Şimdi Ara

Apple, iPhone 5'i anlatıyor (Türkçe Altyazılı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
217
Cevap
6
Favori
21.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple'ın 12 Eylül'de yaptığı etkinlik ile resmen tanıtımını yaptığı yeni telefonu iPhone 5'i bir de Apple'dan dinleyin.

• The service is unavailable.
  • 5i çıkardılar bi dublaj yapamadılar mı
  • dostum 3 tane ayni konu acmissn.!!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyidir

• Aynı haberin konusu neden 5 tane açılıyor ? Bu soruna bir çözüm üretin artık yöneticiler...
  • Gün Bey elinize sağlık. Apple events videosununda çevirisini yaparsanız sunumu yapılan diğer ürünler hakkındada bilgi sahibi olabiliriz.

• bu video ciddi bir kirilma noktasinin isareti aslinda. dikkat ederseniz simdiye kadar yapilmis en ince, en hafif, en hizli iphone olarak geciyor. yani ancak kendi citasini yukseltebilmis. eskiden olsa simdiye akdar yapilmis en xxxx telefon diye hitap edilirdi.

ayrica videoda ovulen ozellikler incelik, hafiflik, lte rakiplerinde kac nesildir var olan ozellikler. bu kadar ozellgi nasil ince alana sigdirdiklariyla boyle ovunduklerine gore, demekkki hic s2, s3 gormemisler.

• Adamlar telefonu güzel yapmış. tarafsız bakarsak belki s3 ten veya one x den eksikleri var. artı yönleride var. çok büyük yenilikler falan getirmedi. ve ekran oranı pek hoşuma gitmedi. o ayrı. fakat tasarım falan hoş.

ayrıca adamlar pazarlama ve reklam konusunda bir numaralar. yiğidi öldür hakkını yeme. şu anlatım bile gayet cezbedici.

Tabi ben şahsen s3 ü tercih ederim o ayrı. ama i5 te gayet güzel bir telefona benziyor. türkiye ye gelince iyice bi incelemek lazım.

• Ve Apple panoramic fotograf çekmeyi keşfetti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LKLC -- 14 Eylül 2012; 15:35:27 >
  • WD ekranları hiç sevmiyorum ya benim telefonum xperia neo v ve ekranı yan kullanamıyorum çok dar geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung,Htc,Lg hatta yeni Lumia 920 bu ürüne takla attırır.Artık dünyanın en iyisiyiz diyemiyorlar.Samsung Apple ı fena salladı.Acaba Apple, GAlaxy note 2 de 4 çekirdekli cortex a15 ve 13 mp cmos kamera kullansaydı bu telefonu çıkarma isteği gösterirmiydi.
    Ayın 18 inde htc ve 19 da Lg amiral gemilerini sunacak.Özellikle Lg optimus G vede Htc nin 5" Fullhd ekranlı telefonlara dikkat.işte bu telefonlar 2013 ün telefonlarının temelini oluşturacak.Tüketicide bilinçlendi.Hatta Samsung neden note 2 de 13 mp kullanmadığını açıklamak zorunda kaldı.Bu telefonlardan sonra 4 çekirdekli cortex a15 li telefonlar ortaya çıkacak.Umarım işlemciye verdikleri önemi kamera nın optik zoom ve titreme önleyicilere verirler.

• Ekran oranı daha i5 çıkmadan konuşuluyordu. Ben bu ekran oranını gördüğümde "hadi canım" demiştim. Apple böyle bir hata yapamaz bunlar çakma resimler demiştim.

Ama gerçekten de bu ekran oranını kullanmışlar. Ve bana sorarsanız her şeyi mahfetmişler!

Ben bu denli eni dar ve boyu uzun hiç bir ürünü elime alıp kullanmam! Uzaktan kumanda dışında...

APPLE bunu gerçekten nasıl yapmış anlam veremedim. Benim bildiğim Apple kullanımı bu denli rahatsız edecek bir tasarımı uygulamazdı. Tek elle kullanırken baş parmağınız tüm alanlara rahat yetişemiyor. Telefonun en tepesine ve en altına istediğiniz rahatlıkla ulaşamıyorsunuz.

Ergonomi olarak gözümden düştün APPLE ki en güvendiğim alanın buydu.

Ayrıca hiç bir insanın da bu en boy oranı uzaktan kumandalar dışında alışık olduğu bir oran değil. Her gören önce bir garip bakacaktır. Görsel olarak şık dursa da oran gözlere kötü gelecektir.

Satış rakamlarını dikkatle takip etmek lazım... Hele S3'ün bu kadar şık bir kasayla çıkış yaptığı bir dönemden sonra i5'in satışları ne olacak...

Düşeceğini düşünüyorum. Eğer i6 da da Samsung'un gerisinde kalırsa APple ciddi sekteye uğrar. Satış oranları cep telefonu pazarında hissedilir ölçüde azalır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Menow -- 14 Eylül 2012; 15:54:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LKLC

Ve Apple panoramic fotograf çekmeyi keşfetti.

Kardeş bütün telefonlar hatta profestonel olmayan foto makineleri üç ayrı çekimden sonra manuel olarak birlestirerek elde ediyor panoramik fotoyu. Dikkat edersen iphone 5 te bu olay sadece telefonu hareket ettirerek otomatik olarak elde ediliyor.
  • A6 çipi %100 Apple tasarımı imiş. Chipleri Samsung'a ürettiriyor diye A6'nın Exynos yongasının değiştirilmiş hali olduğunu iddia eden arkadaşlar vardı bir kaç tane.

• İphone 4si hep ekranının küçüklüğünden sebep eliyordum. Bu sefer eleyemeceğim gibi görünüyor.
    Edit:
    Menow, sana katılmıyorum. Benim gibi 16*9 format sevenler için biçilmiş kaftan olarak görüyorum. s3 de arc s de uzun telefonlar, hiçbirinde sıkıntı yok, bunda da olacagını hiç sanmıyorum tek elle kullanım açısından. Zaten videoda bu kaygıların olabilecegini bildiklerinden bu konuya özellikle vurgu yapmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepzelan -- 14 Eylül 2012; 16:03:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deepzelan

quote:

Kardeş bütün telefonlar hatta profestonel olmayan foto makineleri üç ayrı çekimden sonra manuel olarak birlestirerek elde ediyor panoramik fotoyu. Dikkat edersen iphone 5 te bu olay sadece telefonu hareket ettirerek otomatik olarak elde ediliyor.

jelly bean'de panoromik foto nasil cekiliyor saniyordunuz. panaroma fotoyu bu sekilde hareketle ceken allah bilir daha kac tane bilmedigimiz makina vardir. ama apple oyle bir allayip pulluyorki herseyi ilk apple kesfetti saniyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deepzelan

quote:

O bahsettiğiniz olay i5 e özel birşey değil. Yeni telefonların çoğunda hareket algılayıcı panoramik fotoğraf desteği var. Apple'ın farkı bu daha önce hiç kullanılmamış gibi anlatması

• quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

A6 çipi %100 Apple tasarımı imiş. Chipleri Samsung'a ürettiriyor diye A6'nın Exynos yongasının değiştirilmiş hali olduğunu iddia eden arkadaşlar vardı bir kaç tane.

iddia bir kac arkadasin degil. anandtech'in. dogrudur yanlisdir yakinda belli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkaura -- 14 Eylül 2012; 16:10:44 >
  • yazılım donanım uyumlulugu tüm mesele bu.....

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.