Şimdi Ara

STILO FOREVER :) (1654. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33.437
Cevap
77
Favori
1.788.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16521653165416551656
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bütçem 20-22 bin lira arası aklımda bir sürü araç var stillolara bakıyorum güzel donanımlı arabalar ama burada yazılanlar kafamı kurcaladı
  • kurtt61 kullanıcısına yanıt
    Aklınızı kurcalayan şeyler ne mesela ?

O bütçede alınabilecek en iyi arabalardandır stilo.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • omer-asit O kullanıcısına yanıt
    Tüple uyumsuz yedek parçası sıkıntılı, elektronik aksamında küçük arızalar büyük meblağlar tutabilirmiş falan filan. Ya aslında hangi arabayı araştırsam hep kötü yorumlarla karşılaşıyorum.
  • kurtt61 kullanıcısına yanıt
    Hocam tüpten yana sıkıntınız olmaz da elektronik aksamından anlamayan ustalar yüksek meblaglar çıkarabilirler. Biraz degisik cünkü stilo diger fiatlara göre. Temizini bulursanız üzmez.

• siteye henüz üye oldum 1.5 yıldır stilo dynamic 3 kapı kullanıcısıyım. inanılmaz keyifli bir arac sorun çıkartması olası mı.. evet. ancak parça sıkıntısı vs. diye bir sorun yok yıl olmuş 2015 istediğiniz herşeyi en azından internetten arayıp bulabilirsiniz. elektrik aksamından doğan sıkıntıları iyi bir elektrikciyle nokta atışı yaparak minumum masrafla giderebilirsiniz. bu sıkıntılar aracın çalışmasını etkilediği için hemen motora yoğunlaşıyoruz ve anlamayan ustaların dediklerini yapıyoruz. haliyle masraf çoğalıyor çünkü onlar da bilmiyor deneme yanılma :)
  • Merhaba,

bugün ben de 2004 1.6 dinamik 5K için kapora verdim, yarın sabah devrini de alıyorum. Yardımcı olursanız size birkaç sorum olacak.

1 - Araç çalışırken gösterge ekranında *airbag failure *engine failure ve bir adet daha hata vardı. Bu hataları arabanın elektronik aksamını kontrol etmek için ustaya giderken farkettik. Bilgisayara bağladı, resetledikten sonra son iki hatanın gittiğini fakat airbag failure ın devam ettiğini, onun da soketle ilgili olabileceğini söyledi. Soru : Hata hakkında bilginiz var mı? Sebebi ve giderilmesi ne kadara malolur?

2 - Radyonun gösterge dijital satırı bozuk, sanırım radyoda bozuk. Kaça mal olur?

3 - Arka cam açma düğmeleri bozuk, ön sürücü cam kontrol paneli de bi çalışıyor, bi çalışmıyor. Yine kaça malolur?

4 - Klasik sorun, sunroof motoru çalışıyor ama sunroof açılmıyor. Perde de açık kalmış, kapanmıyor. Ayrı ayrı maliyeti nedir?

İstanbulda tanıdığınız, işinin ehli, stilodan anlayan tavsiye edeceğiniz bir usta var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zxzxq -- 23 Nisan 2015; 18:35:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zxzxq

Merhaba,

bugün ben de 2004 1.6 dinamik 5K için kapora verdim, yarın sabah devrini de alıyorum. Yardımcı olursanız size birkaç sorum olacak.

1 - Araç çalışırken gösterge ekranında *airbag failure *engine failure ve bir adet daha hata vardı. Bu hataları arabanın elektronik aksamını kontrol etmek için ustaya giderken farkettik. Bilgisayara bağladı, resetledikten sonra son iki hatanın gittiğini fakat airbag failure ın devam ettiğini, onun da soketle ilgili olabileceğini söyledi. Soru : Hata hakkında bilginiz var mı? Sebebi ve giderilmesi ne kadara malolur?

2 - Radyonun gösterge dijital satırı bozuk, sanırım radyoda bozuk. Kaça mal olur?

