- x
Samsung ATIV Smart PC Pro 700T Kullanıcılar Kulübü
965 Cevap101361 Görüntüleme29 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     7 [9] 11 12 13 14 15 16      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

232 Mesaj
2 Nisan 2013; 22:13:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Xit

xe700 serilerinin hiçbirinde Ethernet mevcut değildir. BEn şu anda bi aparat yardımı ile Ethernet den internete girebiliyorum.
S-Link SL-U60 USB 2.0 LAN Çevirici
0

• Switch 10Mbps or 100Mbps network automatically
• Half/Full duplex 10/100Mbps operation
• Support Full Duplex Flow Control (IEEE 802.3x)
• Support suspend/resume detection logic
• Compliant to USB interface version 1.0/1.1/2.0
• Support 10Mbps and 100Mbps N-way auto-negotiation
• Integrated Fast Ethernet MAC, physical clip and transceiver in one chip
• MS Windows 98SE/Me/2000/XP/Vista, Linux, Windows 7

Bimeks Teknoport'dan yaklaşık 32 TL'ye aldım; yalnız beyaz renklisi vardı.

Telefon: hTC Desire S Şebeke: Avea Yazılım: Andr. 4.0.4 SVHD ROM v2.1.0
Tablet: General Mobile E-TAB Yazılım: Stock ROM 2.3.4
Ultrabook: Samsung Ativ Smart PC Pro X700T1C-H02TR
Masaüstü: hp Compaq d330m (Pekçok modifikasyon ile hâlâ ayakta) LG 22" M227WD-P LCD Monitör TV
Oyun Konsolu: Xbox 360 Slim 250 GB Kinect
TV: 42" LG 42LA691S Cinema 3D Smart TV
Uydu Receiver: Botech Piko 207 HD CAS
Fotoğraf Makinesi: Canon EOS 600D (18-55mm Canon Kit Lens 50mm Canon f:1.8 Lens)
Bunların haricinde kullandığım ve bilgi sahibi olduğum ürünler: htc Touch Diamond cep telefonu (İşl. Sist: WM6.1), Canon EOS 450D fotoğraf makinesi, hp Pavilion dm1-1010st (120 GB OCZ SSD 4 GB RAM Win7 64bit takviyeli)

485 Mesaj
2 Nisan 2013; 22:49:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Yukki

sağol kardeş de "rölantide" ne demek, daha önce hiç duymadım - win8 özelliği mi?

Bir de bu bölümde galaxy note 10.1 veya ativ pro arasında kalan ark.lar vardı, ben de aynı şekilde kaldım. Teşhirde ativ proda s-note programını denedim, androiddeki ile aynı gibi ama, ekran çok hassas iki parmak ile kaydırma yapayım derken büyültme-küçültme yapıyor sürekli (belki denetim masasından ayarı vardır ama emin değilim).

Sırf not almak için galaxy note daha iyi gibi geldi bana (üstelik hiç ısınma yoktu, win 8 li olan ısınıyor biraz, ama ılık tutamayacak kadar çok sıcak değil).

Eğer usb girişi, win 8 işletim işletim sistemi önemliyse o para verilebilir bence, zaten ekranına yazı yazılabilen en ucuz tablet şu an da samsung.

Ama sony de şık görünüyor ve bence tasarımı süper (fare yerine eskiden kullanılan o kırmızı tuş var, nostaljik geldi.)

http://www.youtube.com/watch?v=yQjdAT8fGhQ

ATIV için yazı yazma videosu:

http://www.youtube.com/watch?v=lg6W_w-jCWk

Galaxy note 10.1 için yazı yazma videosu:

http://www.youtube.com/watch?v=5ATo3ohdwok

Bir de samsung pro alanlara için - ekranı klavyeye takınca kalemi ekrana sokup çıkarmak problem oluyor mu?

Bu arada Rusya ile vizeler kalkmış mıydı? (Bu şarkıcı gerçek mi?)

http://www.youtube.com/watch?v=OnrT4G7ux5U

Rölantide derken hiçbir işlem yapmadan.Tablete hiç değmeden. Ben download yaparken öyle açık bırakıp giderimde ondan öle söyledim.

Bu arada note ile bu tabletleri kıyaslamayın lütfen. win8 özgürlük sunuyor. ipad gibi note gibi cihazlar beni kısıtlıyo kanısındayım. Rusyayla vizeler kalktı iyikide kalkmış

132 Mesaj
2 Nisan 2013; 23:07:18 

quote:

Orijinalden alıntı: tayaydin

b>S-Link SL-U60 USB 2.0 LAN Çevirici
0

• Switch 10Mbps or 100Mbps network automatically
• Half/Full duplex 10/100Mbps operation
• Support Full Duplex Flow Control (IEEE 802.3x)
• Support suspend/resume detection logic
• Compliant to USB interface version 1.0/1.1/2.0
• Support 10Mbps and 100Mbps N-way auto-negotiation
• Integrated Fast Ethernet MAC, physical clip and transceiver in one chip
• MS Windows 98SE/Me/2000/XP/Vista, Linux, Windows 7

Bimeks Teknoport'dan yaklaşık 32 TL'ye aldım; yalnız beyaz renklisi vardı.

Tesekkurler bilgiler icin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

38 Mesaj
3 Nisan 2013; 0:41:14 

eternet 700 lerin hiçir modelinde yok klavye her modelde standar zaten

75 Mesaj
3 Nisan 2013; 11:17:27 

Ben azerbaycanda kullanmak için aldıgım laptopta; (modeli Samsung ATIV xe 700t-h02ctr)
3G kullanmak için; ne tip sim kart kullanmam gerekir.
burda usb den baglanan data kart aldım 3,0 usb den sorunsuzca baglanıyor.
3G yuvasına göre kesdirdim.
çevirerek iki tarafınıda denedim. olumsuz oldu, büyütecle baktıgımda sanki sim yuvası var gibi.(varlıgını test etme yolu varmı?)
data kartının sarı kısmı normal sim kartlardaki sarı kısmından kucuk,
kesildikten sonra etrafındaki plastik kısmından 2 mm gibi küçük, sarı metal kısmının küçüklüğündemi sorun var?
resim nasıl kondugunu bulamadıgım için resim yükliyemedim.

