Şimdi Ara

Film izlemek için gerçek 5.1 kulaklık tavsiyesi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
3
Favori
8.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Evimde Samsung Marka 5.1 ev sinema sistemi var ( sesindende oldukça memnunum) fakat apartmanda yaşadığım için yeterince kullanamıyorum.
    Evde kimseyi rahatsız etmeden gerçek 5.1 sesini verebilecek bir kulaklık sistemi arıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Kulaklıkğın özellikleri aşağıdaki gibi olmalı.

1- Optik veya RCA 5.1 ses girişi. ( Tv, Uydu veya media player bağlıyacağım)
    2- Dahili Dolby Digital ve DTS kod çözücüsü olmalı.
    3- Kulaklığı tercihen kablosuz ama kabloluda olabilir.
    4- Kulaklığında her bir kulak için 3-4 veya daha fazla hoparlör olmalı.
    5- Ev sinema sisteminin verdiği ses gücü ve bass değerlerini %80 yaklaşması yeterli.

Not :Sony MDR-DS6500 Benim beklentilerimim çoğunu karşılıyor fakat her kulak için bir hoparlör olduğundan çözdüğü sesi surround yaparak kullaklığa aktardığını ve yeterince iyi bir ses veremiyeceğini düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: cikkan

Merhabalar. Evimde Samsung Marka 5.1 ev sinema sistemi var ( sesindende oldukça memnunum) fakat apartmanda yaşadığım için yeterince kullanamıyorum.
    Evde kimseyi rahatsız etmeden gerçek 5.1 sesini verebilecek bir kulaklık sistemi arıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Kulaklıkğın özellikleri aşağıdaki gibi olmalı.

1- Optik veya RCA 5.1 ses girişi. ( Tv, Uydu veya media player bağlıyacağım)
    2- Dahili Dolby Digital ve DTS kod çözücüsü olmalı.
    3- Kulaklığı tercihen kablosuz ama kabloluda olabilir.
    4- Kulaklığında her bir kulak için 3-4 veya daha fazla hoparlör olmalı.
    5- Ev sinema sisteminin verdiği ses gücü ve bass değerlerini %80 yaklaşması yeterli.

Not :Sony MDR-DS6500 Benim beklentilerimim çoğunu karşılıyor fakat her kulak için bir hoparlör olduğundan çözdüğü sesi surround yaparak kullaklığa aktardığını ve yeterince iyi bir ses veremiyeceğini düşünmüyorum.

Dolby Digital ve DTS yi aynı anda çözebilen çok kulaklık yok. Özellikle DTS çözen bulman çok zor.

Ben ilk zamanlar ses sistemimde kullanmak için playvision decoder almıştım. Yaklaşık 1 sene sonra aynı firma gerçek 5.1 kulaklık getirince, onu da aldım. Şuan çoğunlukla WD TV media player ile kullanıyorum.

Decoder hem DTS hem de dolby digital çözebiliyor ve analog 5.1 olarak verebiliyor.

Kulaklık gerçek 5.1 olduğu için filmlerdeki surround etkisi ve decoder ile kullanımda ses şiddeti çok iyi.

Her iki ürünüde forumda kullanan arkadaşlar mevcut. Aratırsan bir çok yorum bulabilirsin.

• madcom M kullanıcısına yanıt
    Benimde W.D.media playerim var gerçekten bir film 5+1 sesiyle gerçek tadını veriyor ama kardeşim apartman ortamında mümkünatı yok kullanmak,ben filmleri çok geç saatlerde izlerim gece 2 de mesela, komşularda haklı.
    Bu cihazlar iyi bir çözüm gibi.Yorumunuza bakarak playvision decoder ve 5+1 kulaklığı alıcağım,bakalım beni tatmin edicekmi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi King Kong İstanbulda -- 22 Eylül 2014; 9:02:34 >
  • Roccat Kave 5.1 bulmaya çalış.
    Gerçek bir 5.1 kulaklıktır.
    DTS çözücü kulaklık da bulamazsın.
    DTS çözebilen bir Ses kartı bulman lazım.
  • İsaac Newton kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Bana ses kartı olmaz,Ben filmleri pc den değil media player cihazını led tv ye bağlayarak izliyorum.
    playvision firmasının media playerler için dts çözen ve dağıtan bir decoder cihazı var,onu almayı düşünüyorum.
    yine aynı firmanın 5.1 kulaklığınıda bu cihaza bağlamayı düşünüyorum.

