Şimdi Ara

Pillars of Eternity (2015) [ANA KONU] (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
787
Cevap
13
Favori
37.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni bir update geldi, videoda oyun için görüntüler var. 1:45 den sonra başlıyor, biraz kısa ve fazla detay yok ama olnalar fazlasıyla yetiyor tatmin etmeye.

http://www.kickstarter.com/projects/obsidian/project-eternity/posts/450388?ref=activity

Arka planlarda komple 2B, aynı zamanda hareketli ve ışık oyunlarıyla dolu. Icewind Dale kalitesini zamanımıza taşıyacaklar gibi.
    Bu daha çok erken bir prototip, Wasteland 2 veya Shadowrun Returns tarzı bir alpha bile değil, daha kapsamlısını ancak yaz sonuda görürüz gibi geliyor bana.

Eklentli:
    Önceden renderlenmiş arka planlar üzerinde nasıl bu kadar ışık oyunu yaptılar hayret. Özellikle heykeller 3 boyutlu gibi...
    Karakterler de çok hoş (DWARF!!!!!!!!) animasyonları da çok şık. Umarım boş kaldıkları zaman için animasyon eklerler. Kılıcıyla oynamak, gerinmek gibi.
    Normalde oyun içi grafiklere çok önem vermem, oyun birazcık umut vaadediyorsa çamurdan bile olsa grafikleri oynarım dert etmeden, ama şu 1 dakikalık görüntü çoğu oyunun etkilemediği kadar etkiledi beni 10 yıldır. Her mekanı en ufak ayrıntısına kadar tarayacağım büyük olasıklıkla. Diğer mekanları çok merak ettim şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberarmi -- 10 Nisan 2013; 10:10:58 >

• Gece mükemmel olmuş bunu dahada geliştireceklerini düşünürsek oyun mükemmel olacak.
  • Cidden muhteşem görünüyor. Dinamik ışıklandırmayı gördüğümde bazı objeler 3d sanırım dedim ama değilmiş

•  Pillars of Eternity (2015) [ANA KONU]

Uçuk kaçık olmayan zırh ve silah modelleri gayet şık. Yakın zamanda (yaz sonu en erken bence) dövüş videosu da gelirse çoheyi olur ama hala yolun başındalar, tahminimce en erken 2014 ortasında gelir oyun ki bu iyimse halim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberarmi -- 10 Nisan 2013; 15:55:12 >

• Süper.
  • İşte tam olarak buydu görmek istediğim. Harbiden aklım uçtu be!
  • Bu oyun kutulu mu çıkacak yoksa dijital mi? Kutulu çıkcaksa dağıtıcısı kim olacak? Bu arada türkçe dil için birşeyler yapalım mail atalım falan.Oyun çok iyi olacağa benziyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha önceki serilerini oynamadığım için soruyorum oyun 2 boyutlu mu çıkacak?Yoksa bu sadece tanıtım için mi hazırlanmış?
  • suyun üstünden geçerken, ağzım açık kaldı. diğer mekanların tasarımını cidden çok merak ediyorum. zindanlar falan derken...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfDarkness

Daha önceki serilerini oynamadığım için soruyorum oyun 2 boyutlu mu çıkacak?Yoksa bu sadece tanıtım için mi hazırlanmış?

Arka planlar 2 boyutlu çıkacak tamamen, video oyun içi görüntülerden oluşuyor.

@M.İ
    Kutulu versiyonda var dijital versiyonda, hatta ileri derece koleksiyon versiyonları bile var. Şu an için sadece destekçilere özel var, satış sitesi daha açılmadı bildiğim kadarıyla. Dağıtımla da kendisi ilgilenecek firma ama kutulu versiyon sayısı kısıtlı olur tahmince.
  • Project Eternity bittiğinde Linux versiyonunu mu indirmeliyim yoksa Windows mu karar veremedim. Bilgisayarımda Windows 7 ve Linux Mint 14 kurulu. Linux'ta problem çıkarttı diyelim, Windows versiyonunu indirebilecek miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: drowen

Project Eternity bittiğinde Linux versiyonunu mu indirmeliyim yoksa Windows mu karar veremedim. Bilgisayarımda Windows 7 ve Linux Mint 14 kurulu. Linux'ta problem çıkarttı diyelim, Windows versiyonunu indirebilecek miyim?

İstediğin versiyonu kullanabilirsin, bu tarz sınırlamalar olmayacak oyunda, hatta çoğu KS projesi bu şekilde.

Oyuna yeni bir update geldi, daha çok şimdiye kadarki bilgilerin derlemesi şeklinde;

http://www.kickstarter.com/projects/obsidian/project-eternity/posts/456460?ref=activity

Pek bilinmedik bir ekleme yok, artı olarak Chris Avollone'nun yeni Arcanum bölümü var, sonunda haritayı kullanmayı buluyor.
    Irkların etnikleri açıklandı seçtiğimiz ırka göre seçebileceğiz bunlardan:
    -Elfler Wood ve Pale olarak ikiye ayrılıyor, Wood ormanda yaşayanlar gibi (yok canım ) Pale için tam emin olamadım, ya soluk benizli gibi ya da tahta setlerle etrafı çevrili ufak yerleşim birimi olabilir.
    -Cüceler, Mountain ve Boreal olarak ikiye ayrılıyor. Mountain klasik dağları oyarak yaşayan cüceler, Boreal da kuzeyin soğuk bozkırlarlarından gelenler.
    -Orlanlar da ikiye ayrılıyor, Hearth ve Wild olarak. Wild vahşi, doğada yaşayanlar, Hearth ise şehirde yaşayanlar oluyor.
    -Aumaualar da ikiye ayrılıyor, Coastal ve İsland. Coastal kıyı kesimde yaşayanlardan oluşurken, İsland da ada halkı oluyor
    -İnsanlarsa üçe ayrılıyor, Meadow, Ocean ve Savannah. Meadow çayır, çimen, meralarda yaşayan büyük olasılıkla çiftçi halk, Ocean okyanus kenarında yaşayanlar galiba, Savannah iste Afrika tarzı ovalardan gelenler olacak.
    Godlikelar bunlardan herhangi birine mensup olabilecek.
    Görüntü olarak çok değişiklik beklemeyin diyorlar etnik olarak, sadece Pale,Savannah ve Boreal 'iin dış görünüşü farklı olacakmış.