N550JV-CN127H İNTEL İ7 16GB RAM 750 HDD(7200rpm) 4GB NVIDA EKRAN KARTI WİN 8.1
center]
SAMSUNG GALAXY NOTE 3 KULLANICILAR KULÜBÜ[/center]

75 Mesaj
4 Nisan 2013; 19:05:09 

tablette HUAWEI MOBILE bağtaştırıcısının olduğunu aygıt yöneticisinden gördüm
şimdi kaldı tek soru sim kartı şekli veya görüntüsü nasıl olmalı
ekran bana bakarken sim kartının sarı metal kısmı banamı bakmalı yoksa diğer tarafamı?
3G kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir
şimdiden teşekkür ederi

center]

232 Mesaj
4 Nisan 2013; 21:24:16 

quote:

Orijinalden alıntı: eybi
tablette HUAWEI MOBILE bağtaştırıcısının olduğunu aygıt yöneticisinden gördüm
şimdi kaldı tek soru sim kartı şekli veya görüntüsü nasıl olmalı
ekran bana bakarken sim kartının sarı metal kısmı banamı bakmalı yoksa diğer tarafamı?
3G kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir
şimdiden teşekkür ederi

Ekran size bakarken SIM kartın metal kısmı arkaya bakacak ve köşesi kesik olan kısmı sağ alt köşeye gelecek şekilde iyice ittirerek takılıyor.; çıkartırken yine ileriye doğru ittirerek çıkartılıyor (microSD kart okuyucusu gibi)

Masaüstü: hp Compaq d330m (Pekçok modifikasyon ile hâlâ ayakta) LG 22" M227WD-P LCD Monitör TV
Fotoğraf Makinesi: Canon EOS 600D (18-55mm Canon Kit Lens 50mm Canon f:1.8 Lens)
Bunların haricinde kullandığım ve bilgi sahibi olduğum ürünler: htc Touch Diamond cep telefonu (İşl. Sist: WM6.1), Canon EOS 450D fotoğraf makinesi, hp Pavilion dm1-1010st (120 GB OCZ SSD 4 GB RAM Win7 64bit takviyeli)

75 Mesaj
4 Nisan 2013; 22:33:53 

quote:

Ekran size bakarken SIM kartın metal kısmı arkaya bakacak ve köşesi kesik olan kısmı sağ alt köşeye gelecek şekilde iyice ittirerek takılıyor.; çıkartırken yine ileriye doğru ittirerek çıkartılıyor (microSD kart okuyucusu gibi)

sim kartını takıyorum fakat hiç bir faaliyet yok,
kullandığım sim kart usb data kartını mikro olcusunde kestirerek elde edildi.
data kartı kesilen yuvasına oturtup modeme takıp usb 3.0 taktığımda internet bağlantısı başlıyor.
micro kartı takıyorum data kart kullanım programını yukluyorum yine cevapsız kalıyor. kişileştirmede 3g açık uçak modunda değil..??
aygıt yönetimde cihaz düzgün çalışıyor görünüyor...
bir şeyi eksik yapıyorum çözemedim...

center]

232 Mesaj
4 Nisan 2013; 23:11:28 

quote:

sim kartını takıyorum fakat hiç bir faaliyet yok,
kullandığım sim kart usb data kartını mikro olcusunde kestirerek elde edildi.
data kartı kesilen yuvasına oturtup modeme takıp usb 3.0 taktığımda internet bağlantısı başlıyor.
micro kartı takıyorum data kart kullanım programını yukluyorum yine cevapsız kalıyor. kişileştirmede 3g açık uçak modunda değil..??
aygıt yönetimde cihaz düzgün çalışıyor görünüyor...
bir şeyi eksik yapıyorum çözemedim...

SIM kartın PIN şifresi varsa devredışı bırakın. SIM kart takılı değil iken ekranın sağ alt köşesinde (saatin bulunduğu yerde) kablosuz bağlantı simgesine tıkladığında Mobil Geniş Bant "SIM Takın" yazar, SIM'i taktığınızda ilgili Operatörün ismi gözükür (gözükmez ise Uçak Modu Aç-Kapa yapabilirsiniz veya SIM'i Uçak Mod'u açık iken takın, sonra Uçak Modu'nu kapatın ki en sağlıklısı bu...) Operatörün ismi çıktığında üzerine tıklayın ve Bağlan deyin. Harici modemin data kart kullanım programına ihtiyaç duymadan bağlanır. Operatörünüz nedir, ihtiyaca göre müşteri hizmetlerine de danışabilirsiniz. Ben telefon SIM kartım olarak Avea'nınkini sıkıntısız kullanıyorum.

351 Mesaj
4 Nisan 2013; 23:32:20 

Samsung ATIV Smart PC Pro İncelemesi
http://www.teknoseyir.c...mart-pc-pro-incelemesi/
Sony Vaio Duo 11 İncelemesi
http://www.teknoseyir.c...vaio-duo-11-incelemesi/

kararsız kalan arkadaşlar için

75 Mesaj
5 Nisan 2013; 18:55:27 

quote:

SIM kartın PIN şifresi varsa devredışı bırakın. SIM kart takılı değil iken ekranın sağ alt köşesinde (saatin bulunduğu yerde) kablosuz bağlantı simgesine tıkladığında Mobil Geniş Bant "SIM Takın" yazar, SIM'i taktığınızda ilgili Operatörün ismi gözükür (gözükmez ise Uçak Modu Aç-Kapa yapabilirsiniz veya SIM'i Uçak Mod'u açık iken takın, sonra Uçak Modu'nu kapatın ki en sağlıklısı bu...) Operatörün ismi çıktığında üzerine tıklayın ve Bağlan deyin. Harici modemin data kart kullanım programına ihtiyaç duymadan bağlanır. Operatörünüz nedir, ihtiyaca göre müşteri hizmetlerine de danışabilirsiniz. Ben telefon SIM kartım olarak Avea'nınkini sıkıntısız kullanıyorum.

teşekkürler tayaydın arkadaş sonunda benim ativde 3Gli oldu,
sona yaklaşıp apn ayarlarını yapmayınca bağlantı olmuyormuş.
sonunda çözüldü..
usb çıkıntısı olmayınca baya güzel görünüyor..

center]

75 Mesaj
5 Nisan 2013; 19:04:34 

exe olan driver dosyasını WinRAR ile açtığımızda içindeki dosyalara ulaşabiliyoruz. Bu dosyalardan MultiInstaller.ini adlı dosyayı Notpad ile açınca aşağıdaki bilgilere ulaşıyoruz:

=======================================================================
[Misc]
VersionFilePath=
VersionFileName=HPun2420Version.dll
SkipBIOSCallDevDetect=false
SelectiveSuspendOptionInvokeMachineIDs=

[InvocationPathList]
Dev1={Qualcomm\Setup.exe}

[InvocationCmdLineList]
Dev1=/q CHECKFORDEVICE=0 XTRA=0

[SupportedPnPList]
Dev1=VID_03f0&PID_241d VID_03f0&PID_251d

[SupportedOS]
Dev1=Win7-32 Win7-64 XP32 Vista32 Vista64

[gps-Disable]
Dev1=GPS=0

[Selective-Suspend-Option]
Dev1=
=============================================================================

Dikkat edilirse komutlar arasında

[GPS-Disable]
Dev1=GPS=0

gözüküyor. Bu

[GPS-Enable]
Dev1=GPS=1

olarak değiştirilip kaydedilir ve sürücü bu hali ile yüklenir.
Aygıt Yöneticisi'nde, Bağlantı noktaları (COM ve LPT) altında
HP un 2420 Mobile Broadband Module NMEA (COM?) beliriyor.