3 - Arka cam açma düğmeleri bozuk, ön sürücü cam kontrol paneli de bi çalışıyor, bi çalışmıyor. Yine kaça malolur?

4 - Klasik sorun, sunroof motoru çalışıyor ama sunroof açılmıyor. Perde de açık kalmış, kapanmıyor. Ayrı ayrı maliyeti nedir?

İstanbulda tanıdığınız, işinin ehli, stilodan anlayan tavsiye edeceğiniz bir usta var mıdır?

mümkünse baska bir stiloya bakın derim

• 1- Airbag failure'yi bilmiyorum fakat, araç LPG'li ise engine failure hatası veriyor arada.

2- 200-250 liraya çıkma teyp bulabilirsiniz.

3- Düğme mi bozuk yoksa camı hareket ettiren motor mu? Basit bir kablo çıkması da olabilir motor değişimi de.

4- Benim de aracın perdesi kapanmıyor. Daha doğrusu yardımcı olup elle perdeyi çekerseniz kapatıyor ama kendisi kapatamıyor. Ben de uğraşmadım yaptırmakla açık daha güzel.

Bir de kaça anlaştınız? Aracın km-model bilgisi nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EPICA -- 23 Nisan 2015; 18:54:02 >
  • zaymo Z kullanıcısına yanıt
    Bi aydır araç arıyorum, aslında gözüm Seat Leon daydı. İstediğim gibi bişey uyguna bulamadım. 1-2bin de harcayıp bunu adam ederim diye düşündüm, kazası yok, kaporta sağlam, değişen sağ çamurluk sadece.

Bide bu araç ayağımın altında, memleketteki galeride.

İşin açığı bıktım da aramaktan..
  • EPICA kullanıcısına yanıt
    1- Evet LPG li, engine failure dediğiniz gibi bundan olabilir. Bide evap sensör olabilir dedi elektrikçi, presostat mış. Neyin basınç sensörü bilemedim ama.

2- Taam bu güzel oldu.

3- Düğme bozuk. Arka sol camı, arkadan açabiliyorum, ama arkadan kapatamıyorum. Ön sürücü koltuğundan kapatabiliyorum ama. O da bi çalışıyo bi çalışmıyor. Switch sorunu sanırım, temizlikle olmazsa switch değiştirmekle çözülür sanırım.

4- Kendisinin kapatabildiğini bilmiyordum. Elle açıp kapanıyor diye düşündüm, onu da elle çektim ama hareket etmedi. Zarar vermemek için zorlamadım, sanırım düğmesini de üstte gördüm, neye yaradığını anlamamıştım, yarın birde öyle denerim. Haftasonu araçla uzun yola gideceğim, güneşte perde açık, arabada bebekte olacak, pişer diye korkuyorum. Gitmeden halletmek lazım.

18.500tl - 160.000km- değişen ön sağ çamurluk, tamponda lokal boya var. Tekerler fena değil, motor iyi.
  • Radyatör ek depo bulmam lazım fakat internette bile yok gibi. Bravo'nunki ile aynı sanırım. Ayrıca bu da oldukça benziyor, uyumlu mudur acaba?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-alfa-romeo-giulietta-radyator-ek-depo-cikma-208172442/detay

Bunlar da Stilo'nunkiler:

http://www.ebay.co.uk/itm/Fiat-02-07-Stilo-Radiator-Expansion-Tank-Bottle-/321735869494?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4ae8f3c436

http://www.otoerdem.com/fiat-stilo-radyator-ek-depo-51722078

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EPICA -- 25 Nisan 2015; 22:52:24 >
  • mehmet0637 kullanıcısına yanıt
    aslında sorunun cevabını vermişsin o soket arızalı aracı 3 silindirle kullanıyorsun düşük devirde ilk harekette zorlanıyorsun ama devrini alınca diğer silindirler olayı devraldığı için farketmiyorsun

