Şimdi Ara

Samsung ATIV Smart PC Pro 700T Kullanıcılar Kulübü (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.209
Cevap
36
Favori
181.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazzeus

2 gün önce intelin sayfasından ekran kartını güncelledim,
    sonraki ilk kapatıp açmamdan itibaren artık yukarıdaki mavi ışık yanmıyor :)
    benzer sorunu olan var mı?
    (win 8.1)

1-Benimde led yanmamaya başladı ama ben sw update dışında update yapmamistim.
    2- Ayrıca klavye ile cihazin bağlantıları nda sorun var diye
    3- uzun süre internet Explorer kullanımda ie nin görüntüsü ekrana yanıyor. Belli süre geçince geciyor
    pazartesi servise vermeyi düşünüyorum siz led için ne yaptiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selam, Windows 8.1 update yaptıktan sonra klavyemi bazen kaybeder oldum. Bu klavyedeki herkesin başına gelen kopma olayı değil. Mesela klavyedeki USB ye mouse takılı ve şarj aleti klavyeye takılı ama bunlara birşey olmuyor. Yani klavye ile ana cihazın arasındaki bağlantı gitmiyor ama tuşlar çalışmamaya başlıyor. Bu sorunla karşılaşanınız var mı? Bunun gibi bir sürü saçma sorun çıktı bu windows 8.1 updateden sonra... :(
  • Arkadaşlar selam, Windows 8.1 update yaptıktan sonra klavyemi bazen kaybeder oldum. Bu klavyedeki herkesin başına gelen kopma olayı değil. Mesela klavyedeki USB ye mouse takılı ve şarj aleti klavyeye takılı ama bunlara birşey olmuyor. Yani klavye ile ana cihazın arasındaki bağlantı gitmiyor ama tuşlar çalışmamaya başlıyor. Bu sorunla karşılaşanınız var mı?
  • Aranıza yeni katıldım. Bugun aldım cihazı. Okul da kullanmak birinci amacım. Sims 4 ise oynadığım tek oyun. (Sims 3 oynuyordum 4 çıkınca ona geçtim) sizce kaldırır mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • whiteredmoon W kullanıcısına yanıt
    Ekran kartının chipseti işlemci ile direk alakalı olduğu için işlemcinin kaçıncı nesil olduğuna bağlı olarak oyun kaliten değişir.
  • samsung ativ tab 7 xe700t1c tabletimde Wifi bağlantı sorunu var.

Sık sık kablosuz internet bağlantısı kopmakta, bağlantıları güncellerken wifi ağları tekrar geliyor ama tablet arızalı mı yoksa bilmediğimiz bir fabrika hatası mı var. Aynı sorun samsung sitesinde de dile getirilmiş ama cevap yok.

linkteki soru : XE700T1C-H01TR Wifi Sorunu

http://answers.tr.samsung.com/answers/7463-tr_tr/product/XE700T1C-A01TR-support/samsung-xe700t1c-questions-answers/questions.htm

2.500 liralık tablet ama tam bir fiyasko. 200 liralık android tabletler bundan kat kat iyi. Hiç pratik değil, hele windows 8 işletim sistemi ile tam bir felaket.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Korgeneral -- 27 Ekim 2014; 1:38:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Korgeneral

samsung ativ tab 7 xe700t1c tabletimde Wifi bağlantı sorunu var.

Sık sık kablosuz internet bağlantısı kopmakta, bağlantıları güncellerken wifi ağları tekrar geliyor ama tablet arızalı mı yoksa bilmediğimiz bir fabrika hatası mı var. Aynı sorun samsung sitesinde de dile getirilmiş ama cevap yok.

linkteki soru : XE700T1C-H01TR Wifi Sorunu

http://answers.tr.samsung.com/answers/7463-tr_tr/product/XE700T1C-A01TR-support/samsung-xe700t1c-questions-answers/questions.htm

2.500 liralık tablet ama tam bir fiyasko. 200 liralık android tabletler bundan kat kat iyi. Hiç pratik değil, hele windows 8 işletim sistemi ile tam bir felaket.

aslında kutudan çıkan klavye dışında çok da problemli bir cihaz değil, tek sıkıntı ne serviste ne destek hattında bu aletten anlayan kimse yok.
    maalesef sorunlara (yazılımla ilgili olan sorunlarda) kendi çözümünüzü kendiniz bulacaksınız.
    genelde insanlar windows 8e olan nefretlerini hardware e yansıtıyor, neyse.

