Şimdi Ara

Samsung ATIV Smart PC Pro 700T Kullanıcılar Kulübü (46. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
1.209
Cevap
36
Favori
181.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok teşekkürler...
  • Arkadaşta samsung 500T var, windows8,1 32bit yükleyeceğiz, bir türlü yapamadım, USBdeki windowsu görmüyor... Boot menüsünden USB nasıl aktif hale getirebilirim.. Teşekkürler...

Ses+ ve power tuşu ile windowsu tekrardan kurma falan hepsini denedim aptal cihazın içinde windows kurulumu koymamışlar galiba her menüde "windowsu yükleyeceğiniz usb medyayı" takın falan diyor, kendim hazırladığım usbyide görmüyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OLDMasteR

Çok teşekkürler...

Rica ederim.

Samsung ürüm eğitim uzmanı arkadaşım, ilgili departmandaki arkadaşına sormuş ve GPS güncellemesini yapabilmek cihazın açık havada tıpkı GPS cihazları gibi gökyüzünü gördüğünde bu güncellemeyi yükleyebileceğini söylemiş.

Doğru mu değil mi deneyemedim ben henüz ama bilgilendirmek istedim sizi de :)

Hadi doğru ise de insan güncellemenin altına filan yazmaz mı bu güncellemeyi yapabilmeniz için şöyle böyle olmalı vs diye :)

Saygılarımla...
  • IRoN kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler yarın deneyeceğim...
    Sizleride bilgilendiririm...
  • quote:

Teşekkürler yarın deneyeceğim...
    Sizleride bilgilendiririm...
    merhabalar ativ book pronun yedek parcalarını nerde bulabılırız ıerde akusunu degstırırz belkı bıde sark aletınıde defıstırmem lazım ıyı gunler
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Gamemaster_

merhabalar ativ book pronun yedek parcalarını nerde bulabılırız ıerde akusunu degstırırz belkı bıde sark aletınıde defıstırmem lazım ıyı gunler

Alıntıları Göster
    arkadaşlar şöyle bi araç şarj ünitesi gördüm.http://tr.aliexpress.com/item/Black-12V-3-3A-DC-Power-Car-Charger-for-Samsung-ATIV-Smart-PC-500T-1C-A01CN/1747674527.html
    acaba nasıldır ne kadar sağlıklı cihaza bi zararı olur mu?

• IRoN kullanıcısına yanıt
    Denedim ama maalesef güncelleme yapmıyor :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

quote:

"SW update üzerinden tüm güncelleştirmeleri yapmama rağmen, GPS ile ilgili güncelleme sürekli hata vermekte ve yüklenmemekte.
    Bu sorunu yaşayan ve çözümünü bilen var ise sevinirim"

Bende de aynı problem var, samsung webten yardım merkezine konuyu bildirdim ama cevap dönmediler...

Bilgilendirmeniz için teşekkürler.

Samsung Türkiye de ürün eğitim uzmanı olan bir arkadaşıma rica ettim bende.
    Konu ile ilgili bilgilendirdim ve dönüş yapmasını bekleyeceğim.
    Sizi de bilgilendiririm buradan, cevap geldiğinde.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    ben de XE700T1C K01tr alarak aranıza katıldım. mediamarkt, 1897tl.

harddisk 97.0GB gözüküyor bunu komple formatlamadan kurtarmak mümkün değil mi? recovery yazılımı sanırım buradaki. onu bir USB'ye falan kopyalasak yemiyor mu?

Windows 8, 8-9 saniyede açılarak mac'den vazgeçmemde etkili oldu. ancak ufak tefek uygulamalar durduk yere devreye girip fanı çalıştırıyor sinirlendiriyor. çözüm bulan var mı? (Windows search'ü kapattım)

• quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

ben de XE700T1C K01tr alarak aranıza katıldım. mediamarkt, 1897tl.

harddisk 97.0GB gözüküyor bunu komple formatlamadan kurtarmak mümkün değil mi? recovery yazılımı sanırım buradaki. onu bir USB'ye falan kopyalasak yemiyor mu?

