kadar 1000 liralık masraf yapmak işten değil

Onun dışında keyifli araba.. Biraz mercedes gibi.. Sonradan açılıyor. Alt devirler cansız. Konfor başarılı.. Donanım efsane. Malzeme kalitesi fiat'a ve dönemine göre başarılı.

Bende sky yok ama sky da bakım isteyen bir zımbırtı. Ohh sky var yıllarca gezeyim olmuyor.. Onunla da ilgilenmek gerekiyor :) Satışı konusu muamma.. aracına alıcısına göre değişir. Hastası olan çoktur. Fiat ön yargısı ise kırılmalı.. Araba işte.. İkinci el araba.. Her araba kadar..

güzel özetlemişsiniz stili, sonuna kadar katılıyorum

• sui_cast S kullanıcısına yanıt
    yok sürekli böyle çok nadir tutuyor araştırmalarıma göre derinlerde bi yerlerde plastik bir parçanın kırılmış olması yapabilecek güvenilir usta ve cebe parayı koyunca yaptırcam
  • dedelekk D kullanıcısına yanıt
    resimdeki büyük okla gösterilen entegre gaz kelebeğine ait, muhtemelen bunu değiştirecekler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: liderfilozof

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar ben izmirde yaşıyorum araba almayı düşünüyorum bu ilk arabam olacak uzun zamandan beri araba araştırıyorum bütçeme göre kıyasladığımda hem donanım hem görsel hem aile arabası hemde güvenlik açısından ilk gözüme çarpan sitilo oldu diğer araçlar stilonun çok gerisinde kalıyor bunu sizlerde biliyorsunuz malum piyasasının kötü olduğunuda öğrendim ama ben satıcı değilim kullanıcıyım benim asıl öğrenmek istediğim şu

1. Bu aracı aldığımda özellikle izmirde hem şimdi hem ilerki yıllarda yedek parça sıkıntısı yaşarmıyım.

2. Bakımlarını iyi yaptığım taktirde rıza sıkıntısı yaşarmıyım kronik arıza yaşarmıyım(istediğim araba 4 kapılı çam tavansız)

3. Arızalanırsa usta sıkıntısı yaşarmıyım yani izmirde bu arabadan anlayan iyi ustalar varmıdır.

4. Parçaları pahalı deniyor neye göre pahalı? toyota honda mazdadan da mı pahalı? bunlardan ucuz ise sorun yok.

Bu sorduklarıma cevap verirseniz sevinirim.(lütfen bilgisi ve tecrübesi olanlar cevap versin sağdan soldan duyulan cevaplarla gelmeyin...)

mesajı geç gördüm, hala almadıysan cevap vereyim. arabam 2005 model ve sıfırdan aldım:

1-yaşarsın. tofaş servisi hariç hiçbir yerde parçası bulunmuyor. tofaş servisleri 1-2 günde gerekirse italya'dan bile getirtiyor ama arıza tesbiti ve test etmek için ellerinde parça yok. bu da sıkıntı oluyor, bana oldu en azından.

2-kronik mi bilmem ama ben beyinden (bu 7. arabam) dolayı şimdiye kadar en büyük servis ücretini ödedim, sıfırdan aldığım halde.

3.izmir'i bilmem ama istanbul'da servisteki ustalar bile anlamıyor bu arabadan.

4.parçaları gerçekten çok pahalı. şöyle örnek vereyim: debriyaj baskısı ben değiştirirken 500 tl idi ancak albea'nın bir seneki modelinin debriyajı buna uyuyor, böylece 150 tl'ye çıkmıştı benimki. veya fren pedalı lastiği, diğer arabaların 2-3 tl iken stilo'nun 35 tl (kaç sene önceydi bu). ben de lastiksiz kullanıyorum.

sonuç olarak bu arabayı tavsiye etmem arkadaşım. ben ağır bir servis ücreti ödedim. biraz artçı sarsıntıları geçsin, değiştireceğim. çok satmayan bir araba alınmaz.

