Şimdi Ara

iPhone 5'te kullanılan nano-SIM kart teknolojisi, Türkiye'de ilk kez Avea'da

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
1
Favori
13.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• iPhone 5'te kullanılan nano-SIM kart teknolojisi, Türkiye'de ilk kez Avea'da

iPhone 5'te kullanılan nano-SIM kart teknolojisi, Türkiye'de ilk kez Avea'da

Apple tarafından geçtiğimiz gün lanse edilen iPhone 5'in yeniliklerinden biri de nano-SIM kart kullanıyor olması. Yani akıllı telefon olarak iPhone 5'i tercih edecek kullanıcıların aynı zamanda SIM kartlarını da yeni teknolojiye uyumlu hale getirmesi gerekecek. Bu noktada pek çok operatör, Nano SIM için hazırlık çalışmalarına başlarken, ülkemizde ilk hamle Avea'dan geldi ve 17 Eylül'den itibaren Nano SIM kartların tüketicilerle buluşturulacağı bildirildi.

Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü tarafından dördüncü nesil SIM kart teknolojisi olarak Apple tasarı nano-SIM kartlar, 4FF adı verilen yeni standart çerçevesinde 12,3 x 8,8 x 0,67 mm’lik ölçülerinde olup, halihazırda kullanılan micro-SIM'lere oranla yüzde 40 daha ince bir profil sunuyor ve bu daha ince telefonların hazırlanması için üreticilere, akıllı telefonların dahili tasarımı için yeni fırsatlar sunuyor. 

Konuyla ilgili olarak Avea Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Yılmaz; "Rekabetin yoğun yaşandığı sektörde inovatif gelişmeleri yakından takip ediyor, Avealıların son teknolojiyi en hızlı şekilde tecrübe etmesi için çalışıyoruz. Tüketiciyle ilk kez buluşturma ayrıcalığına eriştiğimiz "nano-SIM" ile Apple kullanıcılarını Avea bayilerine bekliyoruz. Diğer taraftan; "nano-SIM", akıllı telefon pazarına ivme kazandıracak önemli bir değişim rüzgarını da beraberinde getirecek. Biz de Avea olarak; bu rüzgarın Türkiye'ye, Avea cephesinden esmesi için tüm çalışmalarımızı en iyi pozisyonda sürdürüyoruz" dedi.

Avea'nın nano-SIM kart teknolojisine bu kadar hızlı geçiş yapması, şirketin Apple iPhone 5 için hazırlık aşamasında olduğunun bir göstergesi olarak ta kabul edilebilir. 7 farklı ülke için ön-sipariş alımı bugün başlayan iPhone 5, yıl sona ermeden ülkemize de gelecek. Farklı öngörüler olsa bile iPhone 5'in 2012'yi sadece bir çeyrekte 8-33 milyon arasında değişen satış adediyle tamamlası bekleniyor. 4-inç boyutunda retina ekrana, Apple tasarımı  A6 işlemcisine ve iOS6 işletim sistemine sahip olan iPhone 5, LTE teknolojisine de destek sunuyor. 

• 3g'de vasatlara oynayan bir firmanın bu atılımına şaşırdım doğrusu
  • aveaya bakın
  • Her yenilikte hızlı davranıyorlar ama arkası....
  • Avea, 3g ve kapsama alanını genişlettikten sonra buna el atsaydı daha iyi olurdu.
  • istanbulun merkezinde çekmeyen hatlarını toplasın önce onlar yemişim nanosunu :D
  • aferin lan avea ya turkcell lazım bize

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkcellde çıkartır merak etmeyin en fazla 1-2 gün sonra olur
  • avea işte
  • 3g de neresi vasat ya? benim oturduğum yerlerde sürekli 3-4 mbit ile çekiyor.

• Avea 3g de 11 mbit hız gördüm, hızla iligli bir problem yok ama ping durumu berbat. Birde fatura bir gün gecikince internet hızını süründürme politikaları ....

• şimdi Turkcell müşteri hizmetlerini aradım, derdimi anlattıktan sonra beni biraz bekletti sordu soruşturdu. dün çalışanlara mail gelmiş, Türkiyede ilk kez Turkcell le çıkacak diye ama kızcağıza 17sinde Avea çıkartıyomus diyince oda gülmeye başladı, inşallah ilk biz çıkartırız demekle yetindi :D Turkcell de durum bu şekilde anlicagınız :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcoRED -- 14 Eylül 2012; 14:24:20 >
  • Max. 1 haftaya diğer operatörlerde çıkartır.
  • arkadaşlar micro sim kartındaki gibi kesince nano olmuyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n

arkadaşlar micro sim kartındaki gibi kesince nano olmuyor mu ?

Olmuyor.
  • ben 17sinde avea nın cıkartacagına da inanmıyorum :) iphone lar Türkiyeye ilk geldiginde bizde var diye tonla reklam yapan operatorlerin hicbirinde telefon yoktu hatırlarsanız. daha para kazanacagı telefonu getiremeyen nano simi nası getirecek? neyse bekleyip gorucez gunahlarını almayalım :)
  • Her operatör parasına göre çekiyor 500dk 2000sms 2gb İnternet'e 20 lira veriyorum Turkcell bu tarifeyi bana 60 liradan aşağı vermez varsın birazda az çeksin önemli değil benim için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yafoo

quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n

arkadaşlar micro sim kartındaki gibi kesince nano olmuyor mu ?

Olmuyor.

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.d@y

Her operatör parasına göre çekiyor 500dk 2000sms 2gb İnternet'e 20 lira veriyorum Turkcell bu tarifeyi bana 60 liradan aşağı vermez varsın birazda az çeksin önemli değil benim için

Hangi Operatör hangi tarife bu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: achmaster

quote:

Orijinalden alıntı: mr.d@y

Her operatör parasına göre çekiyor 500dk 2000sms 2gb İnternet'e 20 lira veriyorum Turkcell bu tarifeyi bana 60 liradan aşağı vermez varsın birazda az çeksin önemli değil benim için

Hangi Operatör hangi tarife bu ?

Avea bir yıl taahhütle veriyor sıcak fırsatlarda konusu var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.