Şimdi Ara

STILO FOREVER :) (1630. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33.436
Cevap
77
Favori
1.789.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16281629163016311632
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: feedbackx

Bursada yaşıyorum. -3 leri görüyorum sabahları şimdilik. Bana gayet sıcak geliyor aslında ama yeni kullanıcı olduğumdan hem de olması gereken halini bilmediğimden farketmiyor olabilirim dediğiniz gibi.

Bursada Stilolardan anlayan bir usta-servis öneriniz var mı acaba ? Bir değişim yapalımda farkı göreyim biran önce

Ben de mudanyaliyim.yazin bursa bulusmasi yapalim iyi olur termostat icin iyi ustaya gerek yok.ben degistirirken ustaya baktim simdi olsa kendim dehistiririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mudanyali137 M kullanıcısına yanıt
    İnşallah hocam kısmetse neden olmasın. Arabaların keyfi yazın çıkıyor zaten. Kar-kışa rağmen (videodan oralardasınız diye tahmin ediyorum) ilgi alakanıza teşekkürler. Hafta sonu küçük sanayide değiştiricem inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: feedbackx

İnşallah hocam kısmetse neden olmasın. Arabaların keyfi yazın çıkıyor zaten. Kar-kışa rağmen (videodan oralardasınız diye tahmin ediyorum) ilgi alakanıza teşekkürler. Hafta sonu küçük sanayide değiştiricem inşallah.

kışın buzun üzerinde araç kullanmakda oldukça keyifli oluyor.ağrı da bu yıl inşaallah son senem o yüzden buzda araç kullnmanın keyfini bol bol çıkarıyorum:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: eguet

arkadaslar merhaba bende ilk arabamı alacagım kısmetsehttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2004-stilo-3k-137469025/detay/ ilanını forumu da baya okudum yalnız yinede kullanmıs biri kadar nedir ne degildir onu tahmin edemeyecegimden dolayı sizden yorum istiyorum 2.el piyasası olmaması önemli degil suan için yedek parca fiyatı,servis ücreti,performans ve yakıt konusunda yukarda ki aracı almayı düşündügüm için yorumlarınızı bekliyorum simdiden tesekkurler :)

Stilo da ucuza kaçmamak lazım böyle donanımlı olan araçtan nefret etmenize sebeb olablir, bakımsız ucuz bir stilo alan arkadaşlarda 3-4 yıldır gördüklerim:

1-Motor yaptırmak zorunda kalanlar 2.000 tl

2-Boya uyumsuzlugundan komple boya yaptıranlar 2.000 tl

3-Ecu Beyın arızası (fiyatı akılma gelmıyor bayağı vardır)

4-Klima motor ve dişlilerinin bir yadabir kaçının arızalı olması.

5-Sürekli Bor kullanarak motor yağ kazanını balçık haline getirmeleri..

6-Devir dalgalanması boğaz kelebeği Stop etme sorunları..

vs vs ..gider..

Kimse yanlış anlamasın bakımsız Stillerden örnek verdim.

• yorumlarınız için tesekkurler 19bin tl lik bi hasar kaydı mevcut zaten uzak durulması gerekir
  • Arkadaşlar 2004 model Stilo Actual 1,6 almayı planlıyorum.Benzin+Lpg li 16.000 tl gibi bir fiyatı var normal midir fiyatı , piyasasını pek bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kokesta

Arkadaşlar 2004 model Stilo Actual 1,6 almayı planlıyorum.Benzin+Lpg li 16.000 tl gibi bir fiyatı var normal midir fiyatı , piyasasını pek bilmiyorum

fiyatı aslında normal fakat iyisi mi sorgulatın kazası belası olmuş mu ? üzerinde ne kadar hasar kaydı var bir bakın karar verin ,Kısacası temizse kacırmadan alın .
  • quote:

Orijinalden alıntı: net w

quote:

Arkadaşlar 2004 model Stilo Actual 1,6 almayı planlıyorum.Benzin+Lpg li 16.000 tl gibi bir fiyatı var normal midir fiyatı , piyasasını pek bilmiyorum

fiyatı aslında normal fakat iyisi mi sorgulatın kazası belası olmuş mu ? üzerinde ne kadar hasar kaydı var bir bakın karar verin ,Kısacası temizse kacırmadan alın .

Arkadaşın dediğine göre kazası belası yok 1-2 parça boyası varmış.Pazartesi tekrar konuşacağız bakalım hayırlısı
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşın dediğine göre kazası belası yok 1-2 parça boyası varmış.Pazartesi tekrar konuşacağız bakalım hayırlısı

hayırlısı olsun birader

• quote:

Orijinalden alıntı: g.guner75

quote:

quote:

quote:

hayırlısı olsun birader

Teşekkürler inşallah bir aksilik olmaz ise almayı planlıyorum.Benim almak istediğim 1,6 actual modeli. birde 1,6 dynamic olan modelleri de var.Bu ikisi arasında çok büyük farklar var mıdır.

• quote:

Teşekkürler inşallah bir aksilik olmaz ise almayı planlıyorum.Benim almak istediğim 1,6 actual modeli. birde 1,6 dynamic olan modelleri de var.Bu ikisi arasında çok büyük farklar var mıdır.

