Şimdi Ara

Sony'den tam kare DLSR fotoğraf makinesi, Alpha A99

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sony'den tam kare DLSR fotoğraf makinesi, Alpha A99

Cyber-shot serisine tam kare RX1 modelini ekleyen Sony, A900 modelinden sonra yeni amiral gemisi olacak tam kare DSLR modeli A99'u duyurdu.

Ürünle ilgili bazı bilgi ve görseller bir süre önce internete sızmıştı. Sahip olduğu özellikler ile A99 modeli hem profesyonel fotoğrafçıları, hem de film yapımcılarını hedef grup olarak seçmiş. 

RX1 modelindeki gibi A99 modelinde de 24.3MP çözünürlükte tam kare Exmor CMOS sensör kullanılıyor. Sensör, kameranın hassasiyet genişliğini ISO 100-25600 değerine çıkarırken, ISO 50 - 102400 kadar da genişleyebiliyor.

Sony modelde dünyanın ilk çift otomatik odaklama sistemini kullandığını belirtiyor. İki fazlı otomatik odaklama sistemi, 19 noktalı faz algılamalı otomatik odak sisteminin yanına ek olarak 102 noktalı görüntüleyicinin üzerinde yer alan bir sistem daha barındırıyor.

Sony, A99'da vizör olarak XGA OLED Tru-Finder adlı 2.4 milyon noktalı OLED elektronik vizör kullanmış.

Modelde yine geliştirilmiş BIONZ görüntü işlemcisine yer veriliyor. Bu sayede Exmor CMOS sensörden alınan veri çok kısa sürelerde işlenebiliyor ve saniyede 6 kareye kadar tam çözünürlükte çekim yapılabiliyor. İşlemci 14-bit RAW formatındaki verileri de işleyebiliyor. 

Video çekimi olarak AVCHD 2.0 formatı ile 24 kare ve 60 kare saniye hızlarında 1080p imkanı sunulurken, video modunda da faz algılamalı odaklama desteği bulunuyor. 

921 000 noktalı Xtra Fine 3 inçlik LCD ekran, HDMI, mini USB, kulaklık ve mikrofon çıkışı, GPS, PC Sync soketi, biri Memory Stick uyumlu olmak üzere iki SD kart slotu şeklinde diğer özelliklerini saymak mümkün.

Sony Alpha A99 modeli Ekim ayı içerisinde sadece gövde olarak 2800$ karşılığında satışa sunulacak. 300mm f/2.8 G SSM II lensin fiyatı da 7500$ olarak açıklandı.

Sony'den tam kare DLSR fotoğraf makinesi, Alpha A99

• RX1 tam kare değilmiş.

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

tam kare denmiş ama tam da kare değil, kenarlarında ovallikler var.
    bence tutmaz.

A99 tam kare mi acaba? Bunda da kandırmıyorlardır inşallah bizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ed - -- 13 Eylül 2012; 12:29:46 >
  • Güzel makineye benziyor. Birde bu sony Alpha serisi 200'den geri mi geliyor 200-100-99 olarak?
  • Gayet güzel cihaz,zaten sony video modunda af konusunda en iyiydi şimdi yeni geliştirmeler var, ben 10fps hızında çekim yaptığını okumuştum ama 6fps denmiş,şayet 6 fps ise Tlt bir kamera için düşük bir değer,aynalı makinelerin 12 kare çektiğini düşünürsek,,A77 de 12 fps çekiyordu bundaki düşüş algılayıcıdan mı kaynaklanıyor anlamadım tuhaf..

Bir de ben şu elektronik bakaçların çözünürlüğünü anlamadım gitti, xga(1024x768)(0,76mp) deniliyor aynı zamanda 2.3 milyon piksel deniliyor,,2.3m piksel olabilmesi için full hd den daha yüksel olması lazım,ve o kadar küçük bir ekranda bu imkansız...

Edit: bahsettiğim 2.3 milyon nokta olayı piksel sayısı değil RGB diziliminden bahsediyormuş, her piksele karşılık üç renk tekabül ettiğinden xga nın 3 katı 2.35 milyon ediyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B6C467102 -- 13 Eylül 2012; 13:43:39 >
  • Ben şimdi anlamadım. Video modunda kaç fps ile çekim yapıyor bu meret ?

• Sadece gövde 2800$ vay... o zaman bu makine Canon'un 5D Mark II'siyle falan eş olucak gibi...

5D Mark II tamamen bir pro. makine...Ben bunu deyince insanlar bana kızıyor ama o segmentte genelde Canon ve Nikon tercih edilir...Sony'nin işi zor gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Athelas_ -- 13 Eylül 2012; 17:52:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Athelas_

Sadece gövde 2800$ vay... o zaman bu makine Canon'un 7D Mark II'siyle falan eş olucak gibi...

7D Mark II tamamen bir pro. makine...Ben bunu deyince insanlar bana kızıyor ama o segmentte genelde Canon ve Nikon tercih edilir...Sony'nin işi zor gibi...

