- x
1. Ordu Muhabere Alay Komutanlığı YARIMBURGAZ / İSTANBUL
28 Cevap21823 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1211 Mesaj
8 Nisan 2006; 13:43:06 

Selamlar arkadaşlar, 309. dönem, kısa dönem piyade er oldum, 12 sinde buraya teslim olacağım.

1. Ordu Muhabere Alay Komutanlığı YARIMBURGAZ / İSTANBUL da yapacağım.

Ancak bu "YarımBurgaz" istanbul da neresi arkadaşlar, bilen varmı? Burada askerliğini yapmış olan varmı? Nasıl gidilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sight -- 8 Nisan 2006; 14:06:17 >

1806 Mesaj
8 Nisan 2006; 13:57:03 

istanbul yenibosna metro otobüs durakalrından hty15 e bin oradan geçer.
çok güzel yere düşmüşün -evimin yanı yaaa offfff neyse şafak 36- bende 307kd yim bayburta

1211 Mesaj
8 Nisan 2006; 16:49:02 

Çok sağol kardeş, teşekkürler, hayırlı teskereler sana, bişey kalmamış.. :)

1211 Mesaj
20 Mayıs 2006; 13:18:43 

Bir gün gelecek;.. 1 gün kalacak!..

3208 Mesaj
20 Mayıs 2006; 14:17:49 

dostum ben askerliğimin 4 ayını orada yaptım,tezkereye 1-1.5 ay kala 1.ordu-selimiye'ye geçtim...yarımburgaz kışlası halkalı'da...küçükçekmece gölüne sıfır,hatta nöbet tutacaksın orada muhtemelen:))ben 301kd yaptım...haftasonu burada değilim,beni msn'ine ekle,pztesi gibi sana yardımcı olmaya çalışayım...
serhatsaglar@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plateau -- 20 Mayıs 2006; 14:18:28 >

KASTAMONU - SERBEST MİMAR - 17.04.1980

1211 Mesaj
15 Eylül 2006; 19:59:29 

quote:

Orjinalden alıntı: sight

Bir gün gelecek;.. 1 gün kalacak!..

O gün geldi;.. 1 gün kaldı!!..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Eylül 2006; 20:03:14 

ne mutlu sana

2207 Mesaj
15 Eylül 2006; 20:28:44 

Lan ne şans beeeee herhalde askerde sürünen ender adamlardan biriydim ben ALAYINIZA

1161 Mesaj
10 Ağustos 2008; 16:36:33 

Bu gün bende bu yere düştüm. İnşallah anlatıldığı gibi iyidir, kötü bir duyum almadım henüz

3157 Mesaj
10 Ağustos 2008; 16:39:14 

quote:

Orjinalden alıntı: TIGERSHARK

Lan ne şans beeeee herhalde askerde sürünen ender adamlardan biriydim ben ALAYINIZA

Komando olarak yapmamış mıydın?

Encinaar

830 Mesaj
10 Ağustos 2008; 16:43:45 

nerelisin arkadaşım.
quote:

Orjinalden alıntı: sight

Selamlar arkadaşlar, 309. dönem, kısa dönem piyade er oldum, 12 sinde buraya teslim olacağım.

Ancak bu "YarımBurgaz" istanbul da neresi arkadaşlar, bilen varmı? Burada askerliğini yapmış olan varmı? Nasıl gidilir?

1161 Mesaj
10 Ağustos 2008; 16:55:27 

Beyler deyin hele nasıl yerdir yavv Meraktan çatlatmayın gerçi yarın değil öbür gün göreceğiz nasıl bir yer olduğunuda şimdiden tedbirli olalım.