günde 6-8 saat civarı kullanıyorum. logitech bt klavye mouse setim var, masamda kullanacaksam onlarla kullanıyorum.
    dock almayı da düşünüyorum ama hala karar veremedim gerekli mi değil mi.

eğer 8.1 update i yaptıysanız bazen sürücüler doğru yüklenmiyor.
    win 8.1 upgradeinden sonra sw update programı da kendiliğinden çalışmıyor ki doğru sürücüleri yüklesin,
    program özelliklerinde oynama gerekiyor ki sw update çalışsın (program özelliklerinden uyumluluk modu / win 8 yapmanız lazım).

eğer çok problem yaşıyorsanız recoveryden factory reset yapın, win 8 versiyonu problemsiz çalışıyor.
    bazı store programları illa ki 8.1 istiyor, onlar dışında sıkıntı yaşamazsınız.

ben anlattığım gibi recoveryden factory settingse dönerek önce win 8 yükledim ardından 8.1 e yükselttim ancak 3üncüde doğru düzgün yükseltti.
    ilk yükseltmede başa dönmeseydim, sorunlara tekk tek çözüm arasaydım muhtemelen cihazdan da windowsdan da nefret ederdim.
    birşeylerin yanlış olduğunu bir gün içinde anlayıp baştan kurdum yükselttim, sorunlar çözüldü başka sorunlar çıktı, aynı şeyi bir daha yaptım herşey düzeldi.
    saçma ama böyle.

bir de windows update de bazen donanımla ilgili isteğe bağlı yükseltmeler oluyor(wireless kartı için de vardı), onları yüklemeyin.

benim de widi (wifi değil, wireless display ama aranızda kullanan var mı yok mu bilemiyorum) ile ilgili sıkıntım var, 8.1de adam gibi çalıştıramadım.
    oysa win 8de canavar gibi çalışıyor yani bu sorun da donanımsal değil, yazılımsal.
    çözüm önerisi olan varsa, paylaşırsa çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazzeus -- 27 Ekim 2014; 8:47:43 >

• Yani tabletin hangi saçmalığından başlasam bilemiyorum, mesela ilk gün kullanırken 30 yeni uygulama güncellemesi var dedi, otomatik yüklemeye başladı, bekle bekle, sonunda hata verdi, güncellemeler geri alınıyor demez mi! 45- 50 dakika bekledim, Samsung servisini aradım recovery yapın dedi, açıkçası uygulama güncellemeleri sistemi çökertiyor, tablete birşey olacak diye açamaz oldum, onun yerine taş gibi Samsung Google Nexus 10 GT-P8110 tableti kullanıyorum, android windows 8 'e göre çok daha pratik. Üreticilerin böyle tabletlere windows 8 yüklemesi nasıl bir akla hizmettir. , Samsung Ativ tab 7 yi gören netbook sanıyor, zaten netbook dan tek farkı parmaklanması, o da zaten konu windows 8 olunca çok anlamsız.

Bu tabletle hiç boşa vakit kaybetmemek gerekiyor, 10.1" lik samsung tabletlere yönelmeli: 600 -700 liraya hem ekonomik hem pratik tabletiniz olur, en azından tablet katili olmazsınız.

• merhaba arkadaşlar SAMSUNG ATIV TAB 7 XE700T1C-H01TR modelini 2.el olarak internetten 1100tl ye aldım.fiyat çok uygun geldi.konuyu biraz okudum win8.1 güncellemeleri sw update güncellemesi vs hiç bir sorun yaşamadım.cihaz gayet stabil çalışıyor bende.yalnız fikrinizi almak istediğim ilginç bir konu var.cihazın modelini araştırdığımda 3G ye sahip olduğunu gördüm.satan arkadaşta 3g var diye sattı fakat sim kart takmak istediğimde yuvanın boş olduğunu farkettim.satıcı arkadaşa durumu söyledim abi sim girişi olunca ve model de var yazınca ben de o şekilde yazdın ilana dedi.ve iyi niyetli bir arkadaş olduğundan da eminim istersen geri iade alırım diyor.sizlere sorum şu sanırım o arkadaşta önceden teknosadan almış bu ürünü 3G olmama ihtimali var mı?model de var dediği halde?diğer sorum ise 1100tl ye aldığım bir cihazı 3g yok diye iade etmem sizce mantıklı mı?lütfen fikirlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.aklım acayip karıştı
    3g li cihaz kullanan arkadaşların aygıt yöneticisinde modüle ne olarak çıkıyor?resim paylaşabilirmisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanakt -- 1 Kasım 2014; 13:52:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanakt

merhaba arkadaşlar SAMSUNG ATIV TAB 7 XE700T1C-H01TR modelini 2.el olarak internetten 1100tl ye aldım.fiyat çok uygun geldi.konuyu biraz okudum win8.1 güncellemeleri sw update güncellemesi vs hiç bir sorun yaşamadım.cihaz gayet stabil çalışıyor bende.yalnız fikrinizi almak istediğim ilginç bir konu var.cihazın modelini araştırdığımda 3G ye sahip olduğunu gördüm.satan arkadaşta 3g var diye sattı fakat sim kart takmak istediğimde yuvanın boş olduğunu farkettim.satıcı arkadaşa durumu söyledim abi sim girişi olunca ve model de var yazınca ben de o şekilde yazdın ilana dedi.ve iyi niyetli bir arkadaş olduğundan da eminim istersen geri iade alırım diyor.sizlere sorum şu sanırım o arkadaşta önceden teknosadan almış bu ürünü 3G olmama ihtimali var mı?model de var dediği halde?diğer sorum ise 1100tl ye aldığım bir cihazı 3g yok diye iade etmem sizce mantıklı mı?lütfen fikirlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.aklım acayip karıştı
    3g li cihaz kullanan arkadaşların aygıt yöneticisinde modüle ne olarak çıkıyor?resim paylaşabilirmisiniz?

şahsen benim işime yarıyor 3g, ama eğer memnunsanız geri vermeyin bence.

buyrun
     Samsung ATIV Smart PC Pro 700T  Kullanıcılar Kulübü

• lazzeus kullanıcısına yanıt
    teşekkürler ben de çıkmıyor bu tahminimce arka kapağı 3Gli modelden sökülüp takılmış gibime geliyor.çünkü kapaktada 3G yazıyor.kısacası bu şekilde içime sinmedi.satıcıda kabul etti geri almayı.biraz daha para biriktirip linkteki Toshiba Portege Z10t yi almaya karar verdim.http://www.teknosa.com/urunler/125043772/toshiba-portege-z10t-a-11f-3g-tablet-pc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanakt -- 3 Kasım 2014; 1:01:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbalkan

stylus kalemi kabettim nasıl temin edebilirim fikriniz varmı netten aradım bulamadım?

benim de kırıldı Hong Kong'dan sipariş ettim Türkiye de yok ve 18 dolar fiyatı, geldi bir haftada.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostlar benim cihaz XE700T1C-H02TR modeli, bir deneme esnasında 3G sürücüsü (Huawei MU733) silindi (veya başka bir sürücü ile değişti) orjinal dirver'ı bulamıyorum. SW Update işe yararmıyor, zaten driver yedeklemede o sürücü gözükmüyor bile... 3G'li versiyonu olan (örn: -H01TR veya -H02TR gibi) arkadaşlardan ricam driver yedeğini alıp gönderebilirler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayaydin

Dostlar benim cihaz XE700T1C-H02TR modeli, bir deneme esnasında 3G sürücüsü (Huawei MU733) silindi (veya başka bir sürücü ile değişti) orjinal dirver'ı bulamıyorum. SW Update işe yararmıyor, zaten driver yedeklemede o sürücü gözükmüyor bile... 3G'li versiyonu olan (örn: -H01TR veya -H02TR gibi) arkadaşlardan ricam driver yedeğini alıp gönderebilirler mi?

http://www.samsung.com/tr/support/model/XE700T1C-H02TR

Burdan yukledi mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

quote:

Dostlar benim cihaz XE700T1C-H02TR modeli, bir deneme esnasında 3G sürücüsü (Huawei MU733) silindi (veya başka bir sürücü ile değişti) orjinal dirver'ı bulamıyorum. SW Update işe yararmıyor, zaten driver yedeklemede o sürücü gözükmüyor bile... 3G'li versiyonu olan (örn: -H01TR veya -H02TR gibi) arkadaşlardan ricam driver yedeğini alıp gönderebilirler mi?

Burdan yukledi mi ?

İlgilendiğin için teşekkürler... O linkten SWUpdate v2.2.1.0 indirdim faydası yok, program eskisi gibi otomatik olarak cihazı algılayamıyor, modeli elle girip sürücü aratıyorsunuz bu seferde sistem seçenekleri arasınsa Win8.1 yok (Win7 ve Win8 var) Hoş olsa ne olacak, aynı uygulamayı kullanarak daha önce sürücüleri yedeklemiştim içinde 3G ile ilgili hiç bir sürücü yoktu.
    Samsung böyle bir cihaza yeteri kadar destek vermeyerek hata yapıyor. Daha NFC ve Pusula özelliğini hiç kullanamadım; GPS/GLONASS'ı kullanacak adam gibi bir uygulama yok. 3G aracılığı ile en azından SMS atacak basit bir uygulama olabilirdi mesela

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

quote:

Burdan yukledi mi ?