Nasıl eş gibi Full frame ve APS-C sensor
    5D Mark II demek istedin herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: 79elendil79

quote:

Orijinalden alıntı: _Athelas_

Sadece gövde 2800$ vay... o zaman bu makine Canon'un 7D Mark II'siyle falan eş olucak gibi...

7D Mark II tamamen bir pro. makine...Ben bunu deyince insanlar bana kızıyor ama o segmentte genelde Canon ve Nikon tercih edilir...Sony'nin işi zor gibi...

Nasıl eş gibi Full frame ve APS-C sensor
    5D Mark II demek istedin herhalde

Hocam haklısın,düzelttim,eyvallah
  • Şimdi twitter'dan gördüm bu akşam creativelive da ki atölyede jordan mathew smith a99 kullanacakmış önümüzdeki iki gün boyunca makinenin kullanımı görülebilir.
    Canlı yayın türkiye saatiyle 19.00 da başlayacak bugün, yarın ve cumartesi.http://www.creativelive.com/live adresinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: 79elendil79

quote:

Orijinalden alıntı: _Athelas_ Sadece gövde 2800$ vay... o zaman bu makine Canonun 7D Mark IIsiyle falan eş olucak gibi... 7D Mark II tamamen bir pro. makine...Ben bunu deyince insanlar bana kızıyor ama o segmentte genelde Canon ve Nikon tercih edilir...Sonynin işi zor gibi...
    Nasıl eş gibi Full frame ve APS-C sensor 5D Mark II demek istedin herhalde

Bence 5D Mark 3 demek istediniz her halde,çünkü canon un 1dx harici en üst modeli 5d mark III şuan ve bu aletin özellikleri de onunla denk..

• Full Frame'i çevire çevire Tam kare diye mi çevirdiniz?
    Bir kere sensör kare değil ki dikdörtgen! 36mm x 24mm boyutu var. Bunun neresi KARE?

• quote:

Orijinalden alıntı: muratremix

Full Frame'i çevire çevire Tam kare diye mi çevirdiniz?
    Bir kere sensör kare değil ki dikdörtgen! 36mm x 24mm boyutu var. Bunun neresi KARE?

Sen ne onerirsin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratremix

Full Frame'i çevire çevire Tam kare diye mi çevirdiniz?

quote:

Orijinalden alıntı: Crosshair

RX1 tam kare değilmiş.

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

tam kare denmiş ama tam da kare değil, kenarlarında ovallikler var.
    bence tutmaz.

A99 tam kare mi acaba? Bunda da kandırmıyorlardır inşallah bizi.

bizleri çok güldüren bir espriye atıfta bulunulmuştu

• Yanlız adam orda espri yapmıyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: sokak_papagani

Şimdi twitterdan gördüm bu akşam creativelive da ki atölyede jordan mathew smith a99 kullanacakmış önümüzdeki iki gün boyunca makinenin kullanımı görülebilir. Canlı yayın türkiye saatiyle 19.00 da başlayacak bugün, yarın ve cumartesi.http://www.creativelive.com/live adresinde

yayın ön hazırlıkta beyler oturan sarışın adam kızlara sarkıyor :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

quote:

Orijinalden alıntı: sokak_papagani

Şimdi twitterdan gördüm bu akşam creativelive da ki atölyede jordan mathew smith a99 kullanacakmış önümüzdeki iki gün boyunca makinenin kullanımı görülebilir. Canlı yayın türkiye saatiyle 19.00 da başlayacak bugün, yarın ve cumartesi.http://www.creativelive.com/live adresinde

yayın ön hazırlıkta beyler oturan sarışın adam kızlara sarkıyor :D

başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris_55 -- 13 Eylül 2012; 19:00:33 >

• Dün çekim yoktu ama bugün ve yarın komple çekimmiş, şimdi başladı, stüdyonun çatısında çekime başlamak üzereler :)
  • Genelde birçok yerde aynı hataya düşülmüş AF modunda 6fps çekiyor makina Af olmadan 10-12 fps de çekiyor. Ayrıca Nikon D800, Canon 5D MarkIII'e rakip makinadır. AF modunda video çekiminde her ikisinide solda sıfır bırakır. Tek gerçek zamanlı AF çekim yapan şu an için sony nin SLT makinalarıdır. Kafa karıştıran tek şey ISO performansının nasıl olacağı SLT ayna kullanıldığı için ışıkta yüzde 20 lik bir kayıp var. MarkIII'e yakın bir ISO performansı olduğu söyleniyor. Eğer öyleyse elveda Canon,Nikon diyebiliriz.... Ben A900 kullanıyorum. Her zaman ISO performansı sorunu yaşadım. Umarım bu cihazda halletmişlerdir. Bu kadar yapmışken keşke tamamen Aynasız bir FF yapsalarmış... VG900 diye bir video camera yaptılar belki gerçek ISO performansını onda görürüz.. O da yine FF 24 mp.

• Fotolar müthiş heleki yüksek iso fotoları tadından yenmez...

http://www.photographyblog.com/previews/sony_a99_photos/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.