Şimdi Ara

Wall Street Journal: Yeni iPhone küresel LTE desteğine sahip olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
3.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Wall Street Journal: Yeni iPhone küresel LTE desteğine sahip olacak

Wall Street Journal tarafından yayınlanan habere göre, Apple'ın 12 Eylül'deki etkinlikte tanıtması beklenilen yeni iPhone'u küresel LTE desteğine sahip olacak.

Şirket'in yeni iPad modelinde de kullanıcılara LTE desteği sunduğu biliniyor. Ancak yeni iPad'teki bu LTE desteği belirli frekansları destekliyordu ve sadece bu desteği veren belirli bölgelerde çalışabiliyordu. Yeni iPhone'da yer edineceği iddia edilen küresel LTE desteği ise kullanıcının LTE'ye destek sağlanan herhangi bir bölgeden bu bağlantı seçeneğinden faydalanabileceği anlamına geliyor. Ancak, Türkiye'de henüz bu bağlantı desteği sunulmadığı için yeni iPhone'un küresel LTE desteği ülkemiz sınırları içerisinde bir anlam ifade etmeyeceğini de belirtmekte fayda var.

Şu an piyasada yer alan birçok yongasetinin birden fazla LTE şebekesini desteklediği ve ABD başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde de LTE şebekelerinin faaliyete geçtiği göz önüne alınacak olursa yeni nesil iPhone'da birden fazla LTE şebekesini destekleyecek yeteneklerin yer alması oldukça muhtemel. Söz konusu iddianın ne kadar doğru olduğunu ise Apple'ın 12 Eylül'de Türkiye saati ile 20:00'da düzenleyeceği etkinlikte göreceğiz.

• LTE ne diye soranlar olursa:

Kaynak:http://en.wikipedia.org/wiki/LTE_(telecommunication)
  • quote:

Orijinalden alıntı: a1g0rithm

LTE ne diye soranlar olursa: Kaynak:http://en.wikipedia.org/wiki/LTE_(telecommunication)

derdin mesaj kasmak falan mı dostum ? yaptın bi hayır bari türkçe anlatılan bi url paylaşsaydın

• quote:

Orijinalden alıntı: a1g0rithm

LTE ne diye soranlar olursa:

Kaynak:http://en.wikipedia.org/wiki/LTE_(telecommunication)

http://tr.wikipedia.org/wiki/4G
  • pek çok kullanıcı için hiçbir anlam ifade etmeyen bir haber. küresel lte desteğinin de yenilikçi bir özellikmiş gibi sunulması iphone 5'in lumia 920 karşısında nal toplayacağının göstergesi gibi görünüyor.

iphone 5'in tanıtımının daha önceki tanıtımlara oranla çok düşük ilgi uyandırmasaı ve pek çok insanı meraklandırmaması da firmanın düşüş trendine girdiğini gösteriyor.

ha apple sağ gösterip sol vurur da internete sızan iphone 4 serisinin uzatılmış halinden farklı bişey çıkarır, onu da şimdiye kadar duyulmamış parmak ısırtan özelliklerle donatırsa lafımı yerim. hem de memnuniyetle. bir iphone sevmez olarak teknolojinin gelişimini kimden gelirse gelsin desteklerim. ama şimdilik zor gibi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alaz1903 -- 10 Eylül 2012; 0:37:58 >
  • bi zahmet

• quote:

Orijinalden alıntı: BAR@N

pek çok kullanıcı için hiçbir anlam ifade etmeyen bir haber. küresel lte desteğinin de bir özellikmiş gibi sunulması iphone 5'in lumia 920 karşısında nal toplayacağının göstergesi gibi görünüyor.

iphone 5'in tanıtımının daha önceki tanıtımlara oranla çok düşük ilgi uyandırmasaı ve pek çok insanı meraklandırmaması da firmanın düşüş trendine girdiğini gösteriyor.

ha apple sağ gösterip sol vurur da internete sızan iphone 4 serisinin uzatılmış halinden farklı bişey çıkarır, onu da şimdiye kadar duyulmamış parmak ısırtan özelliklerle donatırsa lafımı yerim. hem de memnuniyetle. bir iphone sevmez olarak teknolojinin gelişimini kimden gelirse gelsin desteklerim. ama şimdilik zor gibi görünüyor.

Eger büyük ekranlı bi iphone çıkacak olsaydı apple çoktan appstore'da hazırlıklara başlamış olmaz mıydı? O sol vurma dediğiniz şeyi ekranı büyütmeyerek yapar mı dersiniz :)

• Lte de samsung ile baya kapışacak apple

• quote:

pek çok kullanıcı için hiçbir anlam ifade etmeyen bir haber. küresel lte desteğinin de bir özellikmiş gibi sunulması iphone 5'in lumia 920 karşısında nal toplayacağının göstergesi gibi görünüyor.

Tamamen düşüncelerine yer vermişsin, hiç birisinin de mantıklı bi açıklaması yok bana kalırsa. Neden anlam ifade etmesin? 3G gibi bi teknoloji bu da, ülkemize de zamanla gireceğini umut ediyorum. Lumia 920 ? Asıl rakibi sIII şu anda bence.

