Şimdi Ara

Samsung, Galaxy Note 2'nin 20 milyon, Galaxy S III'ün ise yıl sonuna kadar 30 milyon satış barajını aşacağını tahmin ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung, Galaxy Note 2'nin 20 milyon, Galaxy S III'ün ise yıl sonuna kadar 30 milyon satış barajını aşacağını tahmin ediyor

Samsung, kısa süre önce 20 milyon satış barajını aşan Galaxy S III ve 5 inç üstü segmentine mensup ikinci nesil telefon-tablet melezi için ön gördüğü satış rakamlarını Güney Kore basınıyla paylaştı. Yonhap haber ajansına konuşan firmanın Bilişim ve Mobil bölümler şefi JK Shin, amiral gemi modelinin yıl sonuna kadar 10 milyon daha satmasını beklediklerini söyledi.

Akıllı telefon pazarının lideri, 2011 yılında piyasaya sürdüğü amiral gemisinin 20 milyon sattığını geçtiğimiz Şubat ayında duyurmuştu. Tüketicinin beğenisine sunulduktan yalnızca 100 gün sonra aynı başarıyı elde eden Galaxy S III'ün üç aylık bir süreçte 10 milyon daha satması pek sürpriz olmayacaktır. Cihazın ilk 50 gününde 10 milyon satıp sonraki 50 günlük dönemde de hızını koruduğunu göz önünde bulundurduğumuzda piyasadaki bir yılı dolmadan 50 milyona ulaşması mümkün görünüyor.

Yaptığı açıklamada Galaxy Note 2'nin Ekim olarak bildirilen çıkışının iPhone 5'in Güney Kore'de satışa sunulacağı zaman dilimi dolayısıyla öne alınacağı söylentilerini yalanlayan Shin Jong-kyun, yeni hibrit aygıtları için de tahminini paylaştı. Kasım 2011'de resmiyet kazanan ilk Galaxy Note telefonu, bir ay önce 10 milyon satışa ulaşabilmişti. Oldukça şaşırtıcı bir başarıya imza atan Note'un ikinci versiyonu için gelen talep, çok daha yüksek bir rakama erişilebileceğine işaret ediyor.

Samsung'un tepe yöneticisi ülkemize de giriş yapacak olan Galaxy Note 2'nin halefinden iki kat daha fazla satarak 20 milyonu devirebileceğini düşünüyor. Shin'in her iki yorumu da Samsung sözcüleri tarafından doğrulandı. Hedeflenen rakamlara ulaşıması halinde Seul merkezli teknoloji devinin akıllı telefon sektöründeki liderliğini güçlendireceğini söyleyebiliriz. 

• cihaz ilk çıktığında kimse beğenmemişti. şimdi satış rekorları kırıyor.

• galaxy s3 almak isteyenler bile note 2 almalı bence. boyut olarak biraz büyük ama getirileri çok daha fazla.

s3'ten farkı 3100 mah pil, 2 gb ram, özel kalem, daha kaliteli ekran.

saygılar...

• Bi çok kişinin elinde S3 görüyorum demekki Milletimiz zengin iş yok felan hikaye
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devil33

Bi çok kişinin elinde S3 görüyorum demekki Milletimiz zengin iş yok felan hikaye

Bana göre yöneltilmesi gereken esas soru şu: ''İnsanlarımız bu cep telefonlarını kendi paralarıyla mı satın alıyor yoksa bankanın parasıyla (tüketici kredisi, kredi kartı vs) mı satın alıyor? Çevremdeki çoğu kişinin imkanlarını fazlasıyla zorlayıp lüks otomobillere bindiğini veya son model cep telefonları kullandığını biliyorum. İnsanlar bankalara milyarlarca lira borçlu ve balon hızla şişiyor. O balon bir gün patladığında ekonomimiz darmaduman olacak. Ne yazık ki üretmeden tüketen toplumların sonu hep böyle.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • artık galaxy de iphone gibi bir marka oldu. "en hızlı telefon"u isteyen adam gidiyor bunu alıyor. onlarca kişinin elinde bu telefonu gördüm. eminim ki sorsam napıyorsun diye çoğu en fazla twitter'a giriyorum der. samsung iyi reklam yapıyor.