Servisden başka yerde parçası yoksa ben nasıl yan sanayi parçalarla bütün bakimlarini yaptırıyorum? Stilinin sadece aksesuarlarini kolay bulamazsınız.diğer bütün parçalarını rahatça bulursunuz.Ayrıca servisler stilden anlamaz doğru.çünkü stilio çıktığında çalışan ustalar artık kendi iş yerlerinde çalışıyor .

• quote:

Fiatta çalışıyor ama onun görevi türkiyedeki fiat servislerini dolaşıp onların yapamadığı araçları test edip problemlerini çözmek nezaman arasam farklı şehirde demem o ki okadar servis geziyor mutlaka stiloyada denk geliyordur bilgisi olmasa söylerdi bilmiyorum diye fiyatın servis çalışanlarıda anlamıyorsa sanayide çalışan nekadar anlayabilir anlıyan varsada sınırlıdır buda stilo sahiplerini onlara mahkum eder bir arıza durumunda usta istediği fiyatı çekebilir bu bir varsayım böyle bir durum olmaya bilirde birde çoğu kişi parçalarının pahalı olduğunu söylüyor bir ara bir tanıdıkta görmüştüm satıyordu bana sat dedim olmaz bu araba sana gelmez dedi, neden dedim; çok masraflı araba aldığımada pişman oldum 10 bin lira masraf yapmışımdır arabaya parçalar ucuz değil dedi tavsiye etmem sen tanıdıksın yüz yüze bakıyoruz şurada yarın öbür gün bana geleceksin yine ben bu arabadan anlamayan tanımadık birine satmaya niyetliyim dedi bunları dedikten sonra arabadan soğudum açıkcası...

Sanayide çalışıyor ama servisten ayrılıp dükkanını açmış ustalar zamanında stilinin eğitimini almış.ben stiloyu agrida -40 derecelerde kullandım.yeri geldi altı kara surte surte çocuğu doktora götürdüm.bir defa bile çalışırken ikilemedi.kapısını sıcak şu döküp de açtım.ben değil 10 bin tl bakım dışında 1 lira bile harcamadim.ya benim stilibana iyi denk geldi yada sizin arkadaşlarınız çok şanssız.bu paralara stilodan başka almam.bundan sonraki arabam da bravo sport style olacak inşaallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mudanyali137 -- 19 Eylül 2014; 17:48:00 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mudanyali137

quote:

quote:

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar ben izmirde yaşıyorum araba almayı düşünüyorum bu ilk arabam olacak uzun zamandan beri araba araştırıyorum bütçeme göre kıyasladığımda hem donanım hem görsel hem aile arabası hemde güvenlik açısından ilk gözüme çarpan sitilo oldu diğer araçlar stilonun çok gerisinde kalıyor bunu sizlerde biliyorsunuz malum piyasasının kötü olduğunuda öğrendim ama ben satıcı değilim kullanıcıyım benim asıl öğrenmek istediğim şu

1. Bu aracı aldığımda özellikle izmirde hem şimdi hem ilerki yıllarda yedek parça sıkıntısı yaşarmıyım.

2. Bakımlarını iyi yaptığım taktirde rıza sıkıntısı yaşarmıyım kronik arıza yaşarmıyım(istediğim araba 4 kapılı çam tavansız)

3. Arızalanırsa usta sıkıntısı yaşarmıyım yani izmirde bu arabadan anlayan iyi ustalar varmıdır.

4. Parçaları pahalı deniyor neye göre pahalı? toyota honda mazdadan da mı pahalı? bunlardan ucuz ise sorun yok.

Bu sorduklarıma cevap verirseniz sevinirim.(lütfen bilgisi ve tecrübesi olanlar cevap versin sağdan soldan duyulan cevaplarla gelmeyin...)

mesajı geç gördüm, hala almadıysan cevap vereyim. arabam 2005 model ve sıfırdan aldım:

1-yaşarsın. tofaş servisi hariç hiçbir yerde parçası bulunmuyor. tofaş servisleri 1-2 günde gerekirse italya'dan bile getirtiyor ama arıza tesbiti ve test etmek için ellerinde parça yok. bu da sıkıntı oluyor, bana oldu en azından.