• Herkes medya gazıyla yeni iPhonedan çok şey bekliyor, yeni iPhone ile uçak kullanılmazsa en azından 4S sahibi olanları cezbedecek bir cihaz olmayacak.
    iPhone 4S;
    - iOS 6'nın tamamını destekliyor.
    - İşlemci yeterli.
    - Kamera yeterli ( diğer telefonlara göre )
    - İyi tasarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3Gyi anatmak icin 3 sene yetmedi Turkiyede neden? Cunku cogu yerde yok, LTEyi anltamk icin de 4-5 sene ancak yeter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Statistik -- 9 Eylül 2012; 19:50:45 >
  • Tarihinin en zor dönemindeki Nokia, Apple ı Gölgede bırakıcak gibi duruyor İphone5 in lumia 920 den daha iyi olcağını hiç sanmıyorum.Lumia nın gölgesinde bir iphone görücez bana kalırsa. Apple Büyük ekranı Lte ve nfc yi yenilik olarak sayıyorsa şimdiden geçmiş olsun ne diyim Bu defa Apple ın karşısında Mahkemelerde alt edebiliceği bi rakip yok Bknz Nokia. Her neyse yeni İphone ne kadar iyi olursa o kadar rekabet olur bu da tüketicinin işine gelir Umarım lumia920 ile en azından rekabet edebilicek bişey çıkartabilmişlerdir Bekleyip görücez

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Tarihinin en zor dönemindeki Nokia, Apple ı Gölgede bırakıcak gibi duruyor İphone5 in lumia 920 den daha iyi olcağını hiç sanmıyorum.Lumia nın gölgesinde bir iphone görücez bana kalırsa. Apple Büyük ekranı Lte ve nfc yi yenilik olarak sayıyorsa şimdiden geçmiş olsun ne diyim Bu defa Apple ın karşısında Mahkemelerde alt edebiliceği bi rakip yok Bknz Nokia. Her neyse yeni İphone ne kadar iyi olursa o kadar rekabet olur bu da tüketicinin işine gelir Umarım lumia920 ile en azından rekabet edebilicek bişey çıkartabilmişlerdir Bekleyip görücez

Nokia'dan ziyade olay Windows Phone 8 bence. Android hiç bir cihazıyla iOS'a rakip olamadı ama Microsoft Apple gibi ekosistem kurarak Apple'dan baya bi pay alacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerem1905

Herkes medya gazıyla yeni iPhonedan çok şey bekliyor, yeni iPhone ile uçak kullanılmazsa en azından 4S sahibi olanları cezbedecek bir cihaz olmayacak.
    iPhone 4S;
    - iOS 6'nın tamamını destekliyor.
    - İşlemci yeterli.
    - Kamera yeterli ( diğer telefonlara göre )
    - İyi tasarım.

3g den sonra iphone 4 tanıtıldığındaki gibi bir sıçrama beklemiorum. aksine bencede firma gerileme sürecine girecek. saydığın güncellemeler dışında yeni bşi olacağını sanmıyorum. almak içinde bir neden değil açıkçası.

benimde bir sonraki telefonum ya android yada wp8 li olacak. iphone kullanmayacağım çarşmaba leş gibi bişi çıkarsa
  • quote:

kesinlikle öyle. insnalar lumia ağır falan diolarda. iphone çıktığındaki tüm eksikleri hala devam ediyor.

hala arayüzü istediğimiz gibi güncelleyemiyoruz offical olarak.

• Android ios kadar stabil akıcı değil,winbılie 8 ne getiri bilinmez,bence önce işletim sistemi önemli derim.Telefonun ruhu işletim sistemidir.

• önemli gelişmeler olacağını zannetmiyorum. nasıl olsa satıyoruz diye birşey yapmayacaklar.

• quote:

Tarihinin en zor dönemindeki Nokia, Apple ı Gölgede bırakıcak gibi duruyor İphone5 in lumia 920 den daha iyi olcağını hiç sanmıyorum.Lumia nın gölgesinde bir iphone görücez bana kalırsa. Apple Büyük ekranı Lte ve nfc yi yenilik olarak sayıyorsa şimdiden geçmiş olsun ne diyim Bu defa Apple ın karşısında Mahkemelerde alt edebiliceği bi rakip yok Bknz Nokia. Her neyse yeni İphone ne kadar iyi olursa o kadar rekabet olur bu da tüketicinin işine gelir Umarım lumia920 ile en azından rekabet edebilicek bişey çıkartabilmişlerdir Bekleyip görücez

920 rakip değil en baştan işletim sistemi ile kaybediyor, hali hazırda kabul görmüş bir marketi yok, market büyük problem olacak, kullanıcı sayısı çok az. İşletim sistemi karmaşık-sadelikten uzak görünüyor. Wp8 in çok yol kat etmesi gerekecek. iPhone 5'de can alıcı bir özellik olmazsa ve şu ana kadar sızan bilgiler doğru ise pek bir şey beklememek gerek ama zaten şu an iPhone 4S bile gayet yeterli ve bence galaxy s3 bile rakip değil 4S'e.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerem1905

quote:

Nokia'dan ziyade olay Windows Phone 8 bence. Android hiç bir cihazıyla iOS'a rakip olamadı ama Microsoft Apple gibi ekosistem kurarak Apple'dan baya bi pay alacak.

Ne guzel yorum yapiyosun sen oyle. Adamlar android telefonla 100 gunde 20 milyon satmis sen hala hangi kafadasin. Dostum biraz gozlerini acip haberleri oku

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GAMBIT -- 9 Eylül 2012; 22:18:13 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.