- x
Sizce Dersaneler Kapatılsın m?ı Kapatılmasın mı?
16 Cevap1270 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
[Poll]

Sizce Dersaneler Kapatılsın m?ı Kapatılmasın mı?

Kapatılsın.
  40% (34)
Kapatılmasın.
  38% (32)
Fark etmez
  10% (9)
Yerine daha iyi bişi gelicekse kapatılsın
  4% (4)
Yerine daha iyi bişi gelicekse kapatılmasın
  3% (3)
Bilmiyorum.
  1% (1)

Toplam oy : 83

(en son oy tarihi : 12 Eylül 2012; 0:15:38) 
Giriş

0 Mesaj
11 Eylül 2012; 19:38:53 

Bence kapatılmasın çünkü ben düz lisede okuyorum ve anadolu liselerinden daha düşük eğitim verilebiliyor fakat düz lideki öğrencide,meslek lisesindekide anadoludakide aynı dersaneye gidebiliyor ve dersaneler durumu biraz olsun eşitlemiş olabilir ve düz ve meslek liselerinde okuyan öğrenciler dahada iyi eğitim görmüş olabilir.Fakat kapatılıpta meslek,düz,anadolu liseleri arsındaki eşitliği sağlarlarsa ve dersanelerin yerine başka bir şey getirilirse ozaman kaldırılsın.Sizin görüşlerinizi alalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheLimonataX -- 11 Eylül 2012; 19:40:31 >

2140 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Madarist
11 Eylül 2012; 19:39:56 

tutmaz bu konu

Pirates are evil!!? The Marines are righteous!!?
These terms have always changed throughout the course of history...!!!
Kids who have never seen peace and kids who have never seen war have different values!!!
Those who stand at the top determine what's wrong and what's right!
This very place is neutral ground!!!
Justice will prevail, you say!? But of course it will!!
Whoever wins this war...becomes justice!

0 Mesaj
11 Eylül 2012; 19:43:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Darui

tutmaz bu konu

başlık bu konuyla ilgili her şeyi anlatıyor o zaman niye girme gereksinimi duydun ve niye yorum atma gereksinimi duydun

783 Mesaj
11 Eylül 2012; 19:44:26 

Burda ayrı ayrı konuları ele alabiliriz. Aslında 2 konuyu ele alıp eleştirmek gerekirse, maddi durumu olup giden var gidemeyen var o yüzden haksızlık ortaya çıkıyor. Hedefi olan her öğrenci dershaneye gitmek ister lakin maddi durumu olmayan arkadaşlarımız malesef gidemiyor. Ücretleri biraz düşerse daha çok ailenin bütçesine uygun olacağı için daha çok giden öğrenci olacaktır. Diğer husus ise öğretmenler. Dershaneler kapanınca binlerce öğretmen işsiz kalacak, zaten o kadar yıl okuyup iş bulamadıkları için dershaneye giden öğretmenlerimiz şimdi tüm açıkta kalacak. Öğretmenleri bu hale düşürenler utanmalıdır bu konumda. Aslında söyleyecek daha çok sözüm var yalnız bu tartışma yaratabilir. Genel olarak düşüncelerim bunlar.

Benim söylediğim her sözde bir hayr var, hayr-ı şerde sakladım.

760 Mesaj
11 Eylül 2012; 19:45:18 

okuldaki hoca nereye kadar sorularımıza zaman ayırabilecek

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi

581 Mesaj
11 Eylül 2012; 19:53:55 

Kapatılmasın, parayı peşin verdik Şaka bir yana, eğitim sisteminde değişiklik olmadığı sürece bir şeyi değiştirmez kapatılması. Hatta bence dersane günümüzde çok da yararlı, geçen sene matematik hocamın 5-10 dakika arasında çözdüğü sorular yüzünden arkadaşlarım delirme noktasına gelmişti

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

46 Mesaj
11 Eylül 2012; 19:59:22 

Anadolu liselerindeki hocalar süper sanki anadolu lisesindeyim bir kaç ders hariç gram birşey öğrenmedim.Dershanede telafi etmeye çalışıyorum kapatırlarsa o zaman hapı yutarız işte

Türk Oğuz Beyleri, işitin! Üstte gök çökmedikçe, altta yer denizi delinmedikçe, ilini töreni kim bozabilir?
Ey Türk! Titre ve Kendine Dön!