Roccat Kave 5.1 kulaklığı ise araştıracağım.
  • SONY kulaklıklara bir göz atın derim.
    Ama DTS çözebilen kulaklıklar biraz tuzlu oluyor malum
  • Arkadaşlar şunu anladım kesinlikle en iyi çözüm playvision ürünleri.

Playvision " dts decoder+ 5.1 kulaklık"

Bayramdan sonra sipariş verip geceleri 5.1 sesin keyfini özgürce tadacağım.

Bayramınız kutlu olsun
  • hayırlısı olsun.
    Sizede iyi bayramlar
  • Playvision kulaklıktan almış bulunmaktayım,mükemmel bir şey çok kaliteli bir 5-1 ses veriyor.
    Vestern dijital gen2 playerim var decoder ve kulaklık=mükemmel sonuç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinirlisinek

Arkadaşlar şunu anladım kesinlikle en iyi çözüm playvision ürünleri.

Bayramınız kutlu olsun

Hocam urun linki PM alabilir miyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lovekrand

quote:

Orijinalden alıntı: sinirlisinek

Arkadaşlar şunu anladım kesinlikle en iyi çözüm playvision ürünleri.

Bayramınız kutlu olsun

Hocam urun linki PM alabilir miyim

google a playvision 5.1 yaz en üstteki link ürünün resmi sitesi detaylı bilgi var.Ayrıca aşağıdaki konuda ürün hakkında bilgi var.

http://forum.donanimhaber.com/m_57497840/tm.htm

Ben ereyondan aldım 9 taksitle.

• Hocam sizin konuyu görüp bütün kulaklık düşüncemi değiştirdim, ses kartım desteklemiyor bu yüzden kulaklığın kendi kartındaki performansı değerlendirirseniz çok sevinirim
  • Arkadaşlar playvision 5.1 kulaklılığın performansı,detaylı incelemesi,teknik özellikleri vs.aşağıdaki linkini verdiğim konuda çok faydalı bilgiler var.

burada. http://forum.donanimhaber.com/m_57497840/tm.htm
  • Kulaklık arayışımda Playvision ve turtle beach kulaklıklar denedim ikisindede her kulakta 4 hoparlör vardı aradığım kalıteli sesi bulamadım. Sonunda ürünleri sattım. Daha sonra PS4 için ps4 gold wireless headset aldım bu ürünün bilgisayardada çalıştığını görünce bir deneyim dedim. Sonuç oldukça iyi. Ürün gerçek 5+1 olmasada oldukça kaliteli bir surround ses verebiliyor. En son çıkan transformer filminde denedim gayet iyiydi. Dışarıya gürültü vermeden film keyfi yapmak istiyenlere tavsiye ederim.
    (Not Bu arada filmleri Pop corn C-300 yerine Asus Vivo PC'de izlediğimden optik ses çıkış olmasına gerek kalmadı)
  • Kulaklık arayışımda forumda sony firmasının MDR-DS7500 ve MDR-HW700DS kulaklıklarının film izlemek için övüldüğünü gördüm. Forumdan bir arkadaştan MDR-HW700DS aldım. Bu kulaklıklar Dolby ve DTS destekli kablosuz ve oldukça güzel ses veriyorlar. Kulaklıkla film izleme ihtiyacımı tam olarak karşılıyor. Ev sinema sisteminin ses kalitesine %80-%90 oranında yaklaşıyor. Ben memnun kaldım. Forumda bu kulaklılara ait görüşlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_84434171//tm.htm#84434171

http://forum.donanimhaber.com/m_70927700//tm.htm#70927700

• cikkan kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun arkadaşım,kaça aldınız acaba MDR-HW700DS yi?
  • İkinci el 1050TL. Yurt dışından alsaydım gümrük dahil 1200-1400TL olacaktı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.