- x
Askerde Tankçı veya Tank Komutanı Olmak ?
21 Cevap10899 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2509 Mesaj
11 Eylül 2012; 9:39:54 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Merhaba Beyler Askerde Tank Kullanmak veya Tank Komutanı olmak için ne yapılması lazım? Bilgi Verirseniz sevinirim.

★★★★★★★

''Auf Wiedersehen Regenmeister''
''Hiçbir zaman kendi limitlerime ulaşamadım.Beni daha hızlı olmaktan alıkoyan hep aracın limitleri olmuştur,kendi limitlerim değil.''
Michael Schumacher ''The Red Baron''
7 Times Formula One World Champion (94-95-00-01-02-03-04)
#91 Grand Prix Victory #68 Pole Positions #77 Fastest Lap #155 Podium #22 Hat-tricks (pole, win, fastest lap)

1006 Mesaj
11 Eylül 2012; 10:47:15 

Bir tankçı birliğinde eğitim görmen gerekiyor. Tank komutanı zaten olamazsın, ama tank nişancısı olabilirsin. Tank Komutanı'n yanındayken aracı sürebilirsin.

Ezop köleyken insafsız bir efendisi varmış. Bir gün ya kızdığından ya da "efendi" olmanın vahşi zevkini tatmak istediğinden Ezop'un kolunu tutup kıvırmaya başlamış. Ezop, sakin bir sesle "kıracaksın" demiş. Efendisi aldırmadan kıvırmaya devam etmiş, Ezop bir kez daha "kıracaksın" diye uyarmış. Biraz daha zorlayınca kolu çat diye kırılmış, Ezop acısına rağmen sükunetini hiç bozmadan "kırdın" demiş. Ampul epeydir toplumun kolunu kıvırıyor. Biz, Ezop kadar sakin olmayan bir sesle "kıracaksın" diyoruz. Ampul zorlamaya devam ediyor. Emin olun, toplumun "kolu" kırıldı mı, canı çok acır. O acıyı çekmeye çok yaklaşıyoruz. Ve elimizden geldiğince uyarmaya çabalıyoruz. "Kıracaksın."
TÜRK, TÜRKÇÜ, ATATÜRKÇÜ, IRKÇI

303 Mesaj
11 Eylül 2012; 10:58:38 

Yaş kaç ? Eğitim durumun nedir ? Gözünde, kulağında sorun var mı? Boy- kilo kaç ? Tank komutanı = Subay demek Tank Nişancısı, Sürücüsü= Astsubay demek.

1006 Mesaj
11 Eylül 2012; 11:03:30 

quote:

Orijinalden alıntı: cyborg88

Yaş kaç ? Eğitim durumun nedir ? Gözünde, kulağında sorun var mı? Boy- kilo kaç ? Tank komutanı = Subay demek Tank Nişancısı, Sürücüsü= Astsubay demek.

Eğer askerlik yaptıysan; ankara'da yapmışsın herhalde.. Ben Van Başkale'de yaptım, Tank komutanı uzman çavuş, tank nişancısı ise onbaşı idi.

Ezop köleyken insafsız bir efendisi varmış. Bir gün ya kızdığından ya da "efendi" olmanın vahşi zevkini tatmak istediğinden Ezop'un kolunu tutup kıvırmaya başlamış. Ezop, sakin bir sesle "kıracaksın" demiş. Efendisi aldırmadan kıvırmaya devam etmiş, Ezop bir kez daha "kıracaksın" diye uyarmış. Biraz daha zorlayınca kolu çat diye kırılmış, Ezop acısına rağmen sükunetini hiç bozmadan "kırdın" demiş. Ampul epeydir toplumun kolunu kıvırıyor. Biz, Ezop kadar sakin olmayan bir sesle "kıracaksın" diyoruz. Ampul zorlamaya devam ediyor. Emin olun, toplumun "kolu" kırıldı mı, canı çok acır. O acıyı çekmeye çok yaklaşıyoruz. Ve elimizden geldiğince uyarmaya çabalıyoruz. "Kıracaksın."
TÜRK, TÜRKÇÜ, ATATÜRKÇÜ, IRKÇI

2509 Mesaj
11 Eylül 2012; 11:55:29 

quote:

Orijinalden alıntı: cyborg88

Yaş 19 Lise Mezunuyum Hiç sağlık sorunum yok Boyum 1.75-1.80 Civarı 68 Kiloyum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

★★★★★★★

''Hiçbir zaman kendi limitlerime ulaşamadım.Beni daha hızlı olmaktan alıkoyan hep aracın limitleri olmuştur,kendi limitlerim değil.''
#91 Grand Prix Victory #68 Pole Positions #77 Fastest Lap #155 Podium #22 Hat-tricks (pole, win, fastest lap)

34 Mesaj
11 Eylül 2012; 12:01:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Çift Çekirdekli

Merhaba Beyler Askerde Tank Kullanmak veya Tank Komutanı olmak için ne yapılması lazım? Bilgi Verirseniz sevinirim.