EDit : Bu soruyu eksik sorduğum galiba, komutanları, yerleşkesi imkanları anlamında sordum, ayrıca askerlik için komando işaretlemiştim önceki formlarda ama maalesef düştüğümüz yerle ilgili olarak bizim bir TERCİH şansımız yok. O yüzden Milli Savunma Bakanlığınca yapılan yerleştirme sonucu düştüğümüz yeri araştırmakta bir abes görmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hidden -- 10 Ağustos 2008; 17:11:46 >

3210 Mesaj
10 Ağustos 2008; 16:55:59 

askrlik henuz yapmadim ama duyduklarima gore ,nerde yaptiginin onemi yok catisma bolgesi olmadiktan sonra,benim bildigim onemli olan icerigi :)

2822 Mesaj
10 Ağustos 2008; 17:00:11 

quote:

Orjinalden alıntı: hidden

Bu gün bende bu yere düştüm. İnşallah anlatıldığı gibi iyidir, kötü bir duyum almadım henüz

yok yav en fazla havan atarlar tekrar ölürsün

bkz: g.t ister

İt Ötükende gezmekle Kurt olmaz !

1161 Mesaj
10 Ağustos 2008; 17:05:37 

quote:

Orjinalden alıntı: Can !

yok yav en fazla havan atarlar tekrar ölürsün

bkz: g.t ister

Allaha bir can borcumuz var şükürler olsun onuda veririz, kendim erken sevk talep edip istedim askere gitmeyi havan mermisi değil top güllesi vız gelir trıs gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hidden -- 10 Ağustos 2008; 17:04:26 >

1211 Mesaj
27 Ağustos 2008; 21:40:10 

quote:

Orjinalden alıntı: cakin

nerelisin arkadaşım.

Benim kütük izmit ti hocam, istanbul nası çıktı bende anlamadım ben kesin doğu moğu çıkar diyodum yani..

18 Mesaj
10 Aralık 2010; 12:45:40 

337. kısa dönem Olarak geliyorum. Esenler otogarından nasıl gidecem. Dagıtım olur mu burdan başka bir yere ? Nasıl bi yer ?

1624 Mesaj
10 Aralık 2010; 12:50:19 

askerliğimi muhabere alayında yaptım bende 89/2 olarak 18 ağustosta teskere aldım..
esenlerde trene bin şirinevlerde in orda atv mtero hlakalı konutbirlik yazan minibüse bin
askeriyede inicem de konutbirlikde in..sorusu olan varsa cevaplarım hayırlı teskereler..

1103 Mesaj
10 Aralık 2010; 12:55:36 

quote:

Orijinalden alıntı: echomaniac

askerliğimi muhabere alayında yaptım bende 89/2 olarak 18 ağustosta teskere aldım..
esenlerde trene bin şirinevlerde in orda atv mtero hlakalı konutbirlik yazan minibüse bin
askeriyede inicem de konutbirlikde in..sorusu olan varsa cevaplarım hayırlı teskereler..

trenden kastın metro herhalde dostum değil mi :)

Bu arada hayırlı tezkereler ama bunu da söylemek zorundayim ilk tokatı dh den ye.

"Bu saatten sonra ben mi gideyim şafak olmuş -1303"
büyük büyük deden 313. KD

DODOLENZA - Deri çanta ,deri cüzdan ve aksesuar online satış mağazası http://www.dodoleather.com

1624 Mesaj
10 Aralık 2010; 13:01:33 

evet metro metrobüs değil yardımcı olmak istedim dede torun muhabbeti değil ama işte neyse

407 Mesaj
10 Aralık 2010; 13:11:28 

2006 yılın konusu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

18 Mesaj
10 Aralık 2010; 16:44:09 

Teşekkürler. Kısa dönemleri dagıtıma gönderiyorlar mı ?

641 Mesaj
10 Aralık 2010; 19:14:33 

ikmal er ne iş yapar arkadaşlar? buraya ikmal er olarak düşmüşüm.

821 Mesaj
10 Aralık 2010; 20:45:11 

quote:

Orijinalden alıntı: sight

yarımburgaz kışlası küçükçekmece gölünün orada. abim geçen sene orda yaptı acemiliği

57 Mesaj
11 Aralık 2010; 22:18:47 

Valla arkadaşım o yazan yani ikmal hiçbişeyi belirlemez bendede bakım yazıyodu..Sana şöyle anlatayım ben 331.K.D ydim.Yarımburgazda acemiliği yaptıktan sonra metrise gönderdiler orada ayırdılar sınıfımda bakım yazdığı halde piyade oldum sınıfında bakım yazan başka arkadaşıda bakım bölüğüne aldılar metriste 1 hafta kaldıktan sonra selimiye kışlasına gönderdiler ordada nizamiyedeydim.Yani orda yazan sınıf önemli değil..