İlgilendiğin için teşekkürler... O linkten SWUpdate v2.2.1.0 indirdim faydası yok, program eskisi gibi otomatik olarak cihazı algılayamıyor, modeli elle girip sürücü aratıyorsunuz bu seferde sistem seçenekleri arasınsa Win8.1 yok (Win7 ve Win8 var) Hoş olsa ne olacak, aynı uygulamayı kullanarak daha önce sürücüleri yedeklemiştim içinde 3G ile ilgili hiç bir sürücü yoktu.
    Samsung böyle bir cihaza yeteri kadar destek vermeyerek hata yapıyor. Daha NFC ve Pusula özelliğini hiç kullanamadım; GPS/GLONASS'ı kullanacak adam gibi bir uygulama yok. 3G aracılığı ile en azından SMS atacak basit bir uygulama olabilirdi mesela

nfc zaten androide uyumlu değil. sadece web adreslerini cihazlar arası paylaşabiliyorsunuz.
    pusulayı denemedim ama içindeki maps wi-fi, 3g ve glonass kullanarak lokasyon buluyor.
    sw update i windows 8 uyumluluk modunda çalıştırmayı denediniz mi?
    o şekilde çalışıyor bende. benim sistemim de 8.1...
    samsungun desteği hakkındaki yorumlarınıza sonuna kadar katılıyorum.
    cihaz çok başarılı ve kabiliyetli bence ama destek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazzeus -- 9 Aralık 2014; 13:25:02 >

• tayaydin kullanıcısına yanıt
    Konuyu baslatan ben olunca haliyle bildirim geliyor. Gerci cihaz sahiplerinden teorik olmayan cozum oneren ilgili cihaz sahiplerini beklerim de ...

Bir arastirdim :

https://www.dropbox.com/s/5kthndk3a89gvi0/MU733Update_12.103.17.10.00.zip

Firmware guncellemesi ile sorun cozulebiliyormus .

Ayrica Samsung notebook ultrabook tablet windows tabanlilarda cekildi aylar oncesinden . Yeni urun cikartmamalari goze batmisti .

Turkiye gibi ulkelere windows tabanli urunler genelde de gec veya bircok cesidi gelmemesi Samsung un windows tabanli urunlerdee cekilmisligi de hissedilmemesi kacinilmaz .

Yukardaki linkten firmware guncellemessi ile GSM modulu algilanmama ( aygit yoneticisinden ) veya duzgun calismama sorununa kesin cozum getirilmistir .

Firmware guncellemesi yaptiktaan sonra tekraar driver guncellemelerini yap.

Windows 8 driver lari uyumluluk modunda dahi windows 8.1 Update 2 hatta Windows 10 Teknik onzileme de bile calisabilir .

Microsoft offline harita uygulamasi "MAPS" ( HARITALAR ) offline ozelligi ile her ulke haritalari indirilebilmekte boylece offline yani internet olmaksizin GPS navigasyon kullanilabilmektedir .

Bir de Nokia nin windows isletim sistemi icin de ciharttigi Nokia Here Beta olsa da iyi is cikarmaktadir .

• Merhaba, bende bugün H02TR modelini satın alarak aranıza katıldım. Yanlış cihazı ilk açıp windows kurulurken şarjı bitti şarja taktım şimdi cihaz açılırken windows tam kurulumadı tekrar restart et diyor her seferinde restart etsemde aynı hata ile karşılaşıyorum. Recovery bölümüne giriş yapıp sıfırdan tekrar kurmak istediğim zamanda Recovery Faild hatası alıyorum yani anlayacağınız cihazı recoveryde yapamıyorum. Bu konuda önerisi olan veya yardımcı olabilecek arkadaşlar yardımlarınızı rica ederim.

Ayrıca birkaç sorum olucak bu cihaza harici usb hdd takıp windows 8.1 cd ile sıfırdan normal bir pc gibi kurulum yapsam olurmu? Diyelim yaptım driverlarını tanıyor mu?
  • KDRCMRT kullanıcısına yanıt
    Harici usb hdd olur ama formatlanması şart.

Onun yerine usb 3.0 lı bir bellek ile çözüm..
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.