Konusunu birazdaha açıklayıcı izah edebilirmisin..?
.exe dosyasını nerde bulabilirim..

center]

173 Mesaj
5 Nisan 2013; 21:51:14 

quote:

Rölantide derken hiçbir işlem yapmadan.Tablete hiç değmeden. Ben download yaparken öyle açık bırakıp giderimde ondan öle söyledim.

Bu arada note ile bu tabletleri kıyaslamayın lütfen. win8 özgürlük sunuyor. ipad gibi note gibi cihazlar beni kısıtlıyo kanısındayım. Rusyayla vizeler kalktı iyikide kalkmış

Tamam. Bir de bu bilgisayara android yüklenebiliyor mu? geçen senelerden birinde bir netbooka android yüklemiştim wireless'ı dışında herşey çalışıyordu.

Eğer öyle birşey olursa (internetten android rom fln yükleme gibi) o zaman bu win 8 olanı çok daha iyi yapar. Zaten performans olarak iyi (ssd var)

Androiddeki samsung s note uygulamaları daha iyi ise (önce android versiyonu çıktığı için daha iyi olabilir) seçme şansı olur en azından.

232 Mesaj
6 Nisan 2013; 1:15:27 

quote:

...
Konusunu birazdaha açıklayıcı izah edebilirmisin..?
.exe dosyasını nerde bulabilirim..

Bu yazılanlar eski dizüstü bilgisayarım hp Pavilion dm1 için geçerli şeylerdir, bizim şu andaki bilgisayar ile ilgisi yoktur. O bilgisayarın 3G modülü aynı zamanda GPS özelliği taşır iken yazılımsal olarak kapatılmış olduğu tespit edilmiş ve sürücüsüne müdahele ederek GPS'in açılması anlatılmıştır. Bu şekilde GPS'i açılarak NMEA protokolünü destekleyen Navigation programları kullanabiliyorduk (iGO, Sygic, Navigon gibi...) Bizim cihazlarda GPS açık olmakla birlikte daha gelişmiş bir teknoloji kullandığı için yukarıdaki bahsettiğim Navigation uygulamalarını çalıştıramıyoruz, yazılımların birileri tarafından elden geçirilip uyumlu hale getirilmesini bekliyoruz.

quote:

Tamam. Bir de bu bilgisayara android yüklenebiliyor mu? geçen senelerden birinde bir netbooka android yüklemiştim wireless'ı dışında herşey çalışıyordu.
Eğer öyle birşey olursa (internetten android rom fln yükleme gibi) o zaman bu win 8 olanı çok daha iyi yapar. Zaten performans olarak iyi (ssd var)
Androiddeki samsung s note uygulamaları daha iyi ise (önce android versiyonu çıktığı için daha iyi olabilir) seçme şansı olur en azından.

Bu cihaza kim android kurmak ister ki ... Windows'un geniş alanından çıkıp Android'in dar alanına hapsolmak için bu cihaza o kadar para verilmez. Yanlış anlaşılmasın, Android düşmanı falan değilim. Ben de Android telefonu kullanıyorum ama her şeyin yeri ayrı... Şu bir gerçek: bizim formattaki tablet için Win8'in eksiği çok, tablet için Mağaza uygulaması az. Ama arkasında Microsoft olduğu için eninde sonunda bu eksiklikler kapanacak, uygulama sayısı artacaktır.
BU CİHAZ BUGÜN İÇİN ALINMAZ YARIN İÇİN ALINIR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 6 Nisan 2013; 1:28:50 >

75 Mesaj
6 Nisan 2013; 12:03:25 

teşekkür edrim tayaydın arkadaş;

win8 de kullanılabilecek navigasyon programı varmı,
google de arattım, win telefonlar için çıkıyor.
bizim tablete uyarmı, deniyen arkadaş oldumu.?
birde samsungun magzasına win8 den nasıl gidilebiliyor.?
veya başka yolu varmı..??

center]

173 Mesaj
6 Nisan 2013; 18:52:00 

quote:

Bu cihaza kim android kurmak ister ki ... Windows'un geniş alanından çıkıp Android'in dar alanına hapsolmak için bu cihaza o kadar para verilmez. Yanlış anlaşılmasın, Android düşmanı falan değilim. Ben de Android telefonu kullanıyorum ama her şeyin yeri ayrı... Şu bir gerçek: bizim formattaki tablet için Win8'in eksiği çok, tablet için Mağaza uygulaması az. Ama arkasında Microsoft olduğu için eninde sonunda bu eksiklikler kapanacak, uygulama sayısı artacaktır.
BU CİHAZ BUGÜN İÇİN ALINMAZ YARIN İÇİN ALINIR

mrb ben de aynı böyle düşünüyorum fakat s-note uygulaması sanırım android olanda az daha gelişmiş (iki cihazı da teşhirde inceledim, çok vaktim olmadı, bu nedenle tam emin değilim)

Bunun dışında bir de bu cihazı alanlara bir sorum olacaktı. Sağ tıklama (farenin sağ tuşu ile yapılan) nasıl yapılıyor (klavye bağlı değilken, touchpad yok iken ve herhangi bir harici fare bağlanmamış iken)?

Yalnızca s-pen ve/veya ekran dokunmatiği ile sağ tuş yapılabiliyor mu?

232 Mesaj
6 Nisan 2013; 21:07:50 

quote:

teşekkür edrim tayaydın arkadaş;

win8 de kullanılabilecek navigasyon programı varmı,
google de arattım, win telefonlar için çıkıyor.
bizim tablete uyarmı, deniyen arkadaş oldumu.?
birde samsungun magzasına win8 den nasıl gidilebiliyor.?
veya başka yolu varmı..??

XP, Vista, Win7 de çalışan navigasyon programları bunda da çalışır ama mesele çalışmasında değil; GPS alıcısının veri toplama ilkesi bizim cihazda daha farklı ve yeni bir protokol olduğu için bu programlara tanıtmada sorun var; gerekli uyumun yapılması için programcıların çalışmasını bekleyeceğiz artık...
Samsung Mağazası diye bişey yok; yalnız Microsoft'un Mağaza Uygulaması var (eski ismi ile) Metro arayüz ile ulaşabildiğimiz bu uygulamada Samsung'un kendi üretimi cihazlar için ücretsiz olarak dağıttığı yazılımlar Samsung Seçimi başlığı altında ve açıklama kısmında Samsung Dışlamalı yazmaktadır. Eğer cihazınıza format atıp yeni sürüm bir Win8 kurarsanız SNote dahil bu uygulamalara ulaşamıyorsunuz (denenmiştir).

quote:

mrb ben de aynı böyle düşünüyorum fakat s-note uygulaması sanırım android olanda az daha gelişmiş (iki cihazı da teşhirde inceledim, çok vaktim olmadı, bu nedenle tam emin değilim)
Bunun dışında bir de bu cihazı alanlara bir sorum olacaktı. Sağ tıklama (farenin sağ tuşu ile yapılan) nasıl yapılıyor (klavye bağlı değilken, touchpad yok iken ve herhangi bir harici fare bağlanmamış iken)?
Yalnızca s-pen ve/veya ekran dokunmatiği ile sağ tuş yapılabiliyor mu?