331.DÖNEM BİLGİ EKRANI
1'İNCİ OR. HRK. KUR. YBŞK. MU. A. K.LIĞI YARIMBURGAZ İSTANBUL

57 Mesaj
11 Aralık 2010; 22:21:06 

Evet.Göneriyorlar 331.KD den 250 kişiden 7 kişi yarımburgazda kaldı 20 kişi metris geri kalanda selimiye kışlasına gönderildi..

331.DÖNEM BİLGİ EKRANI
1'İNCİ OR. HRK. KUR. YBŞK. MU. A. K.LIĞI YARIMBURGAZ İSTANBUL

641 Mesaj
11 Aralık 2010; 22:43:52 

çok teşekkürler dostum. gönderileceğimiz yeri ne zaman öğreniyoruz ilk günlerde söyleniyr denildi. doğru mudur?

641 Mesaj
7 Eylül 2011; 15:03:41 

Amacım konuyu hortlanmak falan değil.

Acemiliğimi burada yaptım. Bazı şeyleri paylaşayım buraya düşen arkadaşlara belki bir yararı dokunur..

Öncelikle İstanbul'da böyle bir kısla yok. Tam bir cennet olduğunu söyleyebilirim. Usta birliğini farklı yerde yaptım, başka kışlalara da girip çıktım. Fakat ben bu kışla kadar güzel bir kışla görmedim arkadaşlar. Selimiye elbette daha güzel olabilir ama orada adım başı rütbeli olduğunu unutmamak gerekir.

Kışlanın temizliği olsun askeri gazinosu olsun çok güzeldi. Ben kışın askerlik yaptım burada, tam anlamıyla dondum. Yemekhanesi de kısmen temizdi.

Biz 300 kişi acemilik yaptık, belki bu yüzden bizi pek kasmadılar. Ama komutanlar saygılı ve seviyeli idi. Bazıları hariç tabi. Kendini genelkurmay gören tipler de vardı.

Şöyle kötü bir yanı olabilir buranın burada acemilik yapıp askeriyenin şartlarını hep böyle olacağını sanıp başka bir kışlaya geçtiğinde şok oluyorsunuz. Yani askerlikle burada tanışacak arkadaşlar bu kışlanın diğer kışlalara göre daha yaşanılabilir bir yer olduğunu unutmasınlar.

5169 Mesaj
18 Eylül 2012; 16:51:24 

Askeri Dilde: 1'İNCİ OR. HRK. KUR. YBŞK. MU. A. K.LIĞI YARIMBURGAZ İSTANBUL
Çevirisi: 1. Ordu Harekat Kurmay Yarbaşkanlığı Muhabere Alay Komutanlığı
Türkçesi: 1. Ordu Muhabere Alay Komutanlığı Halkalı İstanbul

Mutemelen 12.12.12'de askere gidecek 349 KD'lerden, yine yoğunluktan dolayı acemiliği buraya çıkan olacaktır.
O yüzden bilgi vereyim istedim şimdiden.

Google Maps'e şunu yazınca çıkıyor ( maps.google.com )
@41.038761,28.761606

Buradan dağıtılacağınız yerler:
1- İstanbul Üsküdar Selimiye Kışlası,
2- İstanbul/Çatalca,
3- İstanbul/Hadımköy,
4- İstanbul/Metris
5- Aynı yerde de kalabilirsiniz.
(gerçi ben 337. KD olarak, gidecekleri usta birliğini askerde iken öğrenen son dönemdim sanırım, şimdi ikisi de aynı anda açıklanıyor heralde. O yüzden bizde çok daha fazla belirsizlik ve heyecan oluyordu)

Çok güzel bir alay, 1. Ordu'nun Muhabere Alayı'dır burası. Alay komutanı dolayısıyla Albay rütbesindedir. Görebileceğiniz en yüksek rütbedir burada (denetlemeye gelen olmazsa)

Küçükçekmece gölünün kıyısında, temiz, güzel, bakımlı, eziklik yaşayan astsubay çavuşlar haricinde komutanları iyi olan, normalde mevcudu 250-300 olup, Kısa Dönemlerin de Aralık celplerinde 250-300 kişi gelmesinden dolayı pek bir şey yaptırılmayan, banyo ve yemek ihtiyaçları sağlıklı şekilde giderilebilen bir alaydır.

