Şimdi Ara

SÖZELCİLER BURAYA (Sorular,Bilgi Paylaşımı vs) 2013 YGS-LYS TERCİH SONUÇLARI (127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.550
Cevap
70
Favori
227.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • işte tek sıkıntı öyle zamanlarda sınav anına odaklanmak. Sanki o anda öyle afallancakmış gibi. İyi rakipte var kötüde. Ondan eskisi kadar takmıyorum ben bunu, çünkü taktıkça insanın uykuları kaçıyor, karanlık dehlizlerde buluyosun kendini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Supremacy.

quote:

Orijinalden alıntı: xchmer

Ayrıca özellikle de edebiyatta göze çarpıyor bu. Örneğin Bilge Karasu'nun bütün eserlerini boş bir zamanımda hatırlayıp tam olarak söyleyemesem de testlerde rahatlıkla yapabiliyorum. Bu birçok kişi için geçerli, ayrı şekilde bunları ezberlemek yarardan çok zarar getirir bence.

Bilmiyorum size de oluyor mu ama, hepsini ezberleyınce hangı romanın hangı kısıye ait olduguda karısıyor. Ama mesela hepsını ezberlemedıgım zamanlarda soru cozerken bıldıgım yazarların romanını eleyıp, yabancı oldugum romanın dogru cevap oldugunu anlayabılıyordum.

Ben kendi açımdan söyleyeyim. Cumhuriyet edebiyatındaki sanatçıların %80'ini stickerlar halinde eserleri ve türleriyle beraber dolabıma astım. İster istemez 6 ay boyunca onlarla beraber yatıp kalktığımdan dolayı bile akılda kalıyor. Yani bence bu tip şeyler lazım karıştırmamak için. Ayrıca wordden yazar-eser tablosu oluşturmuştum, onları da asmıştım. Başta çok uğraştım kitaptan ve defterden çalışarak akılda tutmayı ama olmuyor gerçekten zor Cumhuriyet'te, Tanzimat, S.Fünun neyse de çok yazar var. Elbette karışıyor ama bu tip pratik şeylerle en aza indirgeyenebilir bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novak Djokovic -- 26 Mayıs 2013; 0:52:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Atakan3595

Arkadaslar merhabalar. Odtu tarihin puani bu sene kac civarinda olur ? Bir de okulun verdigi puani nasil hesapliyoruz ?

Fikri olan var mi acaba ?

• arkadaşlar whatsapp grubu kursak olmaz mı sözelciler olarak sürekli soru sorabiliriz ve her an en azından göz alışkanlığımız olur? 5 10 kişi felan çıksa kurarım ben mesela ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucia

arkadaşlar whatsapp grubu kursak olmaz mı sözelciler olarak sürekli soru sorabiliriz ve her an en azından göz alışkanlığımız olur? 5 10 kişi felan çıksa kurarım ben mesela ne dersiniz?

5 kişilik ideal, 3 kişi daha bulunursa ben yer alırım. Konu eksiği pek olmayan kişiler olmalı ki faydası dokunsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Supremacy. -- 26 Mayıs 2013; 2:53:16 >
  • quote:

quote:

arkadaşlar whatsapp grubu kursak olmaz mı sözelciler olarak sürekli soru sorabiliriz ve her an en azından göz alışkanlığımız olur? 5 10 kişi felan çıksa kurarım ben mesela ne dersiniz?

5 kişilik ideal, 3 kişi daha bulunursa ben yer alırım. Konu eksiği pek olmayan kişiler olmalı ki faydası dokunsun.

tamam yarın bakalım, isteyen olursa yazarlar buraya kişi sayısı oluşursa numalarınızı atarsınız bana kurarım :)
  • quote:

quote:

quote:

tamam yarın bakalım, isteyen olursa yazarlar buraya kişi sayısı oluşursa numalarınızı atarsınız bana kurarım :)

Buranın müdavimleri belli zaten. 5-6 kişi beyin fırtınası yapalım aramızda yararı olur illa ki. Var mı ben takıldığım soruyu sorarım, takıldığınız soruyu cevaplarım diyen?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Supremacy. -- 26 Mayıs 2013; 6:22:24 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Buranın müdavimleri belli zaten. 5-6 kişi beyin fırtınası yapalım aramızda yararı olur illa ki. Var mı ben takıldığım soruyu sorarım, takıldığınız soruyu cevaplarım diyen?

Kimseden ses çıkmıyor yahu :)

• Benim konuların hepsi bitti. tekrara geçtim. isterseniz ben de katılabilirim.
  • beyler eşit ağırlığım hukuk-uluslararası ilişkiler-işletme düşünüyorum, kararsızım anlayacağınız, YGS de beklediğimin çok altında bi sonuç yaptım YGS 5 de 400 puan ama herkes bu şekilde heralde. 32k sıralamam, bunu LYS ile yine 400e yakın bi puanla nerelere çekebilirim. Okuldan gelse gelse 42 puan gelir. 5k ya girersem süper olur ama bu durumda biraz hayal mi dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresion

Benim konuların hepsi bitti. tekrara geçtim. isterseniz ben de katılabilirim.

1 2 kişi daha geelsin kurucam..
  • Beyler boğaziçi tarihin çift anadal bölümleri işletme uluslararası gibi bölümler . Odtü tarihin çift anadal bölümlerini bilen var mı sitesinde göremedim.
  • Arkadaşlar Coğrafya'nın hangi sınavında ygs konularından daha çok geliyor ya da geliyor mu?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aresion

Benim konuların hepsi bitti. tekrara geçtim. isterseniz ben de katılabilirim.

1 2 kişi daha geelsin kurucam..

Katılmak isterim bende hocam. Mantık eksik bir tek.

• Beyler gönderin numaralarınızı pm olarak
  • quote:

Beyler gönderin numaralarınızı pm olarak

Yolladım ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EBvulves

Bu sene Coğ 2 16 soru mu 14 soru mu?

14
  • Mimar Sinan yalan olucak bu gidişle.
    Ham puan olarak ik denememde 393
    2.sinde 409
    Töderde 416 aldım.
    36 okul puanım var töder sanki kolaydı denemelere de güvenmiyorum :( ilk 2 denemem körfez-fem karışımı napıcam bilemiyorum

• WhatsApp grubu yok mu arkadaşlar şöyle 8-10 kişilik falan.Eser-yazar falan yapardık bilmediklerimizi sorardik :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpamA

Mimar Sinan yalan olucak bu gidişle.
    Ham puan olarak ik denememde 393
    2.sinde 409
    Töderde 416 aldım.
    36 okul puanım var töder sanki kolaydı denemelere de güvenmiyorum :( ilk 2 denemem körfez-fem karışımı napıcam bilemiyorum

YGS puanı kaç dostum?
  • 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.