• Avellone videoyu izlemedim ama sandığım kadarıyla daha ilk şehirde hırısızların olduğu oraya benzettim ordaki tüccar. bu gidişle project eternity 2 çıkış haberine kadar anca bitirir :D .Nese fazla kızamıyom o otursun bize yine şaheser rpgler yapsın biz de oynayalım
  • Oyunda aylık Ödeme Sistemi olacak mı (w.o.w. gibi)?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: siberarmi

quote:

Project Eternity bittiğinde Linux versiyonunu mu indirmeliyim yoksa Windows mu karar veremedim. Bilgisayarımda Windows 7 ve Linux Mint 14 kurulu. Linux'ta problem çıkarttı diyelim, Windows versiyonunu indirebilecek miyim?

İstediğin versiyonu kullanabilirsin, bu tarz sınırlamalar olmayacak oyunda, hatta çoğu KS projesi bu şekilde.

Benim anladığım kadarıyla bir kez oyunun dijital kopyasını indirme şansı tanıyorlar. İndirme sırasında sadece birini seçmek üzere Linux, Mac, Windows şeklinde üç ayrı indirme paketi mi olacak, yoksa tüm platformları bir pakette mi indireceğiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drowen -- 19 Nisan 2013; 12:05:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gazor

Oyunda aylık Ödeme Sistemi olacak mı (w.o.w. gibi)?

Bu oyun Wow gibi mmorpg olmayacak, yani online rol yapma oyunu değil.
  • quote:

Benim anladığım kadarıyla bir kez oyunun dijital kopyasını indirme şansı tanıyorlar. İndirme sırasında sadece birini seçmek üzere Linux, Mac, Windows şeklinde üç ayrı indirme paketi mi olacak, yoksa tüm platformları bir pakette mi indireceğiz?

Bir defa olmaz o şans, sonuçta bunun formatı var, yeni bilgisayar alma olayı var. En kötü firma bile digital olarak satın aldığın oyunları istediğin kadar indirme opsiyonu sağlar.
    3 ayrı paket olur dediğin gibi, hangisi uygunsa onu seçersin büyük olasılıkla farklı clientları olur.
    gerçi çıkmadan çok da emin konuşmamak lazım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: siberarmi

quote:

Bir defa olmaz o şans, sonuçta bunun formatı var, yeni bilgisayar alma olayı var. En kötü firma bile digital olarak satın aldığın oyunları istediğin kadar indirme opsiyonu sağlar.
    3 ayrı paket olur dediğin gibi, hangisi uygunsa onu seçersin büyük olasılıkla farklı clientları olur.
    gerçi çıkmadan çok da emin konuşmamak lazım :)

Teşekkürler. Sanırım Linux versiyonu denerim önce. Bu aralar Linux'a sardım, kodlar, masaüstünde sensörler, program derlemeler vs. iyi oyalıyor :)

• Yeni bir update geldi, karakterler ve arkaplanlar istediğimiz kıvama geldi ayrıca parti hareketleri, yakın ve uzak dövüş animasyonları,büyüler, yetenekler, sandıklar, kapılar, harita geçişleri ve envanter sistemi tamamen çalışır durumdaymış. Artık sanat ekibi komple arka planlar için çalışmaya başlayacaklarmış, ayrıca her ırk için ayrı şekillerde olan zırh setleri üzerinde de çalışmaya başlıyorlarmış. Düşmanlar için başlangıç safhasındayız ama temeli oturttuk yakında fabrikasyona geçeriz diyorlar.

Ufak bir köy çizimi;

Pillars of Eternity (2015) [ANA KONU]

Canavarlardan Skuldur, fiziki görüşleri çok zayıf ama ruhlar dünyasını görebiliyorlar büyülü doğaları sayesinde. Bu sayede direkt ruhları görüp, etraflarında gizlice dolaşmaya şans tanımıyorlar.

Şirin bir ogre;

Ayrıca 2.bir prototip üzerinde çalışıyoruz diyorlar, bunda göreceklerimiz şunlar;

-Dinamik kıyafetler, rüzgarda uçuşan pelerinler,
    -IE oyunlarını aratmayacak bir zindan, bir sürü değişik, benzersiz odası olmasını istiyorlar,
    -Yukarıdaki ogrenin animasyonlu hali,
    -Tam bir canavar/düşman listesi,
    -Monk ve Ranger sınıf yetenekleri, keşişlerin "yara" mekanikleri tamamlanmış, sıra rangerların hayvan yoldaşlarındaymış. Her iki karaterinde 12.seviyeye kadar yetenek ağaçları tamam.
    -Şehir muhafızı yapay zekası, genel oalrak bizim ünümüze göre hareket edecek guardlar ama ünümüz ne olursa olsun pazar yerinin ortasına fireball atarsak peşimize düşecekler, en azından deneyecekler

Bir iki aya kalmaz tam bir prototip göreceğiz galiba.

• Eline sağlık Siberarmi. Ne zamandır oyundan haberler bekliyorduk. (Türkçe olarak). Beklentiyi yüksek tutuyoruz ama. Ne diyelim, İnşallah güzel bir oyun çıkar.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.