- x
Script nedir
8 Cevap82895 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

488 Mesaj
9 Nisan 2006; 2:41:04 

Script nedir ne için kullanılır nasıl kullanılır örnek vererek açıklarsanız

http://koraykirdinli.blogcu.com

1925 Mesaj
9 Nisan 2006; 5:59:16 

Netscape Navigator 2.0 ile birlikte geliştirilen JavaScript dili istemci taraflı (client-side) script dilidir. Web sayfalarında dinamik içerik sağlamak ya da kullanıcıyla iletişim kurmak için kullanılır.
İlk başta yalnızca Netscape tarayıcıları için tasarlanan JavaScript, daha sonra diğer tarayıcılar tarafından da desteklenen genel bir scripting dili haline gelmiştir. Şu anda Navigator 4.0 tarafından desteklenen JavaScript 1.2 sürümü vardır. Microsoft Internet Explorer 3.0 ile JavaScript 1.0'ı desteklemektedir.

İPUCU: HTML kodları arasına yerleştirilen küçük kodlardır. Tek başına .js uzantılı JavaScript kodları da yazılabilir.

JavaScript, Java dilinin bir Light versiyonu değildir. JavaScript kendi başına bir script dilidir. Genellikle HTML sayfalarında kullanıcı kontrolleri eklemek, formları kontrol etmek, hesaplamalar yapmak gibi işler için kullanılır.

Bir tarayıcının anlayacağı temel dil HTML'dir. JavaScript dilinin HTML belgesi içinde yazılabilmesi için <SCRIPT> etiketleri kullanılır.

<HTML>

<SCRIPT>
...
JavaScript kodu

....

</SCRIPT>

</HTML>

Örnek:

<HTML>

<SCRIPT>

document.write ("Merhaba");

</SCRIPT>

</HTML>

alıntı.

488 Mesaj
9 Nisan 2006; 15:16:09 

saolasın ilgin için mesela ben ASP.Net ile bi uygulama geliştirdim diyelim C# kodu ile zaten bütün hesaplamaları yapıyorum o zaman ASP kodu içinde bir script otomatik olarak oluşturulmuş mu oluyor.Konuya ASP.NET tarafından bakarsak daha açıklayıcı olacak benim için çünkü java hiç bilmiyorum

http://koraykirdinli.blogcu.com

165 Mesaj
22 Ocak 2008; 10:48:53 

nasıl açıloyor internette? bak böle yazıyor Sorunsuz Kullanım için bu tarayıcının script özelliklerinin açık olması gerekmektedir. Sistem özellikleri uygun değilse, üsteki form aktif olmayacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sunyy2003 -- 22 Ocak 2008; 10:49:22 >

806 Mesaj
27 Ocak 2008; 0:10:09 

ücretsiz script sayfaları varmıdır?en çok bilinen mesela hangisidir?

VARLIĞINIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken hayat kurallarını okumak icin tıklayınız.

132 Mesaj
27 Ocak 2008; 18:18:20 

122 Mesaj
5 Ocak 2011; 0:07:26 

aydınlatıcı bilgiler için teşekkür ederim.

Herkese sorunsuz, olumlu ve yararlı paylaşımlar dilerim... saygılarımla. "Ne insanlar gördüm üstünde elbise yoktu. Ne elbiseler gördüm içinde insan yoktu..."

1 Mesaj
5 Ocak 2011; 3:28:36 

102 Mesaj
5 Ocak 2011; 18:12:17 

quote:

Orijinalden alıntı: ufhouck

turkce kaynaklar
www.aspindir.com
www.scriptci.com

yabanci kaynaklar
www.scripts.com
www.hotscripts.com

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.250