Abim şu anda asker,Siirt'de tank şöförü,Ehliyetin varsa ve Ankara'ya düşersen tank ile ilgili birşey olabilirsin.Bu arada abim her gün 12 saat nöbet tutuyor.Doğuya gidersen yandın

303 Mesaj
11 Eylül 2012; 12:33:25 

Ben Kara Kuvvetlerinde sözleşmeli subay adayıyım. Üniversite bittikten sonra hayallerimin mesleği olan orduya katılmak istedim. Boy 1,70 bu kilo 68 kulak duyma derecelerim aşırı hassas bu yüzden tankçı olamadım. Anlatmak istediğim Türk Silahlı Kuvvetleri iç hizmet sağlık tüzüğüne göre tankçı, topçu, paraşüt gibi birliklere askerler seçilirken uzmanlaşacağınız alanda kullanılacak olan en önemli organların seviyelerine bakıyorlar. Boyun bana uzun geldi bizim tank elemelerinde genelde kısa boylular seçildi. Ayrıca paraşüt birlikleride kısa boyludur. Kulağında hafif duyma eksikliği ya da işitme kaybı var ise topçu ya da tankçı olursun. Tabi sen şu an lise mezunusun. Askere gidersen er, erbaş, onbaşı, çavuş gibi rütbelere haiz olabilirsin. 4 yıllık fakülte bitirirsen subaylık hakkı kazanabilirsin.

2509 Mesaj
11 Eylül 2012; 14:23:02 

Yorumlarınız İçin Sağolun

Tank Kullanmak için Ehliyet Gereklimi Peki ?

★★★★★★★

303 Mesaj
11 Eylül 2012; 16:43:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Çift Çekirdekli

Yorumlarınız İçin Sağolun

Tank Kullanmak için Ehliyet Gereklimi Peki ?

Bizlere ehliyetin var mı gibisinden şeyler sorulmadı. Nasıl B sınıfı ehliyet ile sadece otomobil, minibüs, kamyonet kullanıyorsan, tank için de ayrı bir eğitim almak zorundasın. Ehliyetin var mı diye neden sorarlar askerliğini şoför olarak yaparsın. Erlere ya da onbaşılara trilyonluk aleti vereceklerini sanmıyorum. Normal şartlar altında tankın içinde nato nun belirttiği talimatlar doğrultusunda tank subayı(subay), tank teknikeri(atış ve nişan uzmanı astsubay), doldur-boşalt(uzman çavuş) personeli bulunur. Natonun talimat listesinde böyle yazmaktadır.

811 Mesaj
10 Aralık 2012; 17:06:13 

acemilik:
Zh. Brl. Okl. ve Eğt. Tüm. K.lığı
ETİMESGUT ANKARA

USTA:
Zh. Brl. Okl. ve Eğt. Tüm. 1'inci Tnk. Eğt. A. 2'nci Tnk. Er Eğt. Tb. 2'nci ZPT/GZPT Nişc. Eğt. Bl. K.lığı
ETİMESGUT ANKARA

etimesgut 1. tank eğitim alayı tank nışancısımı olucam nasıl bir askerlik bekliyor beni bilgisi olan varmı?

1984 Mesaj
10 Aralık 2012; 18:01:58 

tank söförü olup ne yapacaksın, tankı zimmetlerler gece uykuların kaçar.

2409 Mesaj
10 Aralık 2012; 18:15:27 

tankçıydım bende, tank şöförü olmaya falan heveslenmeyin bence, zimmetlerler uğraş dur, cuma günü temizle dur, yağmur çamur off derdi çok.

ve tank komutanlığı dışında şöför-nişancı-doldurucu hepsi olabilirsin, normal askerlerden olabiliyo hepsi öyle astsubay olmana falan gerek yok.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Aralık 2012; 18:36:58 

Tank şöförü değilde tankı temizleyen kişi olman daha yüksek ihtimal.Askerlik çocuk oyuncağı değil istediğini değil istenileni yaparsın.Ha yetkim olsun diyorsan üniversiteni bitir subay olarak yapma fırsatı yakala.

1488 Mesaj
10 Aralık 2012; 19:42:08 

Artık tank şöförleri uzman kadrolardan oluşturuluyor daha bi kaç gün önce kkk nın açıklaması vardı.
Uzm kadronun oranı her geçen artıyor.