Windows 8, 8-9 saniyede açılarak mac'den vazgeçmemde etkili oldu. ancak ufak tefek uygulamalar durduk yere devreye girip fanı çalıştırıyor sinirlendiriyor. çözüm bulan var mı? (Windows search'ü kapattım)

Alıntıları Göster
    Sidesync programı bu bılgısayarda yokmus, ne kadar sacma

Samsung kendı bılgısayarına bu destegı vermıyor varmı boyle bır sey ya?

• quote:

Orijinalden alıntı: berkans

Dışarıdan bulup yükleyebilirsiniz sonrasında update içindeki programla yapılıyor ama dediginiz gibi ilk aşamada destek yok gibi ancak aylardır bilgisayarımda kurulu olmasına rağmen 2 3 kere kullandim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kendimce

quote:

Dışarıdan bulup yükleyebilirsiniz sonrasında update içindeki programla yapılıyor ama dediginiz gibi ilk aşamada destek yok gibi ancak aylardır bilgisayarımda kurulu olmasına rağmen 2 3 kere kullandim

Merhaba

dısarıdan nerden bulabılıyoruz acaba ? exe olarak varmı lınkı ?

push bullet la beraber kullanacagım ıcın ofıste telefonu acmama bıle gerek kalmıcak
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kendimce

quote:

Merhaba

dısarıdan nerden bulabılıyoruz acaba ? exe olarak varmı lınkı ?

push bullet la beraber kullanacagım ıcın ofıste telefonu acmama bıle gerek kalmıcak

Alıntıları Göster
    https://mega.co.nz/#!I1VnRDRb!fN-flLmmHx6WbaU0RuV6QCb_DsXF_oXnhtl32EdSPHg

@berkans

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendimce -- 25 Nisan 2014; 7:40:51 >

• OLDMasteR kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım samsungtaki arkadaşın söyledigi çok uçuk bir yorum olmuş gps güncellemesinin yüklenememesi arka planda çalışan hizmetlerden dolayı hata vermektedir.
    Öncelikle Swupdate programı ile gps driverini tablete indirin. (kurulum dosyalarını bilgisayara yedekle seçenegi ile) Daha sonra X64 yazan msi dosyasının üzerine sag tıklayıp kaldır diyerek bilgisayardaki driveri kaldırın. Daha sonrada aynı dosya ile yeniden kurulumu yapın normal bir şekilde gps driveri yüklenecektir. Daha sonra güncellemelerden baktıgınızda gps güncellemesinin kurulmuş oldugunu görürsünüz. Bu cihaz için gps dışında deneyimlerimden biriside office 2013 kurulmasıydı office 2013 kurulumundan sonra fn tuşu ve diger klavye tuşları dahil tam ekran klavyesi geldi. Ayrıca stylus kalemle yazabilmeniz için yapmanız gerekenler bölge dil seçeneklerinden yazma dili olarak ingilizceyi eklemek. İşletim sistemi win 8 SL oldugu için iki dil destekliyor bir türkçe bir ingilizce olarak iki yazma dilinide kullanabilirsiniz. Başlat çubugundan klavye dili olarak ingilizce seçtiginizde stylus aktif olur ve kalemle yazabilirsiniz. Türkçe seçtiginizde ise stylus pasif olur yazamazsınız.

Şu an tek takıldıgım sorun metro arayüzünde metin girilecek bir yere tıklanılınca klavyenin otomatik olarak açılması ama masaüstünde ve diger programlarda kullanırken metin girilecek yerlerde açılmaması bu sorunuda aşabilirsem buradan yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e.k.o -- 25 Nisan 2014; 15:19:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: e.k.o