Actuel en boş,ya da en az özellikli donanım versiyonudur....
    active orta donanım,dynamic üst donanım..
    ancak ek paketlerle alınmış bir active, ya da dynamic Stilo almanızı tavsiye ederim..
    fiyat konusunda ise(son bir yıldır piyasasını takip etmemekle birlikte)
    ben o miktara dynamic donanım bir Stilo bulabileceğiniz düşünüyorum..

donanım farkları konusunda lütfen konunun ilk sayfasındaki ilk mesajı dikkatle okuyunuz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gendarme

quote:

Actuel en boş,ya da en az özellikli donanım versiyonudur....
    active orta donanım,dynamic üst donanım..
    ancak ek paketlerle alınmış bir active, ya da dynamic Stilo almanızı tavsiye ederim..
    fiyat konusunda ise(son bir yıldır piyasasını takip etmemekle birlikte)
    ben o miktara dynamic donanım bir Stilo bulabileceğiniz düşünüyorum..

donanım farkları konusunda lütfen konunun ilk sayfasındaki ilk mesajı dikkatle okuyunuz..

Size katılıyorum.temmuz ayında değişeni boyası olmayan dynamic stiloyu 16500 e aldım.(hız sabitleyici-dgital klima-skywindow yok).
    Gendarme ayrıca size teşekkür ederim.benim stilo almama bilmeseniz de vesile oldunuz.sizin ve geçmiş dönemde siteye bolca yazı yazan arkadaşların sayesinde broadwayden sonra stilo sahibi olma ayrıcalığpına vardım.Stiloyu alırken çevremden stilo almamam konusunda büyük baskı gördüm ama sizin yazdıklarınız sayesinde stiloyu almadan tanımıştım ve albea yada symbol alacağıma aynı paraya stilo aldım çok memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mudanyali137

Size katılıyorum.temmuz ayında değişeni boyası olmayan dynamic stiloyu 16500 e aldım.(hız sabitleyici-dgital klima-skywindow yok).
    Gendarme ayrıca size teşekkür ederim.benim stilo almama bilmeseniz de vesile oldunuz.sizin ve geçmiş dönemde siteye bolca yazı yazan arkadaşların sayesinde broadwayden sonra stilo sahibi olma ayrıcalığpına vardım.Stiloyu alırken çevremden stilo almamam konusunda büyük baskı gördüm ama sizin yazdıklarınız sayesinde stiloyu almadan tanımıştım ve albea yada symbol alacağıma aynı paraya stilo aldım çok memnunum.

Merhaba
    Sizinle 4 sayfa öncesinde, geçtiğimiz Mayıs ayında karşılıklı yazışmıştık..
    Stilo aldığınızı biliyorum.. Memnun kalmanızı görmek sevindirici..
    Eskisi kadar giremesem de,geçmişteki güzel günlerin hatırına
    ve hala devam eden Stilo aşkı yüzünden zaman zaman
    buradan ve özelden merak eden,sorun yaşayan arkadaşlara
    tecrübelerim doğrultusunda yardımcı olmaya çalışıyorum..
    Umarım zaman ve şartlar sizin uygun olduğunda yine
    tutulmayan bir Fiat aracı olan Bravo'ya sahip olursunuz..

Bu dileğim aynı zamanda halen Stilo kullanan tüm forum üyeleri için..

Bu arada o mesajlaşmayı alıntı yaptım,biraz Bravo reklamı yapayım..

quote:

Orijinalden alıntı: mudanyali137

yazınızın alıntısını bayağı geç yaptım kusura bakmayın.Bu aralar stiloya iyice kafayı taktım almayı düşünüyorum.Konuyu ilk sayfalarından itibaren okumaya başladım ve eski sayfalarda çok fazla mesajınız olduğunu gördüm ve stiloyu yeni keşfeden biri olarak bir selam vermek istedim.Benim dikkatimi çeken ise ikinci eli bitik denilen stilo 3-4 yıldır hep aynı fiyatlarda seyrediyor.Bana da bütün çevrem stilo alma elinde kalır diyor ama foruma baktığımda 4 yıl önce de aynı şeyler söyleniyormuş.Sene 2013 ve ilanlarda stilo hala satılıyorsa benim gibilerde hala stilo alıyorsa,stilo elinde kalır tezi de çürümüş oluyor.Hatta geçen G.Antepte ilan vardı 1 haftada satıldı.yeterki gerçek değeri yazılsın alıcısı bulunuyor.
    Eski stilo üstadı gendarme ye saygılar(Bu arada isminizi doğru yazdım )

