Şimdi Ara

Yeni bir teknoloji ile SMS'lerde 3D yüz ifadesi göndermek mümkün olabilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Cep telefonlarında sesli çağrının ardından en çok kullanılan ve operatörlere önemli bir gelir bırakan SMS, kısıtlı imkanları nedeniyle duyguların tam olarak aktarılmasına izin vermiyor. Japon NTT Docomo operatörü, SMS'lerde yüz ifadelerinin karakterler yerine 3D avatar görüntülerle iletilmesi konusunda çalışmalar yapıyor.

3D Face Avatar olarak adlandırılan yazılım SMS teknolojisine yenilikler katmayı hedefliyor. Bu sayede bir metin mesajında kişi gerçek yüz ifadesini ekleyerek gönderebilecek. Yazılım, kullanıcıların gelen mesajlardaki ruh halini anlayabilmesi için önemli bir adım olarak görülüyor. NTT Docomo, teknolojinin hazır olduğunu ve mobil cihazlarda kullanılabileceğini belirtiyor. 

Yazılım, mobil cihazın kamerasını kullanarak kullanıcının yüzünü tarıyor ve yüz ifadesini avatar haline getiriyor. Daha sonra metin mesajı ile birlikte bu 3D avatar alıcıya gönderiliyor. Böylece kullanıcılar telefonla daha fazla etkileşime geçmiş oluyor.

Teknolojinin hazır olduğu söylense de ne zaman kullanıma sunulacağı ve ne kadar ilgi göreceği merak konusu.

• Olursa çok iyi olur
  • Boş işler gerçekten.
  • gerçekten güzel bi özellik teknoloji geliştikçe daha da güzel bi hal alıcaktır bu olay ama benim anlamadığım karşıdaki kişinin yüzümü üç boyutlu görmesi ona ne kazandırıcak ki ?

• Yenilik her zaman iyidir ama büyük ihtimalle benim pek kullanmayacağım bir özellik olacak.Belki deneme amacıyla test ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FERFEROS -- 12 Eylül 2012; 16:44:50 >
  • teknoloji gelişiyor bunlar doğal şeyler.

• iyi olur denemek lazım
  • Bu akşam bunu tanıtabilirler

• Oyunlarda kendimizin tıpatıp aynısı yaratabilir bunla ya da bana öyle geliyor.

• sms nedense hep yerinde sayıyor arkadaş 160 karakter nedir ya?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mobile Prof.

Boş işler gerçekten.

+1
  • MMS var :) Ben video çekip yolluyorum, aşağı yukarı 15 saniye video çeksem gidiyor, 15 saniyede çoook şey söyleniyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mobile Prof.

Boş işler gerçekten.

+1

• cok ıyı

• İyi hoş da kaç kişi kullanır bilemiyorum, Mobile Prof.'un da dediği gibi boş işler bunlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Farklı bir teknoloji gerçekten.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.