315 Mesaj
11 Eylül 2012; 20:00:09 

Sınav sistemi olduğu sürece dershaneler kapatılmaz sadece isim değiştirir.

Düşünebilen her canlının insan olması,insan olan herkesin düşünebildiği anlamına gelmiyor ne yazık ki.

372 Mesaj
11 Eylül 2012; 20:02:29 

eğer ki dershaneler özel okul olursa işler daha kötü olur al başarılı öğrenciyi notlarını da şişirme garantisi ver tamamdır,test çözme dersleri falan yapılır artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1331 Mesaj
11 Eylül 2012; 20:03:28 

Sanki süper eğitim sistemimiz,müfredatımız varda dershaneler kaldırılıyor.Her sene bir değişiklik oluyor.Eğer dershaneler kapatılırsa üniversite giriş sınavlarını geçenlerin sayısı %70 düşer.

Kai

1325 Mesaj
11 Eylül 2012; 20:07:19 

Dershane kaldırcaklarına okulu kaldırsınlar dershanede 1 senede lisedeki 4 senemden daha fazla şey öğrenmiştim..

783 Mesaj
11 Eylül 2012; 20:13:22 

quote:

Orijinalden alıntı: !ScR3aM!

Dershane kaldırcaklarına okulu kaldırsınlar dershanede 1 senede lisedeki 4 senemden daha fazla şey öğrenmiştim..

Kesinlikle haklısınız, ben okuduğum lise yılları içerisinde müfredata tam olarak uyan öğretmen göremedim malesef. Dersler erken biterdi son 2-3 hafta boş boş gezerdik ki konuların çoğu bu önemsiz diye atlatılıyor ya da yarım yamalak bahsediliyordu. Bazı dersler ise daha kitabın yarısındayken biterdi. Yani olan boşa giden 1 ayımız oluyordu ya da öğrenemediğimiz konular. Dershanede ise tam tersiydi 1 dk bile çok önemliydi.

Benim söylediğim her sözde bir hayr var, hayr-ı şerde sakladım.

0 Mesaj
11 Eylül 2012; 20:27:53 

769 Mesaj
11 Eylül 2012; 20:33:11 

quote:

Orijinalden alıntı: WhiteSword

Sınav sistemi olduğu sürece dershaneler kapatılmaz sadece isim değiştirir.

Aynen. Adı dershane olmaz kurs olur, etüt olur... Hala önünü arkasını düşünmeden bir şeylere söylendiği anda inananlar var. Geçenlerde 'başbakanıma bak harçları kaldırdı adam helal olsun' diye sevinenler ikinci öğretimlerin harçlarının kaldırılmadığını bilmez mesela. İkinci öğretimler çok başarısız, baba parasıyla okuyan elemanlar sanki.

Bu dershane olayı da bunun gibi kesin altından bir şeyler çıkar.

0 Mesaj
11 Eylül 2012; 23:06:54 

Bilmiyorum

0 Mesaj
11 Eylül 2012; 23:08:57 

Bilmiyorum

195 Mesaj
11 Eylül 2012; 23:11:55 

Dershanelerde okulda anlamadıklarının birçoğunu anlayan bir sürü kişi var. YGS/LYS gibi sınav sistemleri olduğu sürece böyle özel kurumlar varlığını sürdürür. Tabi isteyen dershaneye gitmeden de YGS veya LYS'de başarı sergileyebilir. Bana sorarsanız komple sınav sisteminin kaldırılması, yerine daha iyi bir sistem gelmesi taraftarıyım. İşin maddi boyutuna girmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fermiyon -- 11 Eylül 2012; 23:17:28 >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Sizce Dersaneler Kapatılsın m?ı Kapatılmasın mı?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.461