arıza sokette değilse bujilerin üstündeki bobinlerden birisinde olabilir 130 tl sıkışmış olabilir
  • zxzxq Z kullanıcısına yanıt
    oksijen sensörü yakıt hava karışımını ölçüyor lpg li sitloyu 5 . viteste yokuşta zorlarsanız engine failure hatası alırsınız yeterli oksijen alamadığını zannediyor çekin kenara bi raz hava alın bi sigara için geçer

almışken double dean ekranlı bişey alın 400 e felan kinci elleri gırla piyasada

kumandanızın kapat tuşuna 2 defa kısa bir kerede tüm camlarınız kapanana kadar uzun basın basın tüm camlarınız ve gölgelik kapanır kapanmadıysa sigortası atmış yada motoru yanmış olabilir eğer kapanırken takılıyorsa hafifçe elle yardım edebilirsiniz arkasında ağırlık var gergin tutmak için toz birikmesinden bazen takılabilir
  • soldierpainted kullanıcısına yanıt
    Hocam bunları hangi mesajıma cevap olarak yazdığınızı anlayamadım. Belki uzun süre oldu yazdıklarımı unuttum ve forumu aradım bulamadım ne yazdığımı. Gözden kaçırmışta olabilirim. Keşke alıntı yaparak cevap verseydiniz... Yine de teşekkürler cevap için..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-temiz-bakimli-arac-211934540/detay

Bu ilan için ne dersiniz dostlar ? Alınır mı sizce ?

Bu arada km orjinal, arabayı satıcının söylemlerinden tavan hariç boyalı sayıyorum.
  • V.Alvarzo V kullanıcısına yanıt
    bende bunun 5 kapılısını düşünüyorum ama motor eski 1,9 olduğu için yakıt tüketimi fazla yazıyor forumlarda. birde elektronik aksam fazla olduğu için iyice kontrol ettirmek lazım. bir eksiside uzun vadeli kullanman gerekiyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zxzxq

1- Evet LPG li, engine failure dediğiniz gibi bundan olabilir. Bide evap sensör olabilir dedi elektrikçi, presostat mış. Neyin basınç sensörü bilemedim ama.

2- Taam bu güzel oldu.

3- Düğme bozuk. Arka sol camı, arkadan açabiliyorum, ama arkadan kapatamıyorum. Ön sürücü koltuğundan kapatabiliyorum ama. O da bi çalışıyo bi çalışmıyor. Switch sorunu sanırım, temizlikle olmazsa switch değiştirmekle çözülür sanırım.

4- Kendisinin kapatabildiğini bilmiyordum. Elle açıp kapanıyor diye düşündüm, onu da elle çektim ama hareket etmedi. Zarar vermemek için zorlamadım, sanırım düğmesini de üstte gördüm, neye yaradığını anlamamıştım, yarın birde öyle denerim. Haftasonu araçla uzun yola gideceğim, güneşte perde açık, arabada bebekte olacak, pişer diye korkuyorum. Gitmeden halletmek lazım.

18.500tl - 160.000km- değişen ön sağ çamurluk, tamponda lokal boya var. Tekerler fena değil, motor iyi.

Airbag faulire yazısını. Silinmesi için internetten yağsız kontak sipreyi almanız kazı. 10-15 TL.

Cam tavan tamiri 500-1000 TL arasıdır. Oto kilitciler yada sanrofculsr yapabilir.

Teyp ekranimdami sorun var yoksa bilgi ekranimdami?

• Merhabq,

Stilo almak istiyorum fakat gönlüme göre bulamadım.
    Dinamik paket, esp'li, digital klimalı, cam tavanlı bir araç arıyorum. Satmak isteyen varsa lutfen iletişime geçsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hbg_ant2 -- 3 Haziran 2015; 19:00:21 >
  • merhaba bende 2004 model stilo dynamic var lpg de çalışır iken aracın beyni karışıyır gösterge iptal olup kenidni sıfırlıyor benzinde çalışrıken böyle bir sorun yok ne önerirsiniz lpg nin markası zavolli iptal ettireyi mi lpg yi yardımcı olurmusunuz tşk edeerim
  • 
Sayfa: önceki 16521653165416551656
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.