Örneğin benim askerlik yaptığım tugayda tank şöförlerinin tamamı uzman çvş tu.
Tabi bunda tankların leopard olmasınında etkisi var. Bazı yerlerde eski m48 veya m60 larda
er olarak şöförlük yapan olabilir onlar da büyük ihtimalle bi kaç seneye uzm. çvş a verilir.

Zaten tank şöförü olduğun zaman orda sadece şöförlük yapmayacaksın.
Belki de yaptığın en az iş şöförlük olacak.

Bırak tankı daha basit zma şöförü olup similasyon haricince zma sürmeyen elemanlar vardı.:D

1415 Mesaj
10 Aralık 2012; 19:47:18 

quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

tankçıydım bende, tank şöförü olmaya falan heveslenmeyin bence, zimmetlerler uğraş dur, cuma günü temizle dur, yağmur çamur off derdi çok.

ve tank komutanlığı dışında şöför-nişancı-doldurucu hepsi olabilirsin, normal askerlerden olabiliyo hepsi öyle astsubay olmana falan gerek yok.

İlkokuldayken beden hocamız, askerde tankçı olduğu için kulağının ağır işittiğini söylemişti. Bu tankçı olarak askerlik yapanlarda sık rastlanan bir durum mu ? Yoksa eskiden alelade yapılırdı da şimdi kaliteli, ses önleyici kulaklıklar falan takılıyor mu ?

18 Mesaj
10 Aralık 2012; 19:54:02 

kulaklik falan yok babam astsubay emeklisi roket seslerinden tiz sesleri duyamiyor ayrica vertigosu var(bu onunla alakali olmayabilir ama).askerlik cok yipratici bir meslek fiziksel ve zihinsel olarak

Burada vurulacak birisi vardı, onu da ben vurdum!

558 Mesaj
10 Aralık 2012; 19:56:56 

Onlar değişiyor mesela Ankarada isen sürücü atıyorum üsteğmen nişancı astsubay falandır ama bir akraban bitliste yapmıştı galiba tankı süren astsubay nişancı çavuş muş

2579 Mesaj
10 Aralık 2012; 21:45:10 

Tank kullanamazsın uzman çavuş olmadığın sürece.Ama tankın bir benzeri hatta ile gördüğünde tank sanarsın ZMA'lar var.Onları asker kullanıyor.ZMA eğitimi de benim bildiğim bir Tuzla Piyade Okulunda var bide Erzincan ile Etimesgutta var ama onların eğitmi GZPT olması lazım.

ZMA ilk resim GZPT 2. resim.

0

0

2409 Mesaj
10 Aralık 2012; 22:36:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

Tank kullanamazsın uzman çavuş olmadığın sürece.

bizde bütün tankların şöförleri normal uzun dönem askerlerdi ama bizim tanklar dandik M48A5 di.

2579 Mesaj
10 Aralık 2012; 22:40:56 

quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

bizde bütün tankların şöförleri normal uzun dönem askerlerdi ama bizim tanklar dandik M48A5 di.

Bizdekiler yeni gelmişti leoparttı.Sizin askerliği yapalı biraz olmuş sanırım.

2409 Mesaj
10 Aralık 2012; 22:51:02 

quote:

Bizdekiler yeni gelmişti leoparttı.Sizin askerliği yapalı biraz olmuş sanırım.

343.KD yani geçen sene bu tarihte askere yeni gidiyodum, M48A5 hurdaları halen birçok yerde kullanılıyo bildiğim kadarıyla. özellikle de benim de yaptığım yer olan kıbrıs ta.

38 Mesaj
12 Aralık 2013; 18:54:12 

quote:

Tank kullanamazsın uzman çavuş olmadığın sürece.Ama tankın bir benzeri hatta ile gördüğünde tank sanarsın ZMA'lar var.Onları asker kullanıyor.ZMA eğitimi de benim bildiğim bir Tuzla Piyade Okulunda var bide Erzincan ile Etimesgutta var ama onların eğitmi GZPT olması lazım.

ZMA ilk resim GZPT 2. resim.

0

0

Bunlar bildiğin spot tankı :)

Wot oynayanlar anlar bende şu sıralar çok sardım tankçılığa babam etimesgutta tank çavuşu olarak askerliğini yaptı bitirdi hatta tankçıların tabuta gerek olmadığını kendileri tabutun içinde gittiğini söyler :) ama tankçı olmak ayrı bir zevk ve zorluk gerektiriyor. Hiç bir işinde kolay yanı yok.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı Özel » Askerde Tankçı veya Tank Komutanı Olmak ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.465