2-kronik mi bilmem ama ben beyinden (bu 7. arabam) dolayı şimdiye kadar en büyük servis ücretini ödedim, sıfırdan aldığım halde.

3.izmir'i bilmem ama istanbul'da servisteki ustalar bile anlamıyor bu arabadan.

4.parçaları gerçekten çok pahalı. şöyle örnek vereyim: debriyaj baskısı ben değiştirirken 500 tl idi ancak albea'nın bir seneki modelinin debriyajı buna uyuyor, böylece 150 tl'ye çıkmıştı benimki. veya fren pedalı lastiği, diğer arabaların 2-3 tl iken stilo'nun 35 tl (kaç sene önceydi bu). ben de lastiksiz kullanıyorum.

sonuç olarak bu arabayı tavsiye etmem arkadaşım. ben ağır bir servis ücreti ödedim. biraz artçı sarsıntıları geçsin, değiştireceğim. çok satmayan bir araba alınmaz.

Servisden başka yerde parçası yoksa ben nasıl yan sanayi parçalarla bütün bakimlarini yaptırıyorum? Stilinin sadece aksesuarlarini kolay bulamazsınız.diğer bütün parçalarını rahatça bulursunuz.Ayrıca servisler stilden anlamaz doğru.çünkü stilio çıktığında çalışan ustalar artık kendi iş yerlerinde çalışıyor .

hangi parçalar? baskı balata tabii ki bulunur ama. mesela bir beyin bulunmaz. kaportanın hiçbir parçası bulunmaz. bir debriyaj pedalı lastiği bile bulunmaz.

Hangi arabanın beyni sanayide herhangi bir yerde satılıyor söyler misin ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: recak

Stilo almaya karar verdim. Fakat modeller arasında karmaşa yaşıyorum. İlan verenlerdede bu karmaşa var sanırım.

Benim sormak istediğim dynamic modellerin hepsi dijital klimalı değil mi?

Bazı ilanlar gördüm dynamic mpdel diyor ama resimde klima analog.

evet dynamic'lerin hepsi digital klima. ayrıca gövde rengi çıtalar ve kapı kolları da var. çıtalar ve kapı kolları siyahsa kesinlikle dynamic değil.

Dynamic lerin hepsinde Dijital klima yok.Zamanında oda opsiyondu galiba kolçak,ışıkı makyaj aynası,hareketli arka koltuklar gibi şeyler Dynamic modele özgü özellikler dijital klima active modelde de opsiyon olaraktan var.

• quote:

Orijinalden alıntı: buraktibet

Selamlar arkadaşlar,

3 Kapı Stilo Dynamic sahibiyim. Bugün OGS satın aldım klavuzlara vesaire baktım ama tam olarak nerenin uygun olduğunu bilemedim. Kılavuzlarda siyah benekli (atermik) alanlardan bahsediliyor ama benim aracımdaki benekli alan OGS cihazını kapsamıyor. Bu araçta OGS yi sıkıntısız kullanan varsa tarif edebilir mi nereye taktığını? Hatta foto ile gösterebilirse çok güzel olur :)

teşekkür ettim şimdiden herkese

arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilecek olan var mı?

ayrıca sabır eden olursa gelecek yıl bu stilo'yu satmayı planlıyorum, tek parça boya hasar kayıdı vesaire yok ufak bi kırıktan dolayı arka tampon değişmiş kilometre de 66.000 de donanım da en full'ü :) açıkçası gurur duyduğum bir araç muhtemelen de Türkiye'deki en temiz stilolardan birisi diyebilirim gönül rahatlığıyla. şu an çok keyifle biniyorum ama iş durumum sebebiyle 2015 ortasına doğru satmayı planlıyorum, sabredecek olan varsa takipte kalabilir :)

ancak şu ogs konusunda yardıma ihtiyacım var acil :)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.