Şimdi Ara

Islık çalamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler içime dert oldu, parmakla da dilimle de ıslık çalamıyorum. Yok mu öğretecek bir babayiğit?

• Ben de çalamıyorum
  • +1
  • ben dudaklarla çalabiliyorum ama parmaklarla olmuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • +1

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen ben de bilmiyorum

• bende çalamıyorum ne olmuş ki?
  • 1-2 saat çalış yaparsın
  • http://www.goktepeliler.com/forums/islik-nasil-calinir-t6711.html
    adam resimli anlatmış.Bende çalamıyodum bundan sonra az buçuk çalışyorum, pratik yaparak iyi çalabilirm tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doksansekizli98

http://www.goktepeliler.com/forums/islik-nasil-calinir-t6711.html
    adam resimli anlatmış.Bende çalamıyodum bundan sonra az buçuk çalışyorum, pratik yaparak iyi çalabilirm tabi.

Böyle değil de sevdiğim bi şarkının melodisini çalmak istiyorum mesela dudağımla, olmuyor. Küçükken iyi çalardım, hatırlıyorum. Unutmuşum galiba.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vedder Man

quote:

Orijinalden alıntı: doksansekizli98

http://www.goktepeliler.com/forums/islik-nasil-calinir-t6711.html

Böyle değil de sevdiğim bi şarkının melodisini çalmak istiyorum mesela dudağımla, olmuyor. Küçükken iyi çalardım, hatırlıyorum. Unutmuşum galiba.

onu bende beceremiyorum, ağız yapısıyla ilgisi vardır herhalde.

• Bu Islık Nasıl Çalınır? Başlıklı Konumuzda Islık Nasıl Çalınır? Hakkında Geniş Bilgi Bulabilir Ve Islık Nasıl Çalınır? Konusu Hakkında Bilmediklerinizi Öğrenebilirsiniz.Islık Nasıl Çalınır? Başlıklı Konu Başka Bir Siteden Alınmıştır. Islık Nasıl Çalınır? Konusunun Alıntı Yapıldığı Site Linki Aşağıda Kaynak Olarak Belirtilmektedir.

Islık çalmak en az deniz yüzmesini bilmek kadar değerli bir yetenek. Bir kaza yaptınız ve ayağınız kırıldı, sesinizi en iyi duyurmanın yolu ıslık. Örnekler çoğaltılabilir tabii.
    Peki Islık Nasıl Çalınır?
    Islık çalmanın bir çok şekli vardır, kimi iki serçe parmağını kullanarak ıslık çalarken,kimi işaret parmağını ve serçe parmağını karıştırarak ıslık çalar. Burada püf nokta üflediğinizde oluşturulacak hava yoludur. İyi bir hava yolu olursa, iyi bir ıslık olur.

İlk olarak işaret parmağınızı ve baş parmağınızı aşağıdaki fotoğraftaki gibi birleştirin.

[simage]www.nasil-yaparim.com/nasilyaparim/images/nasil-islik-calinir.png[/simage]

Birleştirdiğiniz parmaklarınızı dilinize getirin ve dilinizin alt kısmından içeri doğru dilinizi geriye doğru kıvırın.

[simage]www.nasil-yaparim.com/nasilyaparim/images/nasil-islik-calinir3.png[/simage]

Dilinizi hiç bozmadan dudaklarınızı kapatın. Aradaki boşluğa dikkat edin, fazla büyük olursa sadece hava üflersiniz.

[simage]www.nasil-yaparim.com/nasilyaparim/images/nasil-islik-calinir4.png[/simage]

İlk seferde başaramamanız büyük ihtimal, doğru pozisyonu bulana dek ısrarla deneyin. Püf nokta olarak boşluğa dikkat edin.

ALINTIDIR

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bende bilmiyorum kendi ıslıgımı bir tek ben duyabiliyorum
  • Up.
  • önemli olan dil bükebilmek.
  • benim yengem dudağıyla bir mahalleyi inletebilir o kadar güçlü çalıyor ama ben hala beceremiyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.