Parmak ile kullanırken ekrana uzun süreli basılı tutulduğunda sağ tıklama yapılmış olur; SPen ile aynı şekilde kullanılır, yuvarlak bir halka dolana kadar ekrana bastırılarak tutulduğunda sağ tuşlama yapılmış olur.

173 Mesaj
7 Nisan 2013; 12:58:37 

quote:

Parmak ile kullanırken ekrana uzun süreli basılı tutulduğunda sağ tıklama yapılmış olur; SPen ile aynı şekilde kullanılır, yuvarlak bir halka dolana kadar ekrana bastırılarak tutulduğunda sağ tuşlama yapılmış olur.

tamam, çok sağol

Bir de bu ürün için taşıma ya da kullanma kılıfı (masada klavye olmadan açılı şekilde dik tutacak - microsoft surface pronun arkasındaki dayanak gibi, sony duo 11 ekranı gibi masada durmasını sağlamak için) var mıdır?

75 Mesaj
7 Nisan 2013; 16:06:09 

maalesef format atıp pro yaptım.
geri dönüşümüz mümkünmudur. (acemilik işte yedeğini almamıştım)
mağza dışında başka alternatifimiz varmı.?
win8 biraz ketum, kendi programlarından başkasının kullanılmasına kolaylık sağlamıyor.
ios gibi olmaya başladı sanki..?

center]

3852 Mesaj
7 Nisan 2013; 18:01:54 

Microsoft Mağazasında orjinal uygulamaları indirmenin yolunu tesadüfen farkettim.

Orjinal sürümlüsünü yüklerseniz aktivasyonda mağazasındaki tüm uygulamalarda geri gelecektir..

Orjinal temiz windows lisanslı kurulumu için hazırladığım şu adımları takip edin :

http://forum.donanimhab...378/mpage_1/key_/tm.htm

İşe yararsa ilk sayfada gereken düzenlemelerle ilk sayfayı elden geçireceğim. Eklenmesini istediğiniz olmazsa olmaz ip uçları vs... varsa belirtin.

S-Pen uygulaması Android Note 2 e epey beğenmiştim ve Note 2 ile windows taki S-Pen uygulamaları uyumlu olduğunu biliyorum. Umarım Microsoft Store u bypass edip istenilenleri indirmenin bir yolu bulunur.

Ayrıca dokunmatiklere has ortak çözüm ve uygulamalar vs... varsa da paylaşılmalıdır takip edilmelidir.

Surface Pro 3 ( i7 8 GB RAM 256 GB SSD)
Dell Venue Pro 8 (64 GB eMMC)
Sony Vaio F11Z1E
Sony Vaio Duo 11 ( SVD11225CXB ) Nexus 10 32 GB
Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 Nexus 5 16 GB
Samsung Galaxy Note 2 Samsung Galaxy S4

173 Mesaj
7 Nisan 2013; 19:05:24 

700T A01 veya H02 li modelinden kalmadı sanırım. Birkaç gündür bakıyorum hiçbir sitede bulamadım. Ortalama fiyatları ne kadar olmalı bu cihazların?

Vatan computerda bir çalışan 2,200'e satılıyordu burada birkaç hafta önce demişti hangi modeldi o, alan var mı?

232 Mesaj
7 Nisan 2013; 20:19:00 

quote:

Bir de bu ürün için taşıma ya da kullanma kılıfı (masada klavye olmadan açılı şekilde dik tutacak - microsoft surface pronun arkasındaki dayanak gibi, sony duo 11 ekranı gibi masada durmasını sağlamak için) var mıdır?

Ürünün orjinal aksesuar ve aparatları CES (Consumer Elecktronics Show) 2013 fuarında tanıtılmış olup ülkemizde şimdilik sadece ekran koruyucu film ve deri koltuk altı çantası satıldığı arkadaşlarımız tarafından tespit edilmiştir. Fuarda sergilenen aksesuar ve aparatlar ile ilgili fotoğrafları 5. sayfada @kendimce arkadaş paylaşmış. Ben klavvesiz olarak tableti dik tutma adına geçici çözüm olarak Trust Universal Stand for tablets'i kullanıyorum. Fare, klavye ve bu stand hakkındaki paylaşımlarımı daha önce şu linkte yapmıştım, oradan bakabilirsiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: smart1978
...
İşe yararsa ilk sayfada gereken düzenlemelerle ilk sayfayı elden geçireceğim. Eklenmesini istediğiniz olmazsa olmaz ip uçları vs... varsa belirtin.
S-Pen uygulaması Android Note 2 e epey beğenmiştim ve Note 2 ile windows taki S-Pen uygulamaları uyumlu olduğunu biliyorum. Umarım Microsoft Store u bypass edip istenilenleri indirmenin bir yolu bulunur.
Ayrıca dokunmatiklere has ortak çözüm ve uygulamalar vs... varsa da paylaşılmalıdır takip edilmelidir.

@smart1978 tercihinizi Sony Vaio Duo 11'den yana yapmanıza rağmen ve hatta ilk sayfalarda "bu konuyu devreceğim var mı alan" demenize rağmen buraya gösterdiğiniz ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederiz. Ürünü alış sürecinde sizin incelemenizden oldukça istifade ettim. İlk sayfayı düzenlemeniz bizi oldukça memnun eder: ilerki sayfalarda paylaşılmış ürünün içi açılmış fotoğrafları, aksesuar fotoğrafları da ilk sayfaya eklenirse faydalı olacaktır... Ayrıca "dokunmatiklere has ortak çözüm ve uygulamalar" konusuna katılıyorum. Özellikle 11,6" FHD ekranda minicik kalan Windows masaüstü ekran ayarları hemen ilk sayfada yazmalı bence... Piyasada olan modelleri ve farklarıda belirtilmeli ayrıca, çokca soru geliyor bu konuda... Tekrar ilginiz için teşekkürler... Bu arad bizim konu 9. sayfaya ulaştı, Sony Vaio Duo 11 ise 6. sayfada

75 Mesaj
8 Nisan 2013; 12:35:51 

quote:

Microsoft Mağazasında orjinal uygulamaları indirmenin yolunu tesadüfen farkettim.

Orjinal sürümlüsünü yüklerseniz aktivasyonda mağazasındaki tüm uygulamalarda geri gelecektir..

Orjinal temiz windows lisanslı kurulumu için hazırladığım şu adımları takip edin :

http://forum.donanimhab...378/mpage_1/key_/tm.htm

Teşekkurler smart1978
ilk fırsatta denemeye çalışacagım
başardıgımda bunu paylaşmaya çalışırım.
yönlerdiğiniz site içinde ayrıca teşekkürler.
internetin bilgi paylaşım güzelliği burda ortaya çıkıyor...

center]

3852 Mesaj
8 Nisan 2013; 23:05:13 

Windows Mağazasında yüklenen herşey oyun program

Program Files içindeki "C:\Program Files\WindowsApps" Genelde C dir. Sizdeki işletim sistemi hangi sürücüde ise ona göre değiştirilmeli C yerine D gibi ...

