Şimdi Ara

Amazon Kindle Fire ve Kindle Fire HD 7 satışa sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
2.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Amazon Kindle Fire ve Kindle Fire HD 7 satışa sunuldu

Amazon, Eylül ayının ilk günlerinde resmen duyurduğu yeni tablet bilgisayarlarını satışa sundu. Geçen yıl piyasaya sürülen ve 199$'lık fiyat etiketiyle Amerika'da önemli bir satış başarısı elde eden Kindle Fire'ın yenilenmiş versiyonu ve yeni Kindle Fire HD 7 artık üreticilerinin internet sitesi üzerinden direk sipariş edilebiliyor

Fiyat etiketi 159$'a çekilen Kindle Fire, eski cihaza oranla %44 daha yüksek performans vaadiyle tanıtılmıştı. 7 inç ekran, yeni çift çekirdekli çipset, 1GB RAM, 8GB dahili hafıza ve daha uzun pil ömrüne sahip Kindle SD isimli tablet, Google ve mobil servislerden tamamen soyutlanan bir Android işletim sistemiyle geliyor.

199$'lik eski Kindle Fire'ın yerini alan Kindle Fire HD, 7 inçlik 1280 x 800 piksel IPS panel, 1.2GHz hızında Texas Instruments'in çift çekirdekli OMAP4460 çipseti, 16GB/32GB dahili hafıza ve 11 saat kullanım süresi sunuyor. 16GB'lık model 199$, 32GB hafızalı model ise; 249$'dan satılıyor.Tablet, Dolby ses teknolojisi, çift anten ve çift bant Wi-Fi desteğiyle dikkat çekiyor.

Amazon Kindle Fire (Kindle SD) ve Kindle Fire HD 7'nin yanı sıra Wi-Fi destekli sürümü 119$, 3G iletişim teknolojili sürümüyse 169$'dan fiyatlandırılan Kindle Paperwhite adlı yeni elektronik kitap okuyucu da bugün internet üzerinde resmen tüketicilerin beğenisine sunuldu. Üst düzeyde konumlanacak olan 8.9 inç ekrana sahip 299$'lık Kindle Fire HD'nin direk satışı için 20 Kasım'a kadar beklememiz gerekecek. 

• Nexus 7 varken bunu alirlar mi ki.

• Nexus 7 varken ellerinde kalır bunlar.
  • Google servislerinden nasıl soyutluyorlar bunu bir anlatsanız DH. Neden arama motoru olarak bingi seçebiliyorlar. Google android kullananlara arama motoru olarak google arama motoru default olarak kullanmalarını zorunlu tutmuyor mu? Hiç açıklamıyorsunuz bunları.

• Amazonun inanılmaz güzel satış politikası ve insanlarda oluşturduğu güven sayesinde sadece bilmeyenlerin nexus varken satmaz dedikleri inaılmaz mükemmel cihaz ailesi sonunda geliştirilerek piyasaya sürüldü. Bilmeyenler almasın bilenler aldıkları cihazı inanılmaz bir rahatlıkla uzun süreler kullansın.

• fiyatı 199$ olan kindle fire HD 7" f/p olarak nexusu 5 e katlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nurettinaz

Amazonun inanılmaz güzel satış politikası ve insanlarda oluşturduğu güven sayesinde sadece bilmeyenlerin nexus varken satmaz dedikleri inaılmaz mükemmel cihaz ailesi sonunda geliştirilerek piyasaya sürüldü. Bilmeyenler almasın bilenler aldıkları cihazı inanılmaz bir rahatlıkla uzun süreler kullansın.

quote:

Orijinalden alıntı: kansavkaplan

fiyatı 199$ olan kindle fire HD 7" f/p olarak nexusu 5 e katlar.

Azda olsa bi açıklama yaparsanız memnun olurum. OMAP 4460'ın RK3066'yla bile yarışamayacağını duymuştum. Ayrıca Google Play'in olmaması ne kadar kötü? Çift anten ve HDMI dışında ne artısı var?