• Artik yavas yavas kafam da galaxy note olusmaya basladi alacam bu sefer her seferinde akilli telefonlarda kendim icin internete girsin mail alayim yollayayim mantigiyla hareket ettim ama bu sefer her yönüyle tam verim alabilecegim bir telefon almak niyetindeyim saniyorum o 20 milyonun icinde ben'de olacagim :))

• Ben nasıl her çıkan galaxy s modelını alıyorsam ve alacaksam (s4-s5) artık galaxy note'unda böyle bir kitlesi var.Samsung son 2-3 senede çok iyi işler başardı.Artık apple iphone karşısında 2 tane rakip var. Galaxy S serisi ve Galaxy Note serisi

• Yeni iPhone 5 i gördümya, bence kesin çok daha fazla satar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ..Knight..

quote:

Bi çok kişinin elinde S3 görüyorum demekki Milletimiz zengin iş yok felan hikaye

Bana göre yöneltilmesi gereken esas soru şu: ''İnsanlarımız bu cep telefonlarını nakit parayla mı satın alıyor yoksa bankanın parasıyla (tüketici kredisi, kredi kartı vs) mı satın alıyor? Çevremdeki çoğu kişinin imkanlarını fazlasıyla zorlayıp lüks arabalara bindiğini veya son model cep telefonları kullandığını biliyorum. İnsanlar bankalara milyarlarca lira borçlu ve balon hızla şişiyor. O balon bir gün patladığında ekonomimiz darmaduman olacak. Ne yazık ki üretmeden tüketen toplumların sonu hep böyle.

geçen kuzenim aldı s3.kendisi memur fakat dünya kadar borcu var :) bir tüketim çılgınlığı olduğu doğrudur.insanlar nasıl oluyorda bu kadar pahalı telefonları pat diye alabiliyor şaşırıyorum.ben 2 bin tl verip telefon alan adamların 1 dolarlık programın crackli versiyonunu internetten arattıgını biliyorum :)
    kısaca canım ülkem kapitalizmin gözkamaştırıcı etkisine kapılmış durumda.çılgınca tüketiyoruzz resmen.zaten tamamiyle dışa bağımlı olan ve en kırılgan ekonomiye sahip bi ülke olmamızdan dolayı sonumuzun yunanistana benzeme ihtimaline dikkat çekmek isterim.tabiki isteyen istediği şeyi almakta özgürdür.misal ben şantiyede çalışan bir mühendisim.arazide anlık olarak mail alma/atma,fotograf çekip üzerine yazı yazıp gönderebilme,pc den yapabileceğin her türlü işlemi yapacak bir telefon arıyordumki note 2 çıktı.uygun fiyattan girerse şayet almak isterim.umarım insanlar g erçekten ihtiyaclarını karşılamak için alırlar hava atmak veya sükse yapmak için değil.

• Galaxy Note kullanıcısı olarak Galaxy Note 2 10 milyonu bile aşamaz...

• aypon5 i gördükten sonra s3 50 milyon rahat satar diyorum.

• quote:

quote:

Bana göre yöneltilmesi gereken esas soru şu: ''İnsanlarımız bu cep telefonlarını kendi paralarıyla mı satın alıyor yoksa bankanın parasıyla (tüketici kredisi, kredi kartı vs) mı satın alıyor? Çevremdeki çoğu kişinin imkanlarını fazlasıyla zorlayıp lüks otomobillere bindiğini veya son model cep telefonları kullandığını biliyorum. İnsanlar bankalara milyarlarca lira borçlu ve balon hızla şişiyor. O balon bir gün patladığında ekonomimiz darmaduman olacak. Ne yazık ki üretmeden tüketen toplumların sonu hep böyle.

tamamen katılıyorum o balon bir gün patladığında Yunanistandan beter olacağız...

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Galaxy Note kullanıcısı olarak Galaxy Note 2 10 milyonu bile aşamaz...

neden galaxy note'un kötü yanı nedir,android olmasımı?
  • bence teleonda maksimum boya s3 gelinmiştir , s3 boyutunda sırf ekrandan oluşan bir model illaki çıkacaktır tahminen s3 boyutunda note2 ekranına sahip olcak o zaman piyasada hiç bir telefon kalmaz :) motorolanın bu konsepte hazırladığı bir model var

• para birikene kadar zaman geçiyor. krediyle alır 10 ay biriktirmeye çalışacağıma 10 taksit halinde öderim daha iyi. hemde 10 ay erken kullanmaya başlamış olurum. ekonomide batmaz bu şekilde.

• quote:

quote:

Konudaki en güzel cevap bu olsa gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Galaxy Note kullanıcısı olarak Galaxy Note 2 10 milyonu bile aşamaz...

neden galaxy note'un kötü yanı nedir,android olmasımı?

Yazimi anlamamissin...
  • Samsung bence hedeflerine ulaşır. İnsanlar ios un ne kadar kısıtlayıcı sadelik derken insanları tek bir kalıba sokmaya çalıştığını başta amerika olmak üzere pek çok ülkede anlamış durumda. Umarım ülkemizdeki insanlarda kısa sürede bunu anlayabilirler. Hal böyle olunca ülkemiz dışında ki kullanıcılar android tabanlı ürünler arasında en iyi donanımı sunan ürünleri almak istediğinden ilk tercihleri samsung olmaktadır.

• S3 gibi ürünler çıkarmasında ... Plastik kasa elde kayıp düşme hissi veriyor... Pentile ekranlardan da kurtulsa ... Düşük RAM li olmasa ...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.