Gizli ve sistem uygulması olduğ için denetim masasından "klasö seçenekleri" açılır ordan gizli ve sistem klasörlerini göster denildikten sonra Program Files a gidildiğinde "WindowsApps" klasröü görülecektir malum erişim yoktur. Bu işi aşmanın en basit ve etkin yolu şu linkten komutları çalıştırmak. Merak edenler sağ tıklayıp notepad ile kontrol edebilir. En ufak şüpheniz olmasın. Bilmeyenlere tabi.

http://www.mediafire.com/?t1dub891x8p42a0

Yönetici olarak sağ tuştan çalıştırın. İşlem birkaç saniye sürecek ve yüklemiş olduğunuz tüm Medern ( Metro ) uygulamaların klasör klasör tam erişim sağlamış olacaksınız.

Amaç mağazadan indirememe durumuna karşı orjinal yüklü uygulamaların oyunların yedeğini alabilmektir...

Bu erişim ile birçok oyun ve uygulama h.a.c.k.le nebilir . Ufkunuz genişse gerisi size kalmış derim ...

Sony Vaio F11Z1E

3852 Mesaj
8 Nisan 2013; 23:22:43 

@ tayadin temiz kurulan windowstak birçok ayarlar yapılmalı. Bunu diğer yapılması gerekenlerle beraber toplayıp derli toplu paylaşacağım. SSD de var. SSD hakkında windows 8 ile gelen birçok yaklaşım değişmiştir. Artık windows 7 de yapılan veya yapılmayan bazı şeyler windows 8 de gerek kalmamıştır. TRIM açık kalması gibi . Defrag zaten otomatik kapalı vs. vs...

Dokunmatik artıran registry değerleri...

Sony Duo 11 bölümünde pek rağbet yok malum Sony Türkiye hem fahiş fiyatla hem de eski donanımlı yani ilk seri Duo 1121 leri satması Duo 11 e olan rağbeti azaltmaktadır tabi bilinçli kullanıcılar takip etmektedir.

Sayı 9 olmuş 11 olmuş önemli olan çözümler yenilikler vs... kısacası bilgilerin paylaşımı... Tecrübeler de paylaşılmalı.

Mesela Android tek igibi sanal klavye otomatik yazı modunda kendliğindne açılmıyor illa sağ alt köşeden dokunarak aktiflenmesine 3. parti çözüm var. Gerçi Moder Arayüz de sanal klavye otomatik açılmakta. Umarım Windows 8.1 Blue da bu tip arayüz iyileştirmeler yapılır...

@ eybi

Sony Vaio Duo 11 ve Surface Pro da vermiş olduğum windows dokunulmamış orjinal MSDN iso ile sorunsuz uyguladım. Surface Pro tablette windows 8 PRo olarak yüklendi bendeki orjinal Windows 8 Core yani PRo olmayan temel sürüm otomatik olarka algıladı . Herhangi bir ürün anahtarı ne başta ne sonda istemedi. Malum UEFI yani namı diğer eski adı ile BIOS una yüklü olan windows sürümü ile ürün anahtarına gerek kalmamakta.

Yani sende de kesin çalışacaktır. Daha doğrusu her marka ve modelde orjinal windows 8 yüklü ise temiz kurulum çalışacaktır...

Temiz kurulum olmazsa olmazlardandır. Malum gereksiz istenmeyen birçok şey yoktur. Sonradan isteyen istediğini yükleyebilmektedir. Microsoft Mağaza sorunu da orjinal sürüm ne ise otomatik mağazada gözükecektir.

İlla Pro yüklemenin bir anlamı yoktur. Artıları vardır ama ekstra hizmet ve ram batarya canavarı olacağı kesindir.

Sony Vaio F11Z1E

2895 Mesaj
8 Nisan 2013; 23:23:15 

Buda benim incelemem düşünenler için

http://www.technopat.ne...mart-pc-pro-incelemesi/

Bu mesajda bahsedilenler: @smart1978

Apple vs Samsung - Note 4 vs İphone 6 Plus - Hangisi daha iyi? - http://forum.donanimhaber.com/m_98072707/f_//tm.htm#98072707

3852 Mesaj
8 Nisan 2013; 23:30:22 

Katkıların için teşekkürler Berkan .

Olması gereken incelemeler vs... ilk sayfada emeği geçenler varsa kaynaklarıyla belirterek düzenlenecektir.

Bu mesajda bahsedilenler: @berkans

Sony Vaio F11Z1E

485 Mesaj
12 Nisan 2013; 9:41:25 

Xe700t kullanıcısı olaraktan size bir başka incelememi, asusun son aldığım tabletin incelemesini sunmak istedim.

http://forum.donanimhab...mpage_1/f_/key_//tm.htm

21 Mesaj
12 Nisan 2013; 20:48:12 

selam arkadaşlar,

bende ki model xe700t1c-h01tr

benim şöyle bir problemim var

aleti tablet olarak elime aldıgımda, outlook ve word kullanır iken " @ " tuşu dokunmatik klavyeden kullanılamıyor...dolayısıyla outlook ta tablet modunda mail atamıyorum...daha dogrusu mail adresi giremiyorum...aynı şekilde word de düz metinde bile @ tuşu işlemiyor...excel de çalışıyor...

herhangi bir internet sitesinde login yaparken gerekiyor ise çalışıyor...mesela facebook ya da hotmail e login olurken...

ama gel gör ki...outlook da olmuyor...

zaten örnegin hotmail e sign in olurken mail adresi kutusuna gelince @ tuşu otomatik olarak ilk klavye ekranında beliriyor...dogal olarak mail adresi girilmesi gereken yerler de oldugu gibi otomatik algılıyor alet...

fakat ne yaptım ise outlook ya da word de dokunmatik klavye de @ tuşunu kullanamıyorum...

bu sorunla karşılaşan ya da çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

şimdiden teşekkürler...

not: samsung destek hattında online yardımda sorunumu ilettim..telefon numaramı alıp konuyu araştıracaklarını söylediler fakat geri dönüş olmadı...gerçi daha bir gün bile olmadı :P

3852 Mesaj
13 Nisan 2013; 18:00:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Xit

Xe700t kullanıcısı olaraktan size bir başka incelememi, asusun son aldığım tabletin incelemesini sunmak istedim.

http://forum.donanimhab...mpage_1/f_/key_//tm.htm

Hayırlı olsun.

Birşeyler vurgulanmalı : ASusu un o modeli ekran çözünürlüğü düşük klasik 1366x768 ama IPS panel ekrana sahip.

Düşük çözünürlük herzaman daha hızlı gibi algılanır.

Ayrıca işlemcisi Atom ve RAM i de malum 2 GB . Windows 8 için bu değer sınırda gibi...

https://www.asus.com/Ta...b_Smart/#specifications

Genel olarak avantajı ATOM işlemci olması nedeniyle bataryası daha uzun gitmesidir.