Arkadaşım samsungtaki arkadaşın söyledigi çok uçuk bir yorum olmuş gps güncellemesinin yüklenememesi arka planda çalışan hizmetlerden dolayı hata vermektedir.
    Öncelikle Swupdate programı ile gps driverini tablete indirin. (kurulum dosyalarını bilgisayara yedekle seçenegi ile) Daha sonra X64 yazan msi dosyasının üzerine sag tıklayıp kaldır diyerek bilgisayardaki driveri kaldırın. Daha sonrada aynı dosya ile yeniden kurulumu yapın normal bir şekilde gps driveri yüklenecektir. Daha sonra güncellemelerden baktıgınızda gps güncellemesinin kurulmuş oldugunu görürsünüz. Bu cihaz için gps dışında deneyimlerimden biriside office 2013 kurulmasıydı office 2013 kurulumundan sonra fn tuşu ve diger klavye tuşları dahil tam ekran klavyesi geldi. Ayrıca stylus kalemle yazabilmeniz için yapmanız gerekenler bölge dil seçeneklerinden yazma dili olarak ingilizceyi eklemek. İşletim sistemi win 8 SL oldugu için iki dil destekliyor bir türkçe bir ingilizce olarak iki yazma dilinide kullanabilirsiniz. Başlat çubugundan klavye dili olarak ingilizce seçtiginizde stylus aktif olur ve kalemle yazabilirsiniz. Türkçe seçtiginizde ise stylus pasif olur yazamazsınız.

Şu an tek takıldıgım sorun metro arayüzünde metin girilecek bir yere tıklanılınca klavyenin otomatik olarak açılması ama masaüstünde ve diger programlarda kullanırken metin girilecek yerlerde açılmaması bu sorunuda aşabilirsem buradan yazarım.
    arkadaşlar benim sorum samsung ativ 700 t tsbletimde dock klavyede temasın sık sık dong sesi olarak kopması. genel anlamda kısa kesintiler rahatsız edici ancak tek sorun her temassızlıkta dong sesini vermesi, sorunu nasıl çözebileceğim konusunda yardımcı olabilirmisiniz

• quote:

Bende ki G01 de vardı kardeşim ama bir kere bile deneme fırsatım olmamıştı.

Bu ara yine bir tane G01 Windows mu yoksa Pro 12.2 Android mi ikileminde gidip gelmelerdeyim :)

Saygılarımla...
  • quote:

Öncelikle bilgilendirme için teşekkürler.
    Bana da ilk duyduğumda çok garip gelmişti ne yalan diyim.
    Bilgisayara navigasyon cihazı muamelesi yapmak gibi :)

Bu düzeltmenizi ben de onlara ileteyim de bari bilgilensinler :)

Saygılarımla...

• quote:

quote:

Öncelikle bilgilendirme için teşekkürler.
    Bana da ilk duyduğumda çok garip gelmişti ne yalan diyim.
    Bilgisayara navigasyon cihazı muamelesi yapmak gibi :)

Bu düzeltmenizi ben de onlara ileteyim de bari bilgilensinler :)

Saygılarımla...
    Arkadaşlar ativ 700t docker temassızlık ve wi-fi güçlü sinyal olmasını sayfaları açmakta zorluyor. Wi-fi ve dock klavyedede temassızlık sorunu nasıl hallederiz. Sinir bozucu şekilde doggg sesi vermekte. Birde wifi antenini kontrolünü yapmak istiyorum. Tabletin söküm videosu veya görsel yazılı anlatımı var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: gizemli77

Arkadaşlar ativ 700t docker temassızlık ve wi-fi güçlü sinyal olmasını sayfaları açmakta zorluyor. Wi-fi ve dock klavyedede temassızlık sorunu nasıl hallederiz. Sinir bozucu şekilde doggg sesi vermekte. Birde wifi antenini kontrolünü yapmak istiyorum. Tabletin söküm videosu veya görsel yazılı anlatımı var mı?

Alıntıları Göster
    İş nedeni ile kısa bir süre G01 modelini kullanma şansım oldu ve şimdi kendime yine bir tane almak istiyorum ama G01 ile G02 arasındaki işlemci (G01 1.8 ghz Intel Core i5 3337U - G02 1.4 ghz Intel Core i5 2537M) ve
    ekran kartı (G01 Intel HD Graphics 4000 - G02 Intel HD Graphics 3000) harici bir fark da göremedim.

