- x
bir ürünün serviste kalma süresi kaç gündür?
11 Cevap7144 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1011 Mesaj
7 Nisan 2006; 21:45:13 

arkadaşlar benim ekran kartım servise gideli pazartesi günü 30. günü dolacak bugün telefon açtım kartın gelmediğini söylediler ben bir ürürnün serviste kalma süresinin maximum 30 gün olarak biliyordum bana bu sürenin 38 gün olduğu söylendi bu süre içerisinde kartı servisten alamazsam yapmam gerekenler nedir bilgi verebilirmisiniz..

Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez...

27 Mesaj
7 Nisan 2006; 22:12:29 

aslında 30 gün ama adamlarla myhattap olmaya degmez 1 hafta falan daha bekle bir kart icin adamlara dava acma tutacagın avukat sana 50 tane kart alır biraz daha bekle kartına kavusursun

3373 Mesaj
7 Nisan 2006; 22:39:00 

quote:

Orjinalden alıntı: uranus

arkadaşlar benim ekran kartım servise gideli pazartesi günü 30. günü dolacak bugün telefon açtım kartın gelmediğini söylediler ben bir ürürnün serviste kalma süresinin maximum 30 gün olarak biliyordum bana bu sürenin 38 gün olduğu söylendi bu süre içerisinde kartı servisten alamazsam yapmam gerekenler nedir bilgi verebilirmisiniz..
Servise verdiği ne dair bir fiş vermeleri gerekiyor. Genelde bu süre 30 gün ancak sana durumu belirtir, geçerli mazaretleri varsa bu süre uzayabilir. Ayrıca bu konuda bir problem yaşarsan tüketici hakkalrını korumakla görevli kurumlar var.Ticaret ve sanayi müd. gibi buralardan elindeki belgenle hakkını arayabilirsin. Bence bu kadar neden uzadığını öğren.

Wİİ

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Nisan 2006; 22:52:31 

tüketici koruma kanunu uyarınca bir ürünün serviste bekleme süresi 30 işgünü yani 45 gündür.45gün dolana kadar hiçbir hak iddia edemezsin.ama 45 gün dolduktan sonra 1)para iadesi 2)ürün birebir değişimi 3)arıza oranına göre indirim gibi 3 seçenekden birini seçebilirsin.ama 30işgünü dolmadan önce herhangi bir yasal hakkın yok.

651 Mesaj
8 Nisan 2006; 3:46:27 

quote:

Orjinalden alıntı: maymunkral

tüketici koruma kanunu uyarınca bir ürünün serviste bekleme süresi 30 işgünü yani 45 gündür.45gün dolana kadar hiçbir hak iddia edemezsin.ama 45 gün dolduktan sonra 1)para iadesi 2)ürün birebir değişimi 3)arıza oranına göre indirim gibi 3 seçenekden birini seçebilirsin.ama 30işgünü dolmadan önce herhangi bir yasal hakkın yok.

maymunkral 30 iş günü nasıl 45 güne çıkıyor açıklama yapabilirmisin yani bir haftada 5 işgünü var 5x6 hafta sonrasımı doluyor servis süresi? doğru anlamışmıyım? teşekkürler
yandık ozaman işin yoksa bekle.

*AMD-ATHLON 64 3700+SAN DIEGO*

*ABİT-AN8 SLI (NF4,GLAN,SATA,RAID,S939)
***MSI 7900 GT***TWINMOS-1 GB 400 DUAL CL 2.5*
***WESTERN DIGITAL - 250 GB SATA2 16MB
****SEAGATE - 250 GB SATA2 16 MB NCQ ***
*17 SAMSUNG SYNCMASTER 757 DFX (2048-1536)
*** ASUS 1608P2 DVD WRITER***CREATİVE I-TRİQUE 3200 2+1 *
*ENERMAX LİBERTY 500 W PSU ATX V2.2 20+4PIN ***ENERMAX CS-5168 TABFS*

Uzaklaştırılmış
8 Nisan 2006; 3:52:01 

quote:

Orjinalden alıntı: budur

maymunkral 30 iş günü nasıl 45 güne çıkıyor açıklama yapabilirmisin yani bir haftada 5 işgünü var 5x6 hafta sonrasımı doluyor servis süresi? doğru anlamışmıyım? teşekkürler
yandık ozaman işin yoksa bekle.

evet aynen öyle hafta sonlarını çıkarırsak haftada 5 gün var demektir.dediğin gibi 6*5=30 işgünü yapıyor.o nedenle 45 gün oluyor normal gün hesabıyla.

5483 Mesaj
8 Nisan 2006; 4:08:07 

ürünün teknik servisde kalma süresi 30 gün degil 30 iş günüdür.. ve eger degişim onayı alıpda degişeme gittiyse bunun icin yasal bir süre yok

DONANIM
#DirenApple

1011 Mesaj
8 Nisan 2006; 12:24:48 

45 günmü ? eyvahlar olsun bu herifler beni 2 hafta daha sallayacaklar anlaşılan. ne kanunlarımız varmış haberimiz yokmuş bizim ..hani kanunlarımız tüketiciyi koruyordu?

Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez...

576 Mesaj
8 Nisan 2006; 16:10:18 

20 gündür eğer problem 20 günden fazla ise aldigin malin aynisini kullanmalik alaman lazim eğer yok cık mık yaparsa ben tüketici haklarimi bilyiorum de olmadi tüketici haklarini ara dava ac kazanırsın

117 Mesaj
8 Nisan 2006; 16:33:50 

aynı durum benim başımda da var anakartlar yandı 10 aralık 2005 teslim ettim aldıkları yerler kapanmış anakart arızalı geliyormuş nasıl iş anlamış değilim tekrar gönderiyorlarmış firmalara ulaşmaya çalışıyorlarmış daha bekliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balıkesirli -- 8 Nisan 2006; 16:35:49 >

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

576 Mesaj
8 Nisan 2006; 16:40:42 

arkadaşlar benimde işte modem olurken oyle oldu 1 ay peşinde kovaladim bide kar tatil ifalan girdi araya kavga cikiyordu 20 gündür hukuk hocama sordum daha onceden 30 gün yada ondan uzunsa direk aynisindan idaretten almaniz lazim adam şirket deiğiliz laga luga yaparsa direk haklarımı biliyorum yok oyle şey derse üsteleyin tüketici haklarini ariyorum falan diyin blöf yapın biraz.

Uzaklaştırılmış
8 Nisan 2006; 17:45:35 

quote:

Orjinalden alıntı: GM Batsu

arkadaşlar benimde işte modem olurken oyle oldu 1 ay peşinde kovaladim bide kar tatil ifalan girdi araya kavga cikiyordu 20 gündür hukuk hocama sordum daha onceden 30 gün yada ondan uzunsa direk aynisindan idaretten almaniz lazim adam şirket deiğiliz laga luga yaparsa direk haklarımı biliyorum yok oyle şey derse üsteleyin tüketici haklarini ariyorum falan diyin blöf yapın biraz.

hukuk hocana sorma burada kanun var.al kendin oku.yasal süre 30işgünü.
http://www.sanayi.gov.t...gozlem.aspx?sayfano=952
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Dahili Bileşenler » İşlemci » bir ürünün serviste kalma süresi kaç gündür?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.265