Şimdi Ara

Apple iPod nano modelini de yeniledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
4.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Apple'ın iPhone 5 lansmanında iPod touch güncellemesi beklense de, iPod nano ile küçük bir sürpriz yaptı.

Yeni iPod nano'da 2.5 inçlik çoklu dokunmatik bir ekran görüyoruz. Önceki nano modeline göre yüzde 38 daha ince profil ve 5.4mm kalınlık göze çarpıyor. 

Ekranın altına bir Home butonu konumlanmış. Ayrıca müzik kontrolü için fiziksel tuşlar da bulunuyor. Müzikseverler, entegre Bluetooth ile uyumlu aksesuar ve araç içi eğlence sistemlerine müzik akışları gönderebilecek. Yeni iPod nano 30 saat kullanım süresi sunuyor. Ayrıca FM radyo da bulunuyor.

Yazılım tarafında ise adım sayar, Nike+, resimler, podcast, radyo gibi uygulamalar bulunuyor.

Küçültülmüş Lightning konnektörü bu modelde de var. Kulaklık ise EarPod versiyonu. 16GB depolama kapasitesi ile sahip olabileceğimiz iPod nano, 7 farklı renk seçeneği ile Ekim ayında 149$'dan satışa sunulacak.

• al işte hep aynı şeyler aynı şey bi kamera koyar şuna insan

• en alınabilir yeni ürün bu olmuş,önceki nano neydi öyle 1.5" ekran bu gayet güzel olmuş.. 5.4mm ..

• Aha,şimdi Apple bu yuvarlak ikonlarında patentini almıştır.

• bu ne arkadaş.. isyan ettiriyorlar adama.. ne güzel saat olarak kullanıyordum yeni nesilde ufak çıksaydı öyle olcaktı büyük ipod isteyenlere ipod touch var zaten, neyin kafası bu arkadaşım..
  • Nano 5.nesil boyut açısından çok iyiydi, kamerası da vardı, ama dokunmatiği yoktu.
    6.nesilde dokunmatik geldi, boyutu küçüldü ve kamerası gitti.

Bu yeni nesilde de kamera eksik yine. Kamerası da olsa harika bir modelmiş, ama yine de beğendim.
  • telefonum büyük birde büyük bir müzik cihazı almayım diye geçen sene bi önceki nesil nano almıştım çokda memnumum küçük olması kimine göre avantajken kimine göre dezvantaj beğendim ama 6.nesil daha bir şirin daha bir albeniliydi
  • Nano 5 de kamerayı kullanmıyordum zira müzik - fitness dışında hiç kullanmıyorum.

Kamerayı kaldırmaları ve 16 gb olması çok iyi oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Purone

Nano 5 de kamerayı kullanmıyordum zira müzik - fitness dışında hiç kullanmıyorum.

Boyut büyük olduğu için sıkıntı çıkmazdı donanımsal olarak diye düşünüyorum. 5 MP fotoğraf ve 720p HD video çekimi özelliği olsaydı bu modeli alırdım diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cpt.135

quote:

Nano 5 de kamerayı kullanmıyordum zira müzik - fitness dışında hiç kullanmıyorum.

Boyut büyük olduğu için sıkıntı çıkmazdı donanımsal olarak diye düşünüyorum. 5 MP fotoğraf ve 720p HD video çekimi özelliği olsaydı bu modeli alırdım diye düşünüyorum.

Evet bende isterdim müzik dinlediğim aletle 720p video çekmeyi fakat uygun olmadığını düşünüyorum.5 deki kamera kullanışsız.

Olsa hayır denmezdi tabi

• quote:

quote:

quote:

Evet bende isterdim müzik dinlediğim aletle 720p video çekmeyi fakat uygun olmadığını düşünüyorum.5 deki kamera kullanışsız.

Olsa hayır denmezdi tabi

5'deki Webcam gibi bir şeydi, 640x480 diye hatırlıyorum. Fotoğraf özelliği de yoktu zaten. Ama eğer bu modelde dediğim özellik olsaydı herhalde yok satardı.

• @Cpt.135

Aynen.Harcadığı şarja değmiyor.

Tasarımı her ne kadar çin yapımı gibi görünse de değişik olmasa 5.nesil çakması diye nitelendiriceklerdi.Tuş olaylarını beğendim.Bluetooth da işe yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Purone -- 12 Eylül 2012; 22:33:26 >
  • quote:

@Cpt.135

Tasarımı her ne kadar çin yapımı gibi görünse de değişik olmasa 5.nesil çakması diye nitelendiriceklerdi.Tuş olaylarını beğendim.Bluetooth da işe yarar.

Çin yapımı gibi durmaz diye düşünüyorum, çünkü malzemeyi kaliteli tutmuşlardır. Çok sağlam ve aynı zamanda parlak renge sahip bir dış yüzey vardır tahminen. Ayrıca çok hoş bir tasarım olmuş, iPhone'u eleştirdim ama bunu iyi yapmışlar, işte bi' kamerası eksik o kadar.
  • quote:

quote:

@Cpt.135

Çin yapımı gibi durmaz diye düşünüyorum, çünkü malzemeyi kaliteli tutmuşlardır. Çok sağlam ve aynı zamanda parlak renge sahip bir dış yüzey vardır tahminen. Ayrıca çok hoş bir tasarım olmuş, iPhone'u eleştirdim ama bunu iyi yapmışlar, işte bi' kamerası eksik o kadar.

Sana özel bi' tane kameralı model çıkarsınlar
    iPhone'u beğenen kaç kişi var ki zaten?Varsa yoksa touch-nano

• Arayüz için sony tasarım içinde nokia dava açar artık

• quote:

quote:

quote:

@Cpt.135

Sana özel bi' tane kameralı model çıkarsınlar
    iPhone'u beğenen kaç kişi var ki zaten?Varsa yoksa touch-nano

Gerçi Sony de Nano'ya rakip çıkartıyordu, dün haberi vardı. Belki kamerası vardır.

• Bir dahaki modele koyar kamerayi merak etmeyin bu isler boyle malesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • apple saçmalamaya başlaı tasarımı çok kötü

• Apple iPod nano modelini de yeniledi

• Touch varken bunu almak pek mantikli degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.