Edit; Normal Android yüklenebilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yumameda -- 17 Eylül 2012; 3:56:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yumameda

quote:

Amazonun inanılmaz güzel satış politikası ve insanlarda oluşturduğu güven sayesinde sadece bilmeyenlerin nexus varken satmaz dedikleri inaılmaz mükemmel cihaz ailesi sonunda geliştirilerek piyasaya sürüldü. Bilmeyenler almasın bilenler aldıkları cihazı inanılmaz bir rahatlıkla uzun süreler kullansın.

quote:

Azda olsa bi açıklama yaparsanız memnun olurum. OMAP 4460'ın RK3066'yla bile yarışamayacağını duymuştum. Ayrıca Google Play'in olmaması ne kadar kötü? Çift anten ve HDMI dışında ne artısı var?

çift anten ve HDMI deyip geçmemek lazım özellikle HDMI büyük artı sağlar ayrıca ürüne normal android sürüm de yüklenebilir.
    En büyük artısı da fiyatı..şuan usa fiyatı 199 $ yani 360 TL...

• quote:

quote:

quote:

quote:

çift anten ve HDMI deyip geçmemek lazım özellikle HDMI büyük artı sağlar ayrıca ürüne normal android sürüm de yüklenebilir.

Evet, HDMI işe yarar, olsun isterdim ama pekte kullanmıyacam. Zaten filmler için PC kullanırım. (Hazır yeri gelmişken sorayım, TV'yi bağlayıp oynadığım oyunlar FullHD olur mu?) Birkaç GB'ımıda 2-3 HD filmle dolduracak değilim. Performans bakımından ne durumdalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yumameda -- 17 Eylül 2012; 5:10:51 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet, HDMI işe yarar, olsun isterdim ama pekte kullanmıyacam. Zaten filmler için PC kullanırım. (Hazır yeri gelmişken sorayım, TV'yi bağlayıp oynadığım oyunlar FullHD olur mu?) Birkaç GB'ımıda 2-3 HD filmle dolduracak değilim. Performans bakımından ne durumdalar.

Dual-core 1.2GHz OMAP4460 işlemcisi ve çift ses çıkışı ile fark yarattığı kesin..
    ayrıca çift anten ile ipad 3 lerden %41 daha iyi çekim gücü aldığı ortaya çıkmış testlerde.
    bunun yanında hd özellikli ekranının HDMI kullanımıyla tv de de aynı özelliği vereceğini düşünüyorum fakat kesin bilmiyorum

• quote:

Dual-core 1.2GHz OMAP4460 işlemcisi ve çift ses çıkışı ile fark yarattığı kesin..
    ayrıca çift anten ile ipad 3 lerden %41 daha iyi çekim gücü aldığı ortaya çıkmış testlerde.
    bunun yanında hd özellikli ekranının HDMI kullanımıyla tv de de aynı özelliği vereceğini düşünüyorum fakat kesin bilmiyorum

Evet, birkaç yazı okudum. Ekranında daha iyi olduğunu söylüyorlar, Ses de iyi, Wi-Fi'de iyi. Öbür yandan "Safkan Android OS" ve Tegra 3 İşlemci var. Yarışa biri daha girdi. Zaten karar veremiyordum, iyice zorlaştı.
  • quote:

quote:

Evet, birkaç yazı okudum. Ekranında daha iyi olduğunu söylüyorlar, Ses de iyi, Wi-Fi'de iyi. Öbür yandan "Safkan Android OS" ve Tegra 3 İşlemci var. Yarışa biri daha girdi. Zaten karar veremiyordum, iyice zorlaştı.

yalnız iki ürünü de türkiyeden almak çok sıkıntılı özellikle de kindle fire hd şuan türkiyede satılmıyor satanlar da 2 katı fiyattan satıyor.
    usa den alıp getirecek biri lazım

• quote:

quote:

quote:

yalnız iki ürünü de türkiyeden almak çok sıkıntılı özellikle de kindle fire hd şuan türkiyede satılmıyor satanlar da 2 katı fiyattan satıyor.
    usa den alıp getirecek biri lazım

Bekliyecektim Nexus'un gelmesini, Ekim başı demişlerdi. Ama şimdi bu tablet çıkınca napacağımı şaşırdım. Neyse biraz daha bekliyecez. Kindle birazcık daha ortaya çıksın sonra karar vericez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yumameda -- 17 Eylül 2012; 5:45:20 >

• ipad den hafif cok hosuma gitti bu kindle fire (,kitap okumak icin istemistim )yeni getirtik usa dan 119$
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.