Sony Vaio F11Z1E

3852 Mesaj
13 Nisan 2013; 18:07:05 

quote:

Orijinalden alıntı: homer hardrock

selam arkadaşlar,

aleti tablet olarak elime aldıgımda, outlook ve word kullanır iken " @ " tuşu dokunmatik klavyeden kullanılamıyor...dolayısıyla outlook ta tablet modunda mail atamıyorum...daha dogrusu mail adresi giremiyorum...aynı şekilde word de düz metinde bile @ tuşu işlemiyor...excel de çalışıyor...

herhangi bir internet sitesinde login yaparken gerekiyor ise çalışıyor...mesela facebook ya da hotmail e login olurken...

zaten örnegin hotmail e sign in olurken mail adresi kutusuna gelince @ tuşu otomatik olarak ilk klavye ekranında beliriyor...dogal olarak mail adresi girilmesi gereken yerler de oldugu gibi otomatik algılıyor alet...

fakat ne yaptım ise outlook ya da word de dokunmatik klavye de @ tuşunu kullanamıyorum...

şimdiden teşekkürler...

not: samsung destek hattında online yardımda sorunumu ilettim..telefon numaramı alıp konuyu araştıracaklarını söylediler fakat geri dönüş olmadı...gerçi daha bir gün bile olmadı :P

İlginç bir durum. Gerçi bende Sony Duo 11 var ama tavsiyem. Sanal klavyeyi sağa sola çekip @ tuşunu tekrardan dene eğer oluyorsa sanırım sorun dokunmatik ekranın ilk haldeki @ nerede ise ordaki bölgede dokunmatikte bir arıza vardır. Bu tip dokunmatik sorunlar genelde köşelerde olur hasassiyet düşük farklı olur ...

Ayrıca bunu denerken S-Pen kalemi ile mi yoksa parmağınız ile mi?

S-Pen in tek dezavantajı var o da manyetik alanlardan etkilenmesi.

Ekranı tekrardan kalibre et.

Olmadı temiz fabrika ayarlarına dön. Tekrar dene..

Tüm bunlara rağmen sorun aynı bölgede var ise donanımsal olur ve servise götürmen gerekecektir. Dediğim gibi kademe kademe test et.

Sony Vaio F11Z1E

518 Mesaj
14 Nisan 2013; 20:31:52 

Bu cihazda GPS alıcı var mı arkadaşlar? Ya da bu tür cihazların hangisinde var?

--- Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil ---

631 Mesaj
15 Nisan 2013; 0:27:18 

http://www.eksenbilgisa...116-win8-pro-64bit.aspx

http://www.pcdepo.com/s...-notebook-urun8931.html

Bu A01, 02 03 h04... falan diye gidiyor. Bunların arasındaki fark nedir? Şu yukarıdaki iki ürün aynı gibi gözüküyor ama anlamadım... İthalatçısı ya da garanti konusu mu farklı acaba?

232 Mesaj
15 Nisan 2013; 0:57:53 

quote:

Orijinalden alıntı: zeytinpark
Bu cihazda GPS alıcı var mı arkadaşlar? Ya da bu tür cihazların hangisinde var?

Cihazın GPS özelliği var (Broadcom GNSS Geolocation Sensor) ama kullanacak offline olarak kullanacak program yoktur.

quote:

Orijinalden alıntı: Lockheed
...
Bu A01, 02 03 h04... falan diye gidiyor. Bunların arasındaki fark nedir? Şu yukarıdaki iki ürün aynı gibi gözüküyor ama anlamadım... İthalatçısı ya da garanti konusu mu farklı acaba?

XE700T1C-A01TR
İŞL. SİST: Windows 8 64bit Single Language
İŞLEMCİ: Intel Core i5 3317U
GRAFİK TİPİ: Intel hd Graphics 4000
3G ve GPS: Yok

XE700T1C-H01TR
İŞLEMCİ: Intel Core i5 2537M
GRAFİK TİPİ: Intel HD Graphics 3000
3G ve GPS: Var

XE700T1C-H02TR
GRAFİK TİPİ: Intel HD Graphics 4000

XE700T1C-H04TR
İŞL. SİST: Windows 8 64bit Pro

631 Mesaj
15 Nisan 2013; 7:39:09 

quote:

XE700T1C-A01TR

XE700T1C-H01TR

XE700T1C-H02TR

XE700T1C-H04TR

Çok teşekkür ederim

171 Mesaj
15 Nisan 2013; 9:52:31 

slm arkadaşlar ben 700t yi almayı düşünüyorum. bu bilgisayarın autocad ve 3ds max performansını merak ediyorum. alıp bu programları kullanan arkadaş var mı ?

asus p8z68 le-intel i7 2600k-asus hd6850 1gb ddr5-corsair vengeance 8gb(2x4)- cooler master rc 692 80 plus 650 w-wd cavier green 1tb-ocz agılıty 3 120 gb-cooler master Hyper 212 evo- lg 23'' ips236v

518 Mesaj
15 Nisan 2013; 10:23:26 

quote:

XE700T1C-A01TR

XE700T1C-H01TR

XE700T1C-H02TR

XE700T1C-H04TR

Cevap için teşekkür ederim.
Şu anda androidde google maps offline kullanım için haritaları indirmeye izin veriyor. Acaba bu şekilde win8 üzerinde de çalışır mı diye merak ettim şimdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeytinpark -- 15 Nisan 2013; 8:29:01 >

631 Mesaj
15 Nisan 2013; 10:36:08 

http://www.darty.com.tr...htm?ref=akakce&v=1.69.9

Darty'de 2300TL... Önerir misiniz?

20 Mesaj
15 Nisan 2013; 13:33:03 

samsung xe700tc1-h02tr ürünü satın alabileceğim bir yer biliyor musun?

Bu mesajda bahsedilenler: @berkans Bu mesaja 1 cevap geldi.

232 Mesaj
15 Nisan 2013; 14:05:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Cuttysark
samsung xe700tc1-h02tr ürünü satın alabileceğim bir yer biliyor musun?

Turkcell'in taahhütlü kampanyası ile verildiğini zannediyorum. Çünkü ben Turkcell'den alınmış, faturalı, açılmamış ambalajında bir ürün aldım... TİM'lerde tanıdığınız varsa bir sorun derim...

631 Mesaj
15 Nisan 2013; 16:21:24 

quote:

Turkcell'in taahhütlü kampanyası ile verildiğini zannediyorum. Çünkü ben Turkcell'den alınmış, faturalı, açılmamış ambalajında bir ürün aldım... TİM'lerde tanıdığınız varsa bir sorun derim...

turkcell ile 3200 tl civarina geliyor

75 Mesaj
15 Nisan 2013; 16:42:26 

quote:

selam arkadaşlar,

şimdiden teşekkürler...