Aralık celbinde soğuk olur. İçlik falan alın, polar eldiven, bere, boyunluk seti almıştım ben, epey kullandım.
Kantinde askeri malzeme bulamayabilirsiniz, o yüzden şunu oradan alırım, bunu oradan alırım demeyin bence.
Kantini iyidir, bozuk para alın yanınıza.

Alayın içinde 4 tabur vardı zannedersem; Mebs taburu, tasmus taburu, alay karargah, bir tane daha ismini hatırlayamadığım tabur vardı.
Kısa dönemler mevcuda göre bu taburlara dağıtılıyor. Ancak tabur mensubu olmuyorsunuz acemi asker olduğunuz için, o taburun binasında kalıyor olsanızda size takım deniyor, 1. takım, 2. takım gibi.

Alayda kalanlar oldu, kalanlar için acemilikten sonrasının çok iyi geçeceğini söyleyemem. Çünkü 280 kişiden 10-15'i burada kalıyor. Dolayısıyla nöbet saatleri yüksek oluyor.

Ben dağıtımda Selimiye Kışlası çıktığı için az biraz da oradan bahsedeyim.

1. ORDU KOMUTANLIĞI SELİMİYE KIŞLASI ÜSKÜDAR İSTANBUL

İstanbul Üsküdar'da, Harem feribot iskelesinin orada, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinin yakınında yer alıyor. maps.google.com dan " Selimiye Kislasi, Üsküdar, Turkey " yazarak kışlaya ulaşabilirsiniz.
1. Ordu Komutanlığı'nın karargahıdır burası. Komutanı Orgeneraldir. KKK'nın bir altında yer alır diyebiliriz.
Örnek olarak benim zamanımdaki Ordu Komutanı Org. Hayri Kıvrıkoğlu, Şuanki KK Komutanıdır bildiğiniz gibi.
Kışlada yaklaşık 150 civarı Albay olduğu söylenir (Kurmay Albaylar dahil).
Her gün kışlaya 4 General giriş çıkış yapar; Ordu Komutanı Orgeneral, Kurmay Başkanı Tümgeneral, Harekat Kurmay Yarbaşkanı Tuğgeneral, İdari Kurmay Yarbaşkanı Tuğgeneral.
Bu yüzden biraz diken üstünde olsanız da çoğu Albay-Yarbay'ın sizin yaşınızda çocuğu olduğu için son derece iyi niyetli yaklaşırlar (bazıları hariç)
Üst düzey komutanların cenazeleri Selimiye Camii'nde olursa o zaman yıldızlar geçidi olur, galaksiyi yakından görebilirsiniz :)
4 Bölük var: Muhafız, Karargah, Hizmet, Bakım
Hepsinin kendine göre iyi yanı da var iyi olmayan yanı da. O yüzden bunun hakkında pek bir şey yazmaya gerek yok.
İstanbul'un en güzel manzaralarından birine sahip bir yerdedir. Bina çok güzel. İmkanlar çok güzel. Kadıköy yürüyerek 10 dakika. Kışlanın önünden geçen minibüsler ile Uzunçayır Metrobüs durağına ulaşabilirsiniz.
Askerlik yapılacak en güzel yerdir diyebilirim. Umarım Halkalıya, oradan da Selimiye'ye düşersiniz.

Hayırlı tezkereler

Halkalı Muhabere Alayı ile ilgili diğer başlık da bu:
http://forum.donanimhaber.com/m_36320762/tm.htm

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Kısa, uzun dönem ve Yedek Subay adayları » 1. Ordu Muhabere Alay Komutanlığı YARIMBURGAZ / İSTANBUL
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.469