G01 kullanmaya başlamadan önce araştırdığımda G01 in intelin 3.nesil işlemcisini kullandığını G02 nin ise 2.nesil işlemci kullandığını öğrenmiştim ve aradaki fiyat farkına değer mi sizce ?
    G02 nin G01 e göre performansı çok düşük kalır mı ?

G01 ve G02 arasında çok fark yok ise bu sefer tercihim bütçe nedeni ile de temiz bir G02 den yana olacak ki G01 in sıfır fiyatı Teknosa da 2.600 TL iken temiz bir ikinci el G02 yi ise 1500-1600 TL arasına alabileceğim.
    Aradaki fiyatta bir anda 1.000 TL gibi bir fark yaratıyor hali ile ve bu farka değer mi düşünüyorum.

Özellikle G02 kullanan arkadaşlar var ise sizlerin fikrini de alırsam sevinirim.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 27 Nisan 2014; 19:52:44 >

• quote:

İş nedeni ile kısa bir süre G01 modelini kullanma şansım oldu ve şimdi kendime yine bir tane almak istiyorum ama G01 ile G02 arasındaki işlemci (G01 1.8 ghz Intel Core i5 3337U - G02 1.4 ghz Intel Core i5 2537M) ve
    ekran kartı (G01 Intel HD Graphics 4000 - G02 Intel HD Graphics 3000) harici bir fark da göremedim.

G01 kullanmaya başlamadan önce araştırdığımda G01 in intelin 3.nesil işlemcisini kullandığını G02 nin ise 2.nesil işlemci kullandığını öğrenmiştim ve aradaki fiyat farkına değer mi sizce ?
    G02 nin G01 e göre performansı çok düşük kalır mı ?

G01 ve G02 arasında çok fark yok ise bu sefer tercihim bütçe nedeni ile de temiz bir G02 den yana olacak ki G01 in sıfır fiyatı Teknosa da 2.600 TL iken temiz bir ikinci el G02 yi ise 1500-1600 TL arasına alabileceğim.
    Aradaki fiyatta bir anda 1.000 TL gibi bir fark yaratıyor hali ile ve bu farka değer mi düşünüyorum.

Özellikle G02 kullanan arkadaşlar var ise sizlerin fikrini de alırsam sevinirim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    İlk sayfada yeni yayınlanan Windows 8.1 Update 1 Türkçe Çoklu sürüm MSDN 32 bitlik ( x86 ) ve 64 bitlik ( x64) bazı eklemeler yaptım.

Ek olarak kaynak İngilice olsa da Samsung un kendi uygulamaları iyi optimize edilmediğinden gerekli driverlar yüklendikten birçok uygulama kaldırılması tavsiye edilmektedir. Bazı driverlar Intel kaynaklı ekran kartı wifi vs... olsun daha güncel sürümleri de vardır .

Gereksiz hizmetler ve uygulamalar arkaplanda çalışmasının bedeli aşırı ısınma işlemciyi zorlama ve daha çok batarya tüketimidir.

Genel tavsiyeler bu yönde ...

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

İlk sayfada yeni yayınlanan Windows 8.1 Update 1 Türkçe Çoklu sürüm MSDN 32 bitlik ( x86 ) ve 64 bitlik ( x64) bazı eklemeler yaptım.

Ek olarak kaynak İngilice olsa da Samsung un kendi uygulamaları iyi optimize edilmediğinden gerekli driverlar yüklendikten birçok uygulama kaldırılması tavsiye edilmektedir. Bazı driverlar Intel kaynaklı ekran kartı wifi vs... olsun daha güncel sürümleri de vardır .

Gereksiz hizmetler ve uygulamalar arkaplanda çalışmasının bedeli aşırı ısınma işlemciyi zorlama ve daha çok batarya tüketimidir.

Genel tavsiyeler bu yönde ...

Kolay gelsin.

Bilgilendirme ve paylaşımınız için teşekkürler.

Saygılarımla...
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.