Arkadaşım;
Word de, sanal klavyede yazı yazarken,
(@ ) yanında sekme tuşu var ona birkaç kez basıp @ tuşuna basınca yazıyor.
fakat yazarken ilginç bir durum sözkonusu oldu.
Word de yazı yazarken; bende,
sanal klavyede ş harifinin yanındaki i harfine bastığımda wordun ustbar menüsündeki bölüme gidiyor bütün denemelerim sonucu değişmedi.
sizde ne gibi bir sonuç oluşuyor.

center]

21 Mesaj
15 Nisan 2013; 18:21:17 

hem s-pen ile hem parmakla ikisi ile de olmuyor...

sorunun donanımsal oldugunu sanmıyorum...öyle olsa idi excel de de diger yerler de de çalışmaması gerekirdi sanki...

neyse bugün servise götürdüm...orada müdahele ettiler hemen başka versiyon office yüklediler gene olmadı...diger her yerde çalışıyor fakat word ve outlook da çalışmıyor...

servis teki arkadaş samsung yurtdışı ile görüecegini söyledi...sonrada makine yi sıfırlayacagını...içindeki recovery dosyasını da yenileyecekmiş...

bakalım...gene onunla ilgili bir sorun olsaydı baştan da öyle olması gerekirdi diye düşünüyorum...çünkü makineyi ilk kurduktan sonra bir kere de kandim sıfırlamıştım...

servisten döndügünde tekrar bilgi veririm...

Bu mesajda bahsedilenler: @smart1978

21 Mesaj
15 Nisan 2013; 18:22:37 

denedim söylediginizi bir sonuç alamadım...

bende herhangi bir şey degişmiyor...hiç tepki alamıyorum...

servise verdim...bakalım

Bu mesajda bahsedilenler: @eybi

21 Mesaj
15 Nisan 2013; 18:25:09 

bir başka sorum daha var...

bugün makineyi barbaros taki servise bıraktım...

servis formunda çizik var diye ibare koymuşlar ki makine pırıl pırıl...

formu da gözümün önünde doldurdu...

bunu bilerek mi yapıyorlar...servis içindeyken bir çizilme olursa diye ?

yoksa başka bir sebebi var...

ayrıca servis ten çizik dönerse ne yapmamı önerirsiniz...

75 Mesaj
15 Nisan 2013; 18:46:36 

İmzam daki Asus laptop için, yazılımsal bir sorun yaşamıştım,
Ankara Asus servisine gittiğimde, servisde formu yanınızda dolduruyorlar,
birlikte bakıp kırık, çizik bir yer varsa, yazıyorlar sizde imzalıyorsunuz servis kabulde,
kabul formun alt nüshasını size veriyorlar. geri teslim edilirken de aynı şekilde kontrol ederek teslim ediyorlar.
asus laptopta çok ilgili servisti.
problemim olmayınca bir daha yolumda düşmedi.

center]

3852 Mesaj
15 Nisan 2013; 19:30:47 

quote:

bir başka sorum daha var...

bugün makineyi barbaros taki servise bıraktım...

servis formunda çizik var diye ibare koymuşlar ki makine pırıl pırıl...

formu da gözümün önünde doldurdu...

bunu bilerek mi yapıyorlar...servis içindeyken bir çizilme olursa diye ?

yoksa başka bir sebebi var...

ayrıca servis ten çizik dönerse ne yapmamı önerirsiniz...

Cizik nerdeymis size gosterseidi sizde keske cizik yerin makro modunda fotografini cekseydiniz.

İmza da attiginiz icin sonradan olusacak cizik zaten tespit edilmisti diye kendi olasi hatalarini size saydiracak.

Gecmis olsun. Umarim cizik olusmaz.

Sony Vaio F11Z1E

75 Mesaj
15 Nisan 2013; 20:05:59 

tayaydın arkadaş;
smart1978 arkadaşın bahsettiği win8 programını indirdim.
usb den kurmak için bios ayarlarını, usb yi görecek şekilde ayarlıyamadım.
senden ricam bios bölümündeki 5 bölümün usb ayarında ne şekilde olması gerekir, resimlerini koyabilirsen
makbule geçer
şimdiden teşekkürler.

center]

3852 Mesaj
15 Nisan 2013; 21:51:59 

quote:

tayaydın arkadaş;
smart1978 arkadaşın bahsettiği win8 programını indirdim.
usb den kurmak için bios ayarlarını, usb yi görecek şekilde ayarlıyamadım.
senden ricam bios bölümündeki 5 bölümün usb ayarında ne şekilde olması gerekir, resimlerini koyabilirsen
makbule geçer
şimdiden teşekkürler.

Önce yedekleme özellikle orjinal recovery usb yi oluşturun ve varsa driver ları da ayrıca saklayın. Gerçi internet sitesinde güncellemeleri muhakkak olacaktır.

Şimdi sorunun çözümüne geçiyoruz :

Şunu dene :

Kapalı iken FAT32 biçimlendirilmiş windows 8 ( doğru olan) iso nun fat32 olarak biçimlendirilmiş usb belleğe hepsi atıldığını farz ediyorum ve alternatif boot etme opsiyonu işte şöyle yapılıyor :

1. Ativ in güçünü komple kapat.
2. windwos 8 li fat32 li usb belleği kapalı ativ pc ye takın ( tavsiyem usb 3.0 malum işlemler daha çabuk olur) .

3. ses yükseltme ile power ( güç açma kapama ) tuşuna beraber basın ve bırakmayın cihaz açılacak. Karşısnıza usb bellekten boot opsiyonu çıkacaktır işte onu seçin ( Sony Duo 11 de dokunmatiklisi çalışıyor veya klavyesi ile seçin )

Tavsiyeler :
Kurulumda tüm herşeyi silmenizi tavsiye ederim. Bazıları recovery partition bölümünü kalsın diyebilir. Ama zaten elinizde orjinal recovery usb dosyası var. Boşu boşuna GB lar sırf olası orjinal fabrika haline dönülmesi için mahsedilen partition saklanması bence gereksizdir.

Ayrıca usb bellekler çok sık kullanacağımız için tavsiye usb bellekteki tüm dosyaları başka bir harici hard diske aktarmanızda. Böylece birden fazla yedek ile olsa bellek bozulması vs.. karşı ekstra yedek kurtarıcısınız olacaktır.

Bendeki Sandisk USB 3.0 lı bellek vardı 32 GB pek kullanmazdım sırf recovery i vardı ama ne olduysa bozuldu servise yolladım değişim verdiler. Bu herkesin başına gelebilir.

Yani UEFI den fat 32 olarak boot edilebilir usb cd hazırlanması çok kolay iso daki dosyaların tamamını usb ye atılıyor o kadar. Windows 7 deki gibi NTFS ve özel araçlarka boot sector u filan uğraşılmıyor.

Şahsen denedim. Sony Vaio Duo 11 de ve Microsoft Surface Pro da bizzat başarı ile uygulanmıştır.

Son olarak İngilizcesi olanlar için epey faydalı derli toplu Samsung Ativ PC ler hakkında ipuçları ve püf noktaları ...

http://forum.tabletpcre...art-pc-tips-tricks.html

Olmazsa olmazlarınızdan olmalı...

Fikir ve çözüm için danışılacak derli toplu Samsung forum için tavsiyem şu :

http://forum.tabletpcreview.com/samsung/

Kolay gelsin.