Merhaba
    Nazik mesajınız ve iltifatlarınız için teşekkür ederim.. :)
    Merak ettiğiniz aracı -kimseye sormadan, kimseyi dinlemeden - sadece öncesinde araştırarak aldım..
    Allah piyasa tabiriyle '' tutulmuyor, elinde kalır '' diyenlerden razı olsun.. onların sayesinde
    aynı dönemde üretilen aynı sınıfta, aynı motor gücüne sahip Stilo'daki donanımın yarısına bile sahip olmayan
    focus, golf gibi araçlara daha fazla ödemek yerine daha düşük fiyata çok daha özellikli bir araç aldım..
    Ben sky arızalı olduğu için bir ayda sattım ama asla ölü fiyata gitmedi..
    alan arkadaşta bilerek aldı ve tadını çıkarıyor..
    Şu an 2011 model 120 bg m-jet dualogic vites sky-dome'lu bir Bravo Sport kullanıyorum..
    Bravo'yu da emsallerine göre çok daha hesaplı bir fiyattan aldım.. -Abi neden Bravo ? - diyenleri
    bir kez bindiriyorum , bir daha soru sormuyorlar, genelde ilk tepki ''vay be '' ya da ''çok güzelmiş'' oluyor ..
    Bravo'dan çok memnunum ama hala yolda bir Stilo gördüğümde de eski arabamı özlediğimi anlıyorum..
    Naçizane tavsiyem almadan önce çok iyi araştırın, mümkün olduğu kadar az el değiştiren temiz bir dynamic
    ya da benimki gibi dolu bir active donanım Stilo alın..
    Her şey gönlünüzce olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gendarme -- 26 Aralık 2013; 1:48:43 >

• gendarme kullanıcısına yanıt
    benimde stilodan sonra almayı düşündüğüm araç bravo.ama 5-6 yıl daha bir terslik olmazsa stiloyu kullanırım. bravonun artık üretimi duracağı söyleniyor.stilodan sonra sıfır araç almayı planlıyorum.eğer sıfır bravo üretilirse bundan sonraki aracım bravo olacak
    artık internette bravoları araştırıyorum.özellikle t-jet olanları turbo benzinli bir aracın lpg ile uyumlu olması çok güzel.Bravo hakkında altyapımı oluşturayım da gerektiğinde kullanırım:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mudanyali137 -- 26 Aralık 2013; 9:01:40 >
  • Arkadaşlar 1.6 actual stilodan vazgeçtim gibi 1,9 JTD Dynamic Cam tavanlı dizel 190.000 km de bütün bakımları yapılmış sadece bagaj kapağı değişmiş bir stilo buldum 18.000 tl gibi bir rakama alırım görünüyor.İlk Arabam olacağı için biraz fazla pimpirikli davranıyorum :) ..Size de danışmak istedim dizeli almak daha mı mantıklı ...
  • arkadaşlar yarın sende 2003 1.6 dynamic stilo baktıracağım. o kadar söylenen söze eleştiriye karşı paramın yettiği en iyi araba olduğu için tercihimi stilo'dan yana kullandım. inşallah pişman olmam. size sormak istediğim konu aracın nerelerine dikkat edeceğim? nerelerine baktıracağım? ben zaten en ince ayrıntısına kadar serviste baktıracağım ama belki siz değerli arkadaşların farklı bir fikri vardır.
  • aracı bakmaya gittik araç 180 binde idi servis aracın 2008 yılında servise geldiğinde 196 binde olduğunu ve ön taraftan sağlam kazası olduğunu söyledi ve 100 bin km daha düşük gösterdiğini söyledi.

neden insanlar dolandırıcılık yapıyor anlamış değilim.

tüm kazalarına eyvallah edebilirdim ama gizli işler yapılmasına karşıyım. herşeyi açık açık söyle bizde bilerek alalım...
  • kokesta K kullanıcısına yanıt
    Dizel için km fazla kardeşim. ayrıca vergisi yıllık (şuan için) 1100 TL ve yıl başında artacak.1 tane de değişen var diyorsun ki tekrar satmak istersen seni zorlar.

Bende bu ara maddi olarak zorlanmaya başladım. Aracımı satmayı düşünüyorum. Stilo 5K Dynamic 113 binde Landirenzo LPG (işli) buz mavisi renkli hiçbir boya,darbe, hasar kaydı yok. Ekstra cam tavan, orijinal müzik sistemi (bagajda orijinal kabinli woofer, 6+1 hoparlör) 8 hava yastığı,sensör paket, hız sabitleyici,ASR, ESP var. En son ön takımları yeniledim. Şuan çok şükür hiçbir problemi yok. Şimdi satıp 6-7 ay sonra yeniden alabileceğim birini arıyorum :) (anlaşabilirsek) En son 22.500'e bırakacağım bilgin olsun kardeşim. Hafta sonuna kadar müşteri olmazsa sahibinden.com a koyacağım.

En üstte yazdıklarım kendi aracımı satmak istediğim için değildi haberin olsun ;)
  • inanın hiç abartmıyorum bugün arkadaşıma 2005 audia3 aldık
    spottime mi ne araci istoçtan ben getirdim
    abarttığımı düşünebilirsiniz ama stiloma birkezdaha şükür ettim aracı 28500 aldık
    inanın stilimin yanında fark yok hatta stilimin cıty sayesinde direksiyonu daha yumuşak
    ses sistemi daha iyi
    vee yakıtı çok çok daha iyi
  • stilciler nerde günlerdir
  • 
Sayfa: önceki 16281629163016311632
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.