Sony Vaio F11Z1E

75 Mesaj
16 Nisan 2013; 10:59:23 

quote:

Önce yedekleme özellikle orjinal recovery usb yi oluşturun ve varsa driver ları da ayrıca saklayın. Gerçi internet sitesinde güncellemeleri muhakkak olacaktır.

Şimdi sorunun çözümüne geçiyoruz :

Şunu dene :

Kapalı iken FAT32 biçimlendirilmiş windows 8 ( doğru olan) iso nun fat32 olarak biçimlendirilmiş usb belleğe hepsi atıldığını farz ediyorum ve alternatif boot etme opsiyonu işte şöyle yapılıyor :

1. Ativ in güçünü komple kapat.
2. windwos 8 li fat32 li usb belleği kapalı ativ pc ye takın ( tavsiyem usb 3.0 malum işlemler daha çabuk olur) .

3. ses yükseltme ile power ( güç açma kapama ) tuşuna beraber basın ve bırakmayın cihaz açılacak. Karşısnıza usb bellekten boot opsiyonu çıkacaktır işte onu seçin ( Sony Duo 11 de dokunmatiklisi çalışıyor veya klavyesi ile seçin )

Tavsiyeler :
Kurulumda tüm herşeyi silmenizi tavsiye ederim. Bazıları recovery partition bölümünü kalsın diyebilir. Ama zaten elinizde orjinal recovery usb dosyası var. Boşu boşuna GB lar sırf olası orjinal fabrika haline dönülmesi için mahsedilen partition saklanması bence gereksizdir.

Ayrıca usb bellekler çok sık kullanacağımız için tavsiye usb bellekteki tüm dosyaları başka bir harici hard diske aktarmanızda. Böylece birden fazla yedek ile olsa bellek bozulması vs.. karşı ekstra yedek kurtarıcısınız olacaktır.

Bendeki Sandisk USB 3.0 lı bellek vardı 32 GB pek kullanmazdım sırf recovery i vardı ama ne olduysa bozuldu servise yolladım değişim verdiler. Bu herkesin başına gelebilir.

Yani UEFI den fat 32 olarak boot edilebilir usb cd hazırlanması çok kolay iso daki dosyaların tamamını usb ye atılıyor o kadar. Windows 7 deki gibi NTFS ve özel araçlarka boot sector u filan uğraşılmıyor.

Şahsen denedim. Sony Vaio Duo 11 de ve Microsoft Surface Pro da bizzat başarı ile uygulanmıştır.

Son olarak İngilizcesi olanlar için epey faydalı derli toplu Samsung Ativ PC ler hakkında ipuçları ve püf noktaları ...

http://forum.tabletpcre...art-pc-tips-tricks.html

Olmazsa olmazlarınızdan olmalı...

Fikir ve çözüm için danışılacak derli toplu Samsung forum için tavsiyem şu :

http://forum.tabletpcreview.com/samsung/

Kolay gelsin.

smart1978 arkadaş,
dediğini uyguladım, ses açma tuşu+pover tuşuna birlikte basıp beklediğimde tablet açılıyor sonra basma devam edince geri kapanıyor.
basma işlemi devam ediyorken elimi çektiğimde recover bölümüne giriyor yedekleme yapıp yukluyecegim diyor.
ben bir şeyleri eksik yapıyorum veya çok karıştırdım kafası karıştı

center]

21 Mesaj
16 Nisan 2013; 13:22:39 

formda bir imza söz konusu degil...çıktısını aldı bana verdi...bende yola çıktıktan sonra farkettim...ama her türlü benim hatam sanırım...orada kontrol etmem gerekirdi...

ama aynı olay daha önce de iphone servisinde olmuştu...onlarda hçbir çizik olmamasına ragmen formda öyle yazmışlardı...gerci çiziksiz geri dönmüştü...

ama insan olaylardan ders almıyorsa kendi suçudur...şu an sadece kendime kızmaktayım...umarım birşey olmaz...

Bu mesajda bahsedilenler: @smart1978 Bu mesaja 1 cevap geldi.

3852 Mesaj
16 Nisan 2013; 15:54:02 

quote:

formda bir imza söz konusu degil...çıktısını aldı bana verdi...bende yola çıktıktan sonra farkettim...ama her türlü benim hatam sanırım...orada kontrol etmem gerekirdi...

ama aynı olay daha önce de iphone servisinde olmuştu...onlarda hçbir çizik olmamasına ragmen formda öyle yazmışlardı...gerci çiziksiz geri dönmüştü...

ama insan olaylardan ders almıyorsa kendi suçudur...şu an sadece kendime kızmaktayım...umarım birşey olmaz...

Umarim cizilmez. Cizildiginde de kasasini degistireceklerini sanmiyorum. Sonucta teslim fisinde cizik var deniliyor.

Sony Vaio F11Z1E

518 Mesaj
17 Nisan 2013; 10:01:23 

Bu cihazda Spen ile çizim yapmak nasıl? Yani az buçuk karikatür çiziyorum. Uygun yazılımlar ile ATIV üzerinde karikatür çizimi yapabilir miyiz? Wacom tablet falan almadan hem laptop hem de çizim tableti gibi kullanabilir miyiz? Tabii ki bu iş için yapılan ürünler gibi olmaz belki ama kabul edilebilir bir performans verir mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeytinpark -- 17 Nisan 2013; 8:02:17 >

3852 Mesaj
17 Nisan 2013; 21:49:56 

quote:

Orijinalden alıntı: zeytinpark

Bu cihazda Spen ile çizim yapmak nasıl? Yani az buçuk karikatür çiziyorum. Uygun yazılımlar ile ATIV üzerinde karikatür çizimi yapabilir miyiz? Wacom tablet falan almadan hem laptop hem de çizim tableti gibi kullanabilir miyiz? Tabii ki bu iş için yapılan ürünler gibi olmaz belki ama kabul edilebilir bir performans verir mi acaba?

1024 kademe basınca duyarlı ve bunlar epey kaliteli çizimler çıkartılabilir.

Karikatür gibi fazla detay olmayan işleri hayli hayli görür.

Samsung Ativ Pro lar zaten Wacom kalem desteği vardır.

Alışmanla alakalı. Zamanla alışırsın gibime geliyor.

Wacom çözümleri genelde pahalı.

Karikatürler genelde sofistike değil gibi. Bir yağlı tablo inceliğinde detaylar vs.. yoksa 1024 kademeli Wacom teknolojili S-Pen li Ativ Pro lar uyar. Tek eksiği varsayılan olarak 4 GB RAM olması. SSD lier mobil hdd lere nazaran hızlı olmasına rağmen sanal bellek artırımı yapılabilir ama performans biraz düşebilir.

Tavsiye ram rahatlaması için çizim yapılırken pc yeniden başlatmak iyi gelecektir. Önbellekleme daha düşük olacaktır. Tabi metro arayüze vs... birşey çalıştırılılmamalı...

Youtube da Samsung Ativ PRo ile karakalem çalışması detaylı güzel birçok eser gördüm bence yetersizlik gibi bir sorun olmaz.

Sony Vaio